Şimdi Ara

HT 1050 HOMETECH uydu alıcı (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
175
Cevap
7
Favori
90.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hubey

Cihazi aldim ama iade edecegim eski kullandigim scarta takilan next mini de goruntuler daha netti, sonucta sd kanallar cogunlukta ve sd kanallarda farkedilebilir bir goruntu bozuklugu var ayni camur gibi, ayrica kanal devistirirkwn ses gec geliyor sadece 3-5 hd kanal seyretmek icin alinabilir ancak onlarda da goruntu akis hizibtatmin edicu degil bazen takiliyor.scart baglantiki Next&Nextstar mini modeli resmen daha iyi onu kullanmaya devam edecegim.

Benimde amcam almış gel bi görüntü bozuldu dedi. Kalktım gittim düzelttim. Menüden AV ayarı altında video çözünürlüğünü otomatik yaparsan HD ve SD de iyi görüntü kalitesine sahip olursun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu hafta a101 den aldim memnunum sadece TRT hd ses yok siz de durum nasil?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 gün evvel aldım se modelini bazen görüntüde takılarak ilerlemeler oluyor kanalı değiştirip geri açınca düzeliyor. bi de bazen menusu falan yavaslıyor ilginc bisi.
  • 20.02.2015 tarihinde 1050nin se modelini 70 tlye a101 den alarak aranıza katılmış bulunuyorum.

hdmi girişi bulunan lcd monitörümü tv ye çevirmek için aldım . 23'' bir lcd tv olmuş oldu. Çok fazla kullanmadım sadece 10-15 dakika çalışıp çalışmadığını kontrol ettim. aynı anda media player özelliği oluşu benim için 1 taşla 2 kuş vurmuş olmama sebep oldu aksi taktirde birde mediaplayer alacaktım. Fiyatına göre iyi gibi, neden gibi diyorum daha tam kullanamadım. kullandıkça detayları aktarırım.

bu arada 1080p mkv açıyor ileri geri sarınca biraz dura dura gösteriyor sonradan normal akışta gösteriyor ( sanırım ramleri düşük) dts codekli videolarda ses vermiyor. vereni yada güncellemesi varmı ?

birde unutmadan önce 46'' tvme bağladım hd kanallarda görüntüler çok iyi değil hafif karıncalanmalar var yakından bakınca ama monitörüme takınca görüntü çok güzel oluyor 23'' olduğu için sanıyorum. onun dışından şimdilik söyleyebileceklerim bu kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi domper -- 23 Şubat 2015; 11:34:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

Cihazı aldım ve gördüklerimi aynen aktarıyorum...

#Ürün tahmin ettigimden daha küçük. rahatlıkla cebe sıgar.
    #Kanal Geçişleri 1 saniye sürüyor. ama alışınca bunun sorun olacagını düşünmüyorum. ayrıca açtıgınız her kanal 1 saniyelik bir donma olup sonra kanal kendine geliyor.
    #Merak ettiklerim arasında kanal sıralamasıydı. Genel Kanal listesini istegimize göre sıralıyabiliyoruz. hatta kanal taşıma yaparken çoklu taşıma mevcut. Ayrı favori listesi istemeyenler için bence güzel özellik.
    #4TB HDD'yi okumadı ama 1 TB hdd'yi rahatlıkla gördü. ve içindekileri oynattı.
    #1080P DTS codecli filmlerde ses sorunu mevcut. DTS'yi çeviremiyor. haliyle ses çıkmıyor.
    #AAC x264 destekli filmleri oynatiyor ses var.
    #*Srt uzantılı altyazıları, film dosyasıyla aynı olmak şartıyla cihaz görüyor. Türkçe karakter sorununu ise ayarlardan altyazı dili olarak Türkçe seçmeniz gerekiyor.
    #Tv'den kayıt yaomak için ise cihaza hdd veya flash bellek baglayın. cihazın medya bölümünden üstteki seçeneklerdenden kayıt bölümünü seçip , orada ise hdd'yı ntfs olarak formatlamanız gerekiyor.
    #Tv'den yapılan kayıt *tsv uzantılı. bilgisayardan izlerken donma sorunu yaşadım ama cihaz üzerinden izleyince hemen hemen daha az (sadece başlarda) donma oluyor.
    #Görümtü kalıtesi ise tv'nize baglı olarak kaliteli ve net görüntü etmeniz mümkün.
    #Cihazda ısınma mevcut. elle tutabiliyorsunuz. ancak bunu sorun etmeye gerek yok. daha dogrusu cihazı etkilemedigi sürece sıkıntı olmaz.
    #Cihaz usb adaptör destekledigi yazılıyor söyleniliyor. fakat cihazın menüsünde internet uygulamaları mevcut degil. yani wifi baglasakta internet özelligini hangi amaçla kullanacagız ? veya nasıl kullanacagız ?
    #wifi konusunu şimdilik askıya kaldırdım. belki yazılımla ek özellikler gelirse wifi'yı kullanabiliriz.

şimdilik gördüklerim bunlar. cihazı kullanıp ögrendikçe bu yazımda değişiklik yapabilirim. şimdilik bukadar

kaydedilern tsv uzantılı dosyaları bilgisayardan açamıyorum , hangi program ile açıyorsunuz.

• k-lite codec pack
    Flv player
    bs player pro

bu 3'ü yüklü. extra codec pack yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dorukk61

Bu hafta a101 den aldim memnunum sadece TRT hd ses yok siz de durum nasil?

Bu sorun benim eski bir cihazımda mevcuttu. Su an kullandığım hometech 1200se de böyle bir sorun olmuyor. pid ayarları var uydu da onlar ile oynarsan belki sorun çözülür.

• bende aldımda bugüb arkadaş bunda kanalları hepsini dizdim güzelce yedeğini nasıl alıcaz bunun usb ye bilen varmı kumandadan usb basıyorum bişe olmuyor kanal yöneticisinde kendime göre kanalları düzenliyorum düzenledikten sonra dizdiğim şekilde usb yedeklemek istiyorum sırası bozulursa tekrar yüklemek için varmı yardımcı olabilicek?
  • HT 1050 uydu alıcım var fav evrensel kumandaya tanıtmaya çalıştım tanımadı kılavuzda hometech yok tanıtabilen var mı?
  • hometech ise at çöpe gitsin yazılımıda beş para etmez rezaletbir cihaz 1200 se aldım 1 ayda burnumdan getirdi
  • Bende a101 den almıştım , kutusunda herşeyiyle durmaktadır . Satabilirim
  • Slm arkadaşlar. Aranıza yeni katılıyorum ve çokkk büyük bi sorunla karşı karşıyayım.
    geçen haftalarda A101 den HOMETECH 1010 uydu alıcısı aldım ve şifreli olan kanalların Biss keyini giremiyorum.
    menüye girip 8888 e basıp biss key sayfasını açıyorum ama o kadar karışıkki çözemedim. NextStar biss key girme konusunda uzmanım ama buna gelince tıkandım. :((
    Biss key girerken sırasıyla; Provider , service id, frecans, sat dagree, indeks yerlerine neler yazılacak. Frekans ve sat dagreyi anladımda diğerlerini anlamadım.
    Yardımcı olurmunuz lütfen.

• quote:

Orijinalden alıntı: simolodon

Slm arkadaşlar. Aranıza yeni katılıyorum ve çokkk büyük bi sorunla karşı karşıyayım.
    geçen haftalarda A101 den HOMETECH 1010 uydu alıcısı aldım ve şifreli olan kanalların Biss keyini giremiyorum.
    menüye girip 8888 e basıp biss key sayfasını açıyorum ama o kadar karışıkki çözemedim. NextStar biss key girme konusunda uzmanım ama buna gelince tıkandım. :((
    Biss key girerken sırasıyla; Provider , service id, frecans, sat dagree, indeks yerlerine neler yazılacak. Frekans ve sat dagreyi anladımda diğerlerini anlamadım.
    Yardımcı olurmunuz lütfen.

Menü 8888 yapman yeterli çıkışa basıp kanal değiştir tekrar şifreli kanala geldiginde çözecektir. Benimki öyle en azından.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dorukk61

Bu hafta a101 den aldim memnunum sadece TRT hd ses yok siz de durum nasil?

Audio ya basıp dili değiştirince ses geldi. Altyazı hala yok maalesef bilen varsa anlatsın bi zahmet.

• 40 inç ekranda 1050 se modeli hd yayınlar iyi fakat SD yayınların görüntüsünü sevmedim ama idare eder. Alınabilir bi cihaz.

• Dorukk61 D kullanıcısına yanıt
    Basıyorum ama olmadı. bende tüm keyleri sildim baştan hepsini tek tek girecem yada usb ile güncellemeyi deneyeceğim.
  • Bu cihaz bissleri açıyor mu?
  • Kanal listesi paylaşırmısınız?
  • Dün satın aldım carrefour dan 79 tl ye çok şık ve kullanımı basit. Toplu kanal taşıma ve kanal arama özelliği hoşuma gitti. Kutusundan çıkardığım gibi tv ye taktım ve kanallar kurulu oluyor bu çok hoşuma gitti. Toplu kanal taşıma sayesinde de pek zaman harcamamış oldum. Gayet memnun kaldım tek sıkıntılı yanı kumandasının pek iyi işliyor olmaması. Göstergeli gözü hali ile tv nin üst köşesine yapıştırdım ama kanal değiştireceğim zaman kolumu kaldırıyorum bu durum biraz sıkıntılı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrahim23

HT 1050 uydu alıcım var fav evrensel kumandaya tanıtmaya çalıştım tanımadı kılavuzda hometech yok tanıtabilen var mı?

Bende denedim olmadi. Sen bulabildinmi kodlari?

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.