Şimdi Ara

HP TANKLI YAZICI KULLANALAR KULÜBÜ (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
216
Cevap
15
Favori
40.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • buelent111 B kullanıcısına yanıt
    Bende de ayni sorun var cozebildinizmi acaba ?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ThorinOakenshield T kullanıcısına yanıt
    Sorunuzun cevabını bulabildiniz mi?
    Ya da aldınız mı bir yazıcı ve memnun kaldınız mı?

Aynı soruya cevap arıyorum da..

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • xsileah X kullanıcısına yanıt

Yazıcıdan memnunum, fakat halen soruma cevap bulamadım.

• Yaklaşık 2 ay önce Teknosadan Smart Tank 515 aldım. Sorunum ortalama her 4-5 baskıda bir kartuş hatası vermesi. Kartuşları çkarıp takınca kaldığı yerden devam ediyor. Güncelleştirme de yok güncel dedi. Servise göndermeden yapabileceğim bir işlem var mı acaba?

• Herkese merhaba,

Dün HP Smart Tane 519 satın aldım, gayet sevdim, baskı kalitesi hosuma gitti, yalnız bir sorum var, kenarlıksız çıktı alamıyorum (a4 boyutunda), özelliklerinde ve basın bülteninde kenarlıksız baskıdan bahsetmiş, fakat beceremedim.

Bu konuda yardımcı olur musunuz ?

Edit: Hallettim sorunu, artık kenarlıksız yazdırabiliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cocainer -- 24 Mayıs 2021; 17:11:3 >
  • Tank 415 mevcut. Wifi ağı mobilden bağlanmıyor. Sürekli çevrim dışı diyor. Bağlanmıyor. Arada kafasına gore bağlanıyor. Bıktırdı beni valla.

• İyi günler dostlar, geçen hafta 515 aldım ve elimde fazladan 1 set photoink mürekkep kaldı. Bu arkadaşları direkt bir köşeye fırlatsam sıkıntı olur mu yoksa belli saklama koşulları var mıdır? Bilgisi olan kardeşlerimizden biri beni aydınlatabilir mi? Teşekkürler.

edit: mürekkepler 0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi owarlock -- 13 Ağustos 2021; 13:47:54 >
  • kugutex kullanıcısına yanıt

Ben de aynı problemi yaşıyorum, Windows 10 ile alakalı bir uyumsuzluğu var sanırım. Ben çözümü şöyle buldum.Yazıcıyı açıyorum sonra pc'de hp yazıcı programını açıyorum (hp smart değil, konunun başında kullandığımı söylediğim programı) ondan sonra yazdır dediğimde görüyor çevirim içi olarak.

• owarlock O kullanıcısına yanıt

photoink yerine orijinal kullanmanızı öneririm.

• sharpie kullanıcısına yanıt

Var ama pahalı ve boyutu büyük oluyor bilginize. Bence değmez, çift taraflı baskı almak normal yazıcılarda çok kolay bir işlem.

• sowanted S kullanıcısına yanıt

Sizin şansınız sanırım, ben ilk sefer gönderdim servis sıfır yazıcı gönderdi, eski yazıcının yedek mürekkepleri de yanıma kar kaldı. Canonda atık tank mevzusu var o yüzden tavsiye etmem.

• arkadaşlar epson l3151 modelinin düşünüyorum. alternatif tavsiyesi olan var mi? mesela hp nin de tankli modelleri varmis diyorlar. epson l3151 yavaş yazdırıyormus. hp ninkinin mi tankli modelini alsam epsonunkini mi?

uzun yıllar kullanmak ve sayfa maliyetinin ucuz olsun istiyorum.

Teşekkürler

• murathanouz M kullanıcısına yanıt

Merhaba hp 515 yazıcım aynı sizin tarif ettiginiz gibi içindeki mekanizma cok sert vuruyor neden kaynaklaniyormus bu olay bilgi verirseniz sevinirim

• Evde kullanim amacli HP 515 marka yazicimi bugun kurdum, umarim sorun yasamadan kullanabilirim cunku cok fazla sokme takma isi ile ugrasmak istemiyorum. Icindeki mevcut murekkeplerin 18 bin sayfa gidecegi yazdigi icin uzun sure beni goturur.

Bu arada forumun ilk sayfalarinda baski kafalarinin yedeklerinin alinmasindna bahsedilmis, tam olarak hangi model baski kafasi alinmalidir, bu konu netlesti mi acaba ?

• HP 515 için baskı kafası temin edebilen oldu mu? Vatanda veya mediamarktta satılan baskı kafasının üzerinde 400 serisi için olduğu yazıyor ancak 500 serisi içinde alıp deneyen oldu mu acaba?

• Merhabalar,

Ben aralık 2020 de 530 modelini aldım. Bugüne kadar 18.000 sayfa asla basmadım zaten 10.000 sayfa kağıt aldım. Yaklaşık 2500 sayfa bitti. Siyah 4/5 bitti. Fakat renkliler 1/4 bitti. Yani siyah tükenmek üzere. Bunun da sebebi 600 dpi de yazdırıyorum kalite seçeneğini kullanıyorum.

Yazıcı harika fakat herkeste olduğu gibi kartuş kafa problemini ben de yaşıyorum. Servisi bir kere aradım çok ilgililer. Ama ilgileri makineyi uçurmuyor.

Bu kadar mürekkep tüketmiş olsa da çok ekonomik. Kartuşlu makinemde var 1515 o bir kartuş canavarı. Birisine verecektim fakat 530 da bu kadar kartuş problemi yaşayınca servis süreçleri yaşarsam diye 1515 i de tutuyorum. 1515 de Hafta da bir kaç sayfa yazdırmak zorundayım.

530 da benden önce arkadaşlarca yazılan tüm problemler benim makinem de de mevcut.

Fakat Epson da (tanklı) kullandım 3 yıl önce. Asla tavsiye etmem. Servis berbat.

Yıllardır (2005 yılından beri) HP kullanıyorum.

Yıllarca Sindoh 2000 gibi dev yazıcılar da kullandım. Çok seri olanlar ama amaçları ve çalışma sistemleri çok farklı.

İlk kez HP servisi aradım 530 sayesinde. Çünkü evimde her zaman HP vardı. Değişik modellerini almıştım.

Kısaca bu yeni teknoloji anladığım kadarıyla HP yi çok zorluyor.

Onların servis olarak bu foruma üye olması mümkün olsa keşke. Tepkileri ve yaşananları anında görürler.

Size hayırlı olsun her şeye rağmen piyasanın en iyisi bu bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YUZUMCUOGLU -- 2 Ekim 2021; 3:56:31 >

• hp 515 ile hp 519 farkı nedir

• hp 415 ink tank printer mevcut. Wifi bağlantıda, herhangi bir kağıt sıkışma olmamasına rağmen sürekli kağıt sıkıştı hatası veriyor. Kablo ile bağlantı yapınca sıkıntı olmuyor. Bu konuda yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkürler...

• programmer_onur kullanıcısına yanıt

Hayır Hp'de atık tank uyarısı çıkmadığı için resetlemeyle uğraşmıyorsunuz.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.