Şimdi Ara

HP PAVILION HDX (canavar) (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
292
Cevap
0
Favori
31.632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ATOM ANT

bunu nasıl taşıyacağız

ben bavul kullanıyorum tavsiye ederim
  • Sadece çantası 149 lira, o da bilgisayarı alırsanız indirimli fiyatıydı

Ama çok klas cihaz, şekli bile yeter
  • quote:

Orijinalden alıntı: robotica

Sadece çantası 149 lira, o da bilgisayarı alırsanız indirimli fiyatıydı

bu tarz birşey çıkmadıkça değişmeyi düşünmediğim bir sistem 2 yıldır çok memnunum özellikle ısı konusunda çoğu masa üstü sistemden bile iyi bir ısı dağılımı var. ve saymakla bitmeyecek bir sürü avantajları en sık kullandığım üzerindeki 4+1 altec ses sistemi film izlerken abartısız yerleri titretiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAMET/ -- 6 Nisan 2010; 0:42:43 >
  •  HP PAVILION HDX (canavar)

şuanki ısı değerlerim 12 saat oldu açık sistem
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

quote:

bu tarz birşey çıkmadıkça değişmeyi düşünmediğim bir sistem 2 yıldır çok memnunum özellikle ısı konusunda çoğu masa üstü sistemden bile iyi bir ısı dağılımı var. ve saymakla bitmeyecek bir sürü avantajları en sık kullandığım üzerindeki 4+1 altec ses sistemi film izlerken abartısız yerleri titretiyor.

Aletin pil ömrü nedir?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

quote:

Aletin pil ömrü nedir?

ilk aldığımda 2 saat 20 dk gidiyordu şuan 1 saat 40 dk kadar gidiyor. 2 yıllık çoğu notebookun bataryası ölmüş oluyor bu kadar gitmesi bile iyi. günlük en az 12 saat açık.

• Bu makinanın benzeri bir ürün var mı piyasada? Artık 17 bile ufak geliyor, alışmışm 2 seneden sonra.. 20' üzeri almak şart.. Olmadı 18 liklere bakcağız
  • piyasada 18 üstünde bir cihaz yok. şuan değiştirecek olsam alabileceğim bir model yok
  • Çok güzelde masaüstünden pek farkı yok uzay mekiği gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karizmatikemmi

Çok güzelde masaüstünden pek farkı yok uzay mekiği gibi

amacıda o zaten. masa üstü özelliğini mobil kılmak
  • arkadaşlar merhaba yardımınızı rica edeceğim ben bu bilgisayardan almak istiyorum ama piyasada hiç bir yerde bulamıorum üretimden kalkmış sanırım acaba nerelerden bulabilirim bir fikriniz varmı yada satmak isteyen varmı nakit parayla alabilirim? Yardımınızı rica edeceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cruze Kardeşliği

arkadaşlar merhaba yardımınızı rica edeceğim ben bu bilgisayardan almak istiyorum ama piyasada hiç bir yerde bulamıorum üretimden kalkmış sanırım acaba nerelerden bulabilirim bir fikriniz varmı yada satmak isteyen varmı nakit parayla alabilirim? Yardımınızı rica edeceğim

bu seri özel olarak sınırlı sayı üretildi ben üretildiği dönemde bile zor temin ettim. 2. elde bulunursa belki.
  • win 7 64bit kurdum toplam kullanılabilir grafik belleği 2303mb çıktı drıver bulma sorunu yaşamadım daha seri çalışıyor vistaya göre. recovery gitmesin diye diskte bölüm oluşturup öyle kurdum şuan hem vista hemde win 7 kurulu.
  • ben buna LAPTOP diye para vermem açıkcası. taşınabilir bir yanı yok kocaman insanı kambur yapar alacak adam bunu alıp evde kullanmak için almalı ki öyle de bi niyetim olsa yine almam birisi 3800 tl fln demiş bakmadım fiyatına ama ben 3800 e dehset makina toplarım hatta para da artar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: webmaster-mt

ben buna LAPTOP diye para vermem açıkcası. taşınabilir bir yanı yok kocaman insanı kambur yapar alacak adam bunu alıp evde kullanmak için almalı ki öyle de bi niyetim olsa yine almam birisi 3800 tl fln demiş bakmadım fiyatına ama ben 3800 e dehset makina toplarım hatta para da artar.

diğer notebooklar ile bir tutmaman gerektiğini görmeden kullanmadan karar veremezsin. çıktığı dönemde 2 yıl önce sınırlı sayıda üretildi şuan satışı yok. bende ilk önce ön yargılarım vardı ama o döneme göre hem işlemci hemde ekran kartı olarak çok üstün bir cihazdı. şuanki piyasaya göre satışı devam etse illaki 3800tl gibi fiyatlara satılmaz.

bu cihaz öğrenci için asla uygun değil elinde çanta gibi asla taşıyamazsın. sınıfta okulda açıp kullanamazsın yapısı ve boyutu büyük. kaç defa satıyım daha kapasiteli cihaz alıyım dedim ama hiçbir cihazda bu kaliteyi bu ekran boyutunu bulamadım. koy çantaya at arabana her yerde oyun tv eğlence sinema hiçbir şekilde ödün vermeden yanında oluyor böyle bir lüksünüz oluyor. bu cihaz benim vazgeçilmezim oldu bu tip bir cihaz çıkmadıkça asla değişmem.

bana kattığı artılar

1. büyük ekran canlı renkler (dış mekanda bile sorunsuz)
    2. 4+1 ses sistemi (bass etkili hoparlör değil özellikle subwooferi var) özellikle sinema ses performansı etkileyici.
    3. tv kartı + 7+1 ses kartı
    4. geniş klavye
    5. ısı sorunu yok çoğu masa üstü sistemden bile serin
    6. fifa pes 07 08 09 10 11 tüm bu serileri bana full grafik sorunsuz açtı kasmadan oynayabiliyorum.

• bu alet bende de var. zamanında çok şans eseri denk geldi aldım. muhteşem bişey. hala tak oyna istediğini.. filmini izle hatta ben 3D kastırdım alete saatlerce render yaptı, bi tek sorun yaratmadı hala bunu kullanıyorum.

bazen satsammı diyorum ama ya insanlar için beş para etmez ya da paha biçilmez bi alet olduğu için hakkını alamicamı biliyorum.. yaptığım en iyi yatırımlardan biri diyebilirim.

bi kaç sorum olacak..

1. windows 7 64 bit kurdum dedin. ama kurarken recoveryi kaybetmemek için 2 ye böldüm hd yi dedin.. ama bende recovery zaten E: olarak ayrı.. format atarsam o da gider mi? yoksa bodos format ve windows 7 i kurabilirmiyim.. ve windows 7 için uyumlu driver resmi olarak yok.. nereden bulduğunu yazarsan sevinirim..

2. Ya benim aklımdaki asıl soru bunu 8 GB ram yapabilirmiyim.. bunu yaparsam olay bitecek.. bunuda sırf 3D yazılımlar için istiyorum.

3. ekran kartının kullanacağı rami manuel ayarlayabilirmiyim? ben bi turlü bulamadım..

teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drages -- 29 Ocak 2011; 1:40:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: drages
    bu alet bende de var. zamanında çok şans eseri denk geldi aldım. muhteşem bişey. hala tak oyna istediğini.. filmini izle hatta ben 3D kastırdım alete saatlerce render yaptı, bi tek sorun yaratmadı hala bunu kullanıyorum.

bazen satsammı diyorum ama ya insanlar için beş para etmez ya da paha biçilmez bi alet olduğu için hakkını alamicamı biliyorum.. yaptığım en iyi yatırımlardan biri diyebilirim.

bi kaç sorum olacak..

1. windows 7 64 bit kurdum dedin. ama kurarken recoveryi kaybetmemek için 2 ye böldüm hd yi dedin.. ama bende recovery zaten E: olarak ayrı.. format atarsam o da gider mi? yoksa bodos format ve windows 7 i kurabilirmiyim.. ve windows 7 için uyumlu driver resmi olarak yok.. nereden bulduğunu yazarsan sevinirim..

2. Ya benim aklımdaki asıl soru bunu 8 GB ram yapabilirmiyim.. bunu yaparsam olay bitecek.. bunuda sırf 3D yazılımlar için istiyorum.

3. ekran kartının kullanacağı rami manuel ayarlayabilirmiyim? ben bi turlü bulamadım..

teşekkür ederim.

bende halen severek kullanıyorum bende bir dönem satmayı düşündüm hatta güzel para veren çıktı ama baktığımda alabileceğim büyük ekranlı notebook bulamadım bu yüzden satmadım. Bir kaç aydır win7 64 bit kullanıyorum rami 4gb olarak görmekle kalmayıp aktif kullanabiliyor. 32 bit vista 4gb görüyor ama kullanmıyor. 8gb ram istiyorsanız 2 tane 4gb ram takacaksınız 2 yuva var. Ben win7 ayrı bölüm oluşturup kurma nedenim recovery ayrı bölümde olsada vistayı sildiğim an kullanılamaz hale gelecek bir işe yaramaz çünkü tüm bu recovery vista 32bit için bu sebepten ayrı bölüm oluşturup win 7 kurdum. driver win 7 için yok ama vista 32 bit olan sürücüleri indirip uyumluluk ayarından xp için seçilip sorunsuz kuruluyor. Ben sadece ekran kartı sürücüsünde problem yaşadım donup kalıyordu bir önceki sürümü kurunca o sorunda kalmadı. Oyunlarda programlarda sorun yaşamadım. Birde size tavsiyem ses ayarında bass düzenleyici yanı dengeleyici özelliğini kapayınca daha yüksek ses veriyor bilginiz olsun. Bu cihazı kullanmak ayrıcalık sizde şanslı kişilerdensiniz.

• hmmm anladım..

peki ekran kartıyla paylaştığı rami ayarlama şansın var mı? ben bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drages

hmmm anladım..

peki ekran kartıyla paylaştığı rami ayarlama şansın var mı? ben bulamadım.

bunun manuel ayarı yok çünkü kendisi otomatik ayarlıyor mesela bende 4gb ram ile toplam kullanılabilir grafik belleğini 2303mb olarak görüyor. vista 32bit 3gb ram çalıştırabildiği zaman 1700mb civarlarında toplam kullanılabilir gösteriyordu. yani siz 4+4 ram taktığınızda kullanılabilir grafik belleğini daha yüksek gösterecektir. birde ana kart 4+4 gb destekler mi okuyabilir mi bu kesin değil tavsiyem ödemesini yapmadan önce deneyip almanız doğru olacaktır.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.