Şimdi Ara

HP PAVILION HDX (canavar)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
292
Cevap
0
Favori
31.632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ana kart arızası yüksek maliyet tuttuğu için parçalayıp satma kararı aldım. ilan sayfası aşağıda ki konudadır

http://forum.donanimhaber.com/m_60511414/mpage_1/f_/key_//tm.htm#60511414

HP HDX 9200 (DRAGON) Penryn CORE 2 DUO 2.50GHZ 6MB 800MHz,4GB DDR2,500GB HDD,20.1"/ 1680 x 1050 / WSXGA,512MB atanan olmak üzere en çok 1791 MB toplam grafik belleği Nvidia® GeForce 8800M GTS 256bit DirectX 10, TV Alıcısı DVB-T, VISTA HOME PREMIUM

HP - Pavilion HDX9200 dizüstü
    HP’nin en büyük dizüstü bilgisayarı olarak gösterilen HDX9250ET, ayarlanabilir bir geniş ekrana sahip. Yepyeni bir anlayışla tasarlanan ürünün çift menteşeli paneli sayesinde, ekran, çalışma esnasında dik, sinema izlerken ise daha eğik bir konuma getirilebiliyor. HP’nin yeni Imprint tasarımı, organik ve serbest biçimli çizgiler taşıyor; taze ve çağdaş bir imaj için modern ve yapay bir ejderha yaratıyor. HP Imprint işlemi, dizüstü bilgisayara parlak bir görünüm ve çizilmeye dayanıklı bir yapı kazandırıyor.

HP Pavilion HDX9200 - Üç boyutlu ses ve şaşırtıcı görseller
    Ürünün dört Altec Lansing hoparlörü, hi-fidelity (yüksek kaliteli) ses üretirken, bir HP Triple Bass Reflex Subwoofer, seslerin yaşamdaki kadar canlı olmasını sağlıyor. Öte yandan oyunseverler, güçlü NVIDIA GeForce 8800M GTS ekran kartı sayesinde, yepyeni görsel efektlerin tadına varabiliyorlar.

Ürün Adı

HP Pavilion HDx9200
    İşlemci

Intel® Core™ 2 Duo 2,50 GHz
    Ekran

20,1 inç WSXGA+ High-Definition HP Ultra BrightView Geniş Ekran / 1680 x 1050 Çözünürlük
    Grafik Kartı

NVIDIA® GeForce™ 8800M GTS / Harici / 512 MB atanan olmak üzere en çok 1791 MB toplam grafik belleği

4 GB 667 MHz DRR II
    Sabit Disk

500 GB / 5400 rpm / SATA
    Optik Sürücü

SuperMulti DVD±R/RW Çift Katmanlı HD DVD ROM
    Kamera

Tümleşik Mikrofonu Olan HP Pavilion WebCam
    Ses Sistemi

3B Sound Blaster Pro uyumlu ses - 16 bit tümleşik
    Hoparlör

Altec Lansing® hoparlörler, tümleşik sub-woofer'lı; Doğal Harici Hoparlör Yapılandırmaları Bağlantı Noktaları: Arka, Orta/Sub, Ön
    LAN

Tümleşik 10/100/1000 Gigabit Ethernet LAN
    Wireless LAN

Intel® PRO/Kablosuz 4965AGN Ağ Bağlantısı
    Bluetooth

TV Alıcısı DVB-T
    Var

RJ-45

1 adet
    USB 2.0

4 adet
    IEEE1394

Var
    VGA out

1 adet
    S-Video TV-out

Var
    Mikrofon In

1 adet
    Genişlik

33,95 cm
    Yükselik

5,85 cm
    Derinlik

47,5 cm
    Ağırlık

7,05 kg
    İşletim Sistemi

Windows Vista® Home Premium
    Giriş Arabirimleri

Tam boyutlu masaüstü klavyesi (+ ayrı sayısal tuş takımı düzeni)
    Diğer

Tümleşik parmak izi okuyucusu
    Garanti

24 ay

bazı videoları

http://www.youtube.com/watch?v=eomkKMNouZU
    http://www.youtube.com/watch?v=f8oyLiEdH3c&feature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=VOZasT8zaMk&feature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=CvSgeHrFZY0&feature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=E676J1ZB8nE&feature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=J9GjXImevqk&feature=related

HP HDX DRAGON Notebook un "Aldığı ÖDÜLLER"
    - Mobimag "En Yetenekli Notebook"
    - DigitalLife "5 Yıldız Notebook"
    - Laptop Mag "En iyi Notebook,Editörün Tercihi"
    - Pc NET "En Değerli Notebook"
    - Pc World "En Performanslı Notebook"
    - Notebookcheck "Çok İyi Notebook"
    - Notebook Journal "Çok İyi Notebook"
    - Chip.de "Benzersiz,Çok İyi Notebook"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAMET/ -- 5 Mayıs 2012; 16:37:49 >

• HP uzay mekiği yapsa binip uzaya çıkmam artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrtgkce -- 11 Nisan 2008; 17:40:00 >
  • bu model başka marka ile ortaklığından sonra çıktı dikkat ederseniz kasa kaliteside farklı çizilmez siyah inci.

bu model hakkında bilgisi olan yok mu?

lütfen başka modeli ile kıyaslamayın.
  • Dehşet
  • 15 20 gün içinde alacağım ama aklıma takılan 2 nokta var pc'de ısı sorunu var mı fan sesi rahatsız edici mi. birde ekran kartı kaç bit.
  • Bu diz üstü değil masa üstü. Nereye götürceksinki bunu? Masa üstü alıp daha yüksek performans almak daha mantıklı. Bununda wireless'ı kaybolur kesin tiy seside vardır
  • quote:

Orjinalden alıntı: omer1990

Bu diz üstü değil masa üstü. Nereye götürceksinki bunu? Masa üstü alıp daha yüksek performans almak daha mantıklı. Bununda wireless'ı kaybolur kesin tiy seside vardır

Dediklerinin aynısını ben farklı konuda söyledim ama iyiraz ettiler, taşınabilirmiş nihayetinde. (7-8 kilo ne kadar taşınabilir ki!) Zaten alete uygun notebook çantası yok. Artık elarabasıyla taşırız :D

Aynı paraya masaüstü sistem toplamak daha mantıklı diyorum hala..

NOT: Elbette ki benim şahsi fikrim. Dileyen sırtında, dileyen başının üstünde taşısın.

• bu canavarı bende edinmeyi düşünmekteyim tabi onun için bütün yerlerdeki kampanyaları takip durumundayım

http://forum.donanimhaber.com/m_22249204/tm.htm

http://forum.donanimhaber.com/m_22188042/tm.htm

bunlara bir bak derim ilk linkte alan bir arkadaş bütün soruları içtenlikle cevapladı soruları soranda bendim zaten
    fan olayında aşırı sessiz vatan bilgisayarda bi incele derim kolay gelsin eğer alırsan haberim olsun bende senden biraz bilgi alıyım

• kardeş verdiğin bilgiler için sağol ben burda bildiğiniz bir bilgi varmı diye sorarken taşınabilirlik konusunda tartışılıyor. bana göre taşınabilirlik evin her odasına götürebilmem ve bahçeli evimizin bahçesinde kullanabilmem. ben başka türlü yanımda pc taşımam şuanda 15.4" dell kullanıyorum. her yere taşıdığım bilgisayar gibi iş gören N95 8GB telefonum var her yerde wi-fi bağlanıyorum. çanta nasıl olmaz hp orjinal taşıma çantası var.

lütfen ben sizden kendi tercihlerinizi sormuyorum sadece teknik konuda bilginiz varmı diye soruyorum. bende masa üstü pc kurmayı biliyorum artık onlar taş devrinde kaldı evin bir odasında köşeye hapis eden cihazlardan başka birşey değiller. üstün sistemlerin harcadığı elektirklerde oldukça fazla 600 watt civarı. her neyse sağolun yinede.

quote:

Orjinalden alıntı: korkuluk13

bu canavarı bende edinmeyi düşünmekteyim tabi onun için bütün yerlerdeki kampanyaları takip durumundayım

http://forum.donanimhaber.com/m_22249204/tm.htm

http://forum.donanimhaber.com/m_22188042/tm.htm

bunlara bir bak derim ilk linkte alan bir arkadaş bütün soruları içtenlikle cevapladı soruları soranda bendim zaten
    fan olayında aşırı sessiz vatan bilgisayarda bi incele derim kolay gelsin eğer alırsan haberim olsun bende senden biraz bilgi alıyım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAMET/ -- 13 Nisan 2008; 18:10:57 >

• öncelikle bu modeli vatanda epey bi inceledim cantası yok zaten evin her yerinde kullanma amaclı yapılmış , ilk verdiğim linkteki konu sahibine sordum yurtdışından alıcaksan canta bulunabiliyormus ama türkiyedeysen dışardan getirtmen biraz pahallıca olabilir en iyi cözüm özel canta yaptırmak fakat bahce ve evde kullanıcam diyorsan bence yersiz en iyi grafik programlarını zorlamadan acabilmekte bana göre tek sorun sadece VİSTA ile calışabilmesi , vistanın düşük performansı ne zaman hallolur bilinmez ama elinde sonunda herkesin geçeceği işletim sistemi olarak gözükmekte oyun ve grafik açısından harika bi ekran kartına ve performansa sahip fanın ses çıkarmamasıda cabası
  • kardeş konuları inceledim tv konusunda felan sorun var yazılmış ama ben zaten tv amaçlı kullanmayacağım. çanta konusu benim için dert değil odadan odaya taşırken çantaya koyacak halim yok ilerde çıkarsa alırız.
    bütün araştırmalarıma rağmen ekran kartı kaç bit biliyormusun? araştırmalarıma rağmen bu bilgiye ulaşamadım. inşallah 256 bit koymuşlardır.

fan sesi rahatsız edici olmaması güzel. vista konusu bazı alışa gelmiş eski programları desteklemiyor bu doğru ama zaten son sürümlerde programlarda bu sorun kalmıyor. format atınca driverler sorun çıkarma gibi bir olayı var mı acaba.

benim pc kullanım amacım internet oyun (fifa 2008) sinema. kapsamlı programlar kullanmıyorum. bu bilgisayarda tüm aradıklarımı bulduğum için almak istiyorum aklımda dell xps vardı ama bazı giriş çıkışlar ve woofer olmaması dell'den vazgeçtim. bildiğim kadarıyla 5+1 ses sistemi bağlanabilen tek notebook bu. ekranın isteğe göre öne geri gitmeside cabası. youtubede videolarını izliyorum hep

quote:

öncelikle bu modeli vatanda epey bi inceledim cantası yok zaten evin her yerinde kullanma amaclı yapılmış , ilk verdiğim linkteki konu sahibine sordum yurtdışından alıcaksan canta bulunabiliyormus ama türkiyedeysen dışardan getirtmen biraz pahallıca olabilir en iyi cözüm özel canta yaptırmak fakat bahce ve evde kullanıcam diyorsan bence yersiz en iyi grafik programlarını zorlamadan acabilmekte bana göre tek sorun sadece VİSTA ile calışabilmesi , vistanın düşük performansı ne zaman hallolur bilinmez ama elinde sonunda herkesin geçeceği işletim sistemi olarak gözükmekte oyun ve grafik açısından harika bi ekran kartına ve performansa sahip fanın ses çıkarmamasıda cabası

• GeForce™ 8800M GTS koyduklarına göre 256 bit 'dir sanırım ama emin olmak için vatan bilgisayara gidip sormak lazım
  • evet birde onlara sormak lazım. büyük ihtimal 256 bit koymuşlardır. hiç bir yerde rastlamadığım için sordum.
    quote:

GeForce™ 8800M GTS koyduklarına göre 256 bit 'dir sanırım ama emin olmak için vatan bilgisayara gidip sormak lazım
  • 64 bit vista ile 32 bit vista arasında ne gibi bir fark olur. bunun yanında neden 32 bit vista verilmiş bilginiz var mı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: master88

64 bit vista ile 32 bit vista arasında ne gibi bir fark olur. bunun yanında neden 32 bit vista verilmiş bilginiz var mı.

bilindigi gibi üreticiler piyasaya 32 Bit ve 64 Bit CPU (Islemci) sunuyorlar.

Ayni zamanda Microsoft XP ve Vista ile hem 32 Bit ortam ve 64 Bit ortam sunmakta.

Bu Konuda bu CPU larin arasindaki fark'a deyinmek istiyorum.

Genel anlamda 64 Bit CPU 32 Bit'lik CPU dan daha hizli.

64 Bit CPU bir an da 64 Bit bilgi bir anda degerlendiriyor ve bir anda veri akimini sagliyor.

1111111100001111100000000111111111110000001111111100000000001111

Söz misali bir program üsteki her hangi bir islem icin veri akimini yayinliya biliyor.

32 Bit'lik bir CPU ortaminda ayni program anca alttaki veri akimini sagliya biliyor.

11110000111110000111100001111100

Misalde veri akimi pespese degil, yan yana dir.

64 Bit'lik veri akimi nasil saglana biliniliyor???

Gayet basit!!! 64 Bit CPU da 1 - 2MB L2 Cache mevcut. Bu Cache CPU'nun bilgi degerlendirmenin ilk kademesi. Bu Cache ne kadar büyük olursa, o kadar bilgi o kademede degerlendirile biliniliyor.

Tabi ki sadece islemci ile bitmiyor. 64 Bit'lik islemci icin de ona göre Ana Kart gerekiyor ve Ana Kartin özellikleri ile CPU nun marifeti bütünlesiyor.

not : alıntıdır

• 32 bit olması bizim için bir dezavantaj
  • quote:

Orjinalden alıntı: master88

http://www.koysepete.com/en+ucuz+hp+pavilion+ch325ea+hdx9250et+core+2+duo+t93+95223.aspx

taşıma çantası hediyeli

8) nasıl ya onu araştırmak lazım yok denildi taşıma cantası bi hinlik olmasın alla alla
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.