Şimdi Ara

Msi 8500Gt 512mb 128bit @ 730/480Mhz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tesadüfen 1sene önce elime geçti malesef bütçe pek iyi değil o yüzden bu kartı 40tl ye aldım ve çok memnunum takoz çıkmadı :)

ram i pek yükseltemedim de işlemci baya yükseldi ayırıca gta 4 de bayaaa bi fps artışı oldu farkındayım eskiye nazaran ayarlar medium daydı texture hariç hepsi şimdi high da oynuyorum rahat şekilde :)

sistemimin ve ekran kartımın hepsi oc lu hepsini koyuyorum ne olur ne olmaz

Msi 8500Gt 512mb 128bit  @ 730/480Mhz

aşağıdaki oc daha sonrada ht ve nb değerleri 2400 e çıkarttım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webmaster-mt -- 13 Kasım 2011; 11:00:20 >

• Aysat da benzeri bir o.c. yapmıştı, sonra bozdu
  • quote:

Orijinalden alıntı: ironblood19

Aysat da benzeri bir o.c. yapmıştı, sonra bozdu

7aydır falan düzgünce gidiyor yazları biraz düşürüyorum değeri 50cpu dan 20de ramden gayet ideal valla satmayı da düşünmüyorum iyi bi kart alırsam bi akrabam var onun pc ye takarım oc yaparım bide o nasiplensin artık kaç sene yazmazsa :)

bide kasa faktörü var tabi

enermax chakra big tower yanda 25cm fan önce ve arkada 2 adet büyük zalman fan :)
  • Peki anakartin biosundan nvcc yi hic acmayi denedin mi islemcine overclock cekmeden once?
  • arkadaşımın kartı, gigabyte ın pasif soğutmalı olanı imiş....

600 gpu - 400 ram hızlarında

overclock öncesinde, termal macun değiştirdim, fan taktım, soğutucuya uyan 4 ram chipne termal ped ayarlardım, diğer 4 tanesine fan hava üflüyor (hem yandan, hem üsttten)

overclocksuz FURMARK ta en fazla 57 derece oldu

715 gpu - 17?? shader - 490 ram kadar sıkıntı vermedi... shader 1750-1800 gibi artık yemiyor... en fazla 65 derece oldu

bende 700 - ona bağlı shader (1700 gibi) ve 490 ram ile kayıt ettim msi afterburner da

arkadaşım pek fark etmedi diyor oyunlarda işlemcisi pentium d 925 olmalı sanırm
  • Zamanında HD3450 ekran kartını pencıl mod ile;

GPU: 1039 Mhz 1.34 Volt
    MEM: 1242 Mhz 2.24 Volt

yapmıştım maşallah %50 artmıştı performansı ama hala oyunlar kasıyordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: exeter

Peki anakartin biosundan nvcc yi hic acmayi denedin mi islemcine overclock cekmeden once?

nvcc nedir hocam bilgilendirirsen sevinirim ? sadece atitool dan yaptım ben oc u birde biostan vga core clock u +%20 yaptım fakat işe yaradığını sanmıyorum :S

@ironblood19

arkadaşım dediğinden hiçbirşey anlamadım :S

@hapocod

bu direk ati tooldan hocam voltaj yok :) bi ara araştırdım ama hangi kısımları köprülüyeceğimi bulamadım bu kartın bi türlü :/
  • NVCC anakartinla ilgili. belki elindeki islemci 4 cekirdek. nvcc yi aktive edip cekirdek acabilirsin... tabi elindeki islemci takoz degilse. ekran kartinla ilgili oldugunu dusunmussun sanirim.
  • açtım hocam %2 yaptı auto da

nedir bu?

http://img192.imageshack.us/img192/7143/mt677.jpg

pmden halledelim bura yeri değil ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webmaster-mt -- 28 Mayıs 2011; 19:34:38 >
  • bende yeni bir pc toplamak istiyorum ama su soğutma ile 4 ghz nin üstüne çıkabilecek msı hd6950 twin frozr lu işşlemci ankart ve ram tavsiyeniz nedir i7 930-40-50-60 düşnüyorum i7 920 yi önerdiler fakat eski bir işlemci olduğu için istemiyorum
    birde nasıl konu açabilirim daha yeniyim de
  • AVSEQ01 düşündüğüm şeymi yoksa
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrhnGL

AVSEQ01 düşündüğüm şeymi yoksa

yok hacı la masaüstüne koyulur mu o :)

annem pek pc den anlamaz kuran eğitim cdlerinden almış da takıyo direk ordan açtırıyorum farkındaysan kısayol direk ona tıklamayı öğrettim takıyo istediği cd yi izliyo ordan :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.