Şimdi Ara

Amd Ati Hd6850 Overclock 1ghz(1000mhz)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
7.773
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar kart referans tasarım fakat birazcık ince ayarla 1ghz i gördüm ve ati tool ile hatasız uzun bir süre çalıştı daha fazla çıkabilecek gibi duruyor fakat bugünlük daha zorlamayacağım :)

bu ekran görüntüsü akşam yatmadan da 3dmark ile test edip ekleyeceğim

edit: arkdaşlar işlemci değişti 5ay önce şuan phenom II x4 965 var :)

Amd Ati Hd6850 Overclock   1ghz(1000mhz)

Sistem:

Amd atlhon X2 250 3.00 @ 3.6ghz işlemci overclock konum http://forum.donanimhaber.com/m_37408902/mpage_1/f_/key_//tm.htm#37408902
    gigabyte m720-us3
    4gb ddr2 800mhz kvr800d2n6/2g x 2
    1tb hd103sj
    fps bluestorm II 500watt
    dwd rw vs vs

kasa enermax chakra
    buda kasa modumhttp://forum.donanimhaber.com/m_57263923/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webmaster-mt -- 12 Kasım 2012; 13:41:59 >

• 63 derece çok fazla kasma bence. o değilde o işlemci o ekran kartına tokat gibi etki yapar tam performans alamazsın

CorelDRAW X4 daha stabil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The_Soulless -- 6 Şubat 2012; 10:32:10 >
  • Ben 6850 cycloneu voltaj ayarlarını ellemeden rastgele 960/1200 değerlerine getirdim öyle kullanıyorum. Yapmam gereken birşey var mı?
  • gözlerinde sorunmu var bilmiyorum ama atitool küçük artifact leri farketmiyor, ve 3-4 adet sarı nokta var atitool daki küpün üzerinde, ya daha fazla voltaj ver, yada hızı biraz düşür.
  • Yani?
  • stabil değil
  • Afterburnerı her açmaya o değerler çıkmakta ama o şekil stabil olmuş olmuyor mu? Pek bilgim yok gerçi. Oyunlarda hiç sorun da olmadı.
  • ısı değerlerine bakın. power ınızın yeterli olduğundan emin olun. ve voltaj ile beraber hızlarıda biraz düşürün
  •  Amd Ati Hd6850 Overclock   1ghz(1000mhz)

benimkide böyle gösteriyor normalmidir arkadaşlar ?

İşlemci Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E4500 @ 2.20GHz, 2200 Mhz, 2 Çekirdek, 2

4 gd ram

windows 7

ekran kartı ati 6850
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdenyavuz

benimkide böyle gösteriyor normalmidir arkadaşlar ?

İşlemci Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E4500 @ 2.20GHz, 2200 Mhz, 2 Çekirdek, 2

4 gd ram

windows 7

ekran kartı ati 6850

boştaki ısı değerlerin gayet normal. yük altında kaç derece peki ?

• boşta 25 yükte 45 derece
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karşıyakalı1912

boşta 25 yükte 45 derece

standartı bumu diyorsun yani
  • boşta 25 derece olamaz hava soğutma ile. ısı değerlerin gayet normal yük altında 60 dereceyi fazla geçmiyorsa tabi
  • Sistemi standart açınca afterburnerda min. 25 gösteriyor 1.5 2 saat oyun oynayıp bakınca max. 46 görünüyor. 1179 volt 950/1200mhz ayarlayınca max. 49 oluyor hatta üst mesajlarda ekran görüntüleri eklemiştim oradan da bakabilirsiniz. O mhz değerlerini bu konudan araştırıp yaptım, voltajı rastgele 1179 ayarladım ama aux voltaj memory voltaj bunları bilmediğim için ellemedim.

Kasa olarak da haf 912 standart hava soğutma var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Konuya dahil olmayan adam -- 12 Şubat 2012; 21:06:11 >
  • Ben de cyclone kullaniyorum voltajsiz 950/1100de bosta 40, yükte 60-70. Kasa akasa freedom xone x2. Bence cyclonea göre çok yüksek değerler
  • ekran kartını ati tool ile değilde, furmark ile test edin

aşağıdaki ayarlar ile

• quote:

Orijinalden alıntı: The_Soulless

63 derece çok fazla kasma bence. o değilde o işlemci o ekran kartına tokat gibi etki yapar tam performans alamazsın

CorelDRAW X4 daha stabil

bende gayet iyi biliyorum darboğaz yapacağını fakat biliyorsun herşey para :)

corel x5 suanda en stabili (güncellemeleri yaptıysan tabi)
  • arkadaşlar şimdi en iyi overclock ve gpu test program hangileri eğer link atarsanız benim gibi bilmeyenlerde yararlanmış olur
  • MSI Afterburner OC programı ve MSI Kombuster stabilite test programı iyi ve kolaydır.

Link vermedim ama umarım google kullanmayı biliyorsundur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiqhWoltage -- 9 Kasım 2012; 17:33:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

MSI Afterburner OC programı ve MSI Kombuster stabilite test programı iyi ve kolaydır.

Link vermedim ama umarım google kullanmayı biliyorsundur..

ha ha ha çok komik sadece en iyisini sorduk cevap atarkende bi zahmet nezaketen link yazarsınız diye yazmıştım ben de anlayana
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.