Şimdi Ara

hondanın kapı kapanmasında cıkan ses

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

arkadaslar 2004 civic ES kullaniyorum ve arac kapilarini kapatirken fazla ses ciktiğini düşünüyorum. belki benim aracın kapı ayarları yapılması gerekiyor olsa bile, kapı ayarı yaptırdığımda o sesin cok değişmeyeceği bir hissi uyandiriyo bende. sizin araclarda nasil? yani bi voswagenin kapısını kapattığında çok daha az gürültü çıkıyo, hondanin kapisini kapatirken cok eski bi aracın kapısını vuruyormuş gibi ses cikiyo (VW övdüğümü sanmayın, hondamı cok seviyorum )

ayrica kapilarda genelde kademe olur, 2 kademeli falan , bi seviye geldiğinde orda gerilir kalır. benim civicimde neden oyle bisey yok yoksa bütün 7. nesil civiclerde oyle mi????

simdiden tesekkurler...

• Hondanın aşağı yukarı heryerinden o ses çıkıyor, ön kaputa vurduğunuzda, bagaj kaputuna vurduğunuzda. Biraz o sacın inceliğinden kaynaklanıyor bana göre.
  • Bu sesin nedeni şaçın inceliginden arkadaşlar... ve kapı iç yapısının özellikle alman arabalarına göre vasat olması ...

Bende aynı model aracı kullanıyorum ... aslında ses sisteminin performansını arttırmak için yapılan bir izolasyon uygulaması ile bu durumu düzeltebilyorsunuz... kapınızın iç kısımlarına bitümlü malazmeler yapıştırılıyor.. ve iç aksamı kapatılıyor...ben uygulamayı kendim yaptım .. fena yorucu ve uğraştırıcı birazda el yatkınlıgı istiyor... neyse .. neticede kapıyı kapattıgınızda çok daha tok bir ses alıyorsunuz.. aynı şekilde parmagınızla dışardan tıklattıgınız o ince saç sesi yerine çok daha saglam bir ses alıyorsunuz.
  • Atoprak çok iyi açıklamış,

Çoğu kişi bilmez ancak bazı araçların kapı sacları içerden bitümlü malzeme ile kaplıdır ve bu uygulama hafif darbelerde kolayca göçmeye mani olma-kapanış sesini tok kılma gibi avantajlar sağlar,ayrıca Vw grubu araçların kaportalarıda gerçekten kalitelidir.

94 model Tempra mızın arka kapısına bir sarhoş çarptığında serviste görmüştüm,bu kaplamayı çıkardıktan sonra kapı resmen daha hafif olmuştu ve kapanışı tenekevari bir ses çıkarıyordu.

Yeni Civic lerin kapıları gereken tokluğa sahip. Bence kapı ayarlarınızı -servis muhtemelen "ayarlarda birşey yok" diyecektir ama ısrar edin- yaptırın hatta fitillerinizi yenileyin,ikincisi maliyetlidir ancak yeni ve esnekliği yüksek dolgun fitiller kapanış sesini çok etkileyecektir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: atoprak

Bu sesin nedeni şaçın inceliginden arkadaşlar... ve kapı iç yapısının özellikle alman arabalarına göre vasat olması ...

Bende aynı model aracı kullanıyorum ... aslında ses sisteminin performansını arttırmak için yapılan bir izolasyon uygulaması ile bu durumu düzeltebilyorsunuz... kapınızın iç kısımlarına bitümlü malazmeler yapıştırılıyor.. ve iç aksamı kapatılıyor...ben uygulamayı kendim yaptım .. fena yorucu ve uğraştırıcı birazda el yatkınlıgı istiyor... neyse .. neticede kapıyı kapattıgınızda çok daha tok bir ses alıyorsunuz.. aynı şekilde parmagınızla dışardan tıklattıgınız o ince saç sesi yerine çok daha saglam bir ses alıyorsunuz.

"bitümlü malzeme uygulaması"nı nasıl yaptınız? malzemeyi nerden aldınız? biraz açıklayıcı bilgi verebilir misiniz? bende aracıma kendim ugyulama yapmak istiyorum. elim yatkın söküp takmaya ancak bit tarfi gerek. Amrekayı yeniden keşfetmeye gerek yok değil mi!...

• 2009 civiclerde böyle birşey yok bilginize.
  • quote:

Orjinalden alıntı: MegaWolt38

2009 civiclerde böyle birşey yok bilginize.

dimi ya???susak gibi boş-boş ses veriyir...
  • 2007 lerde de durum aynı mı ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.