Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

honda hrv tavsiye edermisiniz??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
1.037
Cevap
26
Favori
373.142
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Honda >> honda hrv tavsiye edermisiniz??
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    331 Mesaj
    arkadaşlar bende 4x4 merakı var hondanın hrv modeli keseme uygun geldi kullanan ve hakkında bilgisi olan arkadaşlar beni bilgilendrrse sevinirim

yakıt durumu vergi kullanım ikinci el vs vs bilgisi olan arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum

|
    |

quote:

Orjinalden alıntı: ftr35

arkadaşlar bende 4x4 merakı var hondanın hrv modeli keseme uygun geldi kullanan ve hakkında bilgisi olan arkadaşlar beni bilgilendrrse sevinirim

yakıt durumu vergi kullanım ikinci el vs vs bilgisi olan arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum

|
    |

• Yüzbaşı
    331 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: by-e

hr-v modeli sedan ile 4x4 araçların mixlenmiş halidir.... şehiriçi kullanım için çok güzel araba ama, otomatik şanzımanı pek verimli değil ileride problem çıkarma olasılığı yüksek

quote:

hondaların otomatık sanzumanı sorunsuz die biliorum ama nese bende düz vitesini alırım sanırım konuya hakımsın bıraz daha bil verebılırmısın ? mesela yakıt durumu ne alemde vs vs ikinci el falan nasıl piyasada
    |
    |

• Teğmen
    207 Mesaj
    2.el piyasası iyidir elinde kalmaz, hr-v'nin şanzumanı diğer hondalardan farklıdır konfora yönelik özelliği olduğu için yani şanzıman hr-v'ye yetmiyor problem çıkarıyor kaçırıyor.... motoru 1.6 cc'dir... bakımları falan diğer hondalarla aynı 10.000 / 12 ay'da bir.... yakıt durumu konusunda ise sizi üzmez fazla yakmazz kullananların şikayet ettiklerini hiç duymadım...

quote:

quote:

hr-v modeli sedan ile 4x4 araçların mixlenmiş halidir.... şehiriçi kullanım için çok güzel araba ama, otomatik şanzımanı pek verimli değil ileride problem çıkarma olasılığı yüksek

quote:

hondaların otomatık sanzumanı sorunsuz die biliorum ama nese bende düz vitesini alırım sanırım konuya hakımsın bıraz daha bil verebılırmısın ? mesela yakıt durumu ne alemde vs vs ikinci el falan nasıl piyasada

|
    |

• Yüzbaşı
    331 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: by-e

2.el piyasası iyidir elinde kalmaz, hr-v'nin şanzumanı diğer hondalardan farklıdır konfora yönelik özelliği olduğu için yani şanzıman hr-v'ye yetmiyor problem çıkarıyor kaçırıyor.... motoru 1.6 cc'dir... bakımları falan diğer hondalarla aynı 10.000 / 12 ay'da bir.... yakıt durumu konusunda ise sizi üzmez fazla yakmazz kullananların şikayet ettiklerini hiç duymadım...

quote:

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    25000 ytl cıvarı bir arac civici satıp bunu almaya degermı acaba die düşünüorum civic benım ilk göz agrım.. aklımda jazz da var ekonomı yuzunden ama bakalım artık kısmet.
    |
    |

• Teğmen
    207 Mesaj
    bir hatırlatma ! aracı 2.el ekspertiz yaptırtmadan almayın '

quote:

25000 ytl cıvarı bir arac civici satıp bunu almaya degermı acaba die düşünüorum civic benım ilk göz agrım.. aklımda jazz da var ekonomı yuzunden ama bakalım artık kısmet.

|
    |
    quote:

quote:

daha uygun bı arac bulamadım tabiki expertız yaptrmadan almam arastrma safhasındayım..tesekkur edıorum yardımların için pekı sen kullandınmı hiç bu aracı??
    |
    |

Orijinalden alıntı: ftr35

quote:

quote:

daha uygun bı arac bulamadım tabiki expertız yaptrmadan almam arastrma safhasındayım..tesekkur edıorum yardımların için pekı sen kullandınmı hiç bu aracı??

Alıntıları Göster
    hrv alınacak bir araç değil, ne doğru düzgün bir yerden yüksekliği var, ne yol tutuşu ne performansı ne de iç hacmi, hondanın son 10 yılda çıkardığı en saçma otomobil bence, kadınlar yüksekte otursun, güvende hissetsinler diye yapılmış olsa gerek.
    |
    |

• Yüzbaşı
    331 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: 19can84

hrv alınacak bir araç değil, ne doğru düzgün bir yerden yüksekliği var, ne yol tutuşu ne performansı ne de iç hacmi, hondanın son 10 yılda çıkardığı en saçma otomobil bence, kadınlar yüksekte otursun, güvende hissetsinler diye yapılmış olsa gerek.

nerden böyle bir kanıya vardın bu aracı kullandınmı daha önce??
    |
    |

quote:

Orjinalden alıntı: 19can84

nerden böyle bir kanıya vardın bu aracı kullandınmı daha önce??

Alıntıları Göster
    Araç hakkında az da olsa bilgim var , sizinle paylaşayım bildiklerimi

Ben de bir aralar almak istiyordum . Gittim yerinde inceledim sordum soruşturdum. İlk önce bagajı çok ufak , civic e göre daha fazla yaktığı kesin , motor 1600 o yüzden vergide civic ile aynı fark yok. Yeni olarak artık üretilmiyor bu bence cok büyük handikap yani üretimden kalktı. İçi bayağı dar kafam tavana çarptı. Ancak gösterişli yüksek değişik bir araç karşılaştırılacak emsali pek yok.

Karar sizin sevgiler.
    |
    |

• Yüzbaşı
    797 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: icebergin

Araç hakkında az da olsa bilgim var , sizinle paylaşayım bildiklerimi

Ben de bir aralar almak istiyordum . Gittim yerinde inceledim sordum soruşturdum. İlk önce bagajı çok ufak , civic e göre daha fazla yaktığı kesin , motor 1600 o yüzden vergide civic ile aynı fark yok. Yeni olarak artık üretilmiyor bu bence cok büyük handikap yani üretimden kalktı. İçi bayağı dar kafam tavana çarptı. Ancak gösterişli yüksek değişik bir araç karşılaştırılacak emsali pek yok.

Karar sizin sevgiler.

Alıntıları Göster
    Aynı bölümde (Honda) bir arkadaş daha danışmıştı da almaktan vaz geçirmiştik. Duyurulur...
    |
    |

... AŞIRI HIZA SON ...

• Yüzbaşı
    331 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: ugurBJK

Aynı bölümde (Honda) bir arkadaş daha danışmıştı da almaktan vaz geçirmiştik. Duyurulur...

bende vaz gecıo gıbıyım ya hiç olumlu sey söyleyecek olan yokmu yaaa

peki crw nasıl onunla ılgılı bılgısı olan varmı ama crw de fıyat ıkıye katlıyo neredeyse
    |
    |

quote:

Orjinalden alıntı: ugurBJK

bende vaz gecıo gıbıyım ya hiç olumlu sey söyleyecek olan yokmu yaaa

peki crw nasıl onunla ılgılı bılgısı olan varmı ama crw de fıyat ıkıye katlıyo neredeyse

Alıntıları Göster
    CRV çok iyi. Bagaj hacmi de bi şeye benziyor. Ama fiyatı katlıyor tabi.

4x4 merakı her Türk erkeğinde vardır . Ama çoğu zaman uygulamaya geçiremeyiz. Bazılarımız Caddy Scenic gibi arabalar alarak bu duygumuzu avuturuz, çoğumuz ise diğer hayallerimizin (Civic ) peşine takılırız
    |
    |

... AŞIRI HIZA SON ...

• Yarbay
    11007 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ugurBJK

CRV çok iyi. Bagaj hacmi de bi şeye benziyor. Ama fiyatı katlıyor tabi.

4x4 merakı her Türk erkeğinde vardır . Ama çoğu zaman uygulamaya geçiremeyiz. Bazılarımız Caddy Scenic gibi arabalar alarak bu duygumuzu avuturuz, çoğumuz ise diğer hayallerimizin (Civic ) peşine takılırız

Alıntıları Göster
    HRV otomatik vites ve Prelude 2.2 Vti araçların otomatik şanzımanları problemlidir...Motor kesinlikle kusursuz ama bu araçların şanzımanında ciddi problemler çıkıyor (*11bin ytl yeni şanzımanı) Ülkemize artık getirtilmiyor belki de üretimi durduruldu...Bence son derece Başarısız Honda modeli...ben honda olmasına rağmen kişisel fikrim tavsiye etmiyorum uzak durulmalı
    |
    |

• Yüzbaşı
    331 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: infinite

HRV otomatik vites ve Prelude 2.2 Vti araçların otomatik şanzımanları problemlidir...Motor kesinlikle kusursuz ama bu araçların şanzımanında ciddi problemler çıkıyor (*11bin ytl yeni şanzımanı) Ülkemize artık getirtilmiyor belki de üretimi durduruldu...Bence son derece Başarısız Honda modeli...ben honda olmasına rağmen kişisel fikrim tavsiye etmiyorum uzak durulmalı

Alıntıları Göster
    cok teşekkür ederim yorumlarınız için sanırım vazgeçtim hrw den. peki o fiyat aralıklarında 20-30 bın ytl civarı önerebileceğiniz 4x4 ekonomik araçlar nelerdir???
    |
    |

• Yüzbaşı
    331 Mesaj
    s

quote:

Orjinalden alıntı: infinite

sanzuman ucuzmuş ya üç beş tane alalım bari
    |
    |

Orijinalden alıntı: BolBuzJack

Aslında bir yıllık konuyu hortlatmak olacak ancak google.da Honda HR-V diye aratınca en başlarda çıkan bir link ve benim gibi bu sitenin üyesi olmayıpta okuyan çok kişi vardır diye tahmin ediyorum. Burada HR-V hakkında yorum yapanların bu araca sahip olup olmadıklarını bilmiyorum. Yazdıklarından hiç sahip olmadıkları sonucunu çıkardım, çünkü araç hakkında yazılanlar sadece duyumdan ya da ön yargıdan ibaret gibi geldi bana. Amacım bir tartışma yaratıp ortamı germek değil, ancak bu konu HR-V düşünenler için bir başvuru noktası gibi göründüğünden aracın sahibi olan birisinin yorumlarıda bulunsun istedim.

Ben otomotiv sektöründe çalışan birisiyim, yaklaşık on yıldır profosyonel olarak otomobillerle ilgileniyorum. Otomobiller hakkında az çok teknik bilgiye sahip olmanın yanında elinin altında bir Jeep Cherokee Sport 4.0, bir de Mitsubishi Pajero V6 3.0 LWB olan birisi olarak HR-V yıllardır vaz geçemediğim bir araç. En azından diğerlerine göre ekonomikliği, sorunsuzluğu, şehiriçi kullanımında kıvraklığı, vergi avantajı, bakım maliyetlerinin düşüklüğü gibi nedenlerden bu arabaya bir şey olsa yerine ne alırdım diye düşündüğümde yine HR-V diyorum. Eğer gelir düzeyim çok çok uçuk olsaydı belki bunu söylemezdim ama düşük bütçeyle binilebilecek en makul SUV.lardan birisidir HR-V.

Aşağıda SUV, Arazi Araçları ve offroad hakkında belkide ülkemizin en bilgili adamlarının takıldığı bir sitedeki (gezenbilir.com) HR-V yazımı ufak tefek eklemelerle göreceksiniz:

quote:

Honda HR-V 1999 yılında üretimine başlanan bir mini SUV. Bu araç mini sınıfında, dışarıdan iri görünsede, orta sınıf bir sedandan çok küçük. Avrupada "Hybrid Recreation Vehicle" yani Melez Eğlence Aracı, Japonya'da ise "High Rider Vehicle" yani Yüksek Sürücü Aracı olarak anılır. 1.6-litre SOHC ve 1.6-litre SOHC VTEC (http://tr.wikipedia.org/wiki/VTEC) motorlar ile üretilmiştir. 3 ve 5 kapılı, 2 ve 4 çeker modelleri vardır. Genellikle CVT otomatik şanzımanlı (http://auto.howstuffworks.com/cvt1.htm) olmakla birlikte düz vitesli modelleride vardır.

Araç yükseltilmiş bir sedan değildir, Mini SUV diye tabir edilen sınıftadır. Sınıfının diğer üyelerine örnek olarak; Daihatsu Terios, Toyota Rush, Suzuki SX4, Fiat Sedici, Lada Niva, Suzuki Samurai sayılabilir. Yüksek ve dört çeker olmasa Corsa, Fiesta, Jazz sınıfında sayabilirdik.

Arazi aracı değildir, 4 çeker eklenmiş ve yükseltilmiş bir mini olarak düşünebilirsiniz, ancak bu haliyle bile bir çok arazi aracında bulunmayan alt korumalara sahiptir. Sürekli 4 çeker sistemi yetersiz hissettirse bile, iyi lastiklerle fena işler yapmaz. Tecrübelerime göre çekiş sistemi çapraz çalışır, aracın kısa aks aralığı bir çok engeli kolayca aşmasını sağlar, ancak ön tarafta radyatörlerin aşağıya yakın olması korunmasını gerektirir, bu nedenle arazide geri giden bir HR-V görürseniz şaşmayın

Motorları güçsüz hissettirir, çok çok ekonomikte sayılamazlar, vergi avantajı yadsınamaz tabi ki. Kesinlikle çok sağlam hatta ohaaa dedirtecek kadar sağlam ve problemsiz bir araçtır. Yıllardır tüm Dünya'da ki HR-V forumlarını takip etmeye çalıştığımdan Dünyanın en zor şartlarda kullanılmış belkide 100 HR-V sinden birine sahip olduğum şeklinde iddalı bir iddayla bunu söyleyebilirim 160 bin km.de ki aracım bugüne dek bakım harici en ufak bir arıza çıkarmamıştır. Piyasada otomatik şanzımanları problemlidir yargısının kaynağı, otomatik şanzıman yağının ve şanzıman yağ filtresinin ölümsüz olduğunu düşünen gerek yetklili gerek yetkisiz servislerde çalışan sıradan bir balta derecesinde teknik bilgiye sahip ustalardır. Ya da şanzıman yağı değiştirirken çok pahalı olan orjinal yağı kullanmamaları nedeniyle arızalar oluşur. Orjinal Honda CVT yağı ve yağ filtresi değişimleri zamanında yapılmış şanzımanları kırmak beceri ister ( Ben kıramadım ne yaptıysam ) Şanzıman tamiri yetkili serviste bile 1500 YTL gibi bir rakama mal olur.

HR-V mini SUV sınıfında, en rahat, en problemsiz, en iyi yol tutan, en iyi frenlere sahip, kullanımı en kolay, hala en yakışıklı araçlardan biridir, ikinci elde fiyatları oldukça makuldür. Civic parasına doğa gezileri yapılabilecek ve vergisiyle, yakıtıyla , bakımıyla üzmeyecek bir seçenektir. Çoğu parçası Civic'le uyumlu olduğundan komik paralara satın alınabilinir buna rağmen (Civic kullananlar alınmasınlar) Civic gibi sıradan değildir. (Eski Civic kullanıcısı olarak yazıyorum bunu ve halen evde bir Civic var.) Kaporta parçaları pahalıdır, kaskosuz binilmez. Genellikle bayanlar tercih etsede, kullanımı çok keyifli, özellikle kar yağdığında ya da bozuk bir yola girdiğinizde sıradan sedan kullanıcıları boğuşurken, lay lay lom modunda yanlarından geçip gidebilmenizi sağlayacak bir araçtır. LPG uygulamasıyla en ekonomik dizelleri kıskandıracak tüketim değerleri alınabilir. Motorlarının çok sağlam olduğunu söylemişmiydim Neyse resimlerle baş başa bırakayım, aklıma geldikçe yazarım.

Alıntıları Göster
    Hayalimdeki araç bu 98 model civic 1.4 is hatchback kullanıyorum kısmetse satıp bundan almak istiyorum daha once bi arkadaşımda vardı yıllarca kullandı en ufak sorun yaşamadı ya seversin ya nefret edersin bi model ben hastasıyım ama ben budna alcam diyince bu ne ya ne biçim araba git reno clio al başın ağrımaz diyenlerde oldu
    |
    |

• Er
    10 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: noob saibot

Hayalimdeki araç bu 98 model civic 1.4 is hatchback kullanıyorum kısmetse satıp bundan almak istiyorum daha once bi arkadaşımda vardı yıllarca kullandı en ufak sorun yaşamadı ya seversin ya nefret edersin bi model ben hastasıyım ama ben budna alcam diyince bu ne ya ne biçim araba git reno clio al başın ağrımaz diyenlerde oldu

Alıntıları Göster
    Ben ilk çıktığında yani 99 yılında bir Honda bayisinde incelemiş ve çok sevmiştim bu aracı, kırmızı renkli bir 3 kapıydı baktığım. Tabi o zamanlar ulaşmam imkansızdı. Sonra 96 model Civic VTI satıp aldım HRV.yi. 8500 devir çeviren VTI.ı özlememek mümkün değil ama HRV sayesinde zevklerim bile değişti, çok güzel anılar kazandırdı bu araç bana, şehirden uzaklaşmak için fırsat verdi. Sıralı sistem LPG taktırdıktan sonra ki o zamanlar LPG 1,2 YTL civarındaydı; ekonomiklik sayesinde gezme konusunu abartmaya başladım. Tek gezide 4300 km yapmışlığım vardır. 160 bin km.de olmasına rağmen bana acayip güven veriyor, bu yaz İstanbul - Halep - Lazkiye - İstanbul turu planlıyorum mesela, arazi için kullandığım Cherokee Sport ile yurt dışına çıkmaya cesaret edemem; yolda falan bırakır diye, ama HRV.ye çok güveniyorum
    |
    |

• Yarbay
    2329 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: BolBuzJack

Ben ilk çıktığında yani 99 yılında bir Honda bayisinde incelemiş ve çok sevmiştim bu aracı, kırmızı renkli bir 3 kapıydı baktığım. Tabi o zamanlar ulaşmam imkansızdı. Sonra 96 model Civic VTI satıp aldım HRV.yi. 8500 devir çeviren VTI.ı özlememek mümkün değil ama HRV sayesinde zevklerim bile değişti, çok güzel anılar kazandırdı bu araç bana, şehirden uzaklaşmak için fırsat verdi. Sıralı sistem LPG taktırdıktan sonra ki o zamanlar LPG 1,2 YTL civarındaydı; ekonomiklik sayesinde gezme konusunu abartmaya başladım. Tek gezide 4300 km yapmışlığım vardır. 160 bin km.de olmasına rağmen bana acayip güven veriyor, bu yaz İstanbul - Halep - Lazkiye - İstanbul turu planlıyorum mesela, arazi için kullandığım Cherokee Sport ile yurt dışına çıkmaya cesaret edemem; yolda falan bırakır diye, ama HRV.ye çok güveniyorum

vti mi sattın satılırmı be hocam kıyılırmı o arabaya ben olsam satmazdım almazdımda hrv yi ama zevk meselesi.
    |
    |

• Er
    10 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: night_33

quote:

Orjinalden alıntı: BolBuzJack

vti mi sattın satılırmı be hocam kıyılırmı o arabaya ben olsam satmazdım almazdımda hrv yi ama zevk meselesi.

Alıntıları Göster
    Yaş ilerleyince bazı şeyler değişebiliyor, benimkiler kökten değişikliklere uğradı. HR-V yi almak yaptığım en iyi şeylerden biri oldu, onunla başladım ve ardından Cherokee ile herkesin girmediği yollara girebilme isteği arttı, aileye birde Pajero katılınca, ormanlarda, dağlarda gezme tutkusu iyiden iyiye karşı konulmaz bir hal aldı...
    |
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
haberler
google reklamları
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,062
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.