Şimdi Ara

Arabanın sağ alt kısmından gelen takur tukur rahatsız edici sesler(SORUN ÇÖZÜLDÜ, YAPTIRILDI)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
20.519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • sizce neyden kaynaklanıyor olabilir? usta gözüyle baktığında beşik dedi, beşikte ne gibi problem olabilir kısacası nasıl tamiri yapılır? düz yolda giderken hiç bir problem yok ancak çukura girdiğimde taktuk fena bi şekilde altı vuruyor, yokuş yukarı veya aşşağıya inerken sola ya da sağa dönüşte düzlüğe girdiğimde de aynı ses geliyor sağdan taktuk çok rahatsız edici.

bunun yanında araçla giderken hafif frene bastığımda tak tak tak tak ses yapıyor sağ taraf, hızlı frene bastığımda ses yok.

ben debriyaj balatası seti değişecek arabanın altı hazır aşşağıya indirmişken diğer masrafı da aradan çıkarayım dedim, sesten gelen problem ne olabilir? yaptırmaya kalsam balatalarla birlikte epey maliyetli olur mu?

1991 model vectra a kasa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berry1925 -- 12 Temmuz 2014; 20:58:57 >

• aracınız ford ise genelde z rotlar çabuk gevşeme yapar ve bu sesi verir.
    başka bir seçenek aks kafasıdır. sağ taraftan ses geliyor demişsiniz direksiyonu sağa çevirdiğiniz zaman tak tak şeklinde bir ses yapar
    eksoz bağlantıları kopmuş olabilir. bozuk yollarda sallantı ile aracın altına vuruyordur
  • SAlıncagın değişmesi gerekir muhtemelen. En fazla 100-150 lira civarıdır
  • rot balansciya sokun araci.on takimda degisecek ne varsa soylesin.sizin anlattiginiza gore salincak,z rot gibi gorunuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: anka0658

rot balansciya sokun araci.on takimda degisecek ne varsa soylesin.sizin anlattiginiza gore salincak,z rot gibi gorunuyor.

ön takım dediğiniz aks lar mı? fren diskleri yeni değişti, akslarda yeni değişti hocam. rot olarak rot başlarında mı problem vardır diyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berry1925

quote:

Orijinalden alıntı: anka0658

rot balansciya sokun araci.on takimda degisecek ne varsa soylesin.sizin anlattiginiza gore salincak,z rot gibi gorunuyor.

ön takım dediğiniz aks lar mı? fren diskleri yeni değişti, akslarda yeni değişti hocam. rot olarak rot başlarında mı problem vardır diyorsunuz?

rot basi,rot kolu,z rot,salincak,amortisorler,amortisor kafalari.bunlar hep on takimla alakali ve zamanla kullanimdan dolayi ariza verebilen parcalar.ustanizin besik dedigi parcaninda diger adi salincak.buyuk ihtimalle bunlardan biri ya da bir ikisi degisebilir.tam tespit icin araci rot balansciya goturun.onlar detayli kontrol yapip hangi parcada bosluk var,ne degisecek hepsini size ucretsiz olarak soylerler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar bugün tamirciye gittim tüm her şeyi yaptırttım, komple alt takım aşşağıya indi, araba çok iyi oldu
    değişenler

baskı balata set
    rot başları
    sağ aks körüğü
    şanzuman yıkandı, temizlendi
    2 amositör, ve başlar
    sağ ve sol salıncak
    3lt şanzuman yağı
    rotil

totalde malzemeler 605 lira tuttu, işçiliğe ise 400 lira aldı.

sizce fiyat nasıl? 400 lira çok gibi geldi bana işçilik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berry1925

arkadaşlar bugün tamirciye gittim tüm her şeyi yaptırttım, komple alt takım aşşağıya indi, araba çok iyi oldu
    değişenler

baskı balata set
    rot başları
    sağ aks körüğü
    şanzuman yıkandı, temizlendi
    2 amositör, ve başlar
    sağ ve sol salıncak
    3lt şanzuman yağı
    rotil

totalde malzemeler 605 lira tuttu, işçiliğe ise 400 lira aldı.

sizce fiyat nasıl? 400 lira çok gibi geldi bana işçilik.

İşçilik 250-300 arası normal ama olan olmuş hayırlı olsun .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Memnunsanız fiyat o kadar pahalı değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Memnunsanız fiyat o kadar pahalı değil.

z rot hariç alt takım komple yenilendi hocam, araba çok iyi oldu ancak parayıda sokakta kazanmıyoruz neticede. 400 diyince şaşırdım, keşke pazarlık etseydim baştan.
  • parçadanda karları oluyor 500 500 gibi düşünebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: WarSaw

parçadanda karları oluyor 500 500 gibi düşünebilirsiniz

yok hocam parçaları gidip kendim pazarlık edip aldım yani. işçiliğe direk 400 lira yazdı.
  • Amortisör ve salıncak için 300 lira işçilik vermiştim, baskı balata da değişmişsin.Fiyat çok değil iişçilik güzelse acıma

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.