Şimdi Ara

Honda Yetkili Servis Park Sensör Hayal Kırıklığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
7.988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2015 Honda Civic Elegance aracıma, temiz işçilik ve yüksek malzeme kalitesi olsun düşüncesiyle, sonradan da garanti ile ilgili başımı ağrıtmasınlar diye, Honda yetkili servislerden fiyat alarak, en ucuz 200 TL fiyat verene 05.09.2015'te park sensörü taktırdım. Tam bir hayal kırıklığı. Honda'da yaptırıyor olmanın hiçbir avantajını göremedim. Fiyat yüksek, ürün piyasa malı birşey, sensör uçları çok kaba, geri vitese ilk aldığımda devreye girme süresi çok geç (2 saniye gibi), sesler çok irite edici. Bunlar yetmezmiş gibi, montaj işçiliği o kadar kötü ki, sensör uçlarını kar beyaz boyamışlar ama aracın rengi kırık beyaz olduğundan çok sırıtıyor, boya tam olmamış ara ara siyahlıklar görülüyor ve sensör uçlarını tampona tam bitiştirip sıfırlamamışlar bile. hem kullanım, hem kalite, hem de işçilik olarak hayal kırıklığı oldu adeta. Üreticiyi hiç anlamıyorum, 4 donanım seviyesinden, en üstün bir altı olan Elegance'a neden park sensörü koymaz; ya da sonradan aksesuar olarak satıyorsa niye aracın kalitesine gölge düşürecek ürün ve işçilik uygulanır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arabaci_takimi -- 7 Eylül 2015; 17:35:05 >

• Abartilacak bisey yok normal gorunuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Honda ile diğer markaların satış adedine bakınca nedenler niçinler ortaya çıkıyor honda eski honda değil

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kelebek konmuş gibi duruyor, hiç anlamam insanlar bunu nıye taktırır en güzeli kamera aynı fıyata
  • quote:

Orijinalden alıntı: Airapper

Abartilacak bisey yok normal gorunuyor.

Abartmama konusunda haklısınız, herşeyin çözümü var. Hem servis de zaten yeniden götürürsem düzelteceğini söyledi, bunlar olumlu. Ama fotoğrafta belli olmuyor, renk farkı ve montaj bayağı sıkıntılı. Hem de yeniden gitmek benim için gidiş-geliş 120 km ve ekstra zaman kaybı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BOLDVIPER

kelebek konmuş gibi duruyor, hiç anlamam insanlar bunu nıye taktırır en güzeli kamera aynı fıyata

Araçta kamera var ama sesli uyarı, görüntüden daha kuvvetli algılanabilen birşey diye düşünüyorum. Ayrıca Honda Civic FB7'lerde gösterge camı ışığı çok yansıtıyr, gündüz ışığında çoşunlukla görünemyebiliyor. Ailecek de kullanılınca park sensörü riski azaltıyor. İşçilik ve malzeme daha estetik olsaydı, kelebek gibi duruşu sorun olmazdı.
  • Hakikaten kotu iscilik yapmislar. Boya farki var. Ayrica iyi oturtmamislar bile. Kimisinde goruyorum sifir cikinti var. Neredeyse yokmus gibi duruyor

Iscilik ofsayt. Elegansta park sensorunun olmamasi ayri ofsayt.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pi -- 7 Eylül 2015; 18:08:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet3976

Honda ile diğer markaların satış adedine bakınca nedenler niçinler ortaya çıkıyor honda eski honda değil

Aslında Honda hala eski Honda, sadece diğerleri gelişirken Honda geride kaldı.
  • Şunun gibi tampona gömülü sensörler kullanılmalı bence, estetik olarak da daha güzel duruyor. CR-V'de kullanıyor Honda sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnurD7 -- 7 Eylül 2015; 18:13:34 >
  • Bu park sensörü işi böyle. Bugüne kadar çeşitli fiyatlarda çeşitli yerlerde sensör taktırdım, takılan araçları kullandım. Çok azına olmuş bu diyebildim.

2007 yılında Renault servisinde araca park sensörü taktırmıştım. Mevcut aracı eniştem hala kullanıyor 8 yıldır. Sensörün bir kere cortladığını görmedim. Tok bir bip bip sesi git gide sıklaşıyor, ardından stop diye uyarı veriyor. 0 gecikme, 0 hata maşallah.

En son Citroen bayisinde c3 araca taktırdım. Hemde bu metre göstergeli olandan kaliteli olsun diye. Saçma sapan şeylere ötüyor, bazen ötmüyor, bip bip aralıkları çok düzensiz, aydan yanaşırken metre ekranınada bakamıyorsun bir halta yaramıyor.

Geçen ay bir arkadaşımın yanına gittim yazlığa, 2015 civic elegance aldı yeni, 70 bin liraya. İçinde LPG montaj ücreti, multimedya ekranı, park sensörü, paspas vs bir kaç ekstra ile birlikte. O aracında park sensörü, bazen devreye girmiyordu ama bip bip sesinin senkronizasyonu iyiydi yani çalışınca düzgün çalışıyordu. Aynı şekilde sizdeki gibi geç devreye giriyordu.

• Airapper A kullanıcısına yanıt
    hocam aynı ürünü piyasada 40-50 tl ye takan aksesuarcılar dolu..

serviste 50 tl ye taksaydı bu durum abartılacak değil denebilirdi..
    ancak hem 200tl ve ve sonuç bu olsun bu honda değil hangi marka olursa olsun....
  • Elegance'ta geri görüş kamerasi standart. Şahsen ben serviste olsa dahi sonradan park sensörüne yanasmazdim, kamera varken.

• quote:

Orijinalden alıntı: OnurD7

quote:

Orijinalden alıntı: ahmet3976

Honda ile diğer markaların satış adedine bakınca nedenler niçinler ortaya çıkıyor honda eski honda değil

Aslında Honda hala eski Honda, sadece diğerleri gelişirken Honda geride kaldı.

Bu güne göre kıyaslamak lazım işte eskiden kalitesi iyiydi ama artık öyle değil artık B Sınıfı araçlarda bile Honda Civic ten daha iyi malzeme kalitesi ve işçilik bulabiliyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: arabaci_takimi

2015 Honda Civic Elegance aracıma, temiz işçilik ve yüksek malzeme kalitesi olsun düşüncesiyle, sonradan da garanti ile ilgili başımı ağrıtmasınlar diye, Honda yetkili servislerden fiyat alarak, en ucuz 200 TL fiyat verene 05.09.2015'te park sensörü taktırdım. Tam bir hayal kırıklığı. Honda'da yaptırıyor olmanın hiçbir avantajını göremedim. Fiyat yüksek, ürün piyasa malı birşey, sensör uçları çok kaba, geri vitese ilk aldığımda devreye girme süresi çok geç (2 saniye gibi), sesler çok irite edici. Bunlar yetmezmiş gibi, montaj işçiliği o kadar kötü ki, sensör uçlarını kar beyaz boyamışlar ama aracın rengi kırık beyaz olduğundan çok sırıtıyor, boya tam olmamış ara ara siyahlıklar görülüyor ve sensör uçlarını tampona tam bitiştirip sıfırlamamışlar bile. hem kullanım, hem kalite, hem de işçilik olarak hayal kırıklığı oldu adeta. Üreticiyi hiç anlamıyorum, 4 donanım seviyesinden, en üstün bir altı olan Elegance'a neden park sensörü koymaz; ya da sonradan aksesuar olarak satıyorsa niye aracın kalitesine gölge düşürecek ürün ve işçilik uygulanır?

Ben honda civic aracımı teslim alırken balıkesir hondada taktırmıstım park sensörünü. Su ana kadar kullandıgım en iyi park sensörü diyebilirim. Diğer aracımın üzerinde ( citroen ds4 ) olan fransa cıkıslı orjinal park sensorüne göre on kat daha iyi. İstediğim son noktaya kadar ulasabiliyorum cünkü cok hassas, honda üretimi oldugu ve 700 tl fiyatı oldugu söylendi takılırken. Renk farkıda yok, duvara bir parmak mesafe alana kadar son uyarısını vermiyor. Sanırım size kalitesiz yan sanayi bir ürün takılmış. Geçmiş olsun

• Bende skoda servisinde yaptırdım, sensörün sesi g*tünden çıkıyor gibi aynı, beş para etmez, cam filmide hakeza kenardan kalktı. Bundan sonra yetkili servisdr extra bişey yaptırdam. Bayidende arabayı aldığın gibi çıkacaksın.

• Mitsubishi araçların buluşması olmuştu. Yetkili servis gelen tüm araçlara bedava taktı. Üstelik öncesinde araçların fotosunu istediler biz de poster falan yapacaklar sandik yolladik. Adamlar renk kodunu bulup o renge önceden boyamislardi.

Honda zaten araçtan ziyade servisten kazandığı ile ayakta duruyor. Benzinli araçlara fahiş periyodik bakımla sözde sorunsuz araçlarına sorunlu araç gibi fiyat geciriyorlar. Bundan 4 sene önce civic bakımına 500tl ödemiş ti arkadaşım. Kim bilir şimdi neler istiyorlar.

• OnurD7 kullanıcısına yanıt
    Böyle gömülü olanlar sadece fabrika çıkışı diye düşünüyorum ben. Tahminimce Executive Civic'lerde de böyle vardır.
  • quote:

Böyle gömülü olanlar sadece fabrika çıkışı diye düşünüyorum ben. Tahminimce Executive Civic'lerde de böyle vardır.

Executive'de de yok. Hiçbir Civic'te böyle sensör yok

• quote:

Orijinalden alıntı: öcüü..

hocam aynı ürünü piyasada 40-50 tl ye takan aksesuarcılar dolu..

serviste 50 tl ye taksaydı bu durum abartılacak değil denebilirdi..
    ancak hem 200tl ve ve sonuç bu olsun bu honda değil hangi marka olursa olsun....

Bu ürün sanırım piyasada 160 TL civarı satılan Cenmax marka. Ama 500 TL'ye de satılıyor olsa, kullanım kolaylığı yok ve işçilik kötü olduktan sonra bir anlamı yok bence de. Cumartesi tekrardan gidip, bu işçiliği düzeltin yoksa söküp paramı verin böyle kabul etmiyorum diyeceğim. Yetkili serviste boya rengi farkı yaşadıktan sonra...
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnurD7

quote:

Executive'de de yok. Hiçbir Civic'te böyle sensör yok

Bilmiyordum, mağazada Executive'e baktım ama sensörlere bakmamıştım. Honda'nın bazı konularda ''Amelelik'' denilecek advranışı var açıkçası, bu sensör de onlardan biri olmuş.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.