Şimdi Ara

honda hrv tavsiye edermisiniz?? (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.050
Cevap
24
Favori
472.668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Buradan bolbuzjack e kucak dolusu sevgilerimi gönderiyorum.bir araba hakkında bu kadar güzel yorum yapan birini görmemiştim :)) ve resimlerde gördüğüm kadarıyla sen tam bi çılgınsın dostum :)
  • arkadaşlar forumu komple okudum cok güzel bilgiler edindim.biras daha popomu sıkıp elimde olan 10 bin lirayı yükseltip alıcam inşallah bende..
  • form da HRV ile ilgili bu konu başlığını bulabildim. belki başlıktan biraz uzak ama belki diğer arkadaşlara cevaplar faydalı olur.

aracıma bakım yaptırdıktan sonra bir sorun ortaya çıktı. şöyleki:
    sabahları ilk marşa basmada araba çalışıyor ama vitesi (otomatik vites) ileri (D) veya geriye (R) (özellikle geriye) araç sarsılıyor, rolenti çok düşüyor, bazen motor stopediyor(duruyor). birkaç yüzmetre gittikten sonra normal hale geliyor. gün içinde de çalıştırmalarda hiç sorun çıkmıyor.
    bunun için bakım yaptırdığım yere götürdüm: enjeksiyon boğazı pislenmiştir, temizlersek gecebilir dedi.

böyle bir sorun yaşayan veya bu konuda bilgisi olanlardan bilgilerini rica ediyorum. iyi günler.
  • meraba
    2009 ocak ayında euro civic imi satıp 2002 model bir hr-v aldım 7 aydır kullanıyorum size izlenimlerimi katkım olsun diye yazıyorum.
    avantajları.. 1 - fiyatı ve de kalitesine göre piyasada alınabilecek en ucuz araçtır.
    2- 1600 motor olduğu için vergisi oldukça düşüktür (2002 model 137+137=274tl)
    3- Motor 1600 d 16 civiclerle aynı olduğu için parça sıkıntısı yoktur. (buji, filtre , yağ, vsayrca motor aksamı parçaları)
    4-normalde önden çekişlidir ihtiyaç hissettiğinde 4X4 seçeneğine araç kendiliğinden geçer,
    5- ben aracı aldıktan sonra atiker sıralı sistem lpg taktırdım performansı hiç değişmedi.
    YAKIT TÜKETİMİ= ŞEHİR İÇİ 11 LİTRE ŞEHİR DIŞI 9 LİTREYE KADAR DÜŞÜYOR (BANA GÖRE ÇOK MÜKEMMEL)
    ÖRNEĞİN 3000 DEVİRDE 130 KM SÜRATLE DÜZ BİR YOLDA GİDİLEBİLİYOR BU DA YAKIT TASARRUFU DEMEK
    6 ARAÇ OTOMATİK VE CVT ŞANZIMANA SAHİP YANİ NORMAL OTOMATİKLERDEN FARKLI, SÜREKLİ DEĞİŞKEN ŞANZUMAN DENİYOR VE VİTES DEĞİŞİMİ HİSSETME SARSINTI VS YOKTUR.
    7 DİĞER SUV ARAÇLARDAN DAHA ALÇAK OLDUĞU İÇİN YOL TUTUŞU MÜKEMMEL VİRAJLAR DAHA RAHAT,
    8-ARAÇ İÇİ OLDUÇA KULLANIŞLI VE KALİTELİ MALZEMEYLE DİZAYN EDİLMİŞ (ÇİFT TORPİDO, KOLDAYAMA, BARDAKLIK, VS GİBİ SEYAHATİ KOLAYLAŞTIRAN UNSURLAR MEVCUT)
    9- kalkış performansı çok mükemmel özellikle ışıklarda
    haziran ayında uzun yola çıktım inanın ilk defa yol yorgunluğu gibi bir şey hissetmedim 750 km hiç mola vermeden sadece 1 defa yakıt için durdum. o kadar. ayrıca ilk defa araziye çıktım ve 4x4 ün çalıştığını hissettim sonuç mükemmeldİ
    AYRICA BAGAJIN KÜÇÜK OLMASI VE STEPNE İÇERDE OLMASI TEK DEZAVANTAJI , DIŞARI ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM BU KONUDA BİGİSİ OLAN ARKADAŞ VARSA YAZARSA SEVİNİRİM
    ARACI ALDIKTAN SONRA ÖZEL SERVİSTE ŞANZIMAN YAĞI, MOTOR YAĞI, FİLTRELER, BUJİLER, DEĞİŞTİRDİM TOPLAM 225 ÖDEDİM BUNUN 100 TL Sİ SADECE ŞANZIMAN YAĞI (20.BİN KM DE BİR DEĞİŞİYOMUŞ) ÇOKTA FAZLA DEĞİL

SON SÖZ. DAHA ÖNCEDE SUV ARACA BİNDİM SUV DEMEK EKSTRA MALİYET DEMEKTİ, HR-V (MELEZ EĞLENCE ARACI) TAM BİR SUV OLMASADA BANA BU KEYFİ TATTIRIYOR DÜŞÜK MALİYET DÜŞÜK YAKIT, UCUZ VERGİ İKİ YILDA BİR MUAYENE KISACASI ARACIMDAN ÇOK MEMNUNUM KESİNLİKLE DOĞRU KARAR VERDİĞİMİ DÜŞÜNÜYORUM, 20 -25 BİN LİRAYA SUV KEYFİ YAŞAMAK İSTEYEN ARKADAŞLARA TAVSİYE EDERİM
    UMARIM FAYDALI OLMUŞUMDUR. SEVGİLERİMLE

• hyrrbc arkadaşım,

Aynı problem ile ben de karşılaştım ama benimki sadece LPG'de oluyordu. Dediğin gibi rölantide problem oluyor zaman zaman da stop ediyordu. Hava filtresinin altında bulunan boğaz ve burada bulunan kablo bağlantıları temizlenince problem kalmadı sana da aynısını tavsiye ederim.

Saygılarımla.
  • Arkadaşlar bende aracımla ilk kez uzun yola çıktım sonuçlarını yazmak istiyorum.

İstanbuldan Erzuruma gittim tek sürücü gidiş dönüş 3500 km. yakın bir yol sürdü. Ortalama yakıt tüketimi 0,25 krş ve hiç ama hiç yorgunluk hissetmedim. Çok konforlu bir araç. Ayrıca of ile bayburt arasında çaykara yolunda dağa tırmandım araç gerçekten mükemmel 4x4 dü orada hissettim.

Bu aracı aldığıma çok memnunun vergi+yakıt+konfor tam on numara.......
  • Hayırlı Olsun Kardeşim. Kazasız belasız...
  • quote:

Orijinalden alıntı: qarakedi

Arkadaşlar bende aracımla ilk kez uzun yola çıktım sonuçlarını yazmak istiyorum.

İstanbuldan Erzuruma gittim tek sürücü gidiş dönüş 3500 km. yakın bir yol sürdü. Ortalama yakıt tüketimi 0,25 krş ve hiç ama hiç yorgunluk hissetmedim. Çok konforlu bir araç. Ayrıca of ile bayburt arasında çaykara yolunda dağa tırmandım araç gerçekten mükemmel 4x4 dü orada hissettim.

0,25 kuruş benzin mi yaktınız lpg mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hyrrbc

form da HRV ile ilgili bu konu başlığını bulabildim. belki başlıktan biraz uzak ama belki diğer arkadaşlara cevaplar faydalı olur.

aracıma bakım yaptırdıktan sonra bir sorun ortaya çıktı. şöyleki:
    sabahları ilk marşa basmada araba çalışıyor ama vitesi (otomatik vites) ileri (D) veya geriye (R) (özellikle geriye) araç sarsılıyor, rolenti çok düşüyor, bazen motor stopediyor(duruyor). birkaç yüzmetre gittikten sonra normal hale geliyor. gün içinde de çalıştırmalarda hiç sorun çıkmıyor.
    bunun için bakım yaptırdığım yere götürdüm: enjeksiyon boğazı pislenmiştir, temizlersek gecebilir dedi.

böyle bir sorun yaşayan veya bu konuda bilgisi olanlardan bilgilerini rica ediyorum. iyi günler.

böyle bir sorunun sebebini nihayet bulduk. (bilen usta biliyor.)
    LPG li araçlarda yakıt kuru olduğu için ilk çalışmalarda subapların sıkışmasına sebep oluyormuş. benim arcında subapları sıkılaşmış. subap ayarı yapıldı. araba rahatladı. sabahki sarsıntılarıda istopları da bitti.

• arkadaşlar bu araçların
    bazıları sürekli 4x4
    bazıları ise ihtiyaç halinde mi 4x4e geçiyor ?
  • heralde tamamı ihtiyaç halinde 4 çekere geçiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: karakobra

quote:

Orijinalden alıntı: qarakedi

Arkadaşlar bende aracımla ilk kez uzun yola çıktım sonuçlarını yazmak istiyorum.

0,25 kuruş benzin mi yaktınız lpg mi ?

Benzinli

Ayrıca bugün 40.000 KM CVT şanzuman yağını değiştirdim. Honda Mutluhanda yağ(4 Lt)+işçilik 135 TL. ödedim. En uygun mutluhan fiyat verdi diğer yetkili servislerde en düşük 160 TL. fiyat aldım.

HRV de CVT şanzuman yağı çok önemli arkadaşlar servisdeki ustalarla da görüştüm, orjinal yağ değiştirin. Aksi halde zamanın da değişmeyen ve orjinal olmayan yağdan dolayı şanzumanda problem çıkıyor. Bilginize,

Bundan sonra her 20.000 km. de bir değişecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: karakobra

arkadaşlar bu araçların
    bazıları sürekli 4x4
    bazıları ise ihtiyaç halinde mi 4x4e geçiyor ?

Bildiğim kadarıyla (Kendi aracım özellikle) otomatik 4x4 de geçiyor. Ön lastikler patinaj durumuna geçince araçda gücü hissediyorsunuz. Bu arabayı yapanları tebrik ediyorum. Mükemmel bir araç.....
  • arkadaşlar peki opel astra h 1.3cdti 90 hp mi yoksa hond hrv 2003 üstümü ??
    yakıt acısından ve performans açısından görüşlerinizi alabilirmiyim?
  • Kardeş bak öncelikle ben bu arabayı 2 yıldır kullanıyorum. (babam istediğinden aldık) (lpgli) araç tam bi rezalet ne viraja savurmadan giriyor ne yokuş tırmanıyor. tabi bunda tüplü olmasınında etkisi var yalnız araçtan gıdım sürüç zevki almazsın. tam bir bayan arabası. yerden yüksek ama bi 4x4 havası vermiyor. yolda gördüklerine bak dacia sanderoyla aynı hacimde gözüküyor sandero(hactback bir araba) donanın ve güvenlik açısından bak laf etmem ama... o kadar para verilip alınacak bir araba değil yalnız.
  • bizdede bu araç var ve uzun uzun yazıp köyülemek yerine tek kelimeyle berbatttttt bir araç ....
  • böyle doğrudan kötü veya berbat diyen arkadaşlar. kriteriniz ne, neye göre kötü buluyorsunuz? düzgün gerekçeler kullanarak açıklık getirin.
  • Araca muhtemelen düzgün çalışmayan bir LPG sistemi takıp sonra yokuş çıkmıyor demek, virajda savuruyor demek v.s. Sonrada 2 yıldır kullanıyorum demek, berbatsa neden kullanıyorsunuz, satıp değiştirsenize. Neye göre berbat ? Araçtan beklentiniz ne? SUV alıp viraj performansı beklemekten daha saçma ne olabilir ki, yol performansı en iyi olan SUV.lerden biridir ama sonuçta SUV amacı viraj almak değil. 1.6 lt motorlu mini SUV sınıfından bir araç tercih edip sonra küçük demek Mini sınıfında bir araba ne bekliyordunuz 7 koltuklu olmasını mı?

Yıllardır HR-V kullanıyorum, ne olduğunu bilerek, bu araçtan beklentilerim belli ve karşılığını tam olarak veriyor. Aynı anda elimin altında Pajero LWB ve Cherokee Sport var, ama hiç birini HR-V'nin yerine koyamıyorum. Bu nedenle artık baya eskiyen günlük aracımı yenilemek için yine HR-V bakıyorum, çünkü onun yerine koyulabilecek fazla araç yok, yeni kasa Daihatsu Terios ya da 2004-2005 model bi HR-V koyabilirim 1999 HR-V yerine... Bu araçtan beklentiniz, yüksek performans, binek araç gibi yol tutması, geniş iç hacimse baştan hata yapmışsınız demektir...

• Ağzına sağlık...
  • +99999999999999999.....

quote:

Orijinalden alıntı: BolBuzJack

Araca muhtemelen düzgün çalışmayan bir LPG sistemi takıp sonra yokuş çıkmıyor demek, virajda savuruyor demek v.s. Sonrada 2 yıldır kullanıyorum demek, berbatsa neden kullanıyorsunuz, satıp değiştirsenize. Neye göre berbat ? Araçtan beklentiniz ne? SUV alıp viraj performansı beklemekten daha saçma ne olabilir ki, yol performansı en iyi olan SUV.lerden biridir ama sonuçta SUV amacı viraj almak değil. 1.6 lt motorlu mini SUV sınıfından bir araç tercih edip sonra küçük demek Mini sınıfında bir araba ne bekliyordunuz 7 koltuklu olmasını mı?

Yıllardır HR-V kullanıyorum, ne olduğunu bilerek, bu araçtan beklentilerim belli ve karşılığını tam olarak veriyor. Aynı anda elimin altında Pajero LWB ve Cherokee Sport var, ama hiç birini HR-V'nin yerine koyamıyorum. Bu nedenle artık baya eskiyen günlük aracımı yenilemek için yine HR-V bakıyorum, çünkü onun yerine koyulabilecek fazla araç yok, yeni kasa Daihatsu Terios ya da 2004-2005 model bi HR-V koyabilirim 1999 HR-V yerine... Bu araçtan beklentiniz, yüksek performans, binek araç gibi yol tutması, geniş iç hacimse baştan hata yapmışsınız demektir...

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.