Şimdi Ara

HONDA HRV GELMİŞ..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
2
Favori
1.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • gelmiş de gelmez olaymış.. fiyatlara bakınca resmen uçtum.
    bugün de bayiden mesaj geldi 18 haziranda tanıtım olacak bekliyoruz diye.. HONDA HRV GELMİŞ..

• Güzel şirin araç ama ölü doğdu ne yazık ki. QQ seviyelerinde fiyatlarda olsa şansı olabilirdi ama aklı olan kimse bu araç için 100binli rakamlara çıkmaz.
  • Honda Türkiye kafası yaşamak istiyorum
  • Hemen Fiyatları kıyaslayalım:

Hyundai Tucson 1.6 GDI Style: 80.400₺
    Skoda Yeti 1.4 TSİ DSG Ambition: 73.400₺
    VW Tiguan 1.4 TSİ Trendline: 87.150₺
    Nissan Qashqai 1.2 DIG-T Tekna: 84.450₺
    Renault Kadjar 1.2 T Touch: 78.400₺
    Ford Kuga 1.5L Trend X: 90.800₺
    Subaru XV 1.6i Comfort: 83.990₺
    Mazda CX-3 1.5 SKY-D Motion: 82.200₺
    Kia Sportage 1.6L Comfort: 79.900₺

Bence bir 5-10.000₺ fazlalığı var.

Edit: Ben fiyat bakımından yakın olanlarla kıyaslayıp, B-SUV alacağıma C veya D-SUV alırım manasında bir karşılaştırma yapmıştım. Cok bilgili (!) bazı arkadaşlar icin de kıyaslama yapalım.

Citroën C4 Cactus 1.2 Vti Feel: 62.750₺
    Peugeot 2008 1.2 Puretech Acces: 65.900₺
    Renault Captur 1.2 Turbo Touch: 61.650₺
    Opel Mokka 1.4 140 Design: 79.900₺
    Nissan Juke 1.2 Tekna: 64.000₺
    Fiat 500X 1.6 E-Torq Pop Plus: 66.900₺

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şıh Hazretleri -- 17 Haziran 2016; 21:39:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • D sınıfı fiyatına b-suvcuk..
    Bu kafanın sırrıni tüm dünyaya açıklamalisin honda

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yuh demek istiyorum

• 2000 lerin başında, Bodrumda neredeyse bedava dağıtılmış gibi o kadar yaygındı ki, her sokakta her köşebaşında vardı (abartmıyorum), tamamı bayan kullanıcı tabi ki, daha sonra bu kitle BMW X 5 ve Range Rover sınıfına terfi etmiştir (2005-2010 arası)
  • aracin on tarafi amerikan versiyonundan cooook daha guzel, arkayada bir el atsalardi keske..

ancak su bir gercek Honda avrupa ulkelerine turkiyede dahil, en kaliteli versiyonlarini yolluyor.

ancak fiyat konusunda denecek fazla birsey yok, B sinifi mini SUV icin siradan olmayan fiyatlar bunlar.. 70 den baslamasi gereken araba 90 dan baslamis.. dolar tl kuru hesapladigimizda bile amerikadaki fiyatin cok uzerinde.. cunku amerikada 19 bin$ baslayan bu arabanin fiyat olarak 70 bine denk gelmesi gerekiyordu Turkiye de. Mesela ornek olarak, corolla yada civic verilebilir.. ne olduda fiyatini 20 bin tl fazladan koymuslar. bu durumda yeni civic in fiyat politikasida boylemi olacak ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nanoona -- 17 Haziran 2016; 13:07:13 >
  • Bayiide inceledim, özet geçeyim; 90 binlik başlangıç fiyatıyla çöp olmuş. Jazz bundan daha kaliteli kesinlikle.

• quote:

Orijinalden alıntı: Denim_Blue

Hemen Fiyatları kıyaslayalım:

Hyundai Tucson 1.6 GDI Style: 80.400₺
    Skoda Yeti 1.4 TSİ DSG Ambition: 73.400₺
    VW Tiguan 1.4 TSİ Trendline: 87.150₺
    Nissan Qashqai 1.2 DIG-T Tekna: 84.450₺
    Renault Kadjar 1.2 T Touch: 78.400₺
    Ford Kuga 1.5L Trend X: 90.800₺
    Subaru XV 1.6i Comfort: 83.990₺
    Mazda CX-3 1.5 SKY-D Motion: 82.200₺
    Kia Sportage 1.6L Comfort: 79.900₺

Bence bir 5-10.000₺ fazlalığı var.

Kuga, Sportage, Tucson ve Tiguan HRV ile aynı klasmanda değil, 4,3 metreden bile kısa ve yüksekliği sadece 1605 mm olan bir araçtan bahsediyoruz. ayrıca motoru da atmosferik ve şanzımanı CVT... yani nereden tutsan dökülüyor, ucuz olsa ilgi çekerdi fakat 107 bin TL'ye falan yalan olur
  • Artık piyasa oturdu. Dolu araba= 100.000tl

• C-Suv, D-Suv fiyatına satılıyor resmen, yersen.

• quote:

Orijinalden alıntı: parker48

2000 lerin başında, Bodrumda neredeyse bedava dağıtılmış gibi o kadar yaygındı ki, her sokakta her köşebaşında vardı (abartmıyorum), tamamı bayan kullanıcı tabi ki, daha sonra bu kitle BMW X 5 ve Range Rover sınıfına terfi etmiştir (2005-2010 arası)

dediğiniz tarihte benim kuzenimde de hr-v vardı. Gerçekten güzel araçtı. Ama bmw x5 e değil cruze sedan a terfi etti

• Aracın fiyatlandırması, pazarlaması çok ama çok saçma.

Başlangıç olan 90 bin, full ve otomatik olan 108bin.

18bine zibil gibi donanım ve otomatik şanzıman veriyor. Vw'de sadece şanzıman farkı bile 14bin lira passatta. Renoda iki donanım farkı 10bin lira.

Honda civic hb ile avrupa fiyatları karşılaştırılınca 71bin gibi bir fiyattan satılması gerekiyordu.

71binden başlayıp 108 bine uzansa yine kimse tepki vermezdi ama 90bin başlangıç fiyatı tek kelime ile rezalet.
  • orta donanım da dolu aslında naviye kadar.. özellikle tüm güvenlik donanımları var orta donanımda. üst donanımda led far, sunroof, yarı deri koltuk, geri görüş kamerası ve karartılmış arka camla 17 inch jant var. ama yine de b segmenti benzinli bir araç için başlangıç fiyatı çok yüksek. en azından ben 10 bin daha düşük bekliyordum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El Gato Negro -- 17 Haziran 2016; 16:58:58 >
  •  HONDA HRV GELMİŞ..
  • Ölü doğmuş. B suv dizel manuel araba 111 bin lira şaka gibi

Malzeme kalitesi jazzdan bile kötü ayrıca.

• quote:

Orijinalden alıntı: Abstraction

Ölü doğmuş. B suv dizel manuel araba 111 bin lira şaka gibi

aracı incelediniz mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Abstraction

Ölü doğmuş. B suv dizel manuel araba 111 bin lira şaka gibi

aracı birebir incelediyseniz ve fikirlerinizi paylaşsırsanız süper olur.. ben işim olmazsa bu hafta sonu gideceğim incelemeye..
  • sadece executive alınır o da menuel dizelde yok, olsa 120 olacak, birde otomatik dizel olsa 130 olacak... rezillik
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.