Şimdi Ara

honda civic rs felaket yakıyor (resimler eklendi) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
252
Cevap
3
Favori
56.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Km de 75 kurus yakıyormus 4 km de yarım ekmek tavuk döner parası (benim araç 1 simide 4km yapiyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamlamoz -- 21 Nisan 2017; 1:14:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5 Bin km'ye gelsin sonra belli olur.Ama bu aracın az yakmayacağnı alırken tahmin etmeniz gerekiyordu.10 Lt altına zor düşer.
  • Çok yakıyormuş be hocam. Muhtemelen cvt şanzımanın çok etkisi var. Ben de 1.6 turbo nissan juke var manuel. 8.5 civarı ankara şehir içi. Karma sayılır aslında çok trafik olmadığından. Bir sonraki arabam olarak 2-3 sene sonra manueli gelirse düşünüyorum civic hb kısmetse. Manueli benim juke tan daha performanslıdır diye düşünüyorum.

• Hocam biraz zaman + aracın huyuna suyuna tamamen alışınca 9 lt gibi yakar diye düşünüyorum.
  • İlk defa cvt kullanıyorsanız onun da etkisi olacak 1 litrede ordan düşün kayısı ağacı iptal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TUG10 -- 21 Nisan 2017; 1:42:4 >
  • Sahibindende 3 tane civic rs ilanı var 3'ü de 300-400 km arası depoyu bitiren çok yaktığını anlayıp satıyor galiba

• quote:

Orijinalden alıntı: ever think of me 4

quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

14lt gibi bir rakam çok. Hemen olmaz ama bir süre sonra sakin kullanım ile 8.5 gibi, biraz dokunma kaçma ile 10lt, sertlik derecesine göre 10+...

*Bol dur-kalk trafik ve düşük ortalama hızların aracı değil.

yav harbiden 14 litre nedir ya kaç km den sonra 8-10 litreye düşer bir bilginiz var mı

Araç şuan kaç bin kmde bilmiyorum ama 3.000 kmden başlar 5.000 6.000 kmde ise düşebilceği maksimum litreye ulaşır. Ondan sonra düşmesi artık motora değil sizin kullanımıza bağlı olur

• typer alalım bari enazından verdiğimiz paraya değer 4 kapı frenler o biçim kılıtlı diff it gibi yürüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HondatugraL -- 22 Nisan 2017; 1:17:11 >
  • İstanbulda performanslı araç sahibi olup yoğun trafiğe giren insanın psikolojisi altüst olur bence. Araç canavar gibi ama trafikte gıdım gıdım gidip bi anda trafikten kurtulunca da topuklayıp yüksek tüketimi de görünce iyice tuz biber, Allah sabır versin
  • Az yaktırmak araçtan ziyade kullanıcıda bitiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi commandx -- 21 Nisan 2017; 11:7:1 >
  • Aracın max cevirdiği devir- red line nedir? 8000-9000 devir mi çeviriyor (vtec efsaneleri), size tavsiyem ki eco modda o devirlere araç çıkmıyordur, aracın max torkunu verdiği devirlerin üzerine kesinlikle çıkmayın, turbo ile beraber yüksek devirde benzin silindirlere ışın hızıyla gider yakıtı sömürür.
  • kim dedi sana 3.0rs al diye
  • "Yeni çıkacak olan Honda Civic 1.5 turbo kendisine en yakın tubo benzinli bir araçtan %25 ila %35 arasında daha fazla yakıt tüketimine sahip olacak. hesabınızı ona göre yapın "

demiştim...

https://forum.donanimhaber.com/yeni-honda-civic-1-5-turbo-vs-seat-leon-1-4-act-vw-passat-1-4-act-yakit-tuketim--116061964

Ama honda fanboyları hemen karşı çıktılar.
  • Geçmiş olsun Allah yardımcınız olsun
  • hem gitmiyor, hem de çok yakıyor. s2000'leri, typer'ları üretmiş bir marka için bu araba bir utanç vesikasıdır.
  • O araca o değerleri yaktırabilmeniz için aracı aşırı zorlamanız gerekir. Kullanım şekliniz nasıl?
  • Tsi mı? Araba güçlü yalnız farkında mısın bilmiyorum ne yakmasını bekliyosun? Otomatik vites ayrıca. 140 beygir araba alıp hız sabitleyici açıyorlar sonra arabam az yakıyor. Civic rsin 70-80 kuruş yakması normal

• ilk kez cvt kullanıyorsanız normal.
  • valla benim accent blue 1.4 cvt şehir içi 12 litre yakıyorsa,bu kesinlikle yakar.bizim terios şehir içi 15 litre yakıyor şaşırmadım desem yeridir

• Auto stop&go olmamasının zararları bence.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.