Şimdi Ara

honda civic rs felaket yakıyor (resimler eklendi) (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
253
Cevap
3
Favori
56.840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Acil Stop

Her zamanki gibi yine saçmalamışsın.

1.5 i-vtec motor %38 termal verime sahip ve atkinson döngüsü ile çalışabiliyor. Hangi tsi motor daha verimliyse teknik dökümanını paylaş bizde öğrenelim.

Yine son hızı tsi motordan düşük diyorsun hangi motoru söylediğin belli değil tahmin mi edeceğiz?

Civic 1.5'lerde 200 km'de hız sınırlayıcı var. O senin süper zekana göre 95 hp 1.0 tsi motorlu Polo'lar 180 km'de hız sınırlayıcısı olan 375 beygirlik Volvo XC90'lardan filan daha mı güçlü oluyor?

Hızlanma konusunda 1.5 turbo Civic 0-100 km 7.7 saniyede alabiliyor. 7.8 saniyede alan tsi motor hangisi? 200 km'ye kadar aradaki fark kaç saniye oluyor?

Alıntıları Göster

söylediğin birşey de doğru olsun:

https://www.auto-data.net/tr/honda-civic-x-sedan-1.5-vtec-182hp-cvt-turbo-29690

https://www.auto-data.net/tr/volkswagen-golf-viii-1.5-tsi-150hp-38152

civic 0-100'ü 8,4 sn, nerde 7,7? golf'ün de 8,5. golf'ün son hızı 224, civic'in 200. civic fabrika verilerine göre 7,7 yakıyor, golf 6,1. istanbul gibi bir şehirde bu fark epeyce bir açılır.

atkinsonu matkinsonu bilmem. rakamlar ortada.

• quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

söylediğin birşey de doğru olsun:

https://www.auto-data.net/tr/honda-civic-x-sedan-1.5-vtec-182hp-cvt-turbo-29690

https://www.auto-data.net/tr/volkswagen-golf-viii-1.5-tsi-150hp-38152

civic 0-100'ü 8,4 sn, nerde 7,7? golf'ün de 8,5. golf'ün son hızı 224, civic'in 200. civic fabrika verilerine göre 7,7 yakıyor, golf 6,1. istanbul gibi bir şehirde bu fark epeyce bir açılır.

atkinsonu matkinsonu bilmem. rakamlar ortada.

Alıntıları Göster

Hiç 8.4 saniye olur mu ya düz hesap 10 saniye deseydin.

3 senedir kullandığım aracın 0-100 hızını bilmiyorum sen biliyorsun. Onu da yalan yanlış bir yerden bakmışsın.

Profesyonel gps cihazı ile hem a-b yönünde hem de b-a yönünde yapılan test aşağıda. 0-100 hızlanması 7.7 saniye.

Motoru daha verimli diyordun fabrika tüketim verisine döndün. Tsi motorun %38 termal verimi aşan bir verimi varsa paylaş öğrenelim.

Aracın tüketimi sadece motor verimi ile mi ilgili? Golf 100 kg daha hafif olduğu için bir tık daha düşük tüketim yapabilir ama arada 1.5 litre mümkün değil. Vw'nin verdiği hangi fabrika verisi tutuyor da tüketim verisi tutacak?

Forumda 1.5 i-vtec motor tüketim konusu açtım hatta sende mesaj yazmıştın. Orada dizel Toledo ile şehiriçinde karşılaştırma yaptım Civic %15 fazla yaktı. Tsi motor dizelden az yakıyorsa ancak o zaman Civic'den 2 litre az yakabilir.

Son hız konusunda hız sınırlayıcı olduğunu söyledim hala son hız diyorsun. Yazılımsal olarak 200'de sınırlı motorun gücü o kadar olduğu için değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Acil Stop -- 5 Mayıs 2021; 21:40:2 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Punto tjete haftada 1-2 bindiğim için devamlı gazlamalı 10 litre.

Bunları gördükten sonra daha çok sevdim aracımı (:

• quote:

3 senedir kullandığım aracın 0-100 hızını bilmiyorum sen biliyorsun. Onu da yalan yanlış bir yerden bakmışsın.

Profesyonel gps cihazı ile hem a-b yönünde hem de b-a yönünde yapılan test aşağıda. 0-100 hızlanması 7.7 saniye.

Motoru daha verimli diyordun fabrika tüketim verisine döndün. Tsi motorun %38 termal verimi aşan bir verimi varsa paylaş öğrenelim.

Aracın tüketimi sadece motor verimi ile mi ilgili? Golf 100 kg daha hafif olduğu için bir tık daha düşük tüketim yapabilir ama arada 1.5 litre mümkün değil. Vw'nin verdiği hangi fabrika verisi tutuyor da tüketim verisi tutacak?

Forumda 1.5 i-vtec motor tüketim konusu açtım hatta sende mesaj yazmıştın. Orada dizel Toledo ile şehiriçinde karşılaştırma yaptım Civic %15 fazla yaktı. Tsi motor dizelden az yakıyorsa ancak o zaman Civic'den 2 litre az yakabilir.

Son hız konusunda hız sınırlayıcı olduğunu söyledim hala son hız diyorsun. Yazılımsal olarak 200'de sınırlı motorun gücü o kadar olduğu için değil.

Alıntıları Göster

Manuelinde sınırlayıcı yok, otomatiğinde var. Tabi tabi

• mahmut_emmi kullanıcısına yanıt

Durup dururken rahmetli başbakanımız adnan menderes sana neden battı? Sen ne kadar temizsin?

• quote:

Orijinalden alıntı: escanor_

Arabanın tipi de tip değil.

Eskiden güzel civic modelleri vardı. Son kasada iyice saçmaladılar. Çocukların çizdiği tuhaf abartılı modellere benzemiş

• quote:

Alıntıları Göster

Benim anlamadığım, arabayi kullanan biziz yıllardır, ne yakar nerede ne kadar gider, tüm arabalari nasil rahatça yiyen biziz, burada bir kac tane Müslüman geçinen utanmadan ramazanda oruçlu oruçlu yalanlar söylüyor. Gelelim soruya, bunlar para için dinini mi satıyor, yoksa karakterleri bu kadarlik mi?

Hodri meydan kac tane yaptım, inanmayana daha iyi gideceğini iddia edene ortaya 50bin tl, araba anahtarı koydun, kendine güveniyorsan gel dedim, tüm dediklerim cevapsiz kaldi. Bu korkaklarla fazla muhatap olmamak gerek. Cok iddia eden buyursun gelsin. Her şey belgeli ile kanitlarim, paranızı da çatır çatır yerim.

Civic rs 8.1 fabrika, iyi lastik vs 7.7 yapabilir.

Bendeki sirf chip ile 0-200 25sn.

Yakit da 45bin km ortalamam 6.0

Bundan daha iyi giden, daha az yakan araba var diyen varsa gitsin el arabası ile oynasın.

• quote:

Orijinalden alıntı: vc1903

Punto tjete haftada 1-2 bindiğim için devamlı gazlamalı 10 litre.

Bunları gördükten sonra daha çok sevdim aracımı (:

honda civic rs felaket yakıyor (resimler eklendi)

Yalancılara inanma, gözle gördüğüne inan. Ülkede troll bol.

honda civic rs felaket yakıyor (resimler eklendi)

• Eğleniyor muyuz gençler honda civic rs felaket yakıyor (resimler eklendi) 

• Honda 180 beygir gücüne ekstra ağırlığına büyük jantlarına ve tork konvertörüne rağmen 90 beygirlik dizel yarı otomatik b segmenti araçtan %15 fazla yakıyormuş, hemde durun daha bitmedi şehiriçi ölümcül trafikte.

Honda bu işi biliyor cidden.

• quote:

Orijinalden alıntı: ARES007

Honda 180 beygir gücüne ekstra ağırlığına büyük jantlarına ve tork konvertörüne rağmen 90 beygirlik dizel yarı otomatik b segmenti araçtan %15 fazla yakıyormuş, hemde durun daha bitmedi şehiriçi ölümcül trafikte.

Honda bu işi biliyor cidden.

Laf sokmaya çalışmadan önce keşke açtığım konuyu bir okusaydın.

https://forum.donanimhaber.com/1-5-turbo-i-vtec-civic-rs-yakit-tuketimi--134904467-5#136208662

• Acil Stop kullanıcısına yanıt

Söylediklerinin birebir aynısını yazdım zaten. kendin söyleyince problem olmuyorda ben söyleyince mi oluyor?

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.