Şimdi Ara

honda civic rs felaket yakıyor (resimler eklendi) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
252
Cevap
3
Favori
56.848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ever think of me 4

quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimeltem

Ortalama hızınız kaç hocam?

yav tamam arada gazlıyoruz da şehir içi kullanıyorum yani üsküdara kadıköye ümraniyeye buralar yani kaç yapabilirsin ki en fazla ümraniyeye giderken 130 falan yapmıştım

Ilk araciniz mi? Arac yavaslafikca az yakar mi saniyorsunuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu araç 1.5 turbo motor olan mı oluyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeşim bu arabanın 1.6 atmosferik 125 hpsi 12 litre yakıyor. 180 hpnin de 14 litre yakması gayet normal değil mi...
  • bir önceki kasa otomatik civic kullandım 6 ay. bu dönemin sonunda sattığımda şehir içi ortalamam 13 lt idi. dolayısıyla şaşırmadım 180 bg araç için gayet normal bi tüketim. ya alışmalısın ya da 3'e 5'e bakmayıp satmalısın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panmordeczka

Benim f10 10.8 lt ortalamam şehir içi kıyas yapabilirsin.

müthiş bir kıyas olur.
    10.8i çok rahat aşar 520i herhalde araba.
    ortalama hız belli değil şehir belli değil, verilerin çok detaylı hocam
  • Sorsalar dusuk motor az yakar derler. Neredeyse benim arac kadar yakmis.

• millet tsi yakıt konusu açınca hondacılar hemen saldırı moduna geçiyordu

14 lt ne demek yahu. sırf lpg yüzünden atmosferik getiriyor işte.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu yakıt çok çok fazla bence daha düşecektir. Arkadaşımda scirocco var ortalama kullanımda 10 lt civarı yakıyor.

Valla bunları okuyunca kendi arabamı öpüp başıma koyasım geldi bu yakıtlar normal falan değil. 180 hp çok fazla bi hp de değil.

Ben ilerisi için manuelini düşünüyordum. Sakin kullanımda 9-10 lt geçerse alınmaz açıkçası. Otomatiği de hadi 11 olsun. Atmosferiklerle kıyaslamayın onlar zaten yakan gitmeyen modeller.

Bende 2011 juke var 1.6 turbo 190 hp bu araçların hepsinden az yakıyor çok yeni bi motoru da yok açıkçası.

Ankara karma kullanımda; kısa mesafe ve bazen agresif de kullanıyorum. 8.5 civarı yakıyor. O da 1.6 turbo.

• Fordun yıllar önce piyasaya sunduğu ecoboostu süper teknoloji olarak lanse et sonra birde bu yakıt tüketimi bunu mu bekledi insanlar.

• Konuyu açanın umurunda değil, millet saydırıp duruyor.

Bahsi geçen tüketim için destekleyici 1 tane ispat yok. Boşa kürek çekip duruyor, insanlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 21 Nisan 2017; 20:40:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GrandLotus

Almayın şu el arabalarını ya one anasını satayım 14 lt ne sen 530 musun sen 540 mısın sen sakin kullanılan e92 m3 müsün? Sen civicsin lan civic bildiğin civic...

en acimasiz ama en dogru yorum sanirim.

• Başka kullanıcı da 1.000Km lik tüketim verisi paylaşmış 8.8lt.

quote:

Sevgili arkadaşlar. Sanırım bu aracı Türkiye de alan ilk bir kaç kişiden birisiyim. Aklıma gelen genel şeyleri yazayım. Sorularınız olursa cevaplandırırım. İstanbul içinde 1000 km oldu. Tüketimim 8.8 litre .econ modu açık ve vites d de iken araba normal kullanıma uygun tepkiler veriyor .

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=125613014

Boşa hiddetlenmeyin.
  • Bende 1.6 benzinlisi var başlarda 14 15 yakıyordu suan 2500 km 12lere düştü şehiriçi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dahakathekiller7

Çok yakıyormuş be hocam. Muhtemelen cvt şanzımanın çok etkisi var. Ben de 1.6 turbo nissan juke var manuel. 8.5 civarı ankara şehir içi. Karma sayılır aslında çok trafik olmadığından. Bir sonraki arabam olarak 2-3 sene sonra manueli gelirse düşünüyorum civic hb kısmetse. Manueli benim juke tan daha performanslıdır diye düşünüyorum.

Bende 1 seneye yakın kullandım dig t Juke.

Gerçekten çok keyifli keşke imkan olsa bunun nismo versiyonunu kullansam onlar da yeni geliştirilmiş 215hp.

Nissan 2011 yılında bu araca 190hp koydu ancak Honda daha yeni getirdi maalesef. Civic testi yapacam almak bir yana Juke ile sürüş keyfi kıyaslandığında ne gibi izlenim verecek merakım bu. Ben ist trafiğinde aracın hakkını vererek 11 litre yakiyordum sakın kullanımda 2 - 3 litre fark eder tabiki. 50k liraya mis gibi araç var. 110k ver sonra benzin parası diye ağla 😂

Meseleye gelirsek 10-11 litre arası performanslı kullanımda oluşacak değer. 14 litre geçici

• quote:

Orijinalden alıntı: Halalaluya

quote:

Çok yakıyormuş be hocam. Muhtemelen cvt şanzımanın çok etkisi var. Ben de 1.6 turbo nissan juke var manuel. 8.5 civarı ankara şehir içi. Karma sayılır aslında çok trafik olmadığından. Bir sonraki arabam olarak 2-3 sene sonra manueli gelirse düşünüyorum civic hb kısmetse. Manueli benim juke tan daha performanslıdır diye düşünüyorum.

Gerçekten çok keyifli keşke imkan olsa bunun nismo versiyonunu kullansam onlar da yeni geliştirilmiş 215hp.

Nissan 2011 yılında bu araca 190hp koydu ancak Honda daha yeni getirdi maalesef. Civic testi yapacam almak bir yana Juke ile sürüş keyfi kıyaslandığında ne gibi izlenim verecek merakım bu. Ben ist trafiğinde aracın hakkını vererek 11 litre yakiyordum sakın kullanımda 2 - 3 litre fark eder tabiki. 50k liraya mis gibi araç var. 110k ver sonra benzin parası diye ağla 😂

Meseleye gelirsek 10-11 litre arası performanslı kullanımda oluşacak değer. 14 litre geçici

Hocam nismolar rsler genelde cvt diye biliyorum. Çok keyifli araba juke gerçekten.

Sorum olcak size spor yay kullanmış mıydınız aracınızda?

Bir de 1 sene sonra falan yazılım da düşünüyorum biraz korkutucu ama :))

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Halalaluya

quote:

Hocam nismolar rsler genelde cvt diye biliyorum. Çok keyifli araba juke gerçekten.

Sorum olcak size spor yay kullanmış mıydınız aracınızda?

Bir de 1 sene sonra falan yazılım da düşünüyorum biraz korkutucu ama :))

Yok hocam. Aracın ağırlık merkezi düşürme yolu açısından gayet mantıklı. Zaten üzerinde ki lastikler cont. Premium filansa gayet iyi yol tutuyor.

Bu arada Juke ta Cvt😂

• 1.2 208 im Ankara trafiğinde 5.5 lt yakıyor :)))

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Halalaluya H kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam 4x4 nismo bziim juke tan yavaş o yüzden.

Manue çok keyifli. Valla ilk aşama yay bi yıl içinde yazılım düşünüyorum bakalım.

Konuya dönersek de civic burda bahsi geçenden çok daha az yakar muhtemelen uzun vadede :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Konuyu açanın umurunda değil, millet saydırıp duruyor.

Bahsi geçen tüketim için destekleyici 1 tane ispat yok. Boşa kürek çekip duruyor, insanlar.

bana nasıl ispatlayacağımı söyle sana ispatlayayım yalan borcum mu var biraz gaza abanıyorum kabul ama bu kadar yakması normal değil

• quote:

Orijinalden alıntı: eko33

Kardeşim bu arabanın 1.6 atmosferik 125 hpsi 12 litre yakıyor. 180 hpnin de 14 litre yakması gayet normal değil mi...

Fabrika verileri niye 8 diyor o zaman ya uzaktan kumandalı oyuncak benzinli araç gibi sürekli benzin mi doldurcam

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.