Şimdi Ara

HONDA CİVİC HB AT 1.6 İES 5 KAPI 2004 2005 2006 MODEL (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.182
Cevap
31
Favori
123.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    uzun süredir girmiyordum foruma.aracımın fotoğraflarını vs atmayı düşünüyorum müsait bi zamanda..
    bugün kar başladı arabayı çektik evin önüne:) bu eklediğim fotoğraftaki medya oynatıcı takılı arabamda.nedir ne değildir bilen var mı.
    bir de üstteki mesajlarda bahsetmiştim çerçeve diye.yanlış almışım uydurmaya çalışırken hasar verdim sanırım biraz ve eğreti durdu:)
     HONDA CİVİC HB AT 1.6 İES 5 KAPI 2004 2005 2006 MODEL

• quote:

Orijinalden alıntı: alpay926

merhaba beyler
    uzun süredir girmiyordum foruma.aracımın fotoğraflarını vs atmayı düşünüyorum müsait bi zamanda..
    bugün kar başladı arabayı çektik evin önüne:) bu eklediğim fotoğraftaki medya oynatıcı takılı arabamda.nedir ne değildir bilen var mı.
    bir de üstteki mesajlarda bahsetmiştim çerçeve diye.yanlış almışım uydurmaya çalışırken hasar verdim sanırım biraz ve eğreti durdu:)
     HONDA CİVİC HB AT 1.6 İES 5 KAPI 2004 2005 2006 MODEL

http://forum.donanimhaber.com/m_23118887/tm.htm

Burada bahsi geçen cihaz galiba "AVT-IM-933".
    Sedan çerçevesi ne yazık ki olmuyor HB'lere demiştim ya :)
    Foto bekliyoruz tez zamanda...

• Merhaba arkadaşlar ilandaki aracı almayı düşünüyorum fikirleriniz nelerdir? Fiyat nasıl?

Görüşlerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum. (2005 model - 85.000 de 4 parça boyalı)

Birde genel olarak civic hatcback 2004-06 model nasıldır, parçalarının pahalı olduğu söyleniyor bu konuda bilgisi olan var mı?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-2005-model-hb-civic-otomatik-148266641/detay/
  • quote:

Orijinalden alıntı: MiM-eren

Merhaba arkadaşlar ilandaki aracı almayı düşünüyorum fikirleriniz nelerdir? Fiyat nasıl?

Görüşlerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum. (2005 model - 85.000 de 4 parça boyalı)

Birde genel olarak civic hatcback 2004-06 model nasıldır, parçalarının pahalı olduğu söyleniyor bu konuda bilgisi olan var mı?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-2005-model-hb-civic-otomatik-148266641/detay/

2000 model Astra'nın 21.000 TL olduğu günümüzde 2005 model Civic'in fiyatı çok uygun bence. (Her şeyin ilanda yazdığı gibi olduğu varsayımıyla.)
    Hangi parçası pahalıymış Kaporta mı, Mekanik mi, Elektrik-Elektronik mi?
    Kaporta zaten Kasko konusunda değerlendirirsek rakipleri ile aynıdır. Japon araçların bu parçalarının nispeten pahalı olduğu bilinir zaten.
    Mekanik derseniz Triger, ön takım, şanzuman yağı, amortisör, fren balatası gibi Amortismana tabi masrafları da rakipleri ile aynıdır.
    Elektrik elektronik arızası da pek olmaz zaten sorunsuz araçlardır. (İyi bakıldığı varsayımıyla.)
    Ucuz bir şey mi kaldı memlekette? :)

• alperd82 A kullanıcısına yanıt
    Görüşleriniz için çok teşekkürler, dediğiniz gibi iyi denebilecek araçların çoğunun parçaları çok uygun değil aslında.

Civic içinde özellikle hatcbackte tampon çamurluk farlar, ayna vs. için biraz daha pahalı olduğu söyleniyor zaten mekanik elektronikte arıza kolay kolay çıkması beklenmez.

Araç sahibi pazarlığa nerdeyse hiç yanaşmadı bütçede kısıtlı olunca tam anlaşamadık bide lpg taktımam gerekecek bakalım artık beklemeye aldık biraz hayırlısı.
  • quote:

Görüşleriniz için çok teşekkürler, dediğiniz gibi iyi denebilecek araçların çoğunun parçaları çok uygun değil aslında.

Civic içinde özellikle hatcbackte tampon çamurluk farlar, ayna vs. için biraz daha pahalı olduğu söyleniyor zaten mekanik elektronikte arıza kolay kolay çıkması beklenmez.

Araç sahibi pazarlığa nerdeyse hiç yanaşmadı bütçede kısıtlı olunca tam anlaşamadık bide lpg taktımam gerekecek bakalım artık beklemeye aldık biraz hayırlısı.

Evet öyle parçaları pahalı ama Kasko olacağı için önemli değil.
    Zaten belki de bu yüzden hasar kayıtları da nispeten yüksek oluyor.
    LPG olarak ATİKER öneririm kendinizi yormayın pahalısından taktıracam diye.
    Benimkinde ATİKER takılı ve SIFIR SORUN maşallah.
    2.el araçlar da zamlandı benim gördüğüm kadarı ile ortalama olarak 1000 TL koydu üstüne.

• quote:

Orijinalden alıntı: alperd82

quote:

Evet öyle parçaları pahalı ama Kasko olacağı için önemli değil.
    Zaten belki de bu yüzden hasar kayıtları da nispeten yüksek oluyor.
    LPG olarak ATİKER öneririm kendinizi yormayın pahalısından taktıracam diye.
    Benimkinde ATİKER takılı ve SIFIR SORUN maşallah.
    2.el araçlar da zamlandı benim gördüğüm kadarı ile ortalama olarak 1000 TL koydu üstüne.

Daha uygun fiyatlı ve lpg li, 138000 kmde 2005 sedan vtec es aldım.
    Bende sedancılar kervanına katılmış oldum. Hayırlı olur inşAllah

Ama piyasa uçmuş gitmiş 2 sene önce 25 e alan adam 27 lira isteyebiliyor aracına.

• hayirli olsun, sedan iyidir
  • Güle güle kullanın hayırlı uğurlu olsun.
    Honda ailesine katılmışsınız sonuç olarak.
    Her şeye zam geldi 2.el de bundan nasibini aldı.
    İnsan satarken düşünüyor bu arabayı 25'e satsam yerine ne alacağım diye o yüzden 27 istiyor arabasına güvenen, ben de 27'ye satmıştım aracımı anlaşmıştık yani ve yerine 4x4 araç denemek istediğimden Honda HRV 2003 model alıyordum tüm görüşmeler tamamdı ama Eşimin HRV'yi pek beğenmemesi üzerine (ona göre içi daha eski görünümlü olduğundan) son anda vazgeçtim.
    Sizi de göreceğiz Civic'e binin alışın hele bir de masrafsız sorunsuz bir araçsa bu piyasada 25'e satacak mısınız bakalım :) @MiM-eren

Sedan iyidir ama HB daha iyidir. :) @caucass

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperd82 -- 13 Ocak 2014; 11:30:16 >
  • Çok teşekkür ederim sağolun, hepimize kazasız belasız sorunsuz binmek nasib olsun.

Evet bende şu anda satacak olsam galiba 27.000 liradan aşağı istemem :) Ama binmek için aldım daha alalı çok olmasada ilk izlenim çok iyi.

Herkesin bahsettiği ufak tefek sesler dışında bir sıkıntısı yok çok şükür. Otomatik vites de gerçekten çok keyifli ve sarsıntısız.

@caucass çok teşekkürler..
  • Ben demiştim. 2000 modeline (200 bini muhtemelen geçmiş) 20-22 bin TL istenen aracın 2005 modeli (100 bini ancak geçmiş) 25 bin TL olmaz olamaz. Ne alacak satan adam yerine araba yok ki bu tadı verecek. Bazı etkenler olabilir tabi acildir, maddi sıkıntı vardır, kaçırmak istemediği bir ev-araba bulmuştur veya aracın masrafı vardır, kazası vardır vs.
    Zordur almak Honda'cıdan arabasını :) Çünkü o paraya satmam binerim mis gibi der içinden :)
  • Selamlar ve hayırlı cumalar..
    Bende aynı marka aracımı 26.03.2013 te aldım.2004 model.3-4 ay kadar kararsızlıkla birlikte araç arama işim devam etti..Yeter artık dediğim günlerde de honda vitec ler arasında bu aracı gördüm ve hemen telefona sarıldım 2 gün içinde aldım.
    Çok memnunum 1 yıldır biniyorum tek kuruş masrafım olmadı vizeyede ocakta girdim.Ağır ve oturaklı bir araç.Sürüş keyfi çok hoş uzun yolda ise daha da güzel.
    Konuyu açan arkadaşın yazdıklarına katılıyorum..Virajlarda yatma hissi fazlaca ama bunun yanında yol tutuşundan taviz vermiyor.Turu az yani dar yerlerde geri ileri yapmak farz oluyor.Yere yakın olması bu yollarımızda sorun ama az dikkat yetiyor.İçeri motor sesini belli bir hızdan sonra çok alıyor ama beni rahatsız etmiyor. Otomatik şanjımanından çok memnunum lpg de ise hiç sorun yaşamadım.Arabaya kapılınca yakıt ta çok oluyor ama sakin kullanımda normal değerlerde.
    Aldığım günden beri sadece trafikte 3 tane gördüm Kaç model,bu nasıl cıvıc yeni mi? gibi sorularla epeyce karşılaşıyorum.Spor görünümlü olması da başka bir artısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayazoglu35 -- 28 Şubat 2014; 10:52:25 >

senin yüklediğin fotoğraflara baktım da benim arabam hiç güzel değil :)
    Arkadaşım aracın için uygun fiyata aksesuar temin edebilirsin ,http://www.turboaksesuar.com/kategori/honda/civic.aspx ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayazoglu35

Selamlar ve hayırlı cumalar..
    Bende aynı marka aracımı 26.03.2013 te aldım.2004 model.3-4 ay kadar kararsızlıkla birlikte araç arama işim devam etti..Yeter artık dediğim günlerde de honda vitec ler arasında bu aracı gördüm ve hemen telefona sarıldım 2 gün içinde aldım.
    Çok memnunum 1 yıldır biniyorum tek kuruş masrafım olmadı vizeyede ocakta girdim.Ağır ve oturaklı bir araç.Sürüş keyfi çok hoş uzun yolda ise daha da güzel.
    Konuyu açan arkadaşın yazdıklarına katılıyorum..Virajlarda yatma hissi fazlaca ama bunun yanında yol tutuşundan taviz vermiyor.Turu az yani dar yerlerde geri ileri yapmak farz oluyor.Yere yakın olması bu yollarımızda sorun ama az dikkat yetiyor.İçeri motor sesini belli bir hızdan sonra çok alıyor ama beni rahatsız etmiyor. Otomatik şanjımanından çok memnunum lpg de ise hiç sorun yaşamadım.Arabaya kapılınca yakıt ta çok oluyor ama sakin kullanımda normal değerlerde.
    Aldığım günden beri sadece trafikte 3 tane gördüm Kaç model,bu nasıl cıvıc yeni mi? gibi sorularla epeyce karşılaşıyorum.Spor görünümlü olması da başka bir artısı.

Aynı memnuniyetle kazasız belasız binersiniz inşallah.
    Hemen hemen aynı hisleri size de yaşatmış, aracın karakteri bu demek ki.
    Gerçi ben model yeniledim 2005 civic hb'imi sattım, 2009 civic hb 1.8 ivtec ishift aldım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Oasceuis

senin yüklediğin fotoğraflara baktım da benim arabam hiç güzel değil :)

Estağfurullah kardeşim olur mu öyle şey her araç sahibine güzeldir :)
    Ben de bu arada model değiştirdim zaten 2005 Civic HB Ankara'lı oldu ekspertize bile sokmadan alıp gittiler, değerini bilenlere verdim.
    2009 Civic HB Bodrum'dan aldık 39 binde 1.8 ivtec ishift.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperd82

quote:

Orijinalden alıntı: ayazoglu35

Selamlar ve hayırlı cumalar..

Aynı memnuniyetle kazasız belasız binersiniz inşallah.
    Hemen hemen aynı hisleri size de yaşatmış, aracın karakteri bu demek ki.
    Gerçi ben model yeniledim 2005 civic hb'imi sattım, 2009 civic hb 1.8 ivtec ishift aldım :)

Teşekkürler..Sizde yeni aracınızı,güle güle kazasız belasız kullanın..Gözüm benimde 1.8 lere takılıyor ama cebim bu işe pekte meyilli değil..
    Honda 1.8 yerine o kasayı 1.6 yapsa zaten piyasada yok satardı buna eminim..Ama dağına göre kış derler ya işi biliyorlar..Sedanların ve 1.6 hb.lerin satışına kent vurmadan işlerine devam ediyorlar.

• Hayirli cumalar
  • ayazoglu35 A kullanıcısına yanıt
    Sağolun. Göze gerçekten çok takılıyor zaten Yeni HB :)
    Herkesin bildiği gibi alış fiyatı ve yakıtı Sedan 1.6'lardan daha az ama araç 2009 model olduğu için Temmuz vergisi fena 592 TL, önümüzdeki yıl 350 TL'ye düşecek. Yakıt tüketim farkı bu vergi dilimi farkını fazla fazla çıkartıyor.
  • caucass kullanıcısına yanıt
    Hayırlı cumalar :)
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.