Şimdi Ara

HONDA CİVİC HB AT 1.6 İES 5 KAPI 2004 2005 2006 MODEL (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.183
Cevap
31
Favori
123.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bir keresinde kırmızı ışığı geç farkettim ve aniden frene yüklendim. Abs devreye girdi ve çok iyi durdu. Benden çok iyi not aldı. Dediğin gibi pedala güç uygulamak gerekiyor.
  • Bilgi paylaşımı çok iyi olmuş ben de otomatik düşünüyorum da herkes honda honda diyor fakat klasik hondalar benim tarzım değil bu araç ile ilgili olarak da kafamı kurcalayan şey elimde kalır veya ölü fiyata veririm korkusu. Almayı düşündüğüm araç: Civic Hb Lpg yok, araç orijinal. Fakat 100.000 bakımları yapılmamış. Fiyat nasıl sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sneek

Bilgi paylaşımı çok iyi olmuş ben de otomatik düşünüyorum da herkes honda honda diyor fakat klasik hondalar benim tarzım değil bu araç ile ilgili olarak da kafamı kurcalayan şey elimde kalır veya ölü fiyata veririm korkusu. Almayı düşündüğüm araç: Civic Hb Lpg yok, araç orijinal. Fakat 100.000 bakımları yapılmamış. Fiyat nasıl sizce?

Elinde kalan veya ölü fiyata verilen Honda olmuş mudur acaba :D
    Atmosferik motor & Otomatik vites dedin mi rakibi az Honda'nın.
    ATİKER işini fazlasıyla görür, her yerde servis-usta ve hesaplı yedek parça var.

100.000 bakımında triger daha önce değişmediyse değişir, şanzuman yağı değişmediyse değişir, motor yağı değişir, filtreler değişir, fren-balata kontrol edilir.
    Triger 300 TL, şanzuman yağı 120 TL, motor yağı ve filtre bakımı 130 TL (civarında) tutar (Tabiki hepsi özel serviste orijinal parça ile) kendin yaptırmış olur kafan rahat binersin. Fren-Balata henüz yaptırmadım bilmiyorum. Yakıtı az, bakımı gerçekten ucuz.

Değişen yokmuş ama aracın mekanik-elektronik-elektrik durumu ile Boya durumu da önemli tabi, istenen fiyat ortalamaya çok yakın ama hemen bakım yapılacağı için biraz yüksek, hangi bakımların yapılacağı öğrenilip araç temizse pazarlıkla alınabilir. 23-29 bin TL civarı yazılıyor. 2000 model Civic'ler 18-23 bin TL civarı yazılırken normal diye düşünüyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: alperd82

quote:

Bilgi paylaşımı çok iyi olmuş ben de otomatik düşünüyorum da herkes honda honda diyor fakat klasik hondalar benim tarzım değil bu araç ile ilgili olarak da kafamı kurcalayan şey elimde kalır veya ölü fiyata veririm korkusu. Almayı düşündüğüm araç: Civic Hb Lpg yok, araç orijinal. Fakat 100.000 bakımları yapılmamış. Fiyat nasıl sizce?

Elinde kalan veya ölü fiyata verilen Honda olmuş mudur acaba :D
    Atmosferik motor & Otomatik vites dedin mi rakibi az Honda'nın.
    ATİKER işini fazlasıyla görür, her yerde servis-usta ve hesaplı yedek parça var.

100.000 bakımında triger daha önce değişmediyse değişir, şanzuman yağı değişmediyse değişir, motor yağı değişir, filtreler değişir, fren-balata kontrol edilir.
    Triger 300 TL, şanzuman yağı 120 TL, motor yağı ve filtre bakımı 130 TL (civarında) tutar (Tabiki hepsi özel serviste orijinal parça ile) kendin yaptırmış olur kafan rahat binersin. Fren-Balata henüz yaptırmadım bilmiyorum. Yakıtı az, bakımı gerçekten ucuz.

Değişen yokmuş ama aracın mekanik-elektronik-elektrik durumu ile Boya durumu da önemli tabi, istenen fiyat ortalamaya çok yakın ama hemen bakım yapılacağı için biraz yüksek, hangi bakımların yapılacağı öğrenilip araç temizse pazarlıkla alınabilir. 23-29 bin TL civarı yazılıyor. 2000 model Civic'ler 18-23 bin TL civarı yazılırken normal diye düşünüyorum...

Bahsettiğiniz bakımların hiç biri yapılmamış sanırım ve uğraşmak yerine satmaya karar vermişler. Kaportada boya da yok tamamen orijinal imiş ki büyük ihtimal doğrudur. Orijinal olması büyük artı elbette ama o masrafları ve lpg dönüşümünü eklersek bi parça boyası var diye 23'e satılan aynı araca büyük hakaret etmiş oluruz :))

• quote:

100 000 çok fazla yaw

• Tercih meselesi tabiki. Ben de seninle aynı fikirdeyim birkaç parça değişmiş/boyanmış diye yolda kalmazsın ama araç bakımlı değilse yolda kalabilirsin :)

Özelden cevap attım gecikmeli olsa da, naptın aldın mı arabayı? Aramıza bekliyoruz inşallah :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: caucass

quote:

100 000 çok fazla yaw

Neye göre fazla :)
    Bence hiç de fazla değil eğer bakımlı ve düzgün kullanılmış bir araçsa...

• zaten 100 bin bakımı ağır bakım, hayli masraflı
  • Tereddütte kaldığım için civic hb den caydın üstadlarım. İş yerinde arkadaşımdan bildiğim bir araç olan 2007 corsa 1.4 enjoy otomatiği almayı tercih ettim. İlginiz için teşekkürler.
  • quote:

Tereddütte kaldığım için civic hb den caydın üstadlarım. İş yerinde arkadaşımdan bildiğim bir araç olan 2007 corsa 1.4 enjoy otomatiği almayı tercih ettim. İlginiz için teşekkürler.

Güle güle kullan hayırlı olsun.
    Çoluk çocuk falan derken araç küçük gelirse yine bekleriz
  • merhaba bendede 2004 cosmic gri olanı var şubat 2013 te dr arkadaşımdan 105.000 km de 22500 tl aldım ve sağolsun 100.000 bakımları eksiksiz ve tam olarak yapılmıştı,araç şuan 112.000 km de ve son derece memnunum ve insan kullandıkça sürüş keyfine doyum olmuyor.araç gerçekten konforlu,sağlam ve gösterişli.hastanede gören bir arkadaşım abi bu 2013 modelmi diye sorunca insan gerçektende mutlu oluyor.bilmiyorum siz ne kadar fiyata aldınız ama ben bu aracı kullandıktan sonra tercihim her zaman için honda oldu.yakın zamanda resimlerini atarım ve eger almak isteyen arkadaşlar varsa kesinlikle tavsiye ederim.birde bu modelden kullanan arkadaşlarım varsa tavsiye ve yorumlarını beklerim.

not: aracı aldıgımda 105.000 km ve agır bakımları yapılmış olarak 22500 tl aldım.1 ay sonra 1500 tl vererek brc marka lpg taktırdım.lpg den sonra sanki araba dahada atikleşti ve tüketimi gerçektende uygun.izmir şehir içi trafikte 25-27 kuruş yakıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: efeler35

merhaba bendede 2004 cosmic gri olanı var şubat 2013 te dr arkadaşımdan 105.000 km de 22500 tl aldım ve sağolsun 100.000 bakımları eksiksiz ve tam olarak yapılmıştı,araç şuan 112.000 km de ve son derece memnunum ve insan kullandıkça sürüş keyfine doyum olmuyor.araç gerçekten konforlu,sağlam ve gösterişli.hastanede gören bir arkadaşım abi bu 2013 modelmi diye sorunca insan gerçektende mutlu oluyor.bilmiyorum siz ne kadar fiyata aldınız ama ben bu aracı kullandıktan sonra tercihim her zaman için honda oldu.yakın zamanda resimlerini atarım ve eger almak isteyen arkadaşlar varsa kesinlikle tavsiye ederim.birde bu modelden kullanan arkadaşlarım varsa tavsiye ve yorumlarını beklerim.

not: aracı aldıgımda 105.000 km ve agır bakımları yapılmış olarak 22500 tl aldım.1 ay sonra 1500 tl vererek brc marka lpg taktırdım.lpg den sonra sanki araba dahada atikleşti ve tüketimi gerçektende uygun.izmir şehir içi trafikte 25-27 kuruş yakıyor

Merhaba.
    Kazasız belasız aynı memnuniyetle kullanmak nasip etsin.
    Ben 25000 TL'ye aldım. Sana arkadaşın gerçekten tam bir arkadaş kıyağı yapmış.
    Değişen/boya durumları nedir? Tamamen orijinal deme, o arkadaşın şimdi bindiği arabayı da bana satsın o zaman
    Resimleri bekliyoruz...

• evet araba kazasız ve orjinal ilk sahibi kendisi:) sadece ufak tefek lokal çiziklere bağlı lokal boya var o kadar.ee bayan olunca insan titiz ve daha bir itina ile kullanıyor.şu an sanırım sıfır bir otomobil aldı ama ne aldıgını bilmiyorum inanki :) ama her zaman diyorum arabaya iyi bakmış ve iyiki bu araba bana denk geldi.resimleri en kısa zamanda atıcam söz.kazasız belasız günlerde kullanmak dileği ile.bu arada herkesin bayramını kutlarım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: efeler35

merhaba bendede 2004 cosmic gri olanı var şubat 2013 te dr arkadaşımdan 105.000 km de 22500 tl aldım ve sağolsun 100.000 bakımları eksiksiz ve tam olarak yapılmıştı,araç şuan 112.000 km de ve son derece memnunum ve insan kullandıkça sürüş keyfine doyum olmuyor.araç gerçekten konforlu,sağlam ve gösterişli.hastanede gören bir arkadaşım abi bu 2013 modelmi diye sorunca insan gerçektende mutlu oluyor.bilmiyorum siz ne kadar fiyata aldınız ama ben bu aracı kullandıktan sonra tercihim her zaman için honda oldu.yakın zamanda resimlerini atarım ve eger almak isteyen arkadaşlar varsa kesinlikle tavsiye ederim.birde bu modelden kullanan arkadaşlarım varsa tavsiye ve yorumlarını beklerim.

Gerçekten iyi fiyata almışsınız yani piyasada diğer taleplere göre oldukça uygun.

• quote:

Orijinalden alıntı: alperd82

quote:

Tereddütte kaldığım için civic hb den caydın üstadlarım. İş yerinde arkadaşımdan bildiğim bir araç olan 2007 corsa 1.4 enjoy otomatiği almayı tercih ettim. İlginiz için teşekkürler.

Güle güle kullan hayırlı olsun.
    Çoluk çocuk falan derken araç küçük gelirse yine bekleriz

Teşekkürler kısmet bakalım. Araba değiştirmeyi severim bigün onu da alırız :)
  • quote:

lpg den sonra sanki araba dahada atikleşti

yok canım....sana öyle geliyordur
  • quote:

Orijinalden alıntı: caucass

quote:

lpg den sonra sanki araba dahada atikleşti

yok canım....sana öyle geliyordur

Doğru olabilir aslında LPG'nin ayarını fazla açarsan gerçekten böyle bir etki yapıyor ama çok da yakıyor o yüzden ne fazla ne az olmalı Kalibrasyon tam yapılmalı...
  • ARKADAŞLAR PAYLAŞIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER YAZDIKLARINIZ DOĞRU TERCİH YAPTIĞIMI GÖSTERDİ. BENDE BU GÜN 2005 MODEL HONDA CİVİC HB AT 1.6 İES 5 KAPI SİYAH RENK 123000 KM ALDIM(25.250 TL). BİKAÇ PARÇASINDA LOKAL BOYA VAR DEĞİŞEN YOK.TRİGER VS AĞIR BAKIMLARI YAPILMIŞ. ALLAH HERKESİNKİNE KAZA BELA VERMESİN.UZUN SÜRE BİNMEĞİ NİYETİNDEYİM VE LPG TAKTIRMAYI DÜŞÜNÜYORUM. SİZCE LPG MARKASINDA YAKIT BAKIMINDAN FARK OLURMU?
  • Güle güle kullan aramıza hoş geldin :)
    İlk izlenimlerini alalım aracından bahset biraz istersen?

LPG markasında tüketim bakımından fark olmaz P.rins'ten tut A.tiker'e kadar hepsi aynı teknoloji (aynı tas aynı hamam).
    Düzgün yapılmazsa "Montaj ve Ayar" yüzünden fark olabilir o yüzden bu ikisi markadan daha önemli.

Şimdiye kadar kullandığım kitler: Z.avolli, A.ldesa, P.rins(+valve care) ve A.tiker.

Benimkinde A.TİKER takılı ve takılı değilmiş gibi sorunsuz çalışıyor çok memnunum.
    Motor ısınınca Rölantide aracın çalıştığını anlayabilmek için kulak kabartmak gerekiyor.
    Her yerde ustası var (ustayı sen seçebiliyorsun yani buda önemli) ve parçaları hesaplı...
  • Hayirli cumalar
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.