Şimdi Ara

Honda cbf 150 piston kırıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
3.678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaslar umarım sızın basınıza boyle bırsey gelmez dun gece saat aksam 11 gıbı temden 4levente gıderken aslantepede motorum yolda stop ettı cektım kenara polisler vardı motorlu bırlıkte baktık motora bujı degıstık yok calısmadı ordan sanayıye kadar ıte ıte anam agladı motoru saat 12 gıbı bır ekzozcu acıktı dedım usta motordan anlarmısın dedı getır getırdım motoru baktı atesleme var dedı motorcu arkadası varmıs onu aradı adam geldı marsa basar basmaz bu motor olmus dedı yag cubuguna baktı gram yag yok pıston kırmısın dedı benımde ılk motorumdu bılemedım yagını kontrol etmeyı ıhmallarlıktan pıston sekman atılcak dedı ne kadar dedım acmadan dıyemem ama 400 450 tutar dedı bugun goturdu motoru acınca tekrar fıyat verıcek arkadaslar motor kullanıyosanız yagına bılmemnesıne dıkkat edın sızınde basınıza gelmesın ben aldıgımdan berı 3bın km yaptım ama kurye gıbı dolanmaktan bıktım valla su motoru yaptırıp hemen satıcam para ayarlayabılırsem nasıp olursa honda 600rr almayı planlıyorum ince ince onu surerım olmazsada nasıp ama cbf valla yıldırdı benı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Daha cbf 150'e hakim olamayıp motora bakmayıp motoru kitliyorsanız... 600RR alıp uzaya uçarsınız sanırım

Her 1000 kilometrede imzamdaki motorların yağını suyunu değiştiririm. Gereken yerleri yağlar-filtreyi temizlerim. Siz ne kadar bakarsanız motora, oda sizi yarı yolda bırakmaz veya üzmez diyelim.... Motorsikleti düzgün bir ustaya toplattırın. Herkes açabilir ama herkes adam gibi toplayamaz...

http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/88314-cbf-150-silindir-set-degisimi-resimli-anlatim.html

• quote:

Orijinalden alıntı: Baba Naber

Daha cbf 150'e hakim olamayıp motora bakmayıp motoru kitliyorsanız... 600RR alıp uzaya uçarsınız sanırım

Her 1000 kilometrede imzamdaki motorların yağını suyunu değiştiririm. Gereken yerleri yağlar-filtreyi temizlerim. Siz ne kadar bakarsanız motora, oda sizi yarı yolda bırakmaz veya üzmez diyelim.... Motorsikleti düzgün bir ustaya toplattırın. Herkes açabilir ama herkes adam gibi toplayamaz...

http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/88314-cbf-150-silindir-set-degisimi-resimli-anlatim.html

çok güzel bir cevap olmus

• piston aşşa
  • 600 rr a bakmassan cbf gibi 300 500 e kurtulamassın ona göre
  • bak bunlar benim motorlar devamlı bakımını kendim yaparım cilasından sentetik yağına subap ayarlarına hava filtresi buji vs. motora bakarsan oda sana bakar benim motorlarım tr de sayılıdır

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-fotograflari/80998-boylesi-kalmadi-%3B.html

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-farki-gor-cok-bws-var-ama-bunun-gibisi-yok-123973590/detay/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi extrem_015 -- 15 Haziran 2013; 22:53:29 >

• Baba Naber kullanıcısına yanıt
    Bugun aldim motoru ustadan yapmis usta piston gomlek saydi biseyler degismis ne var ne yok 400 lira verdim.
    Hocam 600rr kullaninca daha dikkatli olurum diye dusunuyorum suanki motorumu mecburiyetten ogrenmek icin aldiigm icin daha yikatmadim bile esek gibi gibiyorum cok afedersin ama bir rr alirsam herseyine dikkat ederim.
    Kullanma konusundada ustam 2 haftaya alisirsin 600e dedi bendr aldim ondan gazi biraz ama bakalim nasip kismet hersey
  • adama demediğinizi bırakmamışsınız. cbf 150 yağ yakan bir motor. yağı bitirmiş yatak sarmış piston kırmış olabilir dikkatsizliğine gelmiş olabilir arkadaşın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WhatTheF5

Bugun aldim motoru ustadan yapmis usta piston gomlek saydi biseyler degismis ne var ne yok 400 lira verdim.
    Hocam 600rr kullaninca daha dikkatli olurum diye dusunuyorum suanki motorumu mecburiyetten ogrenmek icin aldiigm icin daha yikatmadim bile esek gibi gibiyorum cok afedersin ama bir rr alirsam herseyine dikkat ederim.
    Kullanma konusundada ustam 2 haftaya alisirsin 600e dedi bendr aldim ondan gazi biraz ama bakalim nasip kismet hersey

600RR alınca daha dikkatli olmazsın. Kısa ve öz anlatacağım sana; ÖLÜRSÜN ! . .
    Daha 150CC bir motorda dikkat etmiyorsun. eşşek gibi gidiyorum diyorsun.... 600RR senin için intihar olur. Ben çok arkadaşımı, tanıdığımı kaybettim motor sevdası yüzünden. Farketmez senide gömeriz, buyur al...

• quote:

quote:

Daha 150CC bir motorda dikkat etmiyorsun. eşşek gibi gidiyorum diyorsun.... 600RR senin için intihar olur. Ben çok arkadaşımı, tanıdığımı kaybettim motor sevdası yüzünden. Farketmez senide gömeriz, buyur al...

hocam motor kullanmayla bakımsız motor kullanan adamın ölmesi arasında nasıl bir bağlantı kurdun bunu anlasam bu gezi parkı olaylarını bile çözerim hamdolsun.
    Ben motoru temiz kullanmamıssam üşenip yağına suyuna bakmıyosam 600rrda neden ölüyorum ilginç
    Benim ne arkadaşlarım scoterdan 1000rra geçti domuz gibi hepsi ne olan var ne dirilen biz gene insaflı davrandık cbf150den bırazda cbr250r kullandım burdan 600rr diyorum tabi bu iş paraya bakıyor birazda yoksa herkez ister bmw s1000rr alıp kullanmayı (tabi 600rr almadan önce eğitim almayıda planlıyorum)

• quote:

quote:

quote:

hocam motor kullanmayla bakımsız motor kullanan adamın ölmesi arasında nasıl bir bağlantı kurdun bunu anlasam bu gezi parkı olaylarını bile çözerim hamdolsun.
    Ben motoru temiz kullanmamıssam üşenip yağına suyuna bakmıyosam 600rrda neden ölüyorum ilginç
    Benim ne arkadaşlarım scoterdan 1000rra geçti domuz gibi hepsi ne olan var ne dirilen biz gene insaflı davrandık cbf150den bırazda cbr250r kullandım burdan 600rr diyorum tabi bu iş paraya bakıyor birazda yoksa herkez ister bmw s1000rr alıp kullanmayı (tabi 600rr almadan önce eğitim almayıda planlıyorum)

Dostum polemik yaratma. Ben seni düşündüğüm için dedim. Yoksa f16 kullan banane yani Sadece bu makineler ufak bir gazda tekere sarıyor, ufak bir frende disk kilitliyor... Şakası yok demek istedim. Herkes anasının karnında öğrenmiyor... Domuz gibi gidersin. Scooter ilede domuz gibi gidersin. Gazı açtığında her motor gider. Sadece bu makineler farklı. Şakası yok. En ufak bir hatanı bekler ve mutlak son....

Git sağlam bir eğitim al. Motorun tepkilerine alış. Nerede durur, nasıl hızlanır... Mantığı nedir şeklinde... sonra herkes kullanır elbet...
    Aslında en önemli şey nedir biliyormusun;

Motorun tepkilerine alışmak. Nerede durucağına veya nasıl hızlanacağını kavradığında olay bitmiştir....
    Alırsan şayet edirne otobanına sabah saatlerinde yol boşken çık motora alış.

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşim CBR 600 RR sahibi ve CBR 1000 RR Fireblade Kullanicisi olarak diyorum ki O iş çocuk oyuncaği Değil.. Bi kazada bi hatanda bi bakimsizlikta falanda filanda Kopan kafani e-5 bariyerlerinin arasindan alirlar kafani ayri gövdeni ayri gömerler... Daha cbf 150 cclik market motorunu kullanmaktan ötesiniz, Onuda birak daha yağini suyunu kontrol etmekten ötesiniz bide 600 CC RR ile Direk ölürsünüz.. Büyük motorun Şakasi OLMAZ...... Hiç olmaz..

İlla motoru güçlendiricem diyosaniz 250 CC'e geç 1 sene kullan yatmayi kalkmayi bi öğrenin ondan sonra git Hayabusa al bin kimse bişiy demez sana.. Ama şuan ÇOOOOOK yanliş düşünüyosun.. Ben bu motoru sürüyosam onlarida sürerim diyenlerin %95'i Şuan karacaahmet mezarliğinda... Sana bi abi tavsiyesi olsun bunu ister değerlendir ister değerlendirme sen bilirsin bu saatten sonra..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sedat. -- 18 Haziran 2013; 19:08:10 >

• Yarışalımmı

Şaka bir yana, dediklerimize kulak ver...
  • quote:

Yarışalımmı

Şaka bir yana, dediklerimize kulak ver...

Hocam cok guzel anlatmissiniz sagolun 250r alip araya sikistirmayi planliyordum ama 250rfiyatlari nerdeyse 600rrlarla kapisicak 9bin 250ra vermektense kawa er6f ilk teecihimdi aslinda sonra gozum dondu 600rra bakmaya basladim illa araya bir ninja 250 sart mi diyosunuz hocam artik oyle yapalim bu kadar insan soyluyosa bir bildigi vardir ama benim motor ustasi hakan ersan surekli yarislara filan gider 1000rri var ne kadar taninir bilmem ama bana al 600rri gaz senin elinde 2 haftaya alisirsin dedi o kadar adamada 1000rr aldirdigini biliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Yarışalımmı

Üzerim seni Hayata küsersin, Motora töbe edersin...

@WhatTheF5

Sen öyle insanlari dinleme.. Bişiy oldugunda '' Dikkat etseydin '' der çekilirler kenara olan sana olur onlara değil, Öyle heriflerin dediklerine kulak asarsan Allah göstermesin Canindan bile olabilirsin.. Bi kere En basitinden 150 cc cbf kullanan adama '' Al 600'lük al 1000'lik al bişiy olmaz öğrenirsin'' diyen adama senin yerinde olsam Selam bile vermem... Evet Belki onda da öğrenirsin ama Artçinda Her zaman Azrail ile gidersin... Motor kullanmayi öyle '' Sokaktaki Abilerden '' değil, Bu işe hayatini adamiş Ustalardan Hocalardan öğrenin, Sonra pişman olmayin..

Her zaman söylediğim bi lafim vardir... Ufak motordan düşersen baba şefkati ile kaldırıp kulağını çeker uyarır, Büyük motordan düşersen hiç affetmez azraildir kelleni koparır.. Umarım anlatabilmısimdir.. Bu işleri Lütfen bindiğiniz düşük cc motorlarla karıştırmayın.. Zira bahsini ettiğimiz şey Racing Ss(SuperSports) motor.... Safkan Hiz için üretilmiş bi Taşit.. Cbf'de tin tin gitmeye benzemez bu iş.. 0'dan 100'ü 3,5-4 saniye olan bi şeyden bahsediyoruz, Bişiy biliyoruz ki söylüyoruz.. Büyük motor kullanmak öyle dişardan göründüğü gibi değildir...

Sana önerim CBR 250 R al Onda bi Geçiş dönemini yaşa 2-3 sene nerden baksan bi 20.000 km falan yap sonra Bi yerden yapabiliyosan 600 CC RR Kirala bi dene bakalim 600'luk kullanabiliyomusun... Baktin Gerçekten artik bişiyleri öğrenmişsin 250 Cc sana kundak gibi geliyo bütçende uygunsa, CBR 600 RR'in hayirli olsun...

Bu olayi İnsan doğasi gibi düşün, Hizli koşmak için ilk önce emeklersin sonra yürümeyi öğrenirsin Sonra Koşmaya başlarsin... Herşey zamanla olur.. Yine yukarida yazdiğimi Aynen kopyalamak istiyorum, Sana bi abi tavsiyesi olsun bunu ister değerlendir ister değerlendirme sen bilirsin bu saatten sonra.. Hayat senin..

Saygilar.. .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sedat. -- 20 Haziran 2013; 2:06:48 >

• Çok güzel açıklamışsın Umarım arkadaş, onun için attığımız mesajları dikkate alırda ona göre davranır. Yoksa sonuç belli, ikimizinde dediği gibi.

Ama RR biraz yavaş kalıyor gibi sanki Motordan soğuma diye diyorum
  • yamaha ybr 125 almalıydın başta hata etmişsin cbf almakla zararın neresinden dönersen kardır sat onu ybr al.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uğur09

yamaha ybr 125 almalıydın başta hata etmişsin cbf almakla zararın neresinden dönersen kardır sat onu ybr al.

CBF ile YBR arasında aman aman bir fark yok. İkiside başlangıç motorudur... Kalite açısından ikiside kendini kanıtlamış modellerdir. Neden böyle bir şey dediniz anlam veremedim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Uğur09

yamaha ybr 125 almalıydın başta hata etmişsin cbf almakla zararın neresinden dönersen kardır sat onu ybr al.

CBF ile YBR arasında aman aman bir fark yok. İkiside başlangıç motorudur... Kalite açısından ikiside kendini kanıtlamış modellerdir. Neden böyle bir şey dediniz anlam veremedim.

İKİSİNİN ARASINDA ÇOK FARK VAR ;) CBF GAZ VERDİGİNDE BENZİNİ YETMEYEN TIKANAN ARABALAR GİBİ İTEKLER KENDİNİ BUDA PİSTON KOLUNA ZARAR VERİR :) YBR GÜÇ OLARAK SERİ OLMAYABİLİR AMA ÇALIŞMA BAKIMINDAN SERİDİR. MOTOSİKLET SİTESİ SAHİBİ OLDUĞUM İÇİN VE TAMİRCİ OLDUĞUM İÇİN ÇOK CBF KRANK KOLU KOPARAN ELEMANLAR GELDİ AMA YAMAHA YBRDE BEN DAHA O MOTORU SIKIŞTIRAN VE SİBOB KESTİREN BİR MÜŞTERİ GÖRMEDİM. GELEN BAKIMINI YAPTIRIYO YADA MOTORUN CALIŞMA ÖMRÜ BİTTİĞİ İÇİN SEKMAN PİSTON KRANK DEĞİŞTİRMEYE GELİYORLAR.

• KUBA KR139 bunuda tavsiye edebilirim yeni çıkardılar ve fiyatı ilk peşin alıcak olursanız baya baya düşer. bayiyi zorlayın geldigi fiyattan 100 150 tl kar ile satar ama cok ucuza almıs olursunuz.

Honda cbf 150 piston kırıldı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.