Şimdi Ara

Motorum için hangi yağı kullanmalıyım ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
31.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba bende Yuki gusto 50cc motor var yeni aldım normalde 100luk ama ruhsatta 50lik diye geçiyormuş en kaliteli yağı koymak istiyorum hangisini önerirsiniz ?

• motule para verme , özellikle piyasada sahtesi çok , shell yada po dan 4t yağ al koy hangisi uygunsa , öyle ufak motorlar için iyi yağ kötü yağ bakmayın bilindik 4t olan doğru bir yağ al yeter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozzzy222

motule para verme , özellikle piyasada sahtesi çok , shell yada po dan 4t yağ al koy hangisi uygunsa , öyle ufak motorlar için iyi yağ kötü yağ bakmayın bilindik 4t olan doğru bir yağ al yeter.
    Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Düşbaz

TEşekkürler
    cup için kaç lt almalıyım ?

Alıntıları Göster
    UFAK CC Motorlarda , 1 lt dir genelde ama 0.8 felanda olabilir , yapman gereken zaten 1 lt alıp , yağ çubuğuna göre yada , cam var ise ona göre düz bir yerde motor düzken doldurman , bakımları yapmak çok kolay öğren , ama öğrenirken motoru mahvetme , yağı çok koyma iyi değil :D azda koyma iyi değil tam yağ çubuğuna göre yada varsa camın tam ortasına gelecek şekilde doldur. kullandığın yağ ne olursa olsun belli aralıklarla seviyeyi kontrol et, 1 kere yağsız yada az yağlı kalırsa o motor ölür.

• quote:

Orijinalden alıntı: Düşbaz

TEşekkürler
    cup için kaç lt almalıyım ?

Alıntıları Göster
    800 ml yeterlidir
  • quote:

UFAK CC Motorlarda , 1 lt dir genelde ama 0.8 felanda olabilir , yapman gereken zaten 1 lt alıp , yağ çubuğuna göre yada , cam var ise ona göre düz bir yerde motor düzken doldurman , bakımları yapmak çok kolay öğren , ama öğrenirken motoru mahvetme , yağı çok koyma iyi değil :D azda koyma iyi değil tam yağ çubuğuna göre yada varsa camın tam ortasına gelecek şekilde doldur. kullandığın yağ ne olursa olsun belli aralıklarla seviyeyi kontrol et, 1 kere yağsız yada az yağlı kalırsa o motor ölür.

Alıntıları Göster
    Peki ben bu motorla bir kerede 100km yol yapabilir miyim ?
    ve yağ almaya gittiğimde 1LT 10-40 yağ almak istiyorum mu demeliyim ?
    bilindik markalardan castrol tarzı

• Düşbaz kullanıcısına yanıt
    hacim ve güç düşük olduğundan çok zorlamadan canını almadan gidebilirsin tabi :D son gaz gitme yani

50cc bakarsın yazda geldi aslındada 10-50 olur , ama geneli bulabileceğin kolayı castrol 10w 40 ama mutlaka 4t yani 4 zamanlı olacak. araba yağı alma yanlışlıkla üstünde motorsiklet resmi olsun.
  • az önce bende 125 cc motorumun değiştirdim , elimde castrol power1 10w 40 vardı :D eski yağ iyi durumdaydı ama 6 ayı geçti 1000km de döktüm .sana dedim ne az koy ne fazla tam çubuğun yağ hizasında olsun diye :D kendim fazla koymuşum , bi daha ölçeyim az dökmem gerekecek geri.
  • quote:

az önce bende 125 cc motorumun değiştirdim , elimde castrol power1 10w 40 vardı :D eski yağ iyi durumdaydı ama 6 ayı geçti 1000km de döktüm .sana dedim ne az koy ne fazla tam çubuğun yağ hizasında olsun diye :D kendim fazla koymuşum , bi daha ölçeyim az dökmem gerekecek geri.
    Çok teşekkür ederim :)
  • Castrol Power1 10-50
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.