Şimdi Ara

Hizbullahçı teröristin affedildiği gün, Gülşen 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
66 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Akp örgütünün ortağı hizbullah terör örgütünde yöneticilik görevi yapan ismin affedildiği gün, sahnede şaka yaptığı sebebiyle yargılanan sanatçı Gülşen 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Cenk Beytwitter
    “Hizbullah Örgüt Yöneticisinin cezası kaldırıldı, Gülşen’e hapis cezası verildi. Aynı gün içinde.”
    https://twitter.com/cenkbilgee/status/1653667465396641792?s=46&t=xJ104AmIEAoPZ4JqV9JerA

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• O zaman kılıçdaroğlu da batının ağzı ile konuşmasın. Suriyelileri atıcaz bile diyemiyor. sürekli ağzında "ab ile" diyip duruyor. Türk yargısına , Türk Meclisine mi güvenmiyor? Türkiye'yi galiba Irak, Yunanistan, Bulgaristan sanıyor. Bu adamı hangi aklı başında "aday ol kazanırsın" aklı verdiyse. şu yapılan resmen ülkenin başkanlık denilen sistemle nasıl çöküşe sürüklendiğini gösteriyorken, bu adama kim verdi bu aklı? yetmiyor bir de alman SPD ile yorum yapıyor. bu adamda reisi cumhur kabiliyeti gram yok! belli ülkeyi dışarıya bırakacak. ama işte denize düşen yılana sarılır. ikinci tura kalırsa ben de oy verebilirim. çünkü akp tarafından yapılanlar, söylenenler tamamı ile 3. sınıf afrika ülkesi modeli ...

Yahu gerçekten okuduğun ya da dinlediğin herhangi bir şeyi nasıl bu kadar ters anlayabiliyorsun?

Kılıçdaroğlu geri kabul anlaşmasından çekiliyor, AB'ye söylediği şeyde bildiğin tehdit aslinda ya yardım edersin geri dönmelerini ya ben karışmıyorum.

Planına AB destek verir diye konuşuyor, sopa havuç diye bir şey duydun mu hiç.?

AKP' nin hapisten çıkardığı hizbullahçı teröristin sicili:

OĞLU İLE BİRLİKTE YARGILANDI

Mehmet Emin Alpsoy ile Şeyhmus Alpsoy Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandı. Anayasal düzeni yıkarak yerine İran modeli şerri esaslara dayalı bir Kürdistan devleti kurmak amacıyla vahim nitelikli eylemlerde bulunmak suçundan oğlu Şeyhmus Alpsoy ile birlikte ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Hizbullah’ın askeri kanadında sorgucu olarak görevliydi

DOMUZ BAĞLI KATLİAMLARIN SORUMLUSUYDU

Kaçırılan kişileri domuz bağıyla sorgulayıp öldürmekle suçlanıyordu. DGM savcısı Nuh Mete Yüksel’in sorguladığı baba – oğulun yer göstermesi sonucu Etimesgut’ta bir evin bodrumunda işkence ile sorgulanıp domuz bağıyla boğularak öldürülen 3 kişinin cesetleri bulunmuştu.

Binanın bodrumuna gömülen cesetlerin üzeri betonla kaplanmıştı. Cesetler, polisin günlerce süren kazısıyla bulunmuştu. Alpsoy, öldürülen örgüt lideri Hüseyin Velioglu ile görüşen onun en çok güvendiği özel kuryesiydi. Cezası Yargıtay 9. Ceza Dairesi’nce onanarak kesin hükme bağlanmıştı.

“TOPLUMA KAZANDIRMA YASASI”NDAN YARARLANMA İSTEĞİ REDDEDİLDİ

Her iki hükümlü 4959 sayılı topluma kazandırma yasasından yararlanmak için mahkemeye başvurdu. Mahkeme baba ve oğlunun Hizbullah terör örgütünü çökertebilecek düzeyde güvenlik güçlerine yardımcı olup olmadığını İçişleri Bakanlığı’na sordu. Gelen cevapta Hizbullah’ın çökertilmesine yardımcı olacak bilgi ve belge vermedikleri bildirilince ikisinin de yasadan yararlanma taleplerini mahkeme reddetti.

“YENİDEN YARGILAMA” TALEPLERİ DE REDDİLMİŞTİ

Baba oğul, yargılamanın DGM’de yapıldığını gerekçe göstererek tahliye ve yeniden yargılama istedi, üstelik bu taleplerini 6 kez tekrarladı. Mahkemeler bu talepleri de “Kesinleşmiş hüküm olması, davanın esasını etkileyecek bir delil ortaya çıkmadığı” gerekçesiyle reddetti.

https://www.sozcu.com.tr/2023/gundem/son-dakika-erdoganin-saliverdigi-hizbullah-hukumlusu-mehmet-emin-alpsoy-kim-7672852/?utm_source=anasayfa&utm_medium=free&utm_campaign=sol_surmanset

• Masalın sonundayız artık. Azıcık daha sabır. Gülşen'in tazminat üstüne iade-i itibar kazanacağı, suç işlemiş olanların müebbete geri döneceği güne azıcık kaldı.

• BlackGhost12 kullanıcısına yanıt

MV adayı olmalı...

• kirli siyasetten kurtulma şansı, 11 gün sonra elinizde. ya kirli siyasete devam diyeceksiniz, ya da güzel bir ülkede yaşamak istiyoruz diyeceksiniz. seçim sizin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Siyasi romantizmin yeri ve sırası değil , ülke bir 5 yıl daha akp iktidarına katlanamaz. Muharrem İnce ye,Sian Oğan a falan oy vermeyi düşünenler. bir 5 yıl daha bu işkenceyi çekip çekmemek sizin elinizde.

• Bahar gelmesini istiyorsanız kemal dedeme oy verip geçiceksiniz o kadar nokta.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • AKP' nin hapisten çıkardığı hizbullahçı teröristin sicili:

OĞLU İLE BİRLİKTE YARGILANDI

Mehmet Emin Alpsoy ile Şeyhmus Alpsoy Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandı. Anayasal düzeni yıkarak yerine İran modeli şerri esaslara dayalı bir Kürdistan devleti kurmak amacıyla vahim nitelikli eylemlerde bulunmak suçundan oğlu Şeyhmus Alpsoy ile birlikte ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Hizbullah’ın askeri kanadında sorgucu olarak görevliydi

DOMUZ BAĞLI KATLİAMLARIN SORUMLUSUYDU

Kaçırılan kişileri domuz bağıyla sorgulayıp öldürmekle suçlanıyordu. DGM savcısı Nuh Mete Yüksel’in sorguladığı baba – oğulun yer göstermesi sonucu Etimesgut’ta bir evin bodrumunda işkence ile sorgulanıp domuz bağıyla boğularak öldürülen 3 kişinin cesetleri bulunmuştu.

Binanın bodrumuna gömülen cesetlerin üzeri betonla kaplanmıştı. Cesetler, polisin günlerce süren kazısıyla bulunmuştu. Alpsoy, öldürülen örgüt lideri Hüseyin Velioglu ile görüşen onun en çok güvendiği özel kuryesiydi. Cezası Yargıtay 9. Ceza Dairesi’nce onanarak kesin hükme bağlanmıştı.

“TOPLUMA KAZANDIRMA YASASI”NDAN YARARLANMA İSTEĞİ REDDEDİLDİ

Her iki hükümlü 4959 sayılı topluma kazandırma yasasından yararlanmak için mahkemeye başvurdu. Mahkeme baba ve oğlunun Hizbullah terör örgütünü çökertebilecek düzeyde güvenlik güçlerine yardımcı olup olmadığını İçişleri Bakanlığı’na sordu. Gelen cevapta Hizbullah’ın çökertilmesine yardımcı olacak bilgi ve belge vermedikleri bildirilince ikisinin de yasadan yararlanma taleplerini mahkeme reddetti.

“YENİDEN YARGILAMA” TALEPLERİ DE REDDİLMİŞTİ

Baba oğul, yargılamanın DGM’de yapıldığını gerekçe göstererek tahliye ve yeniden yargılama istedi, üstelik bu taleplerini 6 kez tekrarladı. Mahkemeler bu talepleri de “Kesinleşmiş hüküm olması, davanın esasını etkileyecek bir delil ortaya çıkmadığı” gerekçesiyle reddetti.

https://www.sozcu.com.tr/2023/gundem/son-dakika-erdoganin-saliverdigi-hizbullah-hukumlusu-mehmet-emin-alpsoy-kim-7672852/?utm_source=anasayfa&utm_medium=free&utm_campaign=sol_surmanset

• ozbey08 kullanıcısına yanıt

O zaman kılıçdaroğlu da batının ağzı ile konuşmasın. Suriyelileri atıcaz bile diyemiyor. sürekli ağzında "ab ile" diyip duruyor. Türk yargısına , Türk Meclisine mi güvenmiyor? Türkiye'yi galiba Irak, Yunanistan, Bulgaristan sanıyor. Bu adamı hangi aklı başında "aday ol kazanırsın" aklı verdiyse. şu yapılan resmen ülkenin başkanlık denilen sistemle nasıl çöküşe sürüklendiğini gösteriyorken, bu adama kim verdi bu aklı? yetmiyor bir de alman SPD ile yorum yapıyor. bu adamda reisi cumhur kabiliyeti gram yok! belli ülkeyi dışarıya bırakacak. ama işte denize düşen yılana sarılır. ikinci tura kalırsa ben de oy verebilirim. çünkü akp tarafından yapılanlar, söylenenler tamamı ile 3. sınıf afrika ülkesi modeli ...

Hayır KK'nın elindeydi, tercihini yaptı.

• pskillercheto kullanıcısına yanıt

Yahu gerçekten okuduğun ya da dinlediğin herhangi bir şeyi nasıl bu kadar ters anlayabiliyorsun?

Kılıçdaroğlu geri kabul anlaşmasından çekiliyor, AB'ye söylediği şeyde bildiğin tehdit aslinda ya yardım edersin geri dönmelerini ya ben karışmıyorum.

Planına AB destek verir diye konuşuyor, sopa havuç diye bir şey duydun mu hiç.?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 3 Mayıs 2023; 14:22:8 >

Kemal beyin son videosunu seyretmedin mi adam Suriyelileri göndereceğim diyor. daha ne desin? mancınıklara bağlayıp sınırın öte tarafına fırlatacağız mı desin?

• 10 ay hapis cezası nedir ya ? Cinayet işleyenlere, tacizcilere tecavüzcülere bu kadar ceza vermiyorlar. Bu seçim kesinlikle değişim şart. Yeter artık bu saçmalıklara bir son verilmeli.

hocam o Türkiye'de bile değil, Almanya' da yaşayan ama forumlarda aklı sıra milliyetçilik kasan tiplerden. düzeni varmış o yüzden gelmiyormuş  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redeemertr -- 3 Mayıs 2023; 14:38:7 >
  • Redeemertr kullanıcısına yanıt

Düzen mi, kaçak yollarla gitmemiş miydi o? Bulgaristan üzerinden?

• Hüdaparlıya af, gülşene ceza. Dünya nasıl tersine döner isimli çalışma.

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt

ab ile oturup görüşücez, çözüme karar vericez demesi bence sopa havuç vs değişitirmez. açık açık adam söyleyemiiyor, ne yapacak ne yapmayacak... çıkıp desin: kardeşim benim ülkemin yasaları var, cenevreye göre de hukuklar var. meclis karar verir, mahkemelerimiz öncelikli olarak meclis yasalarını kabul eder ve ona göre geri gönderme işleri başlatılır.

bak ben herhangi bir yerde AB cümlesi kurdum mu?

AB'den bize ne ki suriyeliler ve afganlar konusunda ab ab ab ... bence burada siz algıda seçicilik yapıyorsunuz. bu parti göndermeyecek. malesef gerçekler bunlar. 2011 de doğmuş 80.000 suriyeli 15 yaşına gelecekler 2027 seçimlerinde. 2012 de doğmuş 100 suriyeli ilse 14 yaşında olacaklar. 2027 yi de kaybedersek 91 körfez savaşında özal'ın bu ülkeye attığı 1.5 milyon Türkçe bilmeyen kürt göçmeninden daha büyük kazık yemiş olucaz. sayıları 20 senede 15 milyona varacak bunların. siz hala işin parti fanatikliğinesiniz.

Yahu adam zaten geri kabul anlaşmasından çıkacağım ve göndereceğim diye bas bas bağırıyor,

Ama ana plan bu, AB ve BM kabul etmezse ikinci yol denenir. Kafadan mancınıkla yollayacağım denmez. Normal, Bu konuşmadan AB izni anlaşması şart yoksa göndermemi çıkaramazsın

Bunu çıkarman için tek bir şart var onu da ben yazmayayım. Zaten akp sığınmacılar konusunda çok sert, ilk turda sirf akp'ye verecektim tüh veremedim goygoylarında duruyor,

ben benzer yorumları burada almanya'da da duyuyorum. ama almanlar anladı ve kabul ettiler. Aç herhangi bir suriyeli veya afganın cinayet haberlerini, videolarını ve sonra altta almanların yazdığı "almanya kaybetti", "almanya artık yok" yorumlarını okuyuver.

akp bile daha sert söylemde bulunuyor. temizliycez ortalıkta göremeyeceksiniz diyor.

bizim Atatürk partisinin başındaki adam ise işe AB karıştırıyor.

soruyorum tekrardan; Bize ne AB'den? Başımıza bela edenler bunlar zaten. neyi konuşacaksın ab ile? kendileri kendi başlarına bela ettiklerini birliklerinden göderebiliyor mu da bize faydaları dokunacak? SPD ile yorum yapar. SPD ne ya? SPD kim abicim bizim ülkemizin seçimleri hakkında yorum yapıyor? birisi katar'a gider dilenir, birisi alman liberal demokratlardan akıl dileniyor. Celal şengör bence baya haklı da bizim seçmen kabul etmek istemiyor. neyse, şu seçim geçsin inşAllah umut ettiğiniz gibi olur da akp gider. bakalım sonra bu suriyeliler afganlar konusunda neler yapılacak. ab önlerinde sıra mı durucaz yoksa TBMM çıkaracağı yasalara ve TC Mahkemelerinin kararlarına mı saygı duyucaz ...

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt

tamam inşAllah senin dediğin gibidir de ben yanlış anlıyorumdur.

• Yeni Türkiye dedikleri bu işte

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.