Şimdi Ara

HIV TESTİ (KAN VERDİM)(SONUÇ ve SS)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
341
Cevap
15
Favori
94.235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.5 sene once bi hata sonucu kondomsuz ilişkiye girdim. Konu açmıştım okuyanlar hatırlar ( çingene konusu ) ozamanlar tırsıyordum hiv kaptım diye ama hastaneye gitmedim çünkü olay yeni olmuştu. her neyse 3 4 gün once ellerimde pul pul kabarciklar cikmaya başladı. ondan oncede aşırı terleme vardı gün içinde. şu an korkudan ölüyorum. bu testi yaptıranlar var mı ? yarın hastanenin enfeksyon hastaliklari bolumune gidecegim. para alıyorlar mı devlet hastanesinde ?=

Güncelleme:

18.06.2013 saat sabah 9 da kan verdim hastaneye. Sonucu 2 gün sonra perşembe günü alacağım. Dua edin arkadaşlar moralim çok bozuk..

Güncelleme 2

19.06.2013 saat 8.45 de sonuçları aldım. NEGATİF çıktı. Okadar rahatladım ki anlatamam. Buradan destek veren herkese teşekkür ederim. Bundan sonra evlenene kadar forever elizabeth.

ss de gondereyim

Edit : ss i kaldırdım arkadaşlar sıkıntı oldu bana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0FD1540C7 -- 31 Aralık 2016; 13:42:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SeniBenSevdim..

1.5 sene once bi hata sonucu kondomsuz ilişkiye girdim. Konu açmıştım okuyanlar hatırlar ( çingene konusu ) ozamanlar tırsıyordum hiv kaptım diye ama hastaneye gitmedim çünkü olay yeni olmuştu. her neyse 3 4 gün once ellerimde pul pul kabarciklar cikmaya başladı. ondan oncede aşırı terleme vardı gün içinde. şu an korkudan ölüyorum. bu testi yaptıranlar var mı ? yarın hastanenin enfeksyon hastaliklari bolumune gidecegim. para alıyorlar mı devlet hastanesinde ?=

Ne yoluna gitti Niyazi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akhisarlee

quote:

1.5 sene once bi hata sonucu kondomsuz ilişkiye girdim. Konu açmıştım okuyanlar hatırlar ( çingene konusu ) ozamanlar tırsıyordum hiv kaptım diye ama hastaneye gitmedim çünkü olay yeni olmuştu. her neyse 3 4 gün once ellerimde pul pul kabarciklar cikmaya başladı. ondan oncede aşırı terleme vardı gün içinde. şu an korkudan ölüyorum. bu testi yaptıranlar var mı ? yarın hastanenin enfeksyon hastaliklari bolumune gidecegim. para alıyorlar mı devlet hastanesinde ?=

Ne yoluna gitti Niyazi ?

boh

Kardes sen bı ınternetten bak bu hastalıgın yan etkılerıne

• quote:

Hatırladım sanayi vs diyordun..
  • belirtileri arasında

Deri üstünde ya da altında oluşan kat kat, yada yükselen bir şekilde leke ve şişliklerin meydana gelmesi. Başlangıçta çürükmüş gibi algılanabilir fakat bunlar zamanla kaybolmazlar ve genellikle etraflarındaki derilerden çok daha serttirler.

Uyku sırasında kişinin üstünü sırılsıklam edecek derecede terleme
  • Sanayiye sor
  • önlerden

edit:değerlenmiş buralar. yarın görüşmek üzere

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shinku -- 18 Haziran 2013; 12:19:49 >
  • geçmiş olsun, ben bile fakülte kızlarıyla beraber olurken bile şapkasız ilişkiye girmiyorum. bu ders olsun
  • evet o sanayi olayından bahsediyorum. yarın gideceğim hastaneye inşallah bişey çıkmaz ya tövbe edip namaza başlıcam vallahi
  • I. KLİNİK BULGULAR
    1) Deri bulguları
    Deri hastalıkları HIV infeksiyonun sık karşılaşılan komplikasyonlarindandir.
    AIDS tablosu geliştiğinde ise infeksiyonlar kronik hal alir ve deride firsatçi infeksiyonlar görülebilir.
    A) Derinin infeksiyon hastalıkları
    a) Bakteriyel
    b) Viral
    c) Parazitik
    B) Hipersensitivite reaksiyonlari
    a) ilaç reaksiyonu (ilaç kullanımı sonrasi döküntü) (şekil 1).
    b) Fotosensitivite (güneşe karşi hassasiyet)
    c) Papulosküamöz hastaliklar (sedef vb. hastalıklar)

2) Oral Kavite (Ağiz içi) Bulguları
    HIV infeksiyonunun seyri sırasinda oral kavitede pek çok lezyon ortaya çıkabilir. En sık karşılaşılan pamukçuk diye de bilinen mantar infeksiyonudur (şekil 2, 3). En sik etkeni Candida türü mantarlardir. Yutma güçlüğü ve tat alma duyusunda bozukluğa neden olur.
    3) Gastrointestinal sistem tutulumu
    A) Özefagus (Yemek borusu) hastalıkları: AIDS hastalarındaki en sık yakınma yutma güçlüğüdür. Sıklıkla nedeni yemek borusunun mantar infeksiyonudur (özefajial kandidiasis).
    B) Mide, ince barsak bozuklukları: Bulanti, kusma ve karın ağrısı en sık karşılaşılan yakınmalardır.
    C) Enterokolit: Diare (ishal), AIDS hastalarınınn yarısından fazlasında, hastalığın seyri sırasında herhangi bir zamanda ortaya çıkmaktadır ve önemli ölüm nedenlerinden biridir.
    4) Solunum Sistemi Hastalıkları
    HIV infeksiyonun seyri sirasinda en sık karşılaşılan akciğer hastalığı, Pneumocystis carinii adı verilen bir tür mantara bağlı olarak gelişen zatürre (pnömoni)dir. Pneumocystis carinii Pnömonisi (PCP), ateş, gece terlemesi kilo kaybı, artan öksürük ve nefes darlığı yakınmalarının olduğu bir tablodur. Tedavisinde, trimethoprim-sulfamethoksazol isimli antibiyotik kullanılır. Tedavi sonrasında da tekrarlamasını önlemek için aynı antibiyotik daha düşük dozlarda kullanılmalıdır.
    HIV ile infekte hastalarda tüberküloz görülme sıklığı HIV ile infekte olmayanlara göre daha fazladır. Tüberküloz tedavi süresi 6-12 aydır. Tüberküloz tedavisinde kullanılan bazi ilaçlarin, HIV infeksiyonu tedavisi için kullanilan ilaçlarla etkileşimi vardır. Bu konuda dikkatli olunmalıdır.
    5) Kalp tutulumu
    HIV infeksiyonu seyri sırasında en sık tespit edilen kardiyovasküler problem kalp zarinda sıvı toplanması(perikardiyal effüzyon)dır.
    6) Hematolojik (kan ve kemik iliği) hastaliklar
    Anemi (kansızlık), AIDS hastalarındaki en sık kan hastalığıdır. Hastalığın kendine bağlı olarak görülebileceği gibi mide-barsak sisteminden kan kaybı nedeniyle de görülebilir.
    Virüsün ana hedefi olan CD4 + lenfositlerin sayısı giderek azalır.
    7) Sinir sistemi bulguları
    HIV sinir sisteminde değişik klinik tablolara neden olabilen bir virustur.
    A) Firsatçı infeksiyonlar
    Toksoplazmoz: Toxoplasma gondii adinda bir parazitin neden olduğu infeksiyondur. Hastalarda, ateş, başağrısı, tıpkı felçte olduğu gibi kollarda, bacaklarda kuvvetsizlik yakınmaları olur. Tanı için beyin tomografisi kullanılır.
    Kriptokokkoz : Cryptococcus neoformans, adlı mantarın neden olduğu menenjit olan bu tablo AIDS'lu hastalarda toksoplazmozis ve lenfomadan sonra üçüncü en sık santar sinir sistemi hastalığıdır.
    Sitomegalovirus infeksiyonu: Cytomegalovirus (CMV) infeksiyonu AIDS'lu hastalarda çok sıktır. Retinada infeksiyon yapip körlüğe ve değişik nörolojik hastaliklara neden olabilmektedir.
    B) Firsatçı kanserler
    Beyinde Lenfoma: AIDS hastalarinin % 5'inde görülür. Hastanin giderek nörolojik fonksiyonlarini kaybetmesine neden olur.
    C) AIDS-Demans Kompleksi (AIDS-Bunama Tablosu)
    Düşünme, motor ve davraniş bozukluklari ile giden bir tablodur. Genellikle HIV infeksiyonun geç evre komplikasyonlarindandir.
    8) Kanserler
    A) Kaposi Sarkomu (KS)
    HIV ile infekte hastalardaki en sık kanserdir. Patogenezinde "Human Herpes Virus 8" (HHV8) olarak tanımlanan bir virusun rolü vardır. Mor, kirmizi renkli kanser dokusu yüzde, kol ve bacaklarda görülebilir (şekil 4). Tedavisinde kemoterapi ve radyoterapiden faydalanılır.
    B) Lenfoma
    HIV ile ilişkili en sık ikinci kanser lenf hücrelerinden kaynaklanan bir tür kanser olan lenfomadır. Hastalar ateş, kilo kaybı ve büyümüş lenf bezlerinden yakınılır.
    C ) Anal (makat) kanser
    HIV ile infekte hastalarda sıktır.

• yok mu hiç hiv testi yaptıran ?
  • sağlık güvencen varsa almaz ücret falan.
    sağlık ocağına bile gidebilirsin burda (izmirde) sağlık ocaklarında bakılıyor.
  • Kardeş yedin nanayı.
  • önden
  • quote:

yok mu hiç hiv testi yaptıran ?

sağlık çalısanıyım daha gecen hepsine baktırdım HIV da dahil niye sordun ki kan alacaklar işte?
  • bulunsun kereta..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hastaneye git çingeneyle ilişkiye girdim de onlar gerekeni yaparlar
  • Bir şey olmaz merak etme.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TeKNoYDN

quote:

yok mu hiç hiv testi yaptıran ?

sağlık çalısanıyım daha gecen hepsine baktırdım HIV da dahil niye sordun ki kan alacaklar işte?

pozitif yaşam derneğinin sitesinde ankaradaki hastanelerden birisine gideceğim yarın. hangi bölüme gitmem gerekiyor onu bilmiyorm. enfeksyon hastaliklari bölümüne sanırım değil mi ?

bu arada sağlık ocağındaki aile hekimi türbanli bi bayan. gidipte soylemem ona hiv fln diyemem
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.