DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Nootropil kullanan varmı?
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
44
Cevap
2
Favori
70.415
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Nootropil kullanan varmı?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      81 Mesaj
      03 Mayıs 2006 00:29:55 Konu Sahibi
      oss hazırığı derdinde rapor almak için doktora gittim ,rapor verirken nootropil diye ilaç tavsiye etti özellikle öğrenme gücünü arttırıyomruş. bu ilacı deneyip te yararını gören varmı ?

|
      |

• Yarbay
      5080 Mesaj
      03 Mayıs 2006 00:37:26
      babam kullanıyor... meniyer diye bi hastalığı var... senelerdir kullanıyor... beyindeki damar yollarını açıyormuş... öğrenme gücünü arttırıp arttırmadığı konusunda bişey diyemiiicem...babam doğuştan zekiidir
      |
      |

Canon EOS 60D | Canon EF 50mm f/1,8 II | Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 SP Di VC USD | Lowepro Nova 3 AW
    • Teğmen
      235 Mesaj
      03 Mayıs 2006 00:40:28
      merkezi sinir sistemi güclendiricisi , hizlandiricisi oldugu öne sürülen buna bagli olarak disleksi - dikkat , zeka yogunlastirma sorunlari - olan olgularinda kullanilan bir tip drog. eski yunancada "nootropik" , akilda etki eden demek..
      (rinpoche, 28.05.2002 21:03)
      #1311217 !?

içerdiği pirasetam merkezi sinir sistemine faydalı dokunuşlar yapar ve psiko motor aktiviteleri daha sağlıklı ifa etmemizi sağlar.

vizelerden ve finallerden bir hafta önce alınmaya başlanır ve sınav hafatsı boyunca da güğnde 1 tane atılarak devam edilir.

supradyn ile birlikte iyi giden, zihin açan akıl hapıdır.
      (fortuneteller 657, 17.01.2003 10:13 ~ 10:14)
      #2201716 !?

etkisi tam olarak bilinmeyen 3 tane de alsan 23 tane de alsan genel klinik tabloda bi fark yaratmayan ilac
      (peramos, 15.07.2003 12:54)
      #3103172 !?

eczanelerden nootropil veyahutta norotrop olarak 6 milyon liraya temin edilebilir. ilk baslangic dozu olarak gunde 3.2 gram almak sonrada 1.6 ya inmek yani gunde iki tablet lamak gereklidir. vize final oncesi uykusuzlukla beraber beyin mciklamasi sendromlarini belirgin bir sekilde giderir. fda onayi olmadigindan amerikada bulunmamaktadir. eger cok fazla alkol aldiginiz bir haftasonu kendinize gelemiyorsaniz 2 tablet almak beyniniuzin bu alkol nedeniyle olan yorgunluktan kolayca siyrilmanizi saglar.
      |
      |

• Teğmen
      235 Mesaj
      03 Mayıs 2006 00:44:44
      bide ben solgar'IN NERO NUTRİENS diye bi hapı var onu kullanıyorum. ii geliyor sınavlardan önce ama biraz pahalı. 39 ytl
      |
      |

• Çavuş
      81 Mesaj
      03 Mayıs 2006 00:52:09 Konu Sahibi
      quote:

Orjinalden alıntı: yourdery

bide ben solgar'IN NERO NUTRİENS diye bi hapı var onu kullanıyorum. ii geliyor sınavlardan önce ama biraz pahalı. 39 ytl

nasıl olumlu etkiler gördün öğrenmeni mi kolaylaştırdı yoksa çalışırken yorgunluğunu mu azalttı?
      |
      |

• Teğmen
      235 Mesaj
      03 Mayıs 2006 04:38:56
      bu ilacın içinde asetilkolin var. buda beyindeki nöonlar arası iletişimi sağlayan bir madde. siz bunu alarak bu maddeye takviyede bulunmuş oluyorsunuz. Böylece öğrenilen bilgi çabuk çabuk unutulmuyo. tabi formulasyonunda bide meşhur ginko biloba var. buda bildiğim kadarıyla konsantrsyon arttırıcı bir bitki. ben finallerde kullanmıştım işe yarıyordu. tavsiye ederim. ama şu nootrophil konusunda bişey diyemiyeceğim. beyindeki damarları açmasının herhagi bir zararı varmı ki? bence yoktur ama yinede bir araştıracağım.
      |
      |

• Yarbay
      2456 Mesaj
      03 Mayıs 2006 09:09:42
      hocam bu tür ilaçların mutlaka kötü bi yanetkisi vardır kullanmayın derim ne olur ne olmzçok sık kullandığımız antibiyotiklerin bile ne kadar zararlı olduğunu biliyosunuz ki bu bahsedilen ilaç direk beyne etki ediyor yani 6 ytl verip direk al iç böyle şey olmz ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Contranarya -- 3 Mayıs 2006; 9:13:00 >
      |
      |

Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
      Mustafa Kemal Atatürk
    • Yarbay
      6340 Mesaj
      03 Mayıs 2006 09:16:55
      quote:

Orjinalden alıntı: Contranarya

hocam bu tür ilaçların mutlaka kötü bi yanetkisi vardır kullanmayın derim ne olur ne olmzçok sık kullandığımız antibiyotiklerin bile ne kadar zararlı olduğunu biliyosunuz ki bu bahsedilen ilaç direk beyne etki ediyor yani 6 ytl verip direk al iç böyle şey olmz ...

Zaten antibiyotik HER ZAMAN Alınmaz her zaman alırsan

Hiç bir işe yaramaz vucudun dengesi bozulur

Ayrıca dediğine göre

UCUZ HAP TEDAVİ yapmaz dimi 6 milyonluk hap tedavi etmez etsede beyni açmaz dimi
      |
      |

[drahte1905 | Cennetlik Zebani] love me or hate me, i promise it won't make me or break me.[/right]
    • Yüzbaşı
      980 Mesaj
      03 Mayıs 2006 10:10:21
      Ölüm kalım meselesi olmadıkça ilaç içilmemesi taraftarıyım. Hele direk beyne etki eden bir ilaçtan bence kesinlikle uzak durulmalı.
      |
      |

• Emekli Yönetici
      6108 Mesaj
      03 Mayıs 2006 21:05:39
      ninem çok çok uzun seneler kullandıgını ve 95 yaşında ölürkende cok şeyi noktası virgülüne kadar hatırladıgını tüm aile biliyor..
      |
      |

• Teğmen
      235 Mesaj
      03 Mayıs 2006 22:05:45
      arkadaşlar gerçekten çok merak ettim bu ilacı başka kullanan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yourdery -- 3 Mayıs 2006; 22:06:10 >
      |
      |

• Çavuş
      81 Mesaj
      03 Mayıs 2006 23:24:03 Konu Sahibi
      bugun kullanmaya başladım sabha ve öğlen 2 şer tane alarak başladım . ders çalışırken yorulamam biraz daha azaldı 3-4 tane farklı konu üzerinde çalışmama rağmen ilk baştaki enerjim hala devam etti. bu ilaç üzerine uzman doktordan yorum almak lazım
      |
      |

• Binbaşı
      1327 Mesaj
      03 Mayıs 2006 23:30:23
      quote:

Orjinalden alıntı: ParacelciuS

Ölüm kalım meselesi olmadıkça ilaç içilmemesi taraftarıyım. Hele direk beyne etki eden bir ilaçtan bence kesinlikle uzak durulmalı.

+++++1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elbombaci -- 4 Mayıs 2006; 0:38:30 >
      |
      |

Profesyonel Metal Dedektörleri
      www.lugatek.com/forum
    • Teğmen
      235 Mesaj
      04 Mayıs 2006 01:20:50
      quote:

Orjinalden alıntı: tritonreloaded

bugun kullanmaya başladım sabha ve öğlen 2 şer tane alarak başladım . ders çalışırken yorulamam biraz daha azaldı 3-4 tane farklı konu üzerinde çalışmama rağmen ilk baştaki enerjim hala devam etti. bu ilaç üzerine uzman doktordan yorum almak lazım

sen alırken herhangi bir doktora danıştın mı?
      |
      |

• Çavuş
      81 Mesaj
      04 Mayıs 2006 09:34:17 Konu Sahibi
      quote:

Orjinalden alıntı: yourdery

Alıntıları Göster

sen alırken herhangi bir doktora danıştın mı?

evet nörolok tavsiye etti zaten ,raporu ondan aldım :) tek ilginç gelen neden FDA amerika da kullanılmasına izin vermiyor.
      |
      |

• Teğmen
      235 Mesaj
      06 Mayıs 2006 03:29:15
      bende bu konuyu hastanede bi hocaya danıştım oda bana sadece yaşlılar için kullanıldığını söyledi ve kullanmamı tavsiye etmedi.
      |
      |

• Yarbay
      2354 Mesaj
      06 Mayıs 2006 03:47:41
      Bu tür ilaçlar yerine doğal gıdalara yönelmelk en doğrusu.
      Kuru üzüm bal pekmez v.s. Bunlar beyni besleyen şeyler...
      Araştırma yapıp , doğal yiyeceklere yönelmek en garantilisi
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      06 Mayıs 2006 06:10:52
      Lise Son'dan beri geceleri uyumamaya başladım 6 sene oldu hatta 7 bile denilebilir. Bunun nedeni ÖSS ye hazırlanırken geceleri daha rahat konsantre olacağıma geceleri çalışmak için daha uygun bir ortam olduğuna inanmamdı. Tabi bu süreçden sonra üniversitede daha sıkı projeler başladı. Uyumamam ve daha fazla zaman ayırmam gerekiyordu. Daha sonra işlerim nedeni ile daha az uyumam gerektiğini düşündüm ve kahve takviyesi ile uykuyu minimum a indirdim. Bir noktadan sonra zaman hiç yetmedi ve kahve de kesmedi daha az uyumalıydım günde 4 saat uykunun insana yeteceği kanısındaydım. önce yan etkisi uykusuzluk olan ilaçlarla başladım ama daha sonra uykuyu 2 saate indirmek için USA dan özel olarak kafein tabletleri getirdim. bir nokta sonra uykunun gereksiz olduğunu düşündüm ve kafein hapı ile enerji içeceklerini (ki kafein hapının üzerinde yazıyor kesinlikle kola kahve ve enerji içeceği ile içmeyin diye) kahve ve cola tüketmeye başladım. günlerce hiç uykusuz durabiliyordum. sonra hayatımın çok düzensiz olduğunun farkına vardım. Ayaktayım ama devamlı sersem haldeyim. Tüm hepsini kestim şimdi kahve içmezsem eğer başıma ağrılar giriyor. kahveyi minimum'a indirmeye çalışıyorum ve uyumak istiyorum ama 4 gün boyunca uyuyamadığım zamanlar oluyor. Vücudumun bijolojik saati bozulmuş durumda. uyumak için uyku ilacı kullansamda fayda etmiyor gözlerim devamlı kırmızı, gündüzleri dışarıya güneş gözlüksüz çıkamıyorum. kesinlikle uyuyamıyorum ve agresif bir tavır içerisindeyim :)

UZUN LAFIN KISASI BENİ ÖRNEK ALIN VE GEREKMEDİKÇE İLAÇ KULLANMAYIN VÜCUDUNUZUN SINIRLARINI ZORLAMAK İNSANA İLK BAŞTA ÇOK ÇEKİCİ GELSE DE VÜCUT BİR MAKİNE VE SEN BİR TARAFI ZORLARSAN BAŞKA BİR TARAF KESİNLİKLE BOZULUYOR...
      |
      |

İmzanız kural dışı. (SANANE!)

http://www.islamiyetgercekleri.org/
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      19 Temmuz 2010 23:19:06
      alıp kullanmaya başladım herhangi bir yan etkisini görmedim sadece yatmadan önce alınca biraz daha fazla uyutuyor günde 4800mg kullanıyorum
      |
      |

• Yarbay
      21597 Mesaj
      19 Temmuz 2010 23:20:19
      Zihin gücü için Arcalion al
      |
      |

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
ses yalıtımı
izmir havalimanı transfer
SEO
modasor
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,962
1.2.163

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.