Şimdi Ara

Hiçbir Müslüman...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tanrının varlığını kanıtlayamaz. Ben de bir müslümanım ve ben de kanıtlayamam.

Açıkçası son birkaç aydır inancımdan şüphe etmeye başladım.

Hiçbir insan ne bir dinin varlığını ne de Tanrının varlığını kanıtlayabilir.

Peygamberler zamanında şüpheleri gidermek için bazı mucizeler verildiği söyleniyor.

Hz. Muhammedin ayı ortadan ikiye bölmesi mesela.

Ben böyle birşey görsem gayet inandırıcı bulurum ve inanırım.

Peki 21.yüzyıl insanına neden mucizeler gosterilmiyor?

Sadece 6, 7. yüzyıllarda mı insanlar şüphe ediyor?

Gerçekten artık iyice inancımı yitirmeye başladım.

Bugüne kadar hep oruç tuttum, mumkün olduğunca ibadet ettim ama ibadet ederken hiçbirşey hissetmiyordum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam neden böyle düşünüyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Michael Giacchino

Hocam neden böyle düşünüyorsunuz?
    Hocam bilemiyorum artık bazı şeyler inandırıcı gelmiyor.

Herşey mantıksız geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Michael Giacchino

Hocam bilemiyorum artık bazı şeyler inandırıcı gelmiyor.

Herşey mantıksız geliyor.

Alıntıları Göster
    kendine gel

• Bugüne kadar hep oruç tuttum, mumkün olduğunca ibadet ettim ama ibadet ederken hiçbirşey hissetmiyordum.

neden inancını kaybetmeye başladığını bu cümle açıklıyor
    bu forumdaki nedenini bilmeden sorgulamadan inanıyor lafının tecellisi iki günü eşit olan zarardadır hadisinin özellikle günümüz müslümanlarınca çok iyi anlaşılması ve uygulanması gerekiyor her daim iman beslenmezse kaymak çok kolay eskiden bilgi bu kadar akmıyordu ve insanlar fazla birşey öğrenmeden hayata devam edebiliyordu ama günümüz farklı görmek isteyen için işte o hadis mucize bir örnek daha doğan çocuğun saçının kazınması ve alman doktorun şaşkınlığı diye int arattır çıkar mucize görmek isteyen görür

tanrının varlığı da kanıtlanır ama görmek isteyen görür kuranın kalp gözü dediği şey tamamen inandıktan sonra açılır şüpheyle beraber iman olmaz iman olmayınca herşey kararır

• Çay houselar sözler köşkleri esrardır.

Kokain caner taslamandır.

Eroinde celal şengördür alındığı zaman inancı bitirir.

Sana gelirsek geri dönüşü olmayan yoldasın tavsiyem bol bol bilim hakkında kitap oku belgesel izle.Youtube a insanın evrimi yaz ve ilk 2 video izle emin ol mutlu olacaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Babafingo31313131 -- 18 Nisan 2018; 19:21:53 >
  • hocam bir kalem bile kendi kendine olamazmsljdjfk

• İslam bir peri masalıdır.
  • Din inançtır, inanç felsefedir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tanrıyı kanıtlayabilir miyiz? Her insanın ikna olacağı şekilde bir kanıt sunmak mümkün müdür? Eğer tanrı kanıtlansa idi o halde söz edilen sınavın ve imtihanın bir anlamı olmazdı, o halde tanrı kanıtlanamaz. Değil mi?
    Eğer tanrı kanıtlanamaz ise, inanç ve olasılık ile alakalıdır. O halde herhangi bir insanın böyle şeye inanmaması gayet anlaşılır bir şey. Değil mi?
    O halde böyle normal bir olayın gerçekleşmesi ve insanın tanrıya inanmaması durumunda ölümden sonra ceza çekeceği düşüncesi ve bunu tanrının söylemiş olması gülünçtür. Değil mi?
  • ilahi kudretin yaratıcı sıfatının özgülendiği şeyi bulmak lazım.

insanın doğumu yaratılış değil, ölüme tanınmış mühlettir.

yaratılış ise farklıdır bu durumu tespit ettikten sonra yaratıcının neyi yarattığını anlayabiliriz.

..................

başından beri yanlış iz üstünde gittiğimizi fark etmemiz lazım. yaratılışın insanla bir ilgisi yok.

..................

yaratılışın özü eşya ve onun tabiatına yönelik olmalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HADO77 -- 18 Nisan 2018; 21:28:37 >
  • Avustralyalı bir genç senin gibi kesin kanıt arayışına girmiş.Sonunda kesin kanıtı İslam'da bulmuş.Sonuna kadar izlemeni tavsiye ederim :

• quote:

Orijinalden alıntı: kingman29

Avustralyalı bir genç senin gibi kesin kanıt arayışına girmiş.Sonunda kesin kanıtı İslam'da bulmuş.Sonuna kadar izlemeni tavsiye ederim :

Bu videoyu çok uzun zamandır görmüştüm ama hiç izlememiştim, izleyeyim dedim.

İnançsız iken;
    quote:

Allah beni seviyor mu? benim köpeğim öldü!

deyip Allah'ı suçlarken, İslam'a inanınca başına gelen kötü olayı yine Allah'ı mı suçlayacak yoksa kendini imtihan olarak mı teselli edecek?

quote:

Hirstiyanlığın bir çok yorumları vardı, İncil'den bir çok yorum çıkıyor.

Kuran'daki ayetlerde de bir çok yoruma açık.

quote:

Bu dini kabul etmem için kanıt olmadan kabul etmem gerekiyordu, ben kanıt arıyordum.

Kanıt istiyor fakat İslamı kabul etmesinin önemli sebeplerini "ikram-özel ilgi-Kuran'ın emir şeklinde yazılışı-" gibi nedenler. Daha sonra kanıt kısmında da güneşe bakmak, yıldıza bakmak, canlının olması gibi şeylerden bahsediyor, ve bu kanıt mıdır? Aynı kanıtları başka tanrının varlığına da sunabilirim, bunlar kanıt felan değil.

• Santraç tahtası var diyelim. Vezir filler kaleler atlar siyahta, beyaz şah ve piyon kalmış.

.............

Beyaz ne yapabilir?

• quote:

Orijinalden alıntı: Prof.Celal Şengör

Bu videoyu çok uzun zamandır görmüştüm ama hiç izlememiştim, izleyeyim dedim.

İnançsız iken;
    quote:

Allah beni seviyor mu? benim köpeğim öldü!

deyip Allah'ı suçlarken, İslam'a inanınca başına gelen kötü olayı yine Allah'ı mı suçlayacak yoksa kendini imtihan olarak mı teselli edecek?

quote:

Hirstiyanlığın bir çok yorumları vardı, İncil'den bir çok yorum çıkıyor.

Kuran'daki ayetlerde de bir çok yoruma açık.

quote:

Bu dini kabul etmem için kanıt olmadan kabul etmem gerekiyordu, ben kanıt arıyordum.

Kanıt istiyor fakat İslamı kabul etmesinin önemli sebeplerini "ikram-özel ilgi-Kuran'ın emir şeklinde yazılışı-" gibi nedenler. Daha sonra kanıt kısmında da güneşe bakmak, yıldıza bakmak, canlının olması gibi şeylerden bahsediyor, ve bu kanıt mıdır? Aynı kanıtları başka tanrının varlığına da sunabilirim, bunlar kanıt felan değil.

Alıntıları Göster
    propaganda dan başka bir şey değil. İşaret mi bekliyorsun, güneşe- yıldızlara bak. Aynı hikaye.
    Hristiyanlık için "herkes şarkı söylüyor ben de ne kelimelerin anlamını ne de ne söylendiğini biliyorum" diyor arkadaş Kuranı arapça okuyunca anlıyor sanki arkadaş.
    Arkadaş aynı hafta hem arkadaşını hem köpeğini kaybetmiş, Hristiyanlar Allah seni ne kadar çok seviyor deyince ama benim köpeğim öldü diyor, evet bir müslüman olarak arkadaş köpeğine daha çok değer veriyor. ve bunu yaparak imanın şartlarından olan başka bir dini küçümsüyor.
    Gülmek için iyi bir video

bir de incilin farklı anlamları var.
    gitsinler ortaokul öğrencilerine izletsinler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Red Wheelbarrow

Tanrının varlığını kanıtlayamaz. Ben de bir müslümanım ve ben de kanıtlayamam.

Açıkçası son birkaç aydır inancımdan şüphe etmeye başladım.

Hiçbir insan ne bir dinin varlığını ne de Tanrının varlığını kanıtlayabilir.

Peygamberler zamanında şüpheleri gidermek için bazı mucizeler verildiği söyleniyor.

Hz. Muhammedin ayı ortadan ikiye bölmesi mesela.

Ben böyle birşey görsem gayet inandırıcı bulurum ve inanırım.

Peki 21.yüzyıl insanına neden mucizeler gosterilmiyor?

Sadece 6, 7. yüzyıllarda mı insanlar şüphe ediyor?

Gerçekten artık iyice inancımı yitirmeye başladım.

Bugüne kadar hep oruç tuttum, mumkün olduğunca ibadet ettim ama ibadet ederken hiçbirşey hissetmiyordum.

Kardeş kimin etkisinde kaldınız ? Her gün okunan ezanlar sizi mutmain etmiyormu ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• White Eagle 26 kullanıcısına yanıt
    Hergün okunan insanlar İslamın doğru olduğuna %100 kabıt mı veriyor?

Avrupada da çanlar çalıyor hristiyan mı olak?

• quote:

Orijinalden alıntı: HADO77

Santraç tahtası var diyelim. Vezir filler kaleler atlar siyahta, beyaz şah ve piyon kalmış.

.............

Beyaz ne yapabilir?
    Bir şey yapmasına gerek yok. anlatımına göre siyahların işini beyaz bitirmiş.
    Yok siyah şahın varlığını söylemeyi unuttu isen.
    Ve ben siyahsam taşların durumuna göre işin bitik.
  • Hositany kullanıcısına yanıt
    ilgi için teşekkürler.

siyah şahı unutmuşum mevcut diye düşünün.

.................

oyun pata kalabilir.

ancak burada oyunun pata kalması denen durumu beyaz değil siyah taraf yapabilir.

muhakkak bir sonuç üretilmelidir denen bir anı düşünün. çocuk hasta, ay sonu geldi kira zamanı, çekin arkası yazıldı yazılacak vs.

.................

muhakkak manada çözüm üretilmesi gereken bir zaman dilimi için kişinin karşı taraf argumanı konusunda önceden kazandığı veya kazandırdığı esneklik o an anlam kazanır.

dünya konjoktüründe müslüman takısıyla anılan hiç kimse bu esnekliği göstermeksizin ayakta kalamaz gibi bir izlenim mevcuttur.

aynı şekilde bizler de esnek tavır almak, güçlü zamanında cömert olup dost kazanmak, bazen affetmek gibi durumlarla karşılaşırız.

..................

bu açılardan meselenin bitti denilen yerinde karşı tarafın bir klozu mevcut olmalıdır. buna genel manada ahlak başlığında yaklaşalım.

ringe çıktı birisi diğeri ile mücadele etti. şimdi seyirci olarka şu iyi bu kötü diyebilirsiniz ancak ringteki adam bu durumu daha iyi kavramaktadır. yani o aslında şanslı yumruğun adamı olabilirim ancak bu adamı o şanslı yumrukla da yensem esasen galip o olmalı idi desin.

işte buna kazananı galip belirler diyerek isimlendirelim.

......................

bir karşılaşmada bir galip olacaktır ancak bunu belirleme hakkı mücadelenin taraflarına aittir.

bu bilinci ve anlayışı oluşturmak ise insanlığın ortak ülküsü olmalıdır.

......................

insani düşünüşte bir kase yoğurdun binler araca bedel olduğu o anlar mevcuttur. işte o anları yakalaybilen kimse bir gün kazananın galibi belirlediği bir dünya anlayışında az verip çok kazananlardan olabilecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HADO77 -- 19 Nisan 2018; 18:33:48 >

• Tanrı kameranın bulunmasıyla mucize göndermeyi bıraktı 😂 kardeş dinlerin alayı içi boş ve yalandan ibaret.

Not: bir deist.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.