Şimdi Ara

Hi-Fi'cının Sinir boşaltma Topiği! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
0
Favori
5.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ne kaçırdım anlamadım.
  • Anlamadım ki!

Ne oldu?

Ben yokken forumda bir tartışma mı? Oldu!

Sorduk kimse yazmadı ne olduğunu.

Ben de görmedim.

quote:

Orijinalden alıntı: bravoecho

Yaw teknika bişiler yazdım, yanlış anlaşıldı sildim. Bak milleti birbirine kırdıracan benden söylemesi

• herkeze hayırlı ramazanlar
  • Bu başlığa bayıldım çünkü Teknika üstad kimseyi masrafa sokmuyor ,
    ben daha kendimi tam hi-fi olarak görmediğim için bir şeyler karalamıyorum
    bu aralar her başlığa atlıyorum yoksa ihityarlıyor muyum acep
  • Ne oluyor?

Kimse bir şey demiyor.

Ne oldu diyorum?

quote:

Orijinalden alıntı: nickelx

herkeze hayırlı ramazanlar
  • herkese iyi geceler şu 45 dakika güldüğüm amcam varya verdiğim dvd yi çalıştırmış telefon etti ali bak film oynuyo sesini dinleteyim dedi hakikatten gandalfın sesini duydum düşüp bayılcaktım bize yakın oturdukları için hemen koştum yolda düşüne düşüne kafayı kıracaktım bide gittim ne göreyim hakikatten verdiğim yüzüklerin efendisi dvd si oynuyor ama hala oynatıcıya bakmıyorum vcd olduğunu biliyorum ya meğerse o bozulunca yerine bilmedende olsa dvd almışlar amcam yine ne dese o vcd bozulunca bu yeni vcd lerden aldım bak oynatıyo ben sana demiştim diyo yine ikisin farklı farklı cihazlar olduğunu bi türlü anlatamadım atacaktım kendimi 4. kattan aşağıya

• Orijinalden alıntı: cinali35

herkese iyi geceler şu 45 dakika güldüğüm amcam varya verdiğim dvd yi çalıştırmış telefon etti ali bak film oynuyo sesini dinleteyim dedi hakikatten gandalfın sesini duydum düşüp bayılcaktım bize yakın oturdukları için hemen koştum yolda düşüne düşüne kafayı kıracaktım bide gittim ne göreyim hakikatten verdiğim yüzüklerin efendisi dvd si oynuyor ama hala oynatıcıya bakmıyorum vcd olduğunu biliyorum ya meğerse o bozulunca yerine bilmedende olsa dvd almışlar amcam yine ne dese o vcd bozulunca bu yeni vcd lerden aldım bak oynatıyo ben sana demiştim diyo yine ikisin farklı farklı cihazlar olduğunu bi türlü anlatamadım atacaktım kendimi 4. kattan aşağıya

• Bende benzer türden olaylara sinir oluyorum ama genelde kıramıyacağım insanlardan gelen istekler ve sorular olduğundan bişey diyemiyip, yardımcı olmaya çalışıyorum.Bir de marka ürün alma tabusunun Türkiye 'de çok önemli olduğunu ve bunun insanların tercihlerini belirlemede fiyattan sonra en önemli yeri tuttuğuna inanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maranello

Abi benim tesisatin sesini actinmi mahalle inliyor valla. Camlar dolaplar zangırdıyor diyenlere kıl olmuyorumda gülüyorum sadece...

sen ne diyosun..ben sokakta düğün bile yapıyorum..kaç watt bilion mu..1000 wattt bi bufır var, mahalledeki tüm camlar oynuyor
  • Bufır?

• quote:

Orijinalden alıntı: zapatero

Bende benzer türden olaylara sinir oluyorum ama genelde kıramıyacağım insanlardan gelen istekler ve sorular olduğundan bişey diyemiyip, yardımcı olmaya çalışıyorum.Bir de marka ürün alma tabusunun Türkiye 'de çok önemli olduğunu ve bunun insanların tercihlerini belirlemede fiyattan sonra en önemli yeri tuttuğuna inanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknika

Bufır?

bufır tabi..bide tısslarım var sorma..1 milyoncudan almışım..her kolona 4 tane tıss koydum..nasıl

• uzil imzan niye böyle,ilginç geldi
  • Bunu yazmadan duramıycam çok kişi alınacak belki ama Bu forumdaki ''logitech z5500 cüler buraya'' adlı topic varya işte ona da ben kıl oluyorum.
    5.1 ses sistemi alacam ne alayım sorusuna verilen tartışmasız tek cevaptır.Al bi z5500 bak keyfine.
    Arabada z5500 , evde z5500 , cafede z5500 , düğünde z5500..Heryerde z5500.
    Bundan 6 ay önce sırf bu yorumlara aldanıp da aldığım (ki benim gibi yüzlercesi) sonradan hiç de bana hitap etmediğini anladığım o uyuz 'out of sound system' ine verdiğim 862TL ye mi acısam yoksa bozulduğu halde TR de yetkili servisi olmadığı için bir köşede öyle eşşek ölüsü gibi yattığına mı yansam yoksa yurtdışındaki teknik servisin müşteri hizmetlerinin cihazı bir ÇEKİÇLE iyice kırıp resmini çekip bize gönderin , biz size yenisini gönderelim demelerine mi şaşırsam offfffffffff.
    Sansui Au-x1 ime z5500 ü uydu niyetine bağlayıp sesi fulleyip bütün nefretimi kinimi alcağım gün yakındır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ubersonicx -- 27 Ağustos 2009; 22:08:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fzal1977

Bunu yazmadan duramıycam çok kişi alınacak belki ama Bu forumdaki ''logitech z5500 cüler buraya'' adlı topic varya işte ona da ben kıl oluyorum.
    5.1 ses sistemi alacam ne alayım sorusuna verilen tartışmasız tek cevaptır.Al bi z5500 bak keyfine.
    Arabada z5500 , evde z5500 , cafede z5500 , düğünde z5500..Heryerde z5500.
    Bundan 6 ay önce sırf bu yorumlara aldanıp da aldığım (ki benim gibi yüzlercesi) sonradan hiç de bana hitap etmediğini anladığım o uyuz 'out of sound system' ine verdiğim 862TL ye mi acısam yoksa bozulduğu halde TR de yetkili servisi olmadığı için bir köşede öyle eşşek ölüsü gibi yattığına mı yansam yoksa yurtdışındaki teknik servisin müşteri hizmetlerinin cihazı bir ÇEKİÇLE iyice kırıp resmini çekip bize gönderin , biz size yenisini gönderelim demelerine mi şaşırsam offfffffffff.
    Sansui Au-x1 ime z5500 ü uydu niyetine bağlayıp sesi fulleyip bütün nefretimi kinimi alcağım gün yakındır..

Katılmamak elde değil.

• --Bütün hi-fi ürünleri satıcılarının büyük şehirlerde olmasına karşın hemen herkesin "dinleyip kendin karar vemelisin, sakın dinlemeden alma, bir kaç dinleti yap öyle seç" demesi. Ben taşradayım işimi bırakıp, en az bir hafta ayırıp, 500-600 (X2) km yapıp nasıl İstanbul'a geleyim? Yazıver işte ben bunu beğendim veya bunu beğenmedim n'olacak. Herkes İstanbulda mı oturuyor zannediyorsun? Mecburuz işte kargo ile alacağız.
    --Başka forumlarda herkes bir cihazın veya hoparlörün + ve - lerini çatır çatır özgürce korkmadan yazarken burada çoğu kişinin "aman yanlış anlaşılmasın, aman bana ne kendi dinlesin-görsün" demesi.
    --Beğendiği veya beğenmediği avr-hop sistemlerini çoğu üyenin açık açık yazmaya çekinmesi.
    --Avr-Hop alış fiyatlarının sır gibi saklanması.

--Forumdaki saçma salak askeri rütbeler. Kışla mı burası yoksa forum mu?( yaşlarına bağlıyorum bunu gerçi).
    --Cep telefonu numaramı vermedim diye konu açamamak, kişisel ayarlara ulaşamamak, 3-5 dakikada offline olmak, üvey evlat muamelesi görmek. Vermiyorum kardeşim cep telimi. Ben çalıştığım bankalara vermedim cep telimi sana mı vereceğim? Haa istiyorsa sabit telefon amenna. Ama yok reklam sms leri için pazarlıyacaklar ya o olmaz.

• Bak yazdığım mesajı bile değiştiremiyorum.
    Hata yaptıysam affola.
  • * 2. el bir anfi satıcısına "Özellikleri nasıl?" diye sorduğumda -Abi ben evde 2 tane ... marka 1000 W sub taktım kaldırdı (sanırım vinç satıyor) diyenlere...
    * Hapşursan yan komşusu "çok yaşa" diyecek kadar ses yalıtımı sıfır olan evine semerinden boşanırcasına parayı kıyıp 200-300 W bir anfi alıp sıradan bir dvd playere bağlayıp müzik dinlemeye çalışanlara...
    * Tavsiye istediklerinde "ya hoca o markayı hiç duymadım ama sony i yoldan geçen çocuğa sorsan bilir" diyenlere...
    * Belli bir düzeni olmayan odasına müzik için stereo bir sistem tavsiyeme kulak asmayıp ve tavsiyemdeki sistemin fiyatından fazla para verip 5+1 bir sistem alıp "çevreleyen ses olsun hoca" deyip bütün surroundları frontların yanına koyanlara...
    * Aynı şekilde evdeki vcd player için inatla 5+1 almak isteyenlere...
    * EQ ayarlarını V şekline getirip rap sanatçının ne dediğini duymak için sesi açanlara...
    * Erkeklerin hi-fi sistemlerine olan merakını anlamayıp kafasından teoriler üreten hanımlara (biz çok anlıyoruz ya evdeki sistemimden daha pahalıya aldığınız ve bir parmağı bile doldurmayan tektaşları)...
    * Herkesin müzik zevkini aynı sanıp (birazda sisteminin havasını atmak için) 5 dk.lık ziyaretimde zevkim olmayan müziğe boğanlara...
    * Omajları farklı hoparlörleri bir kabine sığdırıp "vay be ne ses çıkarıyor" diyenlere...
    * Yine 2. el hoparlör ilanlarında twiterler in ortasına parmakla çöküldüğü resimlerinde görüldüğü halde "Sistemde en ufak bir çizik bile yok" yazanlara...
    * Üstekini yazınca aklıma geldi: Hoparlör göbeğine parmak basmaya güdümlü keratalara...
    * Tek hücreli bir kabine 2 adet sub. 2 adet oval vs vs tarzı araba hoparlörleri bağlayıp kabin yaptım sananlara...
    * 6.000 TL değerindeki arabasına 3.000 TL verip teyp, anfi ve hoparlör (set deniyormuş bu takıma ) takıp ramazan davulcusu gibi dolaşanlara...
    Bende kıl oluyorum.

• Alayına...

foto koyalım azcık başlık renklensin yahu, çok resmi ve gerilimli bu başlık
  • @teknika

"* Uzaktan kumandaları, Strech naylonla sarmadan kullanarak 6 ayda haşat edenlere." kıl olmuşsun

bende naylona saranlara kıl oluyorum açıkçası, hatta herşeyin üstüne dantel örtenlere nasıl kıl oluyorsam o şekilde oluyorum. bazı insanlar var terleri çok asidik oluyor onlar hakkaten kumandadan yazı siliyor iki günde o durumda anlarım ama.. telefon alıp mp3 player alıp ekrandaki şeffaf filmi çıkarmayanlara da kıl oluyorum. elektronik her türlü cihazımı çok severim özenle bakar ve korurum ama görüntüde önemli. ne öyle naylon naylon :) Üstad direk seni hedef almışım gibi oldu lütfen yanlış anlama tercih meselesi tabiki ama bir topicte kumandalarının resmini koyduğunda da aklımdan geçmişti şimdi burada konusu açılınca belirtmek istedim.

bu arada kutu konusu geçince firmaların bozulan cihazı değiştirmek için kutusunu istemelerine kıl oluyorum. tam bir mallık.

bi de siirt e kıl oluyorum :)

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nomadmaster -- 30 Ağustos 2009; 23:11:21 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.