Yarbay
23 Aralık 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 8 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Herkese selam,

Özenle kurduğum, çalışırken çıt çıkarmayan sistemimi satmayı düşünüyorum. Piyasayı takip etmiş arkadaşlar fiyat hakkında bana fikir verebilirlerse sevinirim. Parça parça satmak istemiyorum. Çoğu ürünün faturası durmakta. Özellikler:

i5 2500k
msi p67 gd65 b3 revizyon
240gb corsair force gs
1tb western digital caviar black
2tb western digital green
Asus gtx 590
4 x 2gb Gskill 1600mhz ram
750w seasonic psu
Coolermaster Cosmos Gri
Noctua işlemci fanı
Noctua kasa fanları 4 adet

Yardımlarınız için teşekkürler.
Yukarida yazdigim ozelliklere sahip tecrubeli, gece erken yatma kalkma sorunu olmayan, her gun takim antremanlarina katilabilecek solotop ve adc aranmaktadir. 20 yas ustu tercihimizdir. Ciddi niyetli bir takim olusturmak istiyoruz. Lutfen gercekten iyi olan arkadaslar bana ulassin, bosuna vakit kaybetmeyelim. Gereken diger kosullar;

Ad, armor, penetration, attack speed, magic resist ve diger rolune hitap eden runlere(ms, manareg vs..) sahip olmasi.

Solotop oynayanlarin; jax, irelia, jayce, yorick, rumble, olaf, shen, malphite gibi su aralar meta olan karakterlere sahip olmasi ve iyi bilmesi.(atladigim olabilir)

Adc icin; ezreal, graves, corki, draven, kogmaw icin ayni beklentiler gecerli.
Bir arkadasim 5870'ini satip benim 6950'yi almak istiyor. Bu 5870'i kaca satabiliriz arkadaslar degeri hakkinda biraz bilgi verirseniz sevinirim. Cabuk satilacak bir fiyat olursa iyi olur.

Tesekkur ederim simdiden yardimlar icin.
Ivy bridge guncel anakartlara uyumlu olacak biliyorum(x79, z67 vb) ayrica z77 modelleri gelecek. Peki x79 cipsetinin guncellemesi olup olmayacagi konusunda bir bilgisi olan var mi?
Bugun Coolermaster Cosmos 1000 kasamin fanlarini Noctua NF-S12B'yle degistirdim. Toplam 4 adet fan bulunuyor ve fan kontrolcusune bagli. Kendi sessizlestirme filtrelerini kullanmadim istedigim zaman 500rpm'ye dusurebiliyorum. Su an 700'de calisiyorlar ve pc'sini sessizlestirmek isteyen arkadaslara kesinlikle tavsiye ediyorum. Oturup pc'yi duymaya calistigim zaman bile duyamiyorum fan gurultusu epey rahatladim ki bu konuda asiri hassasimdir. Sessizligi yetmezmis gibi ayrica bosta 43-45 arasi calisan ekran kartimin (6950) isisini da 40'a dusurdu. Tek sorun ekran kartinin fani kaldi ama ona da yapacak birsey yok maalesef.

Bu arada Noctua'nin cpu sogutucusunu da kullaniyorum ayni derecede sessizdir, ozellikle stok fandan sonra huzura ermistim.

Ayni sorundan muzdarip butun kullanicilara gonul rahatligiyla tavsiye ediyorum. Ayrica kullandigim kasayi da mutlaka dusunsunler eger hala piyasada varsa. Kendinden ses emici sungerlere sahip benim simdiye kadar kullandigim en ses gecirmeyen kasadir.

Oh be.
Herkese selam,

Oyunu orjinal alip da multi oynayan 2-3 kisi ariyoruz. Karkand sahibi de olmasi gerekiyor. Arkadasimla oyunu bireysel olarak degil de Bf3'un yapilma amacina uygun sekilde squad olarak haritalara gore secilen rollerimizde oynamayi seviyoruz ama maalesef her zaman boyle oyuncularin oldugu squad'lara denk gelemiyoruz ve bu sekilde oynayacak 2-3 oyuncuya daha ihtiyacimiz var ki squad'i tamamlayalim bol bol ace squad olalim. Skype uzerinden konusarak oynayabiliriz. Genelde 64 kisilik Conquest oynuyoruz. Oyunu bu tip oynamayi sevenler ve zamani elverenler bana pm'den ulasabilir. Tercihen oyuncularin squad flak, cover, suppress gibi ozelliklerinin acik olmasi iyi olur. Tum takim oyuncularini bekliyoruz. (Recon olup da bastan sona ayni yerde yatmayi dusunen varsa olmaz)

Onemli ekleme: Hardcore oynamaya aliskin olmaniz gerekiyor, standart modda oynamiyoruz.
Herkese selam,

Yakin zamanda tartismasi gecti mi bilmiyorum ama mevcut 6950 kullanicilarinin surekli soracagi bir soru olacagini dusunuyorum.

Yakin zamanda Samsung 27'' 3d monitor almayi dusunuyorum. Su an 6970 mod'lu 6950 kullaniyorum ve en cok oynadigim oyun Battlefield 3'te 1080p full ayarlarda yeterli performans aliyorum. 30-35fps'nin altina nadiren dusuyor, ortalamada 40'in ustunde. Ama 3d'yi aktif edecegim icin saglam bir kayip olusacaginin farkindayim. O yuzden monitorun yaninda yeni bir ekran karti sart.

Yeni bir 6950 alip modlu sekilde cf yapabilirim veya tek kart 7970'e gecme ihtimalim de var. Vatan kampanyalarindan bakarsak 545tl'ye sapphire'in 6950'si mevcut. Eger benimkini 450tl'ye satarsam 750tl'ye 7970 alabilirim. 3D isin icinde oldugunda hangi kombinasyon daha iyi performans verir acaba? CF'nin sorun cikarma potansiyeli de biraz gozumu korkutuyor acikcasi.

Cevaplar icin simdiden tesekkur ederim.
1 aya yakin bir suredir Roccat Kave ariyorum bakmadigim yer kalmadi. Nereden bulunabilecegini bilen var mi acaba? Bu arada elinde az kullanilmis temiz, garantili Roccat Kave olan varsa Sharkoon X-Tatic Digital ile takas yapabilirim. Fiyati uygun olursa 2.el de alabilirim.
Herkese selam,

Günlük kullanım ve güncel oyunlar için monitör dahil tavsiyelerinizi alabilir miyim?

Monitör en az 22'', tercihen 24''. En önemli bir diğer husus da mümkün olduğunca küçük ve sessiz bir kasaya ihtiyacım var. Salonda duracak ve bütün gün açık kalacağı için sessiz olması çok önemli.

En kısa sürede tavsiyelerinizi bekliyorum, elimdeki iMac'i ona göre satıp pc toplamayı düşünüyorum.

Şimdiden teşekkürler.
Herkese selam,

Yeni bir iPad aldım ve 3g veya ev dışındaki wireless internetleri kullanarak evdeki media servera bağlanmak istiyorum. Gel gelelim bu network işlerinden pek anlamıyorum. VPN, Port yönlendirme gibi bilmediğim bir yığın şey var.

Şu anda iki uygulama denedim, ikisi de dışardan bağlantı için ayar istiyor. PlugPlayer ve Streamtome. Kablolu modemime bağlı bir Linksys router ve server olarak da Twonky kullanıyorum.

http://projectswithlove.com/streamtome/support_remote_connections.html#How%20do%20I%20connect%20via%203G%20or%20over%20the%20internet?

Linkte istediğim şeyin nasıl yapılacağı bilen birisi için anlatılıyor ama ben pek anlamadığım için yapamıyorum. Bu işlerden anlayan biri bana adım adım ne yapmam gerektiğini anlatırsa çok ama çok sevinirim.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.582
İkinci El Bölümü Mesajları: 73
Konularının görüntülenme sayısı: 148.087 (Bu ay: 173)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.