Şimdi Ara

Hi-Fi'cının Sinir boşaltma Topiği! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
0
Favori
5.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu topicin ilk başlarında konuşulan konu çok kafama takılıyor benimde ondan bişeyler yazayım dedim.

Yakın zamanda orjinal TSM arşivi yapmaya başladım ,amaç hem emeğe saygı hem de güzel detaylı ses dinlemekti.Ama detaylı ses kısmını bir türlü duyamadım mesala aynı şarkının mp3 ve orjinalini dinlediğimde hiç fark gibi .Mesala yabancı albümlerde durum böyle değil ,flac albümler ile mp3ler arasında ciddi farklılıklar olduğunu duyabiliyorum.Acaba kayıtların kalitesi mi etkiliyor bu durumu merak ediyorum.
  • Maalesef.

Yoğunlukta Jazz, Blues, Soul, Slowe dinlememe rağmen, tabiki Türk sanat müziğinin yeri ayrı.

Ancak, kayıt konusunda, böyle güzel bir müziği harcıyorlar. Ben de kayıtlarından şikayetçiyim.
  • @süper cüp;

MA6100'ün pdf klavuzu.bir 6100 PDF BTL den söz ediyordu.bulayım nette.
    esas olan bu pdf. belgesinde, bir şey yok.

http://www.marantz.com/pdfs/c_ma6100_man.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_cantan -- 24 Ağustos 2009; 16:50:31 >
  • Bildiğiniz gibi 6100 ve Ma700'ler de detay yok! Yani normal monoblock gibi değil yapıları. Özellikle güç için.

Eğer Stereo için kullanacaksa, ben normal Monoblock tarzı anfi kullanmasını tavsiye ederim.
  • Dediğim gibi!

Köprüleme bağlantı yok bu alette. MA700'de var.
  • 1-Hi-fi ve Hi-end sistemlerde Jazz ve klasik müzik haricinde başka tür müzik dinleniliyorsa "sisteme yazık ediyor", "parası var alıyor" tribi..
    2-Binlerce dolarlık sistemler alınıyor, bütün gün test cdsi dinleyip sahnesi genişmi darmı tribi. Sorsan Michael Jackson' ı bilmez...
    3-Birkaç sahip değiştirmiş, bilmem kaç senelik malları demo diyerekten, "bi kutusunu açıp baktık, hemencecik geri koyduk valla bak" diyerekten sıfır diye "pis kakıtma" tribi..
    4-Nispeten ucuz bir malla ilgileniyorsanız "kapat telefonu yazmasın", "kapat kapıyı klima çalışıyor" diyen "artiz" mekancı tribi..
    5-Aldığı aletten memnun kalan, yada verdiği para yüzünden memnun kalmak zorunda kalan kişilerin deli dana olmuşçasına nete koşup forumlara abartı abartı yorumlar yazması ve diğer yadsınamayacak çoğunluğun gözü kapalı gidip o aletten alması tribi.. Denese, dinlese bile farkı anlamaz, eğer anladıysa bile o farkı iyiye yorar ve sırf başkalarının iyi demesi psikolojisiyle malı beğenme tribi..
    6-Sırf insanlara şekil yapmak için ekipman dizme tribi.. Onun aldığı üründen başkasıda alırsa hemen bir üst modeli için kredi başvurusu tribi...
    7-Objektif olmayan yanlı, yönlü, tırtıklı, yerli yabancı yorumcu, testçi, haberci falancı filancı tayfası yüzünden beş para etmeyen mala on para verme tribi..
    8-Bazı mekanların aletleri evde diğer ekipmanlarla dinletme için vermemesi tribi.. Kardeşim güvenmiyorsan, adamın evine bir adet orta boy çalışanını yolla beklettir başında 2-3 saat için rahat etsin yusuf atma anfinin lambasını patlatır diye..
    9-Malının içeriğini, dışarığını bilmeden övüp hafif şiddetli "kakıtma" tribi..
    10-Her yeni alınan ekipmanla sahne genişlemesi tribi.. Hiç bilinmezki o paralara sahnemi genişliyor başka bişeymi..
    11-Bir anfiye 1000-2000 lira verince Ken Ishiwata, iki üç tane klasik müzik cdsi alınca Mozart olma tribi..
    12-Bizim yerli yorumcuların sesi anlatmaya çalışma tripleri... "Sisteme eklenen bıdıbıdı markasının 300B lambalı SET anfimizi açmamızla beraber cd çalara Carmina Burana cdmizi yerleştiriyoruz. Ve ortaya notalar öyle bir fışkırıyorki sahne son derece genişliyor, sıcacık, yumuşacık, açık, akışkan, ıslak bir sahne ile karşılaşıyoruz.." Arkadaşım anfimi anlatıyon ne anlatıyon kendine gel millet oruç....
    13-Sürçi lisan ettiysek affola..
    14-Tribini seveyim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Lecter -- 25 Ağustos 2009; 4:47:58 >

• Süper Süper.

İşte bu!

Hi-Fi'cinin sinir boşaltması bu.

Tebrikler.

Güzel sitemler için.
  • dün akşam yılın dumurunu yaşadım amcam masumane bir şekilde benden yüzüklerin efendisini istedi bende amaca sizde dvd player yok vcd var dedim oda ne dese beğenirsiniz ne farkeder oda dönüyo buda dönüyo sen ver ben çalıştırırım dedi, yerde 45 dakika dönerek kahkaha attım
  • Bu Topic'i açarken asıl istediğim bu tür yorumların buraya yazılmasıydı zaten. Gayet açık ve gerçekçi yorumlar. Çok da doğru.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknika

Bu Topic'i açarken asıl istediğim bu tür yorumların buraya yazılmasıydı zaten. Gayet açık ve gerçekçi yorumlar. Çok da doğru.

senin bir sitemin varmı teknika?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cinali35

dün akşam yılın dumurunu yaşadım amcam masumane bir şekilde benden yüzüklerin efendisini istedi bende amaca sizde dvd player yok vcd var dedim oda ne dese beğenirsiniz ne farkeder oda dönüyo buda dönüyo sen ver ben çalıştırırım dedi, yerde 45 dakika dönerek kahkaha attım

amcan blu ray bile oynatır o vcd de

• Ne de olsa, eski toprak!

quote:

Orijinalden alıntı: feelulive

Amcan blu ray bile oynatır o vcd de
  • Durun yaa arkadaşlar.

Biraz da ben sinir boşaltayım.

Bunlar da benim sitemlerim.

* Tom ile Johns'un, bir gün bir atölye açıp, 1000 dolara bile mal etmediği bir cihazı, High-End diye, en az 10.000 dolardan başlayan fiyatlara satmalarına.
    * Adı bile duyulmamış bir cihazın, daha ilk piyasaya çıktığı seneler de bile, hemen dergilerde birinci olup, göklere çıkarılmasına.
    * Kulağında sanki sekiz delik ve 16 tane çekiç, örs düzeneği varmış gibi, hakikaten duyulmayan frekansları duyduklarını sananlara.
    * 100 Yıllık tarihi geçmişi olan markaları bile bir kenara atıp, sırf Amerika'da üretiliyor diye, X bir markayı bile, göklere çıkaranlara.
    * Hiç müzik aleti kullanmayan birisinin, 30 senelik bir müzisyene bile, utanmadan o aletin sesini tarif etmeye kalkmasına.
    * Seste, kalite kıstasını sadece Watt sananlara.
    * Her tür cihaza, oturduğu yerden bir bahane ve uyum yakıştırması yapanlara.
    * Üst sınıf cihazları alıp da, üst üste yığığarak, iyi ses aldıklarını sananlara.
    * Tek ve iyi bir üst düzey sistem kurmak yerine, aynı oda da durduğu halde 3-5 tane ayrı ayrı orta sınıf sistem oluşturanlara.
    * Aldığı çok özel ve üst düzey cihazların kutularını ne yapacağım diye atıp da, ileride satarken de kutusu yok diye satanlara.
    * Uzaktan kumandaları, Strech naylonla sarmadan kullanarak 6 ayda haşat edenlere.
    * Elektronik eşyaların üzerine, dantel ve işlemeleri örtü koyanlara.
    * Hiç bir koruma önlemi almadan, üst üste elektronik cihazlarını koyup da, sağa sola çevirirken, yok pahasına çizilip ziyan edenlere.
    * Bazı Mimarların, tasarım diye özel yaptırdıkları dolap, raf ve standlar da, elektronik cihazlar için hava deliği ve hava boşluğu bırakmamalarına.
    * Marangozların da yapılan bu dolaplara, kablo deliği ve oyuğu yapmamalarına. Tv ve cihaz standlarını ölçüsüz ve kullanışsızca ezbere yapmalarına.
    * Elektronik cihazlarını gereksiz yere açık bırakanlara.
    * Çok parası olduğu halde, hiç bir hobisi olmayanlara.
    * Eşinin Hi-Fi merakını anlayışla karşılamayan, bayanlara.
    * En ufak müzik sesinde, .... var gibi, hemen şikayete gelen komşu bozuntularına. Aşırı olmamak kaydıyla.
    * Hi-Fi cihazının sesisini aniden ve anlamsızca, son ses açanlara.
    * Mezara mı? Götüreceğim mantığıyla itinasızca, cihaz kullanan sorumsuzlara.
    * Hi-Fi cihazı satarken, haddinden fazla kar etmek maksadıyla, ucuza kapatmak için, ağız yapanlara.
    * Daha kullandığı cihazdan tam verim almak konusunda girişimde bulunmadan, cihaz değiştirmeyi bir ... sananlara.
    * Bilmeden bir şeyler yazabilmek adına, forumlar da her yazılan konuya atlamalarına.
    * Eşinin izin vermemesi yüzünden, evlenirken ya da sonradan korkudan cihazlarını elden çıkarmaya niyetlenenlere.
    * Cd ve plaklarını ya da Dvd'lerini itinasızca ve acımasızca hor kullanıp, rezil eden düşüncesizlere.
    * vs. vs. vs.

KIL OLUYORUM!

• Sevgili Teknika, yazdıklarınızın bazılarında sataşma var .
  • Birçoğunda
  • @Postanem. Sizde yazmıyorsunuz yazmıyorsunuz. Yazdınız mı da. En kritik yer de yazıyorsunuz. Yok öyle birşey hakkaten . Ne sataşması. Herkes yazıyor bir şeyler ben de bir şey yazmak adına sinir olduğum şeyleri yazdım. Hakikaten kimseye sataşma falan yok! Zaten Topic'in açılış sebebi bu tür şeyleri rahatça yazabilmek. Yani sinir boşaltmak. Adı üstünde.

@Elendil. Bri sen yapma yaa. Yahu durup dururken milletin de içine kurt düşüreceksiniz.

Yazdıklarım da haksızsam. Ya da yanlış bir husus görüyorsanız onu belirtin. Ama herhangi birine yönlendirme yapmayın. O niyetle bir eleştiri değil ki bu. Genel bir düşünce yazısı.

• Bu neden acaba
  • Haydaaa!

Yahu kardeşim, herkes bir kasıt arar olmuş.
  • teknika;

Şaka bir tarafa o yazdığın ve KIL OlDUĞUN konuların %90 ına aynen bende kıl oluyorum.
  • Ben,
    " * Tek ve iyi bir üst düzey sistem kurmak yerine, aynı oda da durduğu halde 3-5 tane ayrı ayrı orta sınıf sistem oluşturanlara. "
    bundan ve
    " vs. vs. vs. "
    bundan alındım

Ne de olsa rehabilitasyon topiği
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.