D

Yarbay
25 Ağustos 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 75 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba ,

Dün klima montajı yapıldı , elektrik bağlantısına karışmamışlar sadece elektriğe bağlayıp gdeneyip gidilmiş .

Evim 1 senelik yeni bir bina. Kapı girişinde bulunan ana sigortanın resmi böyledir. Klima besleme olarak ayrı bir sigorta koyulmuş , balkondaki priz bu iş için ayrılmış .

Size sorum , benim ekstradan sigortaya ihtiyacım var mı ? Şuan resimde ki şekilde bağlı , bunun bir zararı var mı ?

Satın aldığım firma bir elektrikçi önerdi oda 70-80tl istiyor. Çok bir işi yoksa o kadar para istemiyorum. Yardımlarınız ricasıyla
Merhaba.

Yeni taşınacağım evim için yavaştan stereo sistem arayışına başladım.Şimdilik ön araştırma içerisindeyim sizinde fikirlerinizi almak istiyorum.
Sistem 13-14m2lik bir odaya kurulacak , sadece müzik dinleme yapılacak.Her türlü müzik dinlesemde genel olarak rock,pop ve rnb ağırlıklı olacak sistem.

Amfi olarak Roksan Kandy düşünüyorum,şimdilik usb ses kartı (audiotrak) ve laptop (flac ) kaynak olarak kullanılacak.İleride cd player ve dac ilavesi düşünebilirim.Hoparlör olarak bookshelf düşünüyorum odanın boyutları itibariyle daha uygun olur diye düşünüyorum.Şu modellerden
Monitor Audio Gx-50
Paradigm Studio 10
Kef Ls50
Dynaudio X12
Klipsch Rb81

Hoparlörlerin hepsini malesef dinleme şansım bulunmuyor.Fiyat olarakta hepsi aynı olmasa da yakın fiyatlar. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Merhaba sadece kasa ihtiyacım var , internette gezme ,müzik dinleme,film izleme için kullanılacak sistem oyun kesinlikle oynanmayacak.Elimde olan parçalar şu şekilde kalanları tavsiye istiyorum limit 800tl .

-Corsair 128gb ssd + 2 tb harici hdd (bunlar yeterli diye düşünüyorum ek birşey istemiyorum)

-Ati 3650 ekran kartı (dediğim gibi hiç oyun oynanmayacak yeterli olur diye düşünüyorum )

İstediğim donanımlar ;
-Kasa + güç kaynağı ( şık ve pratik bir kasa olması yeterli )
-İşlemci
-Anakart
-Ram

Bu parçalar için tavsiyelerinizi bekliyorum dediğim gibi sadece masaüstü uygulamalarında hızlı olması benim için kafidir .Tavsiyeleriniz bekliyorum.
Merhaba elimde bulunan Dell 1520 model laptop için 128gb Corsair ssd aldım.Dün eski hddyi çıkartıp ssdnin montajını yaptım, ancak laptop bu ssdyi görmedi.Laptopu başlatınca internal hdd yok gibisinden bir uyarı veriyor biosa girdiğimde ise ssd yok gözüküyor.

Bu durumda ne yapmam lazım ? Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Merhaba uzun süredir motor kullanma hayalim var ,ciddi şekilde özeniyorum.

Yaklaşık 10 yıldır araba kullanırım ve arabam var ancak şöyle ufaktan bir motor ile başlamak istiyorum bu işe.(cbr 125r düşünüyorum)

Normalde araçta sakin bir sürüş tarzım var ,uygun bulduğumda hız yaparım.Motor bilgim 0 ,eğitim alıcam mutlaka.

Benim en büyük korkum motordan düşme bu konuda ,malum yaş 30lara dayandı bunu kaldıramaybilirm öğrenme aşamasında düşmek kaçınılmaz birşey mi?

Hayat bu tabi ne zaman ne çıkacağı belli olmaz özellikle bizim yollarımızda ancak ışıkta dururken veya yavaşca bir virajı dönerken düşmem beni soğutabilir motordan bu konuda ne önerirsiniz?
Merhaba arkadaşlar ,

İzmir de varmıdır bildiğiniz motor kursu veren yerler ?, biraz araştrdım Yamaha Riding Academy diye biryer var ancak onunda güncelliği varmıdır bilmiyorum.

Not: Sıfırdan öğrenilecek.
Çalışma odamda kullanmış olduğum laptop için uzun süredir kaliteli müzik dinleyebileceğim bir hoparlör arayışı içindeydim.Odam küçük olduğundan masaüstünde sırıtmıyacak boyutlarda ,sesi kaliteli ve fiyatı uygun bir hoparlör almak istiyordum.Nette dolaşırken Q Acousticsin bu modelini gördüm.Bütün incelemelerden çok iyi puanlar almıştı.Ve farklı bir markaya şans vermek adına bu hoparlörü aldım.

Elimde f/p canavarı amfim bots av-711 =) , Prodigy Cube usb ses kartım(f/p açısından çok takdir ederim) hali hazırda bulunuyordu.

Ürün elime geçti ,ufak bir kutu içinde ,düzenli ve abartısız bir kutusu içeriği vardı.Arka portları kapatmak için sünger vardı ekstra olarak genelde gördüğümüz birşey değil bu tip hoparlör için.Ürün oldukça ufak boyutlarda ,orta düzey işçilik ancak çok şık görünüme sahipti.Hemen bağlantıları yapıp müzik dinlemeye koyuldum.İlk dikkatimi çeken mid-tiz uyumu oldu birbirini ezmeden çalıyordu dengeliydi.Alt frekanslar ise geride kaldı ancak bu boyutlarda çok birşey beklemiyordum zaten.Biraz daha dinlemem lazım aslında ancak ilk izlenimlerim çok olumlu oldu .Benim gibi kısıtlı alanı olup kaliteli müzik dinlemeyi seven kişilere gayet rahat önerebilirim ürünü ve bu markadan oluşturulacak bir surround sistemi çok başarılı olacaktır tahminimce.

SPECIFICATIONS
Enclosure type: 2-way reflex
Bass Unit: 100mm
Treble Unit: 25mm
Frequency Response: 68Hz - 22kHz
Nominal Impedance: 6ohm
Minimum Impedance: 4ohm
Sensitivity: 86dB
Recommended Power: 15 - 75w
Crossover Frequency: 2.8kHz
Dimensions H/D/W mm: 234.5 x 203 x 150
Weight: 3.5kg
Sold in: Pairs

Merhaba preout çıkışına sahip bir stereo amfiye bu çıkışdan subwoofer bağlamam mümkün mü?
Merhabalar uzun süredir kafama takılan bu konu hakkında fikirlerinizi almak istiyorum.

Çoğu 5.1 sistemde surround hoparlör olarak bookshelf hoparlörler kullanılıyor.Bookshelf hoparlörü ise çoğu zaman stand üzerinde konumlandırıyoruz.(duvara asmakta mümkün ancak büyük hoparlörde sıkıntı oluyor).Surround hoparlörlerin ise kulak seviyesinden biraz yukarında olcak şekilde konumlandırması gerektiğini düşünürsek stand üzerine konulan ve surround olarak kullanılan bir bookshelf hoparlör yanlış bir yerleşimdir diyebilirmiyiz?(çoğu,stand üzerinde kulak seviyesine bile gelmiyor )

Bir sinema sisteminde kesinlikle dipolar surround hoparlör kullanılmalı diyebilirmiyiz?
Merhabalar , 2006model Golf5 aracıma Rds510 model oynatıcı takmak istiyorum .Uyumu konusunda tecrübe eden varmıdır?

Yabancı kaynaklarda uygulayanlar gördüm , Türkiye de hakkıyla yapabilecek biryerler varmıdır ?
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 10 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.536
İkinci El Bölümü Mesajları: 60
Konularının görüntülenme sayısı: 76.542 (Bu ay: 504)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 136 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.