Şimdi Ara

hergün body yapıyorum zararı olurmu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
65.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yaklaşık 1.5 yıldır body (vucut geliştirme) yapıyorum yaş 19 salon haftanın 6 günü açık çoğu zaman hergün gidiyorum genelde çok yorgun olursam gitmiyorum, amino asite başlamadım henüz ama ölçülerime göre vücut çok iyi gelişiyor acaba aralıklarla yapsam vücut dahamı iyi gelişir,
    birde elimden geldiğince kiloları her seferinde arttırıyorum ertesi gün çalıştığım programa göre özellikle göğüs hamlıyor bu iyimidir hocam ne tarafın ağrıyorsa iyidir gelişiyor diyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: nP4BlacK0uT

Vücut, çalışırken değil dinlenirken gelişir. Kilo almak istiyorsan 4 gün yeterli olacaktır. Dinlenmek şart. Herşeyin fazlası zarar.

Mesela ben;

Pazartesi - Salı gidiyorum
    Çarşamba OFF
    Perşembe - Cuma gidiyorum
    Cumartesi - Pazar OFF yapıyorum.

TEŞEKKÜRLER
    ama ben gitmediğim günler kendimi formdan düşmüş sanki hantal gibi hissediyorum
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    1.5 yıldır body yapıyorsun ama her gün gidilmeyecegini bilmiyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: madeinturkey

Alıntıları Göster
    Kas uykuda gelişir, spor salonunda değil. Çünkü growth hormon (büyüme hormnu) uykuda salgılanır. Amaç salonda yapılan antremanla vücudu browth hormon salgılamaya teşfik etmek, uykuda salgılanan hormon sayesinde de aldığımız fazla proteinin kas yaımında kullaılmasını sağlamaktır.
    Ateraman git, evet. Ama bir ölçüsü olsun. Hftada 3-4 iyidir. Aradaki boş günlerde çalıştırdığın kasların büyümesi, yapılanması için vücuda fırsat vermelisin.
    Neden antremandan sonra ağrı oluyor? Zorlanan kaslarda ödem oluşuyor, aktin-miyozin bağlarında yırtıklar oluyor. Bırak vücut bunları tamir etsin, ödemazalsın. Bir gün aradan sonra daha güçlü basarsın
    Saygılarımla.

• quote:

yalan söyleyecek halimiz yok
    bilmiyorum değil,
    1. gün göğüs basıyorm
    2. gün arka kol
    3. gün sırt - ayak

mesela böyle yapınca ertesi gün o bölge dinlenmiş olmuyormu zaten?
    sonuçta hergün göğüs basmıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T0rNaDo -- 24 Ocak 2010; 16:41:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: T0rNaDo

quote:

Vücut, çalışırken değil dinlenirken gelişir. Kilo almak istiyorsan 4 gün yeterli olacaktır. Dinlenmek şart. Herşeyin fazlası zarar.

Mesela ben;

Çarşamba OFF

TEŞEKKÜRLER

Dostum kendine dikkat et, cunku bir hastalik baslangici. Ozellikle son yillarda oldukca sik gorulen vakalardan biri! Cok duzenli spor yapan insanlar tatminsizlik duygusuna sahip olmaya basliyorlar, ve kendilerini durduramiyorlar. Devamli olarak daha cok spor yapmak istiyorlar.

Hatta bu gibi nedenler yuzunden gercek isini birakip part-time ise girenler, isini kaybedenler, her sabah 3-4 gibi kalkip 2 saat spor yapan insanlar cok sik goruluyor. Herseyi tadinda birakmak guzel.

Bu konuyu biraz arastirirsan bir nevi bagimlilik oldugunu anliyacaksin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Moribito

quote:

quote:

Mesela ben;

Çarşamba OFF

TEŞEKKÜRLER

Dostum kendine dikkat et, cunku bir hastalik baslangici. Ozellikle son yillarda oldukca sik gorulen vakalardan biri! Cok duzenli spor yapan insanlar tatminsizlik duygusuna sahip olmaya basliyorlar, ve kendilerini durduramiyorlar. Devamli olarak daha cok spor yapmak istiyorlar.

Hatta bu gibi nedenler yuzunden gercek isini birakip part-time ise girenler, isini kaybedenler, her sabah 3-4 gibi kalkip 2 saat spor yapan insanlar cok sik goruluyor. Herseyi tadinda birakmak guzel.

Alıntıları Göster
    arkadaşım 1 gün farklı diğer gün farklı kas çalışırsan gitmende sakınca yok bildiğim kadarı ile hergün aynı kasa yüklenmek gereksiz olur gelişemez kas arada birde olsa en azından pazar günleri fln gitmeyebilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: kaplanmete

quote:

quote:

Mesela ben;

Çarşamba OFF

TEŞEKKÜRLER

bilgilendirdiğin için sağolasın üstad neyseki o kadar abartmıyorum ben
    @Losretias
    evet bende hergün aynı tarafı çalışmıyorum, gereken cevap buydu diyebilirim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kaplanmete

quote:

quote:

Mesela ben;

Çarşamba OFF

TEŞEKKÜRLER

bilgilendirdiğin için sağolasın üstad neyseki o kadar abartmıyorum ben
    @Losretias
    evet bende hergün aynı tarafı çalışmıyorum, gereken cevap buydu diyebilirim

Alıntıları Göster
    aynı taraf ne demek 1.5 sene geçirmişsin kusura bakma ama boşuna
    sen göğüs çalıştıktan sonra triceps veya omuz çalışırsan overtraning e davetiye çıkarmış olursun kasların belli bi dinlenme süreleri var onlara gerekli süreyi vermezsen boşuna kürek çekmiş olursun
    beslenme düzenininde iyi olması lazım tabii

• quote:

Orijinalden alıntı: J-Smoove

aynı taraf ne demek 1.5 sene geçirmişsin kusura bakma ama boşuna
    sen göğüs çalıştıktan sonra triceps veya omuz çalışırsan overtraning e davetiye çıkarmış olursun kasların belli bi dinlenme süreleri var onlara gerekli süreyi vermezsen boşuna kürek çekmiş olursun
    beslenme düzenininde iyi olması lazım tabii

Alıntıları Göster
    Bir örnek vereyim.Göğüs çalısırken illaki bench press yapıyorsundur.Bench pressi yaparken arka kolunuda zorlamış olursun.

Yani her hareket belli bir bölgeyi gelistirmek için yapılır ama o bölgeyle alakasız ceşitli kaslardan da yardım alınarak yapılır.

• quote:

Bir örnek vereyim.Göğüs çalısırken illaki bench press yapıyorsundur.Bench pressi yaparken arka kolunuda zorlamış olursun.

Yani her hareket belli bir bölgeyi gelistirmek için yapılır ama o bölgeyle alakasız ceşitli kaslardan da yardım alınarak yapılır.

Alıntıları Göster
    biliyorum senin konun ama yeni konu açmak istemiyorum bunun için

benim spor salonuna gitme gibi bir durumum yok

hafta içi hergün biceps çalışsam hafta sonu dinlensem (ki şu an böyle yapıyorum) sağlıklı olur mu sizce??

teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: knight93

hafta içi hergün biceps çalışsam hafta sonu dinlensem (ki şu an böyle yapıyorum) sağlıklı olur mu sizce??

teşekkürler

spor salanuna gitmeden olmuyor bu iş evde çalışmak içinde bütün aletler dışında nasıl çalışacağını bilmen gerekli bi haraketi bile yanlış yapsan olmuyor bu yüzden bi süre salona gidip iyice öğrenmen gerekli
  • quote:

quote:

teşekkürler

spor salanuna gitmeden olmuyor bu iş evde çalışmak içinde bütün aletler dışında nasıl çalışacağını bilmen gerekli bi haraketi bile yanlış yapsan olmuyor bu yüzden bi süre salona gidip iyice öğrenmen gerekli

yaşım 16, üni'yi kazanınca yazılıcam kesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: 5 miles away

quote:

quote:

teşekkürler

yaşım 16, üni'yi kazanınca yazılıcam kesin

Alıntıları Göster
    İlerki yaşlarda hergün yapmanın zararları görebilirisin dinlenmeden kasları geliştiremezsin uyku düzenin ayarla

• quote:

Orijinalden alıntı: ATOM ANT

İlerki yaşlarda hergün yapmanın zararları görebilirisin dinlenmeden kasları geliştiremezsin uyku düzenin ayarla

hafta sonu yapmıycam zaten sonra da haftada 4 güne indirrim olur heralde
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ATOM ANT

hafta sonu yapmıycam zaten sonra da haftada 4 güne indirrim olur heralde

Alıntıları Göster
    böyle saçma bi mantık daha görmedim gelişme bi yana gerileyebilirsin bile
    sen antreman yaptığın zaman kaslara zarar verirsin
    beslenme+dinlenme ile kasları tamir edip eskisinden daha iyi hale getirirsin basitçe mantık bu
    sadece biceps çalışarakda nasıl vücut geliştircen orası muamma ama dersaneye gidiyorum bahane değil kendine 1-2 saat dahi ayıramıyosan ne diyeyim

• quote:

Orijinalden alıntı: J-Smoove

böyle saçma bi mantık daha görmedim gelişme bi yana gerileyebilirsin bile
    sen antreman yaptığın zaman kaslara zarar verirsin
    beslenme+dinlenme ile kasları tamir edip eskisinden daha iyi hale getirirsin basitçe mantık bu
    sadece biceps çalışarakda nasıl vücut geliştircen orası muamma ama dersaneye gidiyorum bahane değil kendine 1-2 saat dahi ayıramıyosan ne diyeyim

Alıntıları Göster
    şu an için vücudum fit olsun yeter zaten basket de oynuyorum
    ben istemedim mi spor salonuna gitmek ailem izin vermedi ve onlara bağımlı olduğumu da biliyorum
    vücudum fit olsun kollarım da güçlü gerisini üniyi kazanınca düşünücem

ayrıca tabi ki sadece kol çalışmıyorum ama kola biraz çok yükleniyorum gibi gelmişti o yüzden sorma ihtiyacı gördüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 5 miles away -- 30 Ocak 2010; 0:19:00 >

• quote:

şu an için vücudum fit olsun yeter zaten basket de oynuyorum
    ben istemedim mi spor salonuna gitmek ailem izin vermedi ve onlara bağımlı olduğumu da biliyorum
    vücudum fit olsun kollarım da güçlü gerisini üniyi kazanınca düşünücem

ayrıca tabi ki sadece kol çalışmıyorum ama kola biraz çok yükleniyorum gibi gelmişti o yüzden sorma ihtiyacı gördüm

Alıntıları Göster
    Herseyi uni kazaninca dusunecem diyorsanda. Aha bende uni'liyim Vakit bulamiyorum gidecek
    Bak soyle anlatim; Öğlen siralari 13:00'dan sonra uyaniyorum. Saat 14:30 kadar hazirlaniyorum ufak tefek yiyecek olursa atistiriyorum sacimi yapiyorum, 15:00te derste oluyorum. 20:00 gibi okuldan cikiyorum. arkadaslardi, cafesiydi,kizlari evlerine birak apartina birak derken saat gece 24:00 anca kendi apartina yetisiyorsun.
    Sabah karsi 3.4.5.6 gibi yatiyorsun. Arkadaşlarla sohbetti, dh forumu, online oyun o saat oluyor ve yatiyorsun, derken sonra tekrar oglen uyaniyorsun.
    Hadi bende vucut gelistirmek istiyorum. bana bir program ver. GUnluk 1saat koşu yapayim okulun spor salonuna pazartesi carsamba cuma gunleri gidebileyim.
    Cidden yapmak istiyorum ama bunlari nasil gunlere sigdiracagim bilmiyorum. 1.5 ay body salonuna gitmişligim ve forumlardan arastirarak ogrendigim bilgiler var bunlari suan evde uyugluyorum. Ama teknigine uygun 3sşinav bile cekemiyorum. yada barfiks 1.84 91kg yim ama cok az gogus gobek ve baldir bolgesinde yaglanma var
    Ve ciddi ciddi zayiflamak istiyorum.Ögrenci oldugum için malum beslenmem cok dengesiz. Ya zayiflayim derken suan sahip oldugum kaslarida yersem:(
    Ne yapacam bu konuda cok kararsizim yardimlariniza acigim

• quote:

Orijinalden alıntı: MORFEUS

Herseyi uni kazaninca dusunecem diyorsanda. Aha bende uni'liyim Vakit bulamiyorum gidecek
    Bak soyle anlatim; Öğlen siralari 13:00'dan sonra uyaniyorum. Saat 14:30 kadar hazirlaniyorum ufak tefek yiyecek olursa atistiriyorum sacimi yapiyorum, 15:00te derste oluyorum. 20:00 gibi okuldan cikiyorum. arkadaslardi, cafesiydi,kizlari evlerine birak apartina birak derken saat gece 24:00 anca kendi apartina yetisiyorsun.
    Sabah karsi 3.4.5.6 gibi yatiyorsun. Arkadaşlarla sohbetti, dh forumu, online oyun o saat oluyor ve yatiyorsun, derken sonra tekrar oglen uyaniyorsun.
    Hadi bende vucut gelistirmek istiyorum. bana bir program ver. GUnluk 1saat koşu yapayim okulun spor salonuna pazartesi carsamba cuma gunleri gidebileyim.
    Cidden yapmak istiyorum ama bunlari nasil gunlere sigdiracagim bilmiyorum. 1.5 ay body salonuna gitmişligim ve forumlardan arastirarak ogrendigim bilgiler var bunlari suan evde uyugluyorum. Ama teknigine uygun 3sşinav bile cekemiyorum. yada barfiks 1.84 91kg yim ama cok az gogus gobek ve baldir bolgesinde yaglanma var
    Ve ciddi ciddi zayiflamak istiyorum.Ögrenci oldugum için malum beslenmem cok dengesiz. Ya zayiflayim derken suan sahip oldugum kaslarida yersem:(

Alıntıları Göster
    1.5 senedir yapıyorsun tamam peki hiç hocan söylemedi mi her gün gelme diye.Kasları eritirsin kas dinlenerek şişer bak bu işin %80 i beslenme %10 dinlenme %10 antrenman dır.

• quote:

Orijinalden alıntı: MORFEUS

Yapamayacağını kafanda bitirmissin sen.

Evin okula çok yakın anladıgım kadarıyla ve ikinci ögretimsin.Her gün okul cıkısı bir yerlerde takılmak veya kızları evine bırakmak zorunda degilsin.20:00 de okuldan çıkıp direk spor salonuna gitsen uygun olur bence.Haftasonun bostur mutlaka.Cumartesi,hafta icide 2 gün gitsen yeter.Okulun zaten 3 te baslıyormus.Ders baslamadan gitme olasılıgında var.

Anlıyacagın bazı zevklerinden,alıskanlıklarından kısacaksın.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.