Şimdi Ara

Tavan kaplaması yapıyorum.faydası olurmu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
31.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kendim evin tüm tavanlarını straforköpük ile kaplıyorum.faturayı etkiler mi.köpük hep sıcak herhalde özelliği bu.hatta bu köpük maddeyi balkon duvarlarına hatta dışa bakan duvarlarıda kapşaysyım diyorum.yapan var mı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kesinlikle faydası olur.
    Ama bu kadar masrafa giriyorsanız köpük dediğiniz malzemenin yoğunluklarına dikkat edin.
    Özellikle beyaz renkli olalardan uzak durun, mavi ya da yeşil renkli olanlardan temin edin.
    Ya da beyaz renkli olandan alıyorsanız en az 10 cm kalınlığında olmalı.
    Dış yüzeye uygulamak daha mantıklı, çünkü duvarlarınız da sıcak kalır, ama çok da önemli değil.
    İç yüzeyden uygulamak daha kolay ve ucuz olacaksa iç taraftan yaptırın.
  • selam

ben dıştan mantolu ve çatı yalıtımlı bir binanın son katında oturuyorum, sizin gibi tavanları stropiyer köpükle kapladım ve çok faydasını gördüm. şiddetle tavsiye ederim
  • Merhaba
    4 katlı bir binanın en üst katında oturuyorum üstte çatı yok bu sene kışa girmeden bahsettiğiniz dekoratif
    stropiyerden yaptım inanın geçen sene ısınmayan odalarım ısınmaya başladı çok faydası oluyor
    hem dekoratif görsel açıdanda değişik bir hava veriyor
  • +takipteyim bu konuyu
  • quote:

Orijinalden alıntı: 6734

Merhaba
    4 katlı bir binanın en üst katında oturuyorum üstte çatı yok bu sene kışa girmeden bahsettiğiniz dekoratif
    stropiyerden yaptım inanın geçen sene ısınmayan odalarım ısınmaya başladı çok faydası oluyor
    hem dekoratif görsel açıdanda değişik bir hava veriyor

sanırım bahsettiğiniz ince üzerinde desenler olan tavan kaplaması onun bile faydası oluyormu o çok ince bir malzeme sadece dekoratif bir malzeme gibi ...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim eve faydası oldu geçen sene bir türlü ısıtamadığım odalar ısındı budene
  • Peki,bu straforların,bir yangın durumunda,yangını hızlandıracağı aklınıza geldi mi?Yangın çıktığında,bütün ısı tavanda toplanır.Isı biriktikçe aşağı doğru inmeye başlar ve bütün odayı sarar.Yani, koltuktan koltuğa kolay kolay atlamaz.Tabi bu ısı birikmesi bir zaman alır; kaçmanız için itfaiye için zaman kazandırır.Ama,siz tavana strafor kaplarsanız,erimiş naylon gibi yanan damlaların yangını körüklemesine neden olursunuz.Çıkan simsiyah dumanların,yangında nefes almanıza ve çıkışı bulmanızda nasıl zorluk çıkaracağı da ayrı konu.Bence yanmaz malzemeleri tercih edin.
  • Yangin konusunu atlamamak guzel olmus uyari icin tesekkurler. Fakat bunun bir cevabi yokmu? Yanmamasi icin ustunu boyasak falan faydasi olurmu? Cunku bu malzemeler her renge boyanabiliyormus? Fikri olan varmi? Ayrica ben bu desenli kopuklere baktim 0.8 ve 1.3 cm kalinlarda olanlari var hic 2 cm olan yokmu? Konuyu hortlatmis olcam ama bu soguk kis aylarinda yerinde bir hareket olcak bence. Saygilar

• yokmu yeni yila girerken tecrubelerini aktaracak birisi :) mutlu yeni yıllar

• Bu kadar ugrasmiskan bu konuda izocamin cok daha iyi ve kaliteli üruünlerinden yapyasdiniz keske.izocamin web sayfasina bir göz atmanizda fayda var.
  • Izocam web linkini yapistiriyorum burda çok yalitim maddesi var.fiyatlarini bilmiyorum.ben 8 yil once cati siltesi almistim.izocam.http://www.izocam.com.tr/mobile/a8-duvar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.