Şimdi Ara

Haftada 5-6 gün full body çalışıyorum yanlış mıdır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
22.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi besleniyorum 12 den geç yatmiyorum sizce doğru mu yapıyorum hergun gidip full body çalışarak . Başlayalı 2 hafta oldu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• örnek bir program atar mısınız? 6 gün çalııyorsunuz ama ne çalışıyrsunuz. sürekli ağırlık girerseniz ağır girebilir. normalde yeni başlaanlara haftada 3-4 önerilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vendetta0

örnek bir program atar mısınız? 6 gün çalııyorsunuz ama ne çalışıyrsunuz. sürekli ağırlık girerseniz ağır girebilir. normalde yeni başlaanlara haftada 3-4 önerilir.

şu hareketleri yapıyorum;

lat pulldown back
    Bench press
    leg press
    triceps push down
    Z barla biceps
    dumbell fly
    dumbell row
    dumbell press
  • Hocam 1 gun antrenman 1 gun off seklinde iyi olur dusuncesindeyim. Haftabda 1 de kardiyo yapabilirsiniz. Bubarada bence programinizda eksikler var nerden topladiniz acaba. Mesela ben on kol goremedim, omuz da yok, karib da calismiyorsunuz. Bence biraz cesit eklemelisiniz. Tricepsde 3 kas var ama siz 1 ini calisiyorsunuz. Mesela z bar biceps curl yapiyorsunuz, yanina dambil ile hammer curl yapabilirsiniz boylelikle hem bicespin yan tarafi hemde on kollar calismis olur.

Omuz a da shoulder press ve klasik omuz hareketleri ekleyebilirsiniz. Ama yani illa bu sekil devamdicem derseniz en azindan

Shoulder press
    Hammer curl
    Ve abs antrenmani oneririm.

Pazartesi carsamba cuma yaparsiniz kaslar toparlanir cumartesi veya pazatrda kardiyo ve ekstra abs antrenmani

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3DneBandim

Hocam 1 gun antrenman 1 gun off seklinde iyi olur dusuncesindeyim. Haftabda 1 de kardiyo yapabilirsiniz. Bubarada bence programinizda eksikler var nerden topladiniz acaba. Mesela ben on kol goremedim, omuz da yok, karib da calismiyorsunuz. Bence biraz cesit eklemelisiniz. Tricepsde 3 kas var ama siz 1 ini calisiyorsunuz. Mesela z bar biceps curl yapiyorsunuz, yanina dambil ile hammer curl yapabilirsiniz boylelikle hem bicespin yan tarafi hemde on kollar calismis olur.

Omuz a da shoulder press ve klasik omuz hareketleri ekleyebilirsiniz. Ama yani illa bu sekil devamdicem derseniz en azindan

Shoulder press
    Hammer curl

Pazartesi carsamba cuma yaparsiniz kaslar toparlanir cumartesi veya pazatrda kardiyo ve ekstra abs antrenmani
    quote:

Orijinalden alinti: Vendetta0

Hocam 1 gun antrenman 1 gun off seklinde iyi olur dusuncesindeyim. Haftabda 1 de kardiyo yapabilirsiniz. Bubarada bence programinizda eksikler var nerden topladiniz acaba. Mesela ben on kol goremedim, omuz da yok, karib da calismiyorsunuz. Bence biraz cesit eklemelisiniz. Tricepsde 3 kas var ama siz 1 ini calisiyorsunuz. Mesela z bar biceps curl yapiyorsunuz, yanina dambil ile hammer curl yapabilirsiniz boylelikle hem bicespin yan tarafi hemde on kollar calismis olur.

Shoulder press
    Hammer curl

hocam selam,
    siz bir örnek tüm vücut için antreman programı yazarmısnız ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Vendetta0

Shoulder press
    Hammer curl

öncelikle yazdıklarınız için teşekkürler , sizce kaç ay daha full body çalışmam lazım

• X-Ray // 7 kullanıcısına yanıt
    1. Gün
    Deadlifts
    Squats
    Bench press
    Pull ups
    Ab roller
    Military press

bunlar 5x5 olabilir.

1 gün off

2. Gün

Deadlifts
    Bent over rows
    Dumbbell triceps extensions
    Lateral raises
    Barbell curls
    Dumbbell incline bench press

3x8 4x8 yapılabilir.

1 gün off

3. Gün

Lunges
    Plate twists
    Chin ups
    Seated calf raises
    Push press
    Dips

ideali 3x12 dir fakat, dips, chin ups gibi hareketler failure olana kadar yani kaslar iptal olana kadar çıkarabildiğiniz kadar tekrar çıkartıp bunu 3 set şeklinde yaparsanız daha güzel olur. zaten chin up u dips i 25 i rahat geçebiliyorsanız 3 sette de çoktan ağırlıklar ile takviye vakti gelmiş demektir
  • 2 hafta daha çalışıp normal şekilde her gün farklı kas grubunu çalıştıran programa dönebilirsiniz, fakat bu sizin isteğinize kalmış, hergün farklı hareketler ile full body çalışıp bu şekil de devam edebilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.