Şimdi Ara

Hepsiburada.com rezalet mi dolandırıcılık mı siz karar verin ! (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
257
Cevap
3
Favori
18.227
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yzın S6 edge+ aldım, şarjı 10 saat dayanıyordu, birgün kullandım ve iade istedim. Kabul etmediler. Daha sonra bağırdım çağırdım iade bölümünde bir adam vardı onunla iletişime geçip iadeyi aldılar..Telefon kesinlikle tavsiye etmem, artık laptop da almaam heralde bunlardan..
  • Cayma hakkinizi kullanin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Butterflies

Hocam haklısınız zamanında ben çok monitor yazıcı ekran karti gibi ürünler aldım ve açıp kullandim sorunlu çıkanlar oldu iade forumu doldurup gönderdim ve kargo onlara ulaştığı gün iade edildi içlerinde monitörler ekran kartları dahil kutuları açılmıştı hiç sorun yaşamadım ama demekki artık sorun çıkartıyorlar bence cikartmalarinin sebebi adam ürünü alıyor kullanıyor beğenmedim deyip sorunsuz ürünü iade ediyor

Sizin konunuza gelince tamam iade almıyorsun servise gonderirsin bakarlar değişimse doa raporu verip gönderirler böylede olması gerekiyor zaten ama servise deyip size geri göndermeleri garip geldi yanlıslık mi yaptılar bilgisiz birimi gönderdi acaba

Son durum nedir halen tamir edelim diyemi diretiyorlar

Hepsiburada Şişli'deki yerlerine gittim. Oradan da MSI yetkili servisine bıraktım iade için rapor versinler diye ki yasal olarak bu o adilerin göreviydi ya neyse. İade raporu vermeleri gerekirken msi'da da "Durum: Onarım Sırası Bekliyor" yazıyor 3 gündür. Rapor vermek yerine onarıma sokarlarsa bir şikayet de msi için gerekecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kelebek Avcısı

quote:

Orijinalden alıntı: cokbaska

Hocam iade hakkını kullan , arıza vs senin sorunun degil ki

Ürünü iade hakkıyla iade ettim zaten hocam arızalı diye göndermedim. İade talebi oluşturdum, oradan verilen kargo koduyla gönderdim.
    22.3.2017, İade Reddedildi
    diye yazarak kapatmışlar talebi. Ürün şuan ellerinde ve bozuk haliyle bana kargoyla göndereceklerini söylüyorlar. Ürünün ne olursa olsun kargoya verilmemesi gerektiğini sert bir dille belirttim.

ürünü kargodan almazsanız ne olur acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: stanco

quote:

Orijinalden alıntı: Cemal CEMİL

quote:

Orijinalden alıntı: congenial_boy

Şimdi uzak durun diyor ya HB'den, yarın çok sağlam bir indirim yapsa HB yine ilk alan kendisi olur. Hani ara ara diplomatik kriz yaşadığımız ülkelere ambargo uygulayalım ürünleri tüketmeyelim diyip 1 ay sonra tekrar kullanmaya başlıyoruz ya aha işte o mantık. Noldu Fransız ürünleri kullanmayacaktık, İsrail ürünleri kullanmayacaktık. Unutuldu gitti :D

aynen işte bende buna kızıyorum :)
    yahu bu forumda her hafta asgari bu firmayı kötüleyen konu açılıyor ,peki bunlar bu konuları hiç okumadan mı alıyorlar ?
    buraya gelip yerden yere vuruyorlar ,sonra bakmışsın birkaç ay sonra hb.den uzak durun diye konu açmış :)
    hayır yani nereden alacağımızı da söylemiyorlar

çünkü her firma için benzer sorunlar ve konular var
    hb.den uzak dur ,vatandan uzak dur ,teknosadan uzak dur ,n11 ve gg.dan uzak dur vs.vs.

söyleyin artık arkadaş ya ,bunlardan uzak durup nereden alalım ?

Amazondan alın hocam

amazon mazeretsiz iade alıyor mu (kutuyu açıp kullanmış olsak dahi)
    eğer her türlü iade alıyorsa çok iyiymiş
    bunu açıkça bildirdiği bir link var mı ?

birde takipli ve hızlı kargoyla gönderiyor galiba

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: stanco

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: congenial_boy

Şimdi uzak durun diyor ya HB'den, yarın çok sağlam bir indirim yapsa HB yine ilk alan kendisi olur. Hani ara ara diplomatik kriz yaşadığımız ülkelere ambargo uygulayalım ürünleri tüketmeyelim diyip 1 ay sonra tekrar kullanmaya başlıyoruz ya aha işte o mantık. Noldu Fransız ürünleri kullanmayacaktık, İsrail ürünleri kullanmayacaktık. Unutuldu gitti :D

aynen işte bende buna kızıyorum :)
    yahu bu forumda her hafta asgari bu firmayı kötüleyen konu açılıyor ,peki bunlar bu konuları hiç okumadan mı alıyorlar ?
    buraya gelip yerden yere vuruyorlar ,sonra bakmışsın birkaç ay sonra hb.den uzak durun diye konu açmış :)
    hayır yani nereden alacağımızı da söylemiyorlar

çünkü her firma için benzer sorunlar ve konular var
    hb.den uzak dur ,vatandan uzak dur ,teknosadan uzak dur ,n11 ve gg.dan uzak dur vs.vs.

söyleyin artık arkadaş ya ,bunlardan uzak durup nereden alalım ?

Amazondan alın hocam

amazon mazeretsiz iade alıyor mu (kutuyu açıp kullanmış olsak dahi)
    eğer her türlü iade alıyorsa çok iyiymiş
    bunu açıkça bildirdiği bir link var mı ?

birde takipli ve hızlı kargoyla gönderiyor galiba

https://www.amazon.de/gp/help/customer/display.html/ref=hp_bc_nav?ie=UTF8&nodeId=201819090
    https://www.amazon.de/gp/help/customer/display.html/ref=hp_left_v4_sib?ie=UTF8&nodeId=201819200

Burada baya uzun iade politikalarını yazmışlar , ben birkaç örnek vereyim:

GÖNÜLLÜ İADE GARANTİMİZ

Yasal haklarınıza halel getirmeksizin, Amazon size aşağıdaki gönüllü iade garantisini sunmaktadır:

Ürünlerin eksiksiz olması ve kullanılmamış ve hasar görmemiş olması durumunda, Amazon EU SARL tarafından satılan tüm ürünler 30 gün içerisinde Amazon EU SARL'a iade edilebilir. (CD'ler, ses kasetleri, VHS videoları, DVD'ler, PC ve video oyunları ve yazılımlar gibi) şrinkli ambalajlı ve/veya ambalajlı veri medyası ile ilgili olarak, sadece açılmamış şrinkli ambalajlı veya hasar görmemiş ambalajlı ürünleri geri almaktayız. Ürünler, ,İade Destek Merkezi'miz aracılığıyla iade edilecektir.

Bu gönüllü iade garantisi, (örn. bir CD'de veya DVD'de olmak üzere) somut bir ortamda temin edilmeyen dijital ürünler veya yazılımlar için geçerli değildir.

Ürünleri bu gönüllü iade garantisine uygun olarak iade etmeniz durumunda, tarafınızdan zaten ödenmiş olan satın alma bedelini size iade edeceğiz ancak ilk satın almanız ile ilgili teslimat masraflarını iade etmeyeceğiz. Benzer bir şekilde, nakliye riski ve iade masrafları da size aittir. Teslimat ve iade maliyetleri sadece sitelerimizden alınan kıyafetler veya ayakkabılar için iade edilmektedir. Bu iade garantisi yasal haklarınızı etkilememekte ve bu nedenle yukarıda açıklandığı şekilde iptal hakkınızı etkilememektedir.

------

Ürünleri teslim aldıktan sonra iki yıl içinde yanlış, hasarlı veya kusurlu ürün talebinde bulunabilirsiniz. Talep tarihine ve ürün türüne bağlı olarak şikayetiniz için çeşitli seçenekler mevcuttur.

------

Hasarlı veya kusurlu bir ürün teslim aldıysanız, ürünü aynısıyla değiştireceğiz ve size ürünü göndereceğiz. Hasarlı ürünü 30 gün içinde iade etmek için lütfen İade Merkezi'ni kullanın. Ürünü 30 gün sonra iade etmek istiyorsanız lütfen Müşteri Hizmetleri ile görüşerek daha fazla bilgi alın. Hasarlı bir ürünü bize geri göndermeden önce lütfen üreticinin soruna çözüm sunup sunmadığını kontrol edin. Üretici listelerini burada bulabilirsiniz.

------

• stanco kullanıcısına yanıt
    orada da bazı sıkıntılar var gibi

Ürünlerin eksiksiz olması ve kullanılmamış ve hasar görmemiş olması durumunda

iade etmeniz durumunda, tarafınızdan zaten ödenmiş olan satın alma bedelini size iade edeceğiz ancak ilk satın almanız ile ilgili teslimat masraflarını iade etmeyeceğiz. Benzer bir şekilde, nakliye riski ve iade masrafları da size aittir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kelebek Avcısı

quote:

Orijinalden alıntı: Butterflies

Hocam haklısınız zamanında ben çok monitor yazıcı ekran karti gibi ürünler aldım ve açıp kullandim sorunlu çıkanlar oldu iade forumu doldurup gönderdim ve kargo onlara ulaştığı gün iade edildi içlerinde monitörler ekran kartları dahil kutuları açılmıştı hiç sorun yaşamadım ama demekki artık sorun çıkartıyorlar bence cikartmalarinin sebebi adam ürünü alıyor kullanıyor beğenmedim deyip sorunsuz ürünü iade ediyor

Sizin konunuza gelince tamam iade almıyorsun servise gonderirsin bakarlar değişimse doa raporu verip gönderirler böylede olması gerekiyor zaten ama servise deyip size geri göndermeleri garip geldi yanlıslık mi yaptılar bilgisiz birimi gönderdi acaba

Son durum nedir halen tamir edelim diyemi diretiyorlar

Hepsiburada Şişli'deki yerlerine gittim. Oradan da MSI yetkili servisine bıraktım iade için rapor versinler diye ki yasal olarak bu o adilerin göreviydi ya neyse. İade raporu vermeleri gerekirken msi'da da "Durum: Onarım Sırası Bekliyor" yazıyor 3 gündür. Rapor vermek yerine onarıma sokarlarsa bir şikayet de msi için gerekecek.

Dostum sen neden buralarda ugrasion. Ayipli maldan mahkemeye basvursana. Hr ben ugrasmam. Yok mahkeme birsey yapmaz dusuncesiydeysen. Sen bilirsin. Buralarda yorum kas.

• Başınıza bunların gelmiş olması çok üzücü, yapılan ne kanuni ne de etik ! Ayrıca köstek olan arkadaşlar ne yapıyorsunuz? Kimin yanındasınız, herkesin başına gelebilecek bir rezalet bu, arkadaşa bilgilendirme için tşk edip destek olmalıyız. Gerçekten çok büyük bir skandal, başınıza gelenleri okuduktan sonra alışveriş yaparken mutlaka bunları göz önünde bulunduracağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Halkçı2013

Üstadım merhaba

Öncelikle geçmiş olsun. Ancak durum ve konu ile ilgili eksik bilginizin olduğunu düşünüyorum ve konuya yorum yapan diğer arkadaşlarında.

Bu tip ürünlerde tüketicinin yaptığı tespite göre işlem yapılamaz. Yani siz üründe şu tip bir arıza var deseniz bunun doğru olup olmadığını bilemez. Bu nedenle ürün teknik servise alınır. Teknik servis şayet sizin dediğiniz gibi bir arıza bulursa ürünü birebir değişim raporu ( DOA raporu ) verir distrubutore veya satıcıya. Bu form sayesinde Satıcı yeni bir ürünü bedelsiz alır veya para iadesi talep eder. Sonrasında da size bedelsiz sıfır ürün veya para iadesi yapılır.

Bu süreçte malesef zaman kaybınız oluyor. Ancak en azından satıcıya su konuda hak verebilirsiniz. Her arıza var deyip iade etmek isteyeni sorgulamadan teknik ekip ve bilir kişiye göstermeden alırsa çok suistimal olur.

Konunun da hepsi burada ile ilgisi yok bu aldığınız notebook markası ile ilgili bir şey. Marka bu ürünü direk iade alsa hepsi burada niye seni uğraştırsın.

Her arıza var deyip iade etmek isteyeni sorgulamadan teknik ekip ve bilir kişiye göstermeden alırsa çok suistimal olur.

bu ne demek simdi suistimal olur muş
    tuketici 14 gun içinde gerekçe göstermeksizin iade edip parasını geri alma hakkına sahiptir
    caydım kardeşim var mı ötesi

• quote:

Orijinalden alıntı: PUNTO MULTİJET

quote:

Üstadım merhaba

Öncelikle geçmiş olsun. Ancak durum ve konu ile ilgili eksik bilginizin olduğunu düşünüyorum ve konuya yorum yapan diğer arkadaşlarında.

Bu tip ürünlerde tüketicinin yaptığı tespite göre işlem yapılamaz. Yani siz üründe şu tip bir arıza var deseniz bunun doğru olup olmadığını bilemez. Bu nedenle ürün teknik servise alınır. Teknik servis şayet sizin dediğiniz gibi bir arıza bulursa ürünü birebir değişim raporu ( DOA raporu ) verir distrubutore veya satıcıya. Bu form sayesinde Satıcı yeni bir ürünü bedelsiz alır veya para iadesi talep eder. Sonrasında da size bedelsiz sıfır ürün veya para iadesi yapılır.

Bu süreçte malesef zaman kaybınız oluyor. Ancak en azından satıcıya su konuda hak verebilirsiniz. Her arıza var deyip iade etmek isteyeni sorgulamadan teknik ekip ve bilir kişiye göstermeden alırsa çok suistimal olur.

Konunun da hepsi burada ile ilgisi yok bu aldığınız notebook markası ile ilgili bir şey. Marka bu ürünü direk iade alsa hepsi burada niye seni uğraştırsın.

Her arıza var deyip iade etmek isteyeni sorgulamadan teknik ekip ve bilir kişiye göstermeden alırsa çok suistimal olur.

tuketici 14 gun içinde gerekçe göstermeksizin iade edip parasını geri alma hakkına sahiptir

Merhaba

Cayma hakkından bağımsız bir yorum benimki. Cayma hakkının tam içeriğine hakim değilim. Bu konuda bilgi aktarmak istemem.
    Ancak muhtemelendirki cayma hakkının içeriğinde bir çok alt maddeler vardır. Mesela hijyen ürünlerinde cayma hakkını kullanamayacağınızı düşünüyorum. Herneyse bu konudan bağımsız..

Bir üründe teknik bir sorun var derseniz bunu sizin söyleminize hareketle işlem yapmazlar teknik servise alırlar. Şu anda da belirttiğim gibi süreç ilerliyor. Arkadaşın servise ürünü bizzat vermesi isabet olmuş. Zaman kaybı olacak. 15-20 gün belkide kaybeder. Ancak DOA raporunu alır dediği doğruysa. Ne MSI ne de hepsi buradanın sizleri kandırma dolandırma veya sahtekarlık yapma amacında olacağına ihtimal vermiyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: PUNTO MULTİJET

quote:

Üstadım merhaba

Merhaba

Cayma hakkından bağımsız bir yorum benimki. Cayma hakkının tam içeriğine hakim değilim. Bu konuda bilgi aktarmak istemem.
    Ancak muhtemelendirki cayma hakkının içeriğinde bir çok alt maddeler vardır. Mesela hijyen ürünlerinde cayma hakkını kullanamayacağınızı düşünüyorum. Herneyse bu konudan bağımsız..

Bir üründe teknik bir sorun var derseniz bunu sizin söyleminize hareketle işlem yapmazlar teknik servise alırlar. Şu anda da belirttiğim gibi süreç ilerliyor. Arkadaşın servise ürünü bizzat vermesi isabet olmuş. Zaman kaybı olacak. 15-20 gün belkide kaybeder. Ancak DOA raporunu alır dediği doğruysa. Ne MSI ne de hepsi buradanın sizleri kandırma dolandırma veya sahtekarlık yapma amacında olacağına ihtimal vermiyorum.

ömür boyu garantili diye sattığı team hafıza kartını arıza yapınca utanmadan garanti dışı; 2 yılı geçmiş diyebiliyor. tuketici hakem heyeti ücret iadesine karar verdi çok şükür.

195 liraya sattığı monitörü göndermedi parasını da iade etmedi
    thh ile para iadesi kazandım hala PARAM YATMADI KAÇ AYDIR

sahtekarlık dizboyu

• Konuyu merak edip biraz araştırdım. MESAFELİ Cayma hakkındaki istisnalar için bilgi ;

Cayma hakkının istisnaları

MADDE 15 – (1) Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça, tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:

a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.

c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.

ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.

d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.

e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.

f) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.

g) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.

ğ) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.

h) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

• Hocam ilk olarak geçmiş olsun. Benzer durumu ben de yaşadım. Hepsiburada dan elektrikli ızgara aldım. Aldığım ızgara kutudan kırık çıktı. Hepsiburadayı arayıp durumu bildirdim. Kargo tutanağı tutturmamı istediler. Şubeden gidip aldığım için orda kutuyu da açmadım. Kargo şirketi daha sonra da tutanak vermedi. Hepsiburada firma ile irtibata geçmemi söyledi. Firmaya ulaştım onlar iade alamıycaklarını sorunu yine hepsiburadayla çözmemi istedi. Hepsiburada kesinlikle yardımcı olmadı. En sonunda şikayetvar vs gibi yerlere şikayet ettim. Ne hikmetse şikayet ettikten sonra beni arayıp iade alacaklarını söylediler. Ses çıkarmazsak kekleyebildiklerini kekliyolar. Gerekli yerlere şikayet etmenizi öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: jorge

Bende mont aldım pembe kadın ayakkabısı geldi 😁

Thh ye teslim ettim evrakları

• bende hp magduruyum.11 gündür urunum kargolanmadi.
  • Geçmişte ben de benzer bir durum yaşadım. Hepsiburada öncelikli olarak servisle halletmeye çalışıyor işi. Ben de markasına güvenip Toshiba telefon aldım. Hat kaybediyordu, ısınıyordu, bilmem ne bir sürü problem. Defalarca arama kaçırdım. Donmaları saymıyorum. 3 kez servise gitti. Resetleyip yollamışlar. Şimdiki kadar kolay değil rehber yedekleme işleri. En sonunda çalışır halde servise giden telefon çalışmaz halde geldi. Servis içini açmış tam kapatamamış da aralık yollamış. Ben de uğraştım tüketici mahkemesine verdim. Uzun soluklu bir süreç oldu. Sırf inadımdan uğraştım çünkü müşteri hizmetleri standart kopyala yapıştır cevaplarla müşteri sorularını aikido yaparak savuşturuyor. Velhasıl mahkeme ayıplı buldu malı ve servis hizmetini. Mahkeme kararını da saymadılar. İcra yoluyla paramı aldım.

Siz siz olun servisine kurulum yaptırabileceğiniz ürünleri alın. Veya hasarı bariz belli olabilecek ürünler. Kutu açılımını servis yapar ve kırık çizik vs çıkarsa iade şansınız var. Yoksa yorgunu yokuşa sürüyorlar. Çoğu insan da allah belanızı versin diyip uğraşmıyor hakem heyeti, tüketici mahkemesi vs. En son HB'dan oto lastiği aldım. Üstünden 3 sene geçti. Hala bir şey almıyorum.

• Geçen gün bu başlık altında HB den laptop aldığımı belirtmiştim. Bu konuyu görünce hayatımda ilk defa bir siparişimi tereddüt ederek teslim aldım. Almadan hemen önce HB müşteri hizmetlerini aradım. Bu arada siparişim yoldayken bu konunun linkininde olduğu, yaptıkları ayıbın mesajını attım. Mesaja pazar günü sabah cevap vermelerine rağmen, sorularımın hiçbirini cevaplamadılar. Pazartesi oldu yine cevap yok. Neyse ben kargoyu almak için şubeye giderken aradım. Durumu anlattım; ben şuan kargomu almaya gidiyorum fakat cihazda hasar varsa ben bunu kutuyu açmadan göremeyeceğimi belirttim. Bu yönde olumsuz bir tavırları olduklarını dile getirdim. Bunların karşısında ordaki görevli Cennet hanımın verdiği ifade aynen şuydu; cihazda fiziksel bir hasar varsa kargo görevlisine tutanak tutturun, eğer cihazın içinde çalışmayla alakalı bir arıza varsa servis raporu almalısınız yönündeydi. Tamam dedim geçtim kargoya. Bu arada kargo firması ARAS KARGO görevliye dedim ki yanınızda açayımda hasar varsa tutanak tutun. Verdiği cevap aynen; Beyfendi kutunun dışında hasar yok ben buna tutanak tutamam. Nasıl tutamazsınız diyorum bana hasar olmadığını, hasar olursa tutacağını söylüyor. Sizin elemanlar bunu ellerinde mi getirdi dedim hiç mi atmadı dedim, beyefendi hasar yoksa tutanak tutamam demeye devam etti. Velhasıl kelam yine bir risktir dedim açtım cihazı. Tüm bunlardan sonra yüksek miktarlı bir ürünü netten almamaya özellikle HB den almamaya özen göstereceğim. En önemlisi de ARAS KARGOyla iş yapıyorsa vazgeçeceğim. 50 TL 100 TL fazla verir başka yerden ya da mağazadan alırım kafam rahat kalır. Ben şanslıydım ürünüm sağlam geldi hem kozmetik olarak hem elektronik olarak. Şuana kadar böle bir sorun yaşamadım fakat bundan sonra elimden geldiğince bu riske girmeyeceğim. Zamanınızı aldığım için kusura bakmayın, herkese iyi forumlar.

• banada patlak yumusatıcı göndermişler açtım diye geri almadıklar. girdim bir email yapıştırdım ... al bunu k. sok diye 9tl küfür etmiş oldum sadece...
  • quote:

Orijinalden alıntı: iyidebanane13

Geçen gün bu başlık altında HB den laptop aldığımı belirtmiştim. Bu konuyu görünce hayatımda ilk defa bir siparişimi tereddüt ederek teslim aldım. Almadan hemen önce HB müşteri hizmetlerini aradım. Bu arada siparişim yoldayken bu konunun linkininde olduğu, yaptıkları ayıbın mesajını attım. Mesaja pazar günü sabah cevap vermelerine rağmen, sorularımın hiçbirini cevaplamadılar. Pazartesi oldu yine cevap yok. Neyse ben kargoyu almak için şubeye giderken aradım. Durumu anlattım; ben şuan kargomu almaya gidiyorum fakat cihazda hasar varsa ben bunu kutuyu açmadan göremeyeceğimi belirttim. Bu yönde olumsuz bir tavırları olduklarını dile getirdim. Bunların karşısında ordaki görevli Cennet hanımın verdiği ifade aynen şuydu; cihazda fiziksel bir hasar varsa kargo görevlisine tutanak tutturun, eğer cihazın içinde çalışmayla alakalı bir arıza varsa servis raporu almalısınız yönündeydi. Tamam dedim geçtim kargoya. Bu arada kargo firması ARAS KARGO görevliye dedim ki yanınızda açayımda hasar varsa tutanak tutun. Verdiği cevap aynen; Beyfendi kutunun dışında hasar yok ben buna tutanak tutamam. Nasıl tutamazsınız diyorum bana hasar olmadığını, hasar olursa tutacağını söylüyor. Sizin elemanlar bunu ellerinde mi getirdi dedim hiç mi atmadı dedim, beyefendi hasar yoksa tutanak tutamam demeye devam etti. Velhasıl kelam yine bir risktir dedim açtım cihazı. Tüm bunlardan sonra yüksek miktarlı bir ürünü netten almamaya özellikle HB den almamaya özen göstereceğim. En önemlisi de ARAS KARGOyla iş yapıyorsa vazgeçeceğim. 50 TL 100 TL fazla verir başka yerden ya da mağazadan alırım kafam rahat kalır. Ben şanslıydım ürünüm sağlam geldi hem kozmetik olarak hem elektronik olarak. Şuana kadar böle bir sorun yaşamadım fakat bundan sonra elimden geldiğince bu riske girmeyeceğim. Zamanınızı aldığım için kusura bakmayın, herkese iyi forumlar.

Sağlam gelmesi sevindirici, hayırlı olsun.

Yoğunluktan dolayı teker teker cevap yazamıyorum arkadaşlar ama okuyorum yazdıklarınızı.

Cihazın durumunu merak eden varsa, ürün bana 2 kere geldi 2'sinde de denemelerimde "Wireless adaptör kaynağı arızalı, yanıt vermiyor" şeklinde hata vardı. Servis 2 gündür deniyor o hatanın olmadığını söylüyor zorlamalarını söyledim, sağolsun tekniker arkadaş ilgili biri çıktı elinden geldiğince deniyor. Wireless sorunu yokmuş ancak cihazda ısınma sorunu varmış, şimdi bu sorun bendeyken olsaydı yani aldığımda onu fark edemezdim aradan 1-2 gün geçecek ki ben kullanayım cihaz ısınsın. Sorunu bildiren ben olsam hepsiburada kullanıcı hatası diyerek bana çakacaktı cihazı.
    Neyse işte cihaz serviste, tekniker arkadaşlar ilgileniyor durumu nedir bilmiyorum.
    Zaten gelse de bir boka yaramaz bu saatten sonra, bugün yenisini alıyorum.

Ek olarak:
    Bazı çok bilmişler ürünü indirimde görünce aldım sanmış, hem r10 hem dh'de konu açmıştım ve 1 haftadır zaten arıyordum. İndirimden haberim yoktu zaten aldığım saat 23:30-45 arasıydı yani indirimin bitmesine 15-20 dk. kalmışken acil almam gerekirken girip fark ettim. Ebrar bilgisayardan bakıyordum cihaza, güvenemedim HB'den alayım dedim. Ebrar'da da fiyat aynıydı arada 100-150 lira oynuyor o kadarcık için uğraşmazdım kafanız rahat olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kelebek Avcısı -- 29 Mart 2017; 11:58:42 >

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.