Şimdi Ara

Hemoroid - Basur ameliyatı olanlar bi sorum var - ACİLL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
33.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

10-15 gün içerisinde İstanbul Fatih'te bulunan prof.dr.nihat bengisu ya ameliyat olmayı düşünüyorum arkadaşlar.internette çok methini duydum.

Ben kısmet olursa 12. ayın sonu gelmeden başka bir ülkeye yerleşicem.Bu sebepten dolayı ameliyatımın başarılı geçmesi,nüksetmemesi vs. gibi olaylar benim için çok çok önemli.araştırmalarıma göre bir nihat bengisu birde ankaradaki meşhur egsozcu doktor tavsiye ediliyor.

Ben Nihat hocayı tercih edicem.İnşallah başarılı geçer,pişman olmam

Daha önce basurdan ameliyat olanlara soracagım soru şu, ameliyat öncesi malum bölgeyi traşladınızmı?yada tüy dökücü krem sprey vs. kullandınızmı? yada olduğu gibi kestaneyi direk doktoramı bıraktınız

Ben düşünüyorum,yani olduğu gibi gitmek kötü görüntüye sebep olur,ayıp olur.en iyisi tüy dökücü kullanayım diyorum tüy dökücüyüde kullandıkmı manita gibi vericez paketi adamın eline ne yapacagımı bilemedim valla.

bir sorum daha var,

aramızda bu doktora daha önce ameliyat olan varmı?

ameliyat öncesi bayan hemşireler başına dikiliyormu?

paketi onlarda görüyor,izliyormu?doktorla başbaşa kalamıyormuyuz?illa hemşireler g.tü görmek zorundamılar?

hadi paketi görücekler öndeki sallamayıda görüyorlarmı?

g.tü kesicekler diye anadan üryan heryerimizi içeri giren her hemşire görüyormu?

yani ameliyata özel elbise giyindiriyorlarmı?

Allahını seven acil cevap yazsın,ameliyat tarihim yaklaşıyor.bu soruların cevapları benim için çok çok önemli.

---------------------------------------

Edit: Arkadaşlar, bu ayın 11'ine randevuyu aldık bakalım,önce muayene edecek elbette doktor ama %99 muayene sonrası direk operasyona başlayacak.Süreç hakkında bilgilendirmelere devam edicem.

Bu arada telefonda konuştuğum bayan muayene ücreti 350 tl,operasyon ücretide 2bin ile 4bin tl arasında dedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kill-For-You -- 4 Aralık 2018; 13:19:13 >

• Ameliyat olacaksın, derdinin çoğu götünü ve pipini kimlerin göreceği olmuş... bir kere o düşünceleri at kafandan. Doktor'da hemşirelerde heryerini görecek.

Ayrıca hemoroid ameliyatının bir sürü çeşidi var? Hangisinden olacaksın? Boğma tekniği mi, cerrahi müdahele mi, yakarak mı vs.vs. her yöntemin artısı ve eksisi var. Örneğin cerrahi müdahele ile olursan iyileşme süreci çok sıkıntılı geçer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bethesta

Ameliyat olacaksın, derdinin çoğu götünü ve pipini kimlerin göreceği olmuş... bir kere o düşünceleri at kafandan. Doktor'da hemşirelerde heryerini görecek.

Ayrıca hemoroid ameliyatının bir sürü çeşidi var? Hangisinden olacaksın? Boğma tekniği mi, cerrahi müdahele mi, yakarak mı vs.vs. her yöntemin artısı ve eksisi var. Örneğin cerrahi müdahele ile olursan iyileşme süreci çok sıkıntılı geçer.
    Hocam baya net anlatmışsın çok teşekkür ederim

Henüz doktora gidip görünmedim,hangi teknikle yapacaklar bilmiyorum.Aralık ayının 11'ine randevuyu aldım,bakalım gidince belli olacak ama yüksek ihtimal cerrahi operasyon olacak.Gideceğim doktor genellikle cerrahi operasyon uyguluyor.

Sıkıntılı geçmesine bi şekilde dayanıcaz artık ama benim için önemli olan o sürecin uzun sürmemesi.Yani şöyleki,ayın 11inde ameliyat olucam ve kesin olmamakla birlikte muhtemelen ayın 20-25'i arası yurt dışına gidicem.yani 15 günlük süre içerisinde insallah kanamasıydı,ağrısı sancısıydı geçer gider inşallah.yoksa sıkıntı büyük olur benim için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kill-For-You

Hocam baya net anlatmışsın çok teşekkür ederim

Henüz doktora gidip görünmedim,hangi teknikle yapacaklar bilmiyorum.Aralık ayının 11'ine randevuyu aldım,bakalım gidince belli olacak ama yüksek ihtimal cerrahi operasyon olacak.Gideceğim doktor genellikle cerrahi operasyon uyguluyor.

Sıkıntılı geçmesine bi şekilde dayanıcaz artık ama benim için önemli olan o sürecin uzun sürmemesi.Yani şöyleki,ayın 11inde ameliyat olucam ve kesin olmamakla birlikte muhtemelen ayın 20-25'i arası yurt dışına gidicem.yani 15 günlük süre içerisinde insallah kanamasıydı,ağrısı sancısıydı geçer gider inşallah.yoksa sıkıntı büyük olur benim için.

Alıntıları Göster
    O farketmez, her yöntemi cerrah uyguluyor. Gençsen cerrahi müdahele olacağına ihtimal dahi vermiyorum, çok ileri vakalarda yapılıyor, ayrıca tavsiye de etmem. Ameliyat sonrası hastalar aylarca sürünebiliyor.

Sana boğma yöntemini uygulayacaktır (bant ligasyon / lastik bant). Bu yöntemde sadece 48 saat, onunda aslında tam olarak ilk 24 saati sıkıntı çekiyorsun. Lastikle boğup (bayan saç tokası gibi) hemoroidli damara kan akışı engellenecek, böylelikle oradaki doku ölüp düşecek. Uygulaması en kolay, iyileşme süresi en kısa yöntemdir. Çok çok ileriyse boğma yaptıktan sonra infrared ışını ile damarı yakarak küçültebilir. Yanma işlemi sırasında az acı çekebilirsin.

Çok ileri vakalarda tamamen uyutularak cerrahi müdahele yapılmaktadır, ama asla o kadar ileri safhaya kadar beklememek gerekir, çok ilerlemeden ayakta tedavi yöntemlerinı yaptırmak çok daha mantıklı. Cerrahi müdahele sonrası haftalarca ağrı çeken hastalarla tanıştım.

Not: Uzun yıllar hastanede çalıştığım için birebir hastaların şikayetlerini dinleyip takip ettim.

• Bu arada unutma, tedavi olduktan sonra asla kabız kalmamalısın, tuvalette 2dk dan fazla oturup ıkınmamalısın, yoksa kesin olarak tekrardan oluşuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bethesta

O farketmez, her yöntemi cerrah uyguluyor. Gençsen cerrahi müdahele olacağına ihtimal dahi vermiyorum, çok ileri vakalarda yapılıyor, ayrıca tavsiye de etmem. Ameliyat sonrası hastalar aylarca sürünebiliyor.

Sana boğma yöntemini uygulayacaktır (bant ligasyon / lastik bant). Bu yöntemde sadece 48 saat, onunda aslında tam olarak ilk 24 saati sıkıntı çekiyorsun. Lastikle boğup (bayan saç tokası gibi) hemoroidli damara kan akışı engellenecek, böylelikle oradaki doku ölüp düşecek. Uygulaması en kolay, iyileşme süresi en kısa yöntemdir. Çok çok ileriyse boğma yaptıktan sonra infrared ışını ile damarı yakarak küçültebilir. Yanma işlemi sırasında az acı çekebilirsin.

Çok ileri vakalarda tamamen uyutularak cerrahi müdahele yapılmaktadır, ama asla o kadar ileri safhaya kadar beklememek gerekir, çok ilerlemeden ayakta tedavi yöntemlerinı yaptırmak çok daha mantıklı. Cerrahi müdahele sonrası haftalarca ağrı çeken hastalarla tanıştım.

Not: Uzun yıllar hastanede çalıştığım için birebir hastaların şikayetlerini dinleyip takip ettim.

Alıntıları Göster
    Senin anlattıklarına göre o zaman bana cerrahi yöntem uygulanmaz tahminimce.Yapsın usta lastik mastik ne varsa yapsın,canıma minnet yeterki sıkıntı süresi az olsun

Yaşım 34.insallah yaştan kurtarıyordurum

• quote:

Orijinalden alıntı: Kill-For-You

Senin anlattıklarına göre o zaman bana cerrahi yöntem uygulanmaz tahminimce.Yapsın usta lastik mastik ne varsa yapsın,canıma minnet yeterki sıkıntı süresi az olsun

Yaşım 34.insallah yaştan kurtarıyordurum

Alıntıları Göster
    Ne kadar ilerlediğine, kaç tane "basur memesi" olduğuna bağlı. İç mi, dış hemoroid mi, kanama var mı yok mu... bunların hepsini cerrah tespit eder zaten.

Lastik ile boğma yöntemi ile tedavi edilirsen dikkat etmen gerek en önemli husus ilk 24 saat büyük abdestini yapmamandır. Aksi takdirde lastik bant'ın yerinden çıkma ihtimali olur. Kulağa basit gibi geliyor, ama şöyle bir sorun var, tedavi sonrası ilk 2 gün hep büyük abdestin varmış hissi oluşacak, buna rağmen tutacaksın kendini.

• Hemoroid hastalığının tedavisine hemoroidin derecesine göre Genel Cerrahi uzmanları karar verir. Kesinlikle başkalarından duyduğunuz ilaçları vs kullanmayın kocakarı yöntemlerini uygulamayın. Yoksa daha kötü hale gelirsiniz.

Ayrıca o kesme biçme işlemleri eskidenmiş, şimdi yapabildikleri hastalarda lazerle hemoroid tedavisi uyguluyorlar. Kesmeden biçmeden hemoroidi lazerle yakıyor o kadar. Dediğim gibi şakaya gelmez çok büyük eziyet çekersiniz daha sonra, ortaya çıkar çıkmaz bir genel cerrahi uzmanına başvurun o çizsin yol haritanızı. Ben lazerle oldum. Bir gün sonra taburcu ettiler. Hiçbir sıkıntım da kalmadı Allah'a şükür. 2000 TL'ye hallettiler. Diğer yerlerden 3.5 - 4 arası fiyat çekmişlerdi.

Ameliyat olduğum yeri incelemek isteyenler

İstanbul Kaş Tıp Merkezi

• Devlet hastanesi lazer ile yapmıyor mu ? Özel şart mı yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • darkcald kullanıcısına yanıt
    Merhaba devlet hastanelerinde lazer işlemi uygulanmıyor sadece cerrahi müdahale ile tedavi yapılıyor. Lazer özel bir işlem olduğu için sadece özel hastane ya da tıp merkezlerinde uygulanıyor hatta çoğu özel hastaneden uygun fiyat verip lazer ile tedavi ediyoruz diyor ama aynı zamanda hem lazer hem bıçak ile müdahale ediyor yani sana genel anestezi uygulanırsa veya aç kalman istenirse bilki sadece lazer değildir. :)

Tavsiye edebileceğim bir kurum var araştırabilirsiniz de Avrupa Cerrahi Tıp Merkezi
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhanuz

Hemoroid hastalığının tedavisine hemoroidin derecesine göre Genel Cerrahi uzmanları karar verir. Kesinlikle başkalarından duyduğunuz ilaçları vs kullanmayın kocakarı yöntemlerini uygulamayın. Yoksa daha kötü hale gelirsiniz.

Ayrıca o kesme biçme işlemleri eskidenmiş, şimdi yapabildikleri hastalarda lazerle hemoroid tedavisi uyguluyorlar. Kesmeden biçmeden hemoroidi lazerle yakıyor o kadar. Dediğim gibi şakaya gelmez çok büyük eziyet çekersiniz daha sonra, ortaya çıkar çıkmaz bir genel cerrahi uzmanına başvurun o çizsin yol haritanızı. Ben lazerle oldum. Bir gün sonra taburcu ettiler. Hiçbir sıkıntım da kalmadı Allah'a şükür. 2000 TL'ye hallettiler. Diğer yerlerden 3.5 - 4 arası fiyat çekmişlerdi.

Ameliyat olduğum yeri incelemek isteyenler

İstanbul Kaş Tıp Merkezi
    Hocam bende bugün Bursa Özel Hayat Hastanesi'nde lazerle ameliyat oldum. 3 meme vardı. Aynı gün akşam taburcu oldum. Baticon'lu oturma banyosu ve ilaçlar verdiler.

Fiyat olarak da SGK Bağkur priminden düşen miktarı ödedim ve 2000 lira ödedim.

Herkese geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 11 Kasım 2019; 22:8:2 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Marketlerde satılan ıslak mendiller zararlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÖzgünK -- 22 Ocak 2020; 21:21:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÖzgünK

Marketlerde satılan ıslak mendiller zararlı.
    Valla mecbur kalmayan kimse sürmez herhalde ıslak mendili oraya :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hemoroid banyosu

ve
    hemoroid yastığı çok işe yarıyor. Ameliyat oldum ve ikisini de kullandım. kabız olmayın tekrar...

• gokhanuz kullanıcısına yanıt

Hocam selam,

Lazerle tedavi ben de olmak istiyorum. Senden ricam, operasyon sonrasını biraz detaylandırır mısın?

Mesela Operasyon sonrası acı oluyor mu? Tuvaleti yaparken acı ve bir sıkıntı yaşanıyor mu? Acı oluyorsa tamamen kaç gün sonra normal "acısız" tuvalete çıkabiliyorsun? Tekrar etmemesi için dikkat edilmesi gerekenler vb.

Şimdiden çok teşekkürler..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.