Şimdi Ara

Hearthstone: Heroes of Warcraft [ANA KONU] (151. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26.758
Cevap
72
Favori
674.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: berkanvur

bu hearthstone'a dün başladımda. bu oyunda kart alıp-satma gibi biyer yok mu? birde bu goldları nasıl kasıoz. 3 oyunda 10 gold veriyor kazanırsan çok az. başka bi yöntem filan var mı? yardımlarınızı bekliyorum

Kart alip satma crafting olarak geçiyor . biraz kazık şimdilik bulaşmayın o işlere bence . günlük görevler var hergun 1tane gelir 40-60-100altin verir şansa göre o şekilde para kazanabilirsiniz . gizli görevler var birde her class ı 10level yapınca tum expert botları yenince falan 100gold gibi bi miktar para geliyor internetten bulursunuz kolayca o görevleri. Arenada yüksek winlere ulaşmak da iyi bir para kazanma yoludur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LeeOrAfk

Legendarylerin gereğinden fazla etkili oldugunu düşünmüyorum ben . özellikle brawl earth elemantal gibi pat diye oyunu değiştiren epiclerde varken legendlerin bir özelliği olmalı zaten . iyi oynayarak legendary kullanan çoğu oyuncuyu yenebilirsiniz . control warrior falan gelirse de yapacak bişey yok bi el de kaybedersin zaten belirli bir ranktan sonra başlar o tarz oyuncular rank 10da falan pek yok ilerisine gidemedim henüz

Bende legendary yok zaten, 3 günde 2 hesabımı 5-10 rank arasına getirdim 1k craft cost destelerle, ama legendarylerin ve p2w nin etkisini değiştirmiyor.
    Her oyunu kazanmalıyım diye bir düşüncem de yok zaten olamaz.

Arkadaşın verdiği link özet aslında ;

http://www.reddit.com/r/hearthstone/comments/1wn50k/til_for_a_full_collection_you_need_to_open_497/

621$ = 2.5 yıl daily ile pack açma
    Şu istatistikten sonra bana hala gelip yok yaaa oynadıkça açılıyor diyen gitsin yüzünü yıkasın gelsin tekrar.

Bence daha fazla uzatmaya gerek yok bariz şekilde ortada gerçekler.
    Kaldı ki günümüzde p2w olmayan çok az oyun kaldı ki blizzort gibi paragöz firma play to win yapsın oyunu? Yok öyle bir dünya.

Herkesin ağzının suyu akarak beklediği archeage bile paytowin açıklamasını yaptı.

• quote:

Orijinalden alıntı: LeeOrAfk

quote:

Orijinalden alıntı: berkanvur

bu hearthstone'a dün başladımda. bu oyunda kart alıp-satma gibi biyer yok mu? birde bu goldları nasıl kasıoz. 3 oyunda 10 gold veriyor kazanırsan çok az. başka bi yöntem filan var mı? yardımlarınızı bekliyorum

Kart alip satma crafting olarak geçiyor . biraz kazık şimdilik bulaşmayın o işlere bence . günlük görevler var hergun 1tane gelir 40-60-100altin verir şansa göre o şekilde para kazanabilirsiniz . gizli görevler var birde her class ı 10level yapınca tum expert botları yenince falan 100gold gibi bi miktar para geliyor internetten bulursunuz kolayca o görevleri. Arenada yüksek winlere ulaşmak da iyi bir para kazanma yoludur

teşekkürler. her classı 10 yapmakla başlayım bari :)

• Lightning Returns kullanıcısına yanıt
    Hiç 500 pack herşeye sahip ol dediğimi hatırlamıyorum. Bunu diyen ben değilim.

MTG P2W değil mi de? Oynamak için her kart oyunda kart almak zorundasınız. Kapalı beta'dan beri oynayan birçok iyi oyuncu arena sayesinde kartların çoğunu toparlamışlar.
    Tabi ki siz Release ile beraber oynamaya başlarsanız bu oyuncuların siden üstün ve ilerde olması normal olur. Aranızda 6 ay fark var.
    Oyun koleksiyon kart oyunu, herkese tüm kartlar direk verilse ne anlamı kalıyor ki?

Hatırladığım kadarıyla siz kart oyunlarda tecrübeli olduğunuz söylüyorsunuz. O zaman arena sayesinde hızlı gold farm yaparsınız, hatta stream yapıp ek gelir bile sağlayabilirsinşz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chronos1121

Hiç 500 pack herşeye sahip ol dediğimi hatırlamıyorum. Bunu diyen ben değilim.

MTG P2W değil mi de? Oynamak için her kart oyunda kart almak zorundasınız. Kapalı beta'dan beri oynayan birçok iyi oyuncu arena sayesinde kartların çoğunu toparlamışlar.
    Tabi ki siz Release ile beraber oynamaya başlarsanız bu oyuncuların siden üstün ve ilerde olması normal olur. Aranızda 6 ay fark var.
    Oyun koleksiyon kart oyunu, herkese tüm kartlar direk verilse ne anlamı kalıyor ki?

Hatırladığım kadarıyla siz kart oyunlarda tecrübeli olduğunuz söylüyorsunuz. O zaman arena sayesinde hızlı gold farm yaparsınız, hatta stream yapıp ek gelir bile sağlayabilirsinşz.

Bir süre arena spamlayıp paket açtım evet, her arenanın 3 saat sürdüğünü sayarsak sürekli arena yapamam, kaldı ki daha az vakti olan insanlar var onlar ne yapıcak?

MTG de eline kart geliyor, digitalten ibaret değil. Biraz akıllı olan insan tradeler ile kar sağlıyor hatta geçimini sağlayanlar bile var.

MTG online var diyecek olursan şimdiden yardımcı olayım sana; MtG:O normal paketlere kıyasla çok daha uygun fiyatlara sahip, ve o setin kartlarını tamamladığınızda dilerseniz MTG:O size posta yoluyla gerçek kartları yolluyor set halinde.
    Elinizde birhobiye ait koleksiyon geçmiş oluyor, dileyen kartları satıp para kazanmış oluyor.

MTG bir çok formata sahip, sadece common kartlarla turnuvalara girebilirsiniz, desteler genelde 2-4$ arasına kuruluyor, kaldı ki oyunda turnuvalarda boy göstermek için -pauper formatı değil de diğer formatlar- kart almış olsanız dahi, hem turnuvanın getirisi hem de gerçek kart şeklinde set talebinde bulunup parayı geri alma durumu mevcut.

Neden hearthstone bu kadar popüler madem diyecek olursa birisi cevap basit ; oyun çok daha basit.

Hem basit, hem görsel, hem Blizzard tarafından yapılıyor.
    MTG hakkında bilgim var, ama çok daha zor (karmaşık) ve hardcore diyebiliriz.

Ama şimdi tartışma konumuz nedir F2P oyunların P2W olması mı? Bu çok yaygın bir strateji, ve HS'de ucuz rush decklerin yaygın olması da bundan kaynaklanıyor (ama yine söylüyorum legler oyunda instant win vermiyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chronos1121 -- 3 Mayıs 2014; 19:58:42 >
    Arenada devam zorunluluğu yok. Vakti olmayanlar isterse bırakıp sonra devam eder.

• quote:

Orijinalden alıntı: W.Röntgen

Arenada devam zorunluluğu yok. Vakti olmayanlar isterse bırakıp sonra devam eder.

Biliyorum, fakat arkadaş mesajında 'sürekli arena yap farmla gold' şeklinde konuştuğu için o cevabı verdim.
    Yani günde 3-5 arena bitirip gold kasmak ÇOK ciddi bir zaman istiyor.
  • Hocam ekle benide
    Phobersus#2651
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lightning Returns

quote:

Orijinalden alıntı: W.Röntgen

Biliyorum, fakat arkadaş mesajında 'sürekli arena yap farmla gold' şeklinde konuştuğu için o cevabı verdim.
    Yani günde 3-5 arena bitirip gold kasmak ÇOK ciddi bir zaman istiyor.

Arenayı zevk almak için ounamak lazım. İlla gold kasıcam diyerek giriyorsan zaman ayıracaksın mecburen.

• @Lightning Returns Her arena 3 saat sürüyorsa siz 10win altında skor almıyorsunuzdur. Sizin için kart sıkıntı olmasa gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3qzotix

@Lightning Returns Her arena 3 saat sürüyorsa siz 10win altında skor almıyorsunuzdur. Sizin için kart sıkıntı olmasa gerek.

Genelde 7-10 win arası bitiriyorum, ama removal gelmediği arenalar çok sık olmaya başladı 2-5 win arası bitirdiğim çok oldu bu aralar.
  • Yahu arkadaşlar bu bir blizzard oyunu. Oyun aslında f2p lakin istediğiniz nitelikte oyunu oynayabilmek için daha iyi ve fazla kartlara ihtiyacınız var. Ya bunu diğer blizzard oyunlarında da olduğu gibi "farm" ile elde edersiniz, ya da kapital düzen parayı basar alırsın (ki onun da garantisi yok şuan bu oyunda). Ha dersen ki hem para vermiyim hem çok zamanımı almasın, gider ucuz yollu destelerle oynarsın. Düşük costlu, efektif.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DgnByz

Yahu arkadaşlar bu bir blizzard oyunu. Oyun aslında f2p lakin istediğiniz nitelikte oyunu oynayabilmek için daha iyi ve fazla kartlara ihtiyacınız var. Ya bunu diğer blizzard oyunlarında da olduğu gibi "farm" ile elde edersiniz, ya da kapital düzen parayı basar alırsın (ki onun da garantisi yok şuan bu oyunda). Ha dersen ki hem para vermiyim hem çok zamanımı almasın, gider ucuz yollu destelerle oynarsın. Düşük costlu, efektif.

Garantisi yok derken?
    Gayet garantisi var.
  • Kardeşim bu oyun sana göre değil, bu kadar sıkıntıya strese gerek yok. Keyif alamıyor hatta üstüne strese giriyorsan ki mesajlarından anladığım kadarıyla öyle. Bırakmanda fayda var
  • Bütün kartlara sahip olsam şahsen ben bu oyunu bırakırım. Arena dışında bir amacın olmaz. Ama para yatırmadan oynaya oynaya deste açıp legendary çıkarma beklentisi beni daha çok heyecanlandırıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: KraLmaNia10

Bütün kartlara sahip olsam şahsen ben bu oyunu bırakırım. Arena dışında bir amacın olmaz. Ama para yatırmadan oynaya oynaya deste açıp legendary çıkarma beklentisi beni daha çok heyecanlandırıyor.

Aynen. Hele legendary düşürünce içimde oluşan o his mükemmel bir şey. Kaldı ki epic düşürünce de çok seviniyosun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KraLmaNia10

Bütün kartlara sahip olsam şahsen ben bu oyunu bırakırım. Arena dışında bir amacın olmaz. Ama para yatırmadan oynaya oynaya deste açıp legendary çıkarma beklentisi beni daha çok heyecanlandırıyor.

Katılıyorum.

Oyunda bi ilerleme olması oyunu zevkli kılıyor aslında. Ayrıca sadece elindeki kartlarla güzel bişeyler yapmaya çalışmanın da zevki ayrı. Tüm kartlara sahip olunca benim de sıkılma ihtimalim var.
  • quote:

quote:

Yahu arkadaşlar bu bir blizzard oyunu. Oyun aslında f2p lakin istediğiniz nitelikte oyunu oynayabilmek için daha iyi ve fazla kartlara ihtiyacınız var. Ya bunu diğer blizzard oyunlarında da olduğu gibi "farm" ile elde edersiniz, ya da kapital düzen parayı basar alırsın (ki onun da garantisi yok şuan bu oyunda). Ha dersen ki hem para vermiyim hem çok zamanımı almasın, gider ucuz yollu destelerle oynarsın. Düşük costlu, efektif.

Garantisi yok derken?
    Gayet garantisi var.

Multi kartları discant edersin, istediklerini craftlarsın vs vs. Uğraşırsın yani, parayı verip direk sonuca gidemezsin.

• quote:

quote:

quote:

Garantisi yok derken?
    Gayet garantisi var.

Multi kartları discant edersin, istediklerini craftlarsın vs vs. Uğraşırsın yani, parayı verip direk sonuca gidemezsin.

Hocam tuşa basıyorsun craft ediyor, neyin uğraşı?
    Direk sonuç işte.

• 
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.