Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Hearthstone: Heroes of Warcraft [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Sivridis Daha Az
1 Kayıtlı Üye
25.778
Cevap
88
Favori
585.067
Tıklama
Tüm Forumlar >> Free to Play - MMO >> Diğer Free to Play Oyunlar >> Hearthstone >> Hearthstone: Heroes of Warcraft [ANA KONU]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2167 Mesaj

Tür :Card Collecting Game

Dağıtımcı :Blizzard

Yapımcı :Team 5

Platform :PC(IOS,Android)

Sürüm :Çıktı

Çıkış Tarihi :6 Mart 2014

Fiyat :Free To Play

Resmi Site : https://playhearthstone.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JSDeveloper -- 2 Aralık 2018; 21:39:6 >

|
    |
    Bahsedilenler: ANDREI , andrei

• Oyuna başlayalı sanırım 1 sene olmuş. Elimdeki kartlara ve eksiklerime şöyle bir bakayım derken kendimi hesabın içinde buldum. Oturdum tüm kartlardaki eksiklerimi hesapladım. Tüm bu hesapları yaparken golden kartları hesaba katmadım. Şu an için 230 kart eksiğim var. (Naxı tamamladım) Bu arada oyunda sahip olabileceğimiz 532 kart olduğunu hesapladım. Bilmiyorum bir yanlışlık var mı? Elimdeki eksik kartlardan 46 tanesi legendary, 89 tanesi epic, 80 tanesi rare ve 15 tanesi common kartlar. Bu kartları toz ile oluşturmak istesem 117.800 toz gerekiyor. Daha önce açtığım paketleri göz önüne alarak (açtığım paketten çıkan kartlar 35 toz getiriyor diyelim) bu tozları elde etmek için ortalama 3365 paket açmam gerektiğini hesapladım. Oyunu genelde ipad üzerinden oynuyorum. Sanırım ipad ile pc arasında kart satın alma işleminde ücret farkı var. Şu an kartlarımı tamamlamak istesem almam gereken 3365 paket için yuvarlak hesap 8925 lira harcama yapmam gerekiyor. Eğer açtığım paketlerde şansım yaver gider ve craftlamam gereken kartlar çıkarsa ya da bende mevcut bulunan rare ve legendary kartlar çıkarsa bu ücret en iyi ihtimalle yarı yarıya iniyor. Bu şansıma güvenerek açmam gereken paket sayısını 1680'e indirdim. Günde en az 100 altın kazanıyorum. Bu hesapla 4 yıl sonra tüm kartlarımı tamamlayabiliyorum. (4 yıl içinde gelecek kartlar da hesaba katılmamıştır)

Rezil, iğrenç Priest'ler hiç mi insanlık yok sizde he? Nedir bunlar he nedir? Nasıl kullanırsınız Shadow Word:Death'i Ragnaros'uma,nasıl kendi deckinize alırsınız en güçlü kartımı Entomb ile? Onlar bir elcik olsun face'e vurmak istiyor,bir el olsun boardda kalmak istiyor. Onlara müsade edeceğinize , utanmadan sıkılmadan dalga geçer gibi yok ediyor,kendi deckinize alıyorsunuz. Asıl yok edilicek biri varsa o da sizlersiniz , hiç bir işe yaramayan hırsızlıktan yolsuzluktan geçinen sizler! Utanacağınızı bilsem 1 hp ile bırakırım sizi ama ondan da anlamazsınız siz next turn 30 yaparsınız onu.

Bak Priest sana iki çift lafım daha var.Koskoca din adamısın.Shadow Word:Pain-Death'in var,Entomb'un var.Onlarca minyon,spell çalışıyor emrinde.Yakışırmı sana ufacık Violet Teacher'ımla uğraşmak?Yakışır mı bunca günahsızı ladderda madara etmek.Ama nasıl yakışmaz!Sen değil misin zamanında kendi minyonlarına bile acımadan Light Bomb atan.Anlamıyor musun beyim bu Ironbark Protector'de bir kez face'e vurmak istiyor.Ama ben boşuna anlatıyorum , diğer classların halini anlamayana anlatmaya çalışıyorum.Sen büyük Priest,din adamı,heal babası,tonla yolsuzluk yapmış Priest bey.Sen mi büyüksün?HAYIR Ben büyüğüm ben Druid , sen benim yanımda bir hiçsin bir hiç!Yanımda bir Wisp kadar değerin yok.Ama yenemeyeceksin bizi çünkü biz birbirimize vahşi doğa ile bağlıyız.Biz güzel bir aileyiz.Bunu yıkmaya senin gücün yeter mi sanıyorsun?Dokunma artık Ragnaros'uma, dokunma Ancient of War'uma, dokunma Deathwing'ime. Eğer onların kılına zarar gelirse ben ömrümde bir karıncıya bile incitmemiş,içi doğa sevgisi ile dolu olan ben Druid hiç düşünmeden çeker atarım 30/30 C'Thun'umu anlıyor musun? Atarım ve dönüp arkama bakmam bile!

Mesaja bak birde mesajı yazana bak Canın pek tatlıymış.Durduk yere sen sataş,sen hakaret et,kıskançlık yapıp çamur at ben karşılık verincede mağdur olan sen ol varmı öyle bir dünya Sanki bana sataşıcak yer arayan ve hakaret eden kendisi değilmiş gibi UTANMADAN birde bu mesajı yazıp masum ayağına yatmış Salakmı sanıyorsun sen milleti? Yemezler Bari azıcık erkek olda yaptıklarının arkasında dur.Sizin bu anlamsız sataşmalarınıza ve hakaretlerinize karşılık verirken zaman zaman bende çok hoş olmayan şeyler söyleyip senin kadar olmasa bile hatalı duruma düştüm ama kalkıpta senin gibi 180 derece dönüp milleti salak yerine koyucak bir mesaj yazmıyorum aksine söylediklerimin arkasındayım.Az erkek ol az erkek yazık...Senle herhangi bir derdim bile yokken şahsıma hakaret edip,sataştıktan sonra böyle bir yorumun SENDEN çıkıyor olmasıda hayatta görüp görebileceğimiz EN SAÇMA şeylerden biri olsa gerek.Sanki durduk yerden millete sataşan siz değilsinizde benmişim gibi davranmaya kalkma sakın.Herhangi bir zararımın dokunmadığı birinin bana böyle saldırmasının kıskançlıktan dolayı olduğunu düşünüyorum doğrudur.Bu iğrenç davranışlarını açıklayabilecek bir sağlık durumun yada bilmediğimiz başka iğrenç bir yönün varsa onuda söyleyebilirsin.
    Bir kart oyununun konusunda sırf kıskançlıktan bana böyle saldıracak kadar bu oyunu ciddiye alıyorsan eğer senin bütün hayatın kart oyunu olmuş.Yardım alması gereken bir kişinin(insanlara durduk yerden laf sokabilecek kadar hasta ruhlusun sonuçta) bir başkası için 'umarım yardım alır' demeside sanırım insanın karşısındakini kendisi gibi görmesinden kaynaklanan bir durum yazık kıyamam sana.Çevrendeki insanlara Allah sabır versin diyorum.

Bu arada oyun oynayan neredeyse herkesin karşılaştığı, bildiği ve nefret ettiği bir oyuncu türü vardır.Oyunlardan sonra karşıdaki rakibi ekleyip kaybettiği oyun için kılıf arar(oyuncuların deyimiyle ağlar) ve&veya direk laf sokar,hakaret eder ve ardındanda siler yada engeller.Bunu yapanların büyük bir kısmıda çoluk çocuktur.Yazdığın mesajda bana laf sokuşturup,hakaret edip engellediğini söylemende çok manidar olmuş, kumaşını belli ediyorsun Hayatı oyun olmuş birinin oyun hayatındaki alışkanlıklarını oyun dışındada devam ettirmesi çok şaşırılıcak bir durum değil gerçi.

Olayları açıklığa kavuşturalım şimdi.DildoFagginzin bana durduk yerden laf soktuğunu ve tartışma başlattığını belirttiğim uygunsuz mesajını 'şahsa hakaret/küfür' olarak şikayet ettim ve bir kaç saat içinde bu mesaj silindi.Aynı şekilde seninde durduk yerden bana laf soktuğunu belirttiğim mesajı yani DildoFagginzin başlattığı bu tartışmaya bir anda dahil olarak yazdığın ilk mesajı 'şahsa hakaret/küfür' olarak şikayet ettim ve bu mesajda bir kaç saat içinde silindi.Bana durup dururken laf sokulan bu mesajlara kadar ikinizlede herhangi bir husumetim olmadığı halde bana yazılan bu mesajlar 'şahsa hakaret/küfür' olarak görülüp siliniyorsa eğer kimin haklı kimin haksız olduğunu konuşmaya bile gerek yok

Şu ana kadar yazdıklarını destekleyebileceğin hiçbir şey olmadı bu yüzden yazdıkların 'boş laf' tan ibaret.Sadece konuşuyorsun.Konuştuklarınıda anlayamadıkların yönlendiriyor.Burnunun dikine gidiyorsun yanlış yoldasın.

(Kolentodan hızlı tırmandım. 16 win streak yaptım kolento hiç yapamadı falan filan...)

Yazdığım cümle birebir bu olmamakla birlikte senin uydurduğun bu lafın gerisini getireyim daha önceki mesajımdan 'AMA aynı zamanda ve aynı modda oynamadığımız için bu muhabbet anlamsız olucaktır' Bu cümleyi algılamakta cidden sorunmu yaşıyorsun ? Falan filan diye geçiştirip olayı niye saptırıyorsun amacın ne senin ? Mesajda 'kolentodan çok daha iyiyim,kolentonun yaptığı deckler beş para etmez boşverin onu' tarzı kelimeler kullandımda benimmi haberim yok? Mesajımı en baştan okuyup anlamaya çalışırsan eğer kolentonun destesini kötülemediğimi ve onunda ranka,moda,rakip oranlarına göre desteyi sürekli değiştirdini sabit bir deste olamayacağını belirttim.Bilinen herhangi birinin yaptığı desteyi yanlış rankta kullanıp yanlış moda uyarlamaya çalışıp başarısız olan oyuncuların sayısıda az değil sonuçta.

Buda bir önceki mesajımdan 'İşin özü şuki çok uzun zamandır ranked chest dışında ranked oynamayan biri olarak herhangi bir ranked oyuncusuyla kıyaslanmam saçma olucaktır.'bu muhabbet anlamsız olucaktır' lafını söylememin asıl nedenide budur.'
    Bunuda anlamamışsın belliki.Anlaman için daha ne kadar gözüne sokayım?

'1 aylık performans ile bütün bir profesyonel oyuncuyu kıyaslamanız beni gerçekten bitiriyor'

Uzun zamandır ranked oynamadığımdan dolayı herhangi bir kıyaslama söz konusu olamayacak olsada senin sandığının aksine 2 günlük oyuncu değil tamamen profesyonel bir oyuncuyum bunuda belirtmek isterim.O senin dediğin 1 aylık performans ranked chest için oynadığım 12.5 saatten ibaret daha fazlası değil.Vakti zamanında legendde yüksek sıralamalarda az oyun oynamadım(daha açık konuşmak gerekirse eğer legend rank 1-10 arasına defalarca kez girdim ).Geçen ayda rankedi bıraktığımdan beri ilk defa 'paslanmışmıyımdır acaba?' yada senin tabirinle 'profesyonelliğimden bir şey kaybettimmi acaba?' diyerek tırmanmaya başladım.Bu sorunun cevabı ise resimdeki gibi 57 dakikada rank 4 iki yılzıdan rank 1 üç yıldıza 57 dakikada tırmanıp alınan 16'lık galibiyet serisi oldu.Bu 12.5 saat içinde yakaladığım 16'lık serinin dışında daha öncede paylaştığım 11'lik ve 7'lik serilerde oldu.Paylaşmaya değer görmediğim 7'den küçük serilerde yakaladım elbette.Çok uzun zamanın üstüne ilk denememde bile böyle sonuçlar alıyorsam eskiden rankedda ne kadar profesyonel bir oyuncu olduğumu tahmin etmen zor olmayacaktır.Ranked oynayabilecek sabrım olsaydı eğer eskiye bakmaya gerek kalmadan şu an bile çok iyi işler çıkarabileceğimden eminim orasıda ayrı bir konu.Eski demişken hearthstone'un çıkmasına daha çok uzun yıllar varken hearthstone'a en yakın oyunlardan biri olan yu-gi-oh'tanda bahsetmek lazım.Her ne kadar kanıtlayamayacak olsamda 'Yu-Gi-Oh! Joey The Passion' oyunundan başlayarak daha sonraları çıkan pek çok yu-gi-oh oyunununda resmi&resmi olmayan yu-gi-oh sitelerince ve forumlarınca düzenlenen bir çok turnuvaya katılıp çok kezde kazanmış bulunmaktayım.Belirtmek gerekirse 12.5 saatte elde edilen bu performans benim kırk yılda bir elde edebileceğim bir performans olmamakla beraber tam aksine aradan çokça zaman geçsede ilk seferde elde ettiğim,yıllardır devam eden ve yılların getirdiği profesyonellik ile elde edilmiş bir performanstır.

'Ayrıca farkındamısın bilmiyorum ama beni sürekli boş lafla itham ediyorsun fakat boşun allahını burda sen yapıyorsun. Sen nasıl eski postlarımdan ara bul diyorsan bende öyle git kolentonun youtube kanalından bul diyorum'

Ben söylediklerime destek çıktığım halde sen çıkamadığın için 'boşun allahını' sen yapıyorsun kusura kalma ama gerçekler senin sandığından ibaret değil.Tekrar koyuyorum resmi mesaja aman bulma zahmetine girme sen.Baksana okuyup anlama zahmetine bile girmiyorsun sonuçta.Bahsini ettiğin seriyi bulamadım öyle bir seri varsada hangi rankta yakalandığıda belli değil şimdilik.Kolentonun videolarınıda az çok bilirim arada başka destelerlede oynuyor ama sadece bir destenin skorunu tutuyor.Arada başka destelerle oynadığı için dikkat edersen oyundan oyuna rank değişebiliyor.O yüzden böyle bir seri varsa bile bunun seri olmama ihtimalide var.Biri çıkıp legendde 50'lik seri yaptımda diyebilir ama önemli olan kanıtlayabilmek.Aksi takdirde boş laftan ibaret hepsi.

' Ayrıca söylemeden edemeyeceğim, gördüğüm en sosyopat, en egoist insanlardan birisin lakin sıradan bir sosyopatın aksine kendinden başka hiçkimsenin aklını manipule edemiyorsun. İlk yaptığım yorumu "laf sokma çabası" olarak nitelendirmen ise sana yakıştırdığım sıfatların nacizane ispatı.' yazmışsın.

Bana yakıştırdıklarının seni yansıtıyor olması gerçeği ile birlikte her zamanki gibi yine boş laflar silsilesi olmuş.İlk yaptığın yorum neydi hatırlayalım ? 'Bende hep öyle derim Usain Bolt ile aynı pistte koşmadığım için insanların benimle usain boltu karşılaştırması çok anlamsız. 'Benim mesajıma yanıt olarak yazılmış bu mesaj sence masum bir mesajmı ? Aklı başında her insan için 'sen kimsinki,kendini kolentoylamı kıyaslıyorsun,usain bolt ile benim kıyaslanmam gibi olmuş' gibi yanlış anlaşılmalara sebebiyet verebilecek bir cümle olduğunun farkında değilmisin.Bu cümleyi nasıl bir niyetle yazarsan yaz yanlış anlaşılmaya elverişli bir cümle olduğu için %100 hatalısın.Bu cümleyide iyi niyetli olarak yazdığını kesinlikle düşünmüyorum orası ayrı.

'Sürekli kanıt istiyorsun fakat kendi ifadelerini kanıtlama çabası içinde değilsin. Kendinden emin bir tavır takınıp cümlenin sonuna. " " yapıştırman, tahrik edici ifadeleri tırnak içine alarak belirginleştirmen zaten kafa yapını ele veriyor.

Bu cümlenin senden çıkması ilginç olmuş.Ben söylediklerimin arkasında dururken senden daha hiç bir şey göremedik sonuçta.Sürekli olarak desteksiz ve boş mesajlar yazmana rağmen böyle bir cümle yazabilecek cesareti bulmana şaşırdım doğrusu.Usain bolt içeren yorumun ile durduk yerden bana sataşıp olay çıkarman zaten senin kafa yapını en baştan ele verdide nasıl bir insan olduğunu anladık.Bana durduk yerden sataşmanın arkasındaki sebebide tahmin ediyorum ya neyse onuda anlayan anlamıştır.

Gelelim sona 'Burada ağzına gelen küfürü saysan sararmaz tek bir yaprağım. Sen herhangi bir eleştiriyi kaldıracak erdem ve olgunluğa erişene kadar ben bu tartışmayı devam ettirmeyeceğim. Hayatta başarılar.'

Ağzıma gelen küfürü sayıcak seviyeye yada senin gibi millete durduk yerden laf sokucak seviyeye düşmeyeceğimden emin olabilirsin.Seninle en ufak bir ilgim, alakam olmasada durup dururken bana yazdığın uygunsuz mesajın 'şahsa hakaret/küfür' olarak şikayet edilmesinden sadece bir kaç saat sonra silindiğinide belirtmekte fayda var.Durup dururken bir insana laf sokabilecek kafa yapısına sahip senin gibi bir insanın olgunluk ve erdemden bahsetmeside çok komik bir durum.Eleştri konusuna gelicek olursak eğer sen önce okuduğunu anlamayı öğren sonra eleştri yaparsın.Okuduğunu anlamayınca yaptığın eleştirde boş laftan ibaret oluyor ne yazıkki.Tartışma dediğin şey durup dururken bana laf sokman,söylediklerini hiçbir şekilde destekleyememen,okuduğunu anlayamaman,cümleyi önemli bir yerinden kesip 'falan filan' diye geçiştirip konuyu saptırmandan ibaretti.Kendini geliştirip gerçek bir tartışma yapabilmen dileğiyle.Hayatta başarılar.

• Yarbay
    8231 Mesaj
    Güzel inceleme olmuş
    Steam: -Bane
  • Yarbay
    2167 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: denn1s33

Güzel inceleme olmuş

Teşekkürler Deniz
    |
    |

Orijinalden alıntı: ElwinVanDyke

quote:

Orijinalden alıntı: denn1s33

Güzel inceleme olmuş

Teşekkürler Deniz

Alıntıları Göster
    Konusu vardı zaten demek için geldim fakat daha iyi bir konu olmuş. GJ
    |
    |

• Yarbay
    7345 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Vilgefortz of Roggeveen

Konusu vardı zaten demek için geldim fakat daha iyi bir konu olmuş. GJ

Alıntıları Göster
    aynı konudan iki tane oldu. tek farkı kimsenin görmeyeceği ilk mesaj

Orijinalden alıntı: [__Zahid__]

aynı konudan iki tane oldu. tek farkı kimsenin görmeyeceği ilk mesaj

@Illidán Stormrage

Teşekkürler. Tutmayacak gibi ama
    |
    |

karttan oluşan bir paketle oyuna başlıyor.

Mağazada her kart 1$ seviyesinden satılacak."

Düzeltilir misin şurayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurtlar1971 -- 19 Aralık 2013; 20:25:54 >
    |
    |

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: kurtlar1971

Final Sürümü yıl sonunda gelmesi mümkün değil, henüz open beta bile gelmedi.
    İlk mesaj dahada büyütülebilir planların vardır zaten ..
    |
    |

quote:

Orijinalden alıntı: Pend0s

İlk mesaj dahada büyütülebilir planların vardır zaten ..

Alıntıları Göster
    @Pend0s

Evet daha da genişleteceğim.

@kurtlar1971

Tabi ki de eklerim. Teşekkürler. Ben yazıyı donanımhaber incelemesinden almıştım eksik ve yanlış olanları kısımları mevcut.
    |
    |
    Bahsedilenler: Pend0s , kurtlar1971

@Pend0s

Evet daha da genişleteceğim.

@kurtlar1971

Tabi ki de eklerim. Teşekkürler. Ben yazıyı donanımhaber incelemesinden almıştım eksik ve yanlış olanları kısımları mevcut.

Alıntıları Göster
    Ben o zaman bir soru sorayım.Bu açtığımız decklerden benim kullanmadığım classların kartları çıkıyor onları satabiliyor muyuz ? Craft modu var ama orda mavi bir şey karşılığında 1 kart yaktım galiba ama bir daha yapamadım nasıl oluyor orayı bi detaylı anlatır mısın ?

• Yarbay
    2167 Mesaj
    quote:

Ben o zaman bir soru sorayım.Bu açtığımız decklerden benim kullanmadığım classların kartları çıkıyor onları satabiliyor muyuz ? Craft modu var ama orda mavi bir şey karşılığında 1 kart yaktım galiba ama bir daha yapamadım nasıl oluyor orayı bi detaylı anlatır mısın ?

Tabi ki de.

Her karakterin belli özel kartları mevcut. Oyuna ilk adım attığınızda size belli birkaç tanesini veriyor(yaklaşık 10 tane). Siz seviye atladığınızda geri kalan 10 tane kartı açıyorsunuz. Bu kartlar sınıfın özel kartları olduğu için bu kartları toza çevirmeniz mümkün değil. Kısaca ilk başta seviye alarak elde ettiğiniz kartları toza çeviremiyorsunuz. Paket açarak veya Arena sonunda kazandığınız kartları; My Collection>Crafting Mode yolunu izleyin ve daha sonra kartı beğenmiyorsanız yada fazla ise veya gereksiz bir kart ise o kartı seçip "disenchant" denemeniz kartı mavi toza çevirecektir. Mavi tozlar ile gerekli olan kartı oluşturabilirsiniz. Ayrıca bu tozları hem kartları yakarak hemde Arena' da oynayarak kazanabilirsiniz.
    |
    |

• Yüzbaşı
    369 Mesaj
    quote:

quote:

Tabi ki de.

Her karakterin belli özel kartları mevcut. Oyuna ilk adım attığınızda size belli birkaç tanesini veriyor(yaklaşık 10 tane). Siz seviye atladığınızda geri kalan 10 tane kartı açıyorsunuz. Bu kartlar sınıfın özel kartları olduğu için bu kartları toza çevirmeniz mümkün değil. Kısaca ilk başta seviye alarak elde ettiğiniz kartları toza çeviremiyorsunuz. Paket açarak veya Arena sonunda kazandığınız kartları; My Collection>Crafting Mode yolunu izleyin ve daha sonra kartı beğenmiyorsanız yada fazla ise veya gereksiz bir kart ise o kartı seçip "disenchant" denemeniz kartı mavi toza çevirecektir. Mavi tozlar ile gerekli olan kartı oluşturabilirsiniz. Ayrıca bu tozları hem kartları yakarak hemde Arena' da oynayarak kazanabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    ibrahimuner#2305 b.tag

• Yarbay
    2167 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Westside26

ibrahimuner#2305 b.tag

Ekledim listeye.
    |
    |

quote:

Orijinalden alıntı: Westside26

ibrahimuner#2305 b.tag

Ekledim listeye.

Alıntıları Göster
    DH nicklerini de ekleyebilirsin listeye kim kimi eklediğini bilsin
    quote:

Orijinalden alıntı: gokg

Alıntıları Göster
    Yeni patch de yazdığına göre rank her ay sıfırlanacakmış değil mi?

30+ Diablo III Oyuncuları Kulübü

Hearthstone : DarkEternal#2641
  • Yarbay
    2167 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: DarkEternal

Yeni patch de yazdığına göre rank her ay sıfırlanacakmış değil mi?

Evet her ay sonu ranklar sıfırlanacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Tabi ki de ekliyorum hemen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

quote:

Alıntıları Göster
    Battle Tag: MusMetaLci#2927

Beni de eklersen sevinirim, yeni başlayacağım.
    |
    |

• Yarbay
    2827 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Hz Carrier

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Entaroadun#2941 battle tag. Deste oluşturmak konusunda hâlâ sıkıntılarım var. Bir türlü neyi alacağıma karar veremiyorum ya da bir türlü yeterince iyi olmuyor. Mage hariç hiçbirini beceremedim daha.
    |
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
e-ticaret
google reklamları
haberler
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,473
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.