Şimdi Ara

HDP İstedi, Askere Göktürkçe Yazı ve Semboller Yasaklandı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
255
Cevap
0
Favori
12.893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu ordu Türk ordusudur ağlayıp zırlayın istediğiniz kadar yasaklayın bunun önüne geçemezseniz. Hesap vereceğiniz günü sabırsızlıkla bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Knights of Cydonia

Bu ordu Türk ordusudur ağlayıp zırlayın istediğiniz kadar yasaklayın bunun önüne geçemezseniz. Hesap vereceğiniz günü sabırsızlıkla bekliyorum.

haha evet dış destekli askeri darbeylemi ?...inş bu ülke bir daha gericilik akımı görmez...malum bu kafanla televizyonu bile 30 sene sonra izledik..aman allah korusun...yasaklanan türklük değil orası askeriye koluna kafana gore etiket yapıştıramazsın..o orduda türkte var kürtte arapta ermenide okey...ve bir bayrağı vatanı koruyor senin ırki türklüğünü değil..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 29 Eylül 2017; 17:22:12 >
  • Saçmalığın daniskasi, yazıklar olsun tsk yi ne hale getirdiler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aslanoto A kullanıcısına yanıt
    Trolünde bir zekası olmalı,

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türklüğe karşı kol kola girip savaş aşan akp ve hdp yine bir arada.

• Kara kuvvetlerimizin kuruluşu M.Ö.209 yılında Hun Devleti Mete döneminde gerçekleşmiştir. Kara Kuvvetleri armasında da bu tarih yer alır.Hun devletinden sonrada Göktürk ile devam etmiştir. Kurulus tarihi M.Ö 209 olan bir askeri kurulusun o tarihteki atalarindan semboller kullanmasi gayet normaldir. Asker psikolojisine de gayet uygundur.

Türk ün atasını bilmesi, ona sahip çıkması ve gurur duymasıdır bu.

Cumhurbaskanligi forsu nda 16 yıldız 16 eski türk devletini temsil eder. Siz ona da karşı çıkarsınız şimdi ?

Karşı çıkanlar veya kendini Türk hissetmeyenler, Türk askerine karışmasın. Bakınız bu bir ırk meselesi değildir o yüzden ki Atatürk " Ne mutlu Türküm diyene" demiştir.

Yok biz kürtüz yok şu ırktanız falan filan diyenler var. Öncelikle askerlere bunları zorla taktirmiyorlar. Yaşadığın ülkesinin ismi ? Türkiye. İçinde bulunduğun ordunun ismi ne ? Türk Silahlı Kuvvetleri. Sizin mantığınıza göre bu dediklerimin de hepsi değişmesi gerekir.

Diyeceğim o ki boş yapmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R_DeNiro -- 29 Eylül 2017; 17:55:12 >

• kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Madem ABD'yi örnek alıyoruz, ABD ordusunda askerler üniformalarına istediği gibi punisher, yıldız, kartal gibi amerikancılığı çağrıştıran armaları ekliyor ve yasak değil. Türk Kara Kuvvetlerinin armasında M.Ö. 209 yazar ve Türk ordusu her sene bu kuruluş yılını kutlar. M.Ö. 209'da Türk ordusunu kuran Metehan'ın askerlerinin uniformalarına Göktürkçe arma, kurt eklemesi kadar normal bir şey yok. Hani diyorsunuz ya ABD şöyle böyle işte ABD askerlerine böyle bir yasak yok?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leon -- 29 Eylül 2017; 17:52:05 >
  • Leon kullanıcısına yanıt
    benim bilidğim o armalar yani ordunun türünü belirliyor kartal ı havacılar kullanıyor top gun damı izlemedinbizdede havacılarda paraşütlü armalar var mesala,bende tankımsı top gibi bişey vardı zırhlı birlik olduğu için...yani ordu belirliyor kişi değil..kişisel ozel istek seçim yok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 29 Eylül 2017; 18:2:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Civitas Terrana

Eşitşik ilkesi gereği doğru bir karar verilmiş.

Şimdi Arap bir vatandaşımız çıkıp “Ben Arapça semboller takıcam” dese

Veya Süryani bir vatandaşımız “Ben Süryanice semboller takıcam” dese,

Veya bir Rum vatandaşımız çıkıp “Ben Rumca harfler takıcam” dese izin vermezsiniz. Ama nedense Göktürkçeye pozitif ayrımcılık yapılıyor.

Bu nedenle ya bütün sembollere/dillere izin vereceksiniz ya da hiçbirine.

Ülke Türkiye Cumhuriyet Devleti. Eşit olacağım diye bazen saçmalayan kesimden oluyorsunuz az kendinize çeki düzen verin. Milletin ekmeğine yağ sürmeyin.

Bu ülke TÜRKLERİNDİR. Kafaya göre sembol falan takamaz kimse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TRI CLICK 0.7

Cahil arkadaşım kimseye zorla taktırmıyorlar

İsteyen personel operasyon bölgesinde takıyor

orududa ozel istek ozel arma gibi birşey olmaz canım sen kafana gore arma takamazsın bitti hiper kültürlü üst level çığırımı...askerlik yaptınmı? sanmıyorum...orduyu sosyal tatil sitesi sanıyorsunuz herhalde..işinize gelmiyince cahili yapıştırın zaten tek bildiğiniz iş o....gidinde askere o soluduğunuz nefesin hesabını vereceksiniz armayı geçtim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 29 Eylül 2017; 18:12:2 >
    Dağda gezen askerin motivasyon amaçlı üniformasina taktigi amblem seni bu kadar rahatsız mı etti

Gerçi sizin gibiler yüzünden o üniformanın değeri ve anlamı da kalmadı

-15 temmuz için hazırlanan afişlerde tüm TSK yı darbeci ilan ettiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRI CLICK 0.7 -- 29 Eylül 2017; 18:16:46 >
  • HDP nin sayısı kaç kim oluyorda isteyecekde yapılacaki Akparti istediği için değişir, ve yerindedir, HUN Atilla Teoman Mete bunların torunları Macar Bulgar Alman Rus hristiyanı oldu çoğu, bizi temsil etmez, Osmanlıyı takip edeceğiz.

• quote:

Dağda gezen askerin motivasyon amaçlı üniformasina taktigi amblem seni bu kadar rahatsız mı etti

Gerçi sizin gibiler yüzünden o üniformanın değeri ve anlamı da kalmadı

-15 temmuz için hazırlanan afişlerde tüm TSK yı darbeci ilan ettiniz

ordunun ne olduğunu bilmeyen askerliğini bile yapmayan siyasi hölööğğğlerle tartışıyom zaten ne uzatiyosam bende zaten hata..askerde 1 mm lik sakalının, pipindeki 1cm lik kılın hesabını vericen bak armayı geçiyorumo arma devede tüy kalırgidinde gorun party time

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 29 Eylül 2017; 18:20:28 >

• Bir "Cahil ilan edilme" konusuna daha hos geldiniz..

• Bunu da ki arapca yapacaksiniz...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • el attınız madem bu alfabeyide silin göreyim
  • Sorun yok beyler,

Hepsinin hesabını tek tek soracağız bir gün..

Devran dönecek.

• quote:

Askerde iyi zıplatmışlar seni o yüzden bu acın demi ?

Anladım şimdi seni

Kötü bir iz bırakmış sende :D

5 senedir TSK nin içindeyim .D

4 seneHakkari de bulundum

Sakal tıraşı mı öğretecen bana

yoo çavuş olarak yaptım sıkı kuralları biliyon ozaman no problem askeriyede üniformada kişisel özel istek olmadığını bilmen lazım ozaman niye diretiyon? hiç biryerde ozel kafama gore arma takıyım olayı yok...
  • Bu yasakta emeği geçen herkese en hafif tabirle "selam" ederim.
    1 saatir senin bilgi yetersizliğinden tartışıyoruz

Nusaybin/Sur meskun mahal catışmalarından sonra operasyon bölgesindeki askerlere kıyafet, bot hatta hücum yeleği teçhizatlara serbestlik getirildi, saç sakal da dahil buna

Ordudaki bazı teçhizatların yetersizliğinden dolayı internetten sipariş verip kendi teçhizatını kullanan personeller oldu

Arma konusuna gelirsek genellikle doğu iller / çatışma bölgelerinde kullanıldı

Ankara, batı illerinde böyle arma falan göremezsin zaten yasaktı

Batı illerinde kullananana denk geldiysen büyük ihtimal özel kuvvetendir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRI CLICK 0.7 -- 29 Eylül 2017; 18:56:4 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.