Şimdi Ara

HDP İstedi, Askere Göktürkçe Yazı ve Semboller Yasaklandı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
256
Cevap
0
Favori
12.893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kraven

quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

cevap vermeyince hemen hakaretler, evet milliyetçiler bana bir örnek verirmisin ırki bir tanımı zorla söyleten gelişmiş ulus örneği bekliyorum?? sen ilk once milliyetçilik ne onu öğren...ırkı tanım üstünden diğer ırkları birleştiren dünya üstünde bir ülke dahi yok ha, onu sadece sen yapmaya çalıştın zaten mayada tutmadı doğunun çoğunluğu kendini türk filanda hissetmedi..okey..

Allah akıl fikir versin. Yaşın da daha genç aslında, fazla büyümeden aldırabiliriz, daha fazla büyümeden kurtulmak lazım.

bir ülke örneği vermekten bile acizsin sorumu bile cevaplıyamıyorsun çünkü dünya üstünde oyle bir ülke olmadığı için, olmadığını sende biliyorsun sıkışıncada hakaretler aşağlamalar klasik zihniyetiniz nasıl olsa..hadi güle güle..

• aslanoto A kullanıcısına yanıt
    Gokturkler olmasaydi sen bugun burada olamazdin. Kendi atalarini reddetmek yozlasma ornegidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1881

quote:

italya fransada inglitere var...ordada yaşayan başka ırklar var...

ama inglterede yaşayan bir türk ne mutlu inglizim diyene, yada her asker ingiliz doğar, yada ingilizm doğruyum çalışkanım demiyor zaten zorla dedirtseler dünyayı başta siz ayağa kaldırırsınız ordaki türkler gavurlaştırılıyor diye...meraketme benim soyum has türk ama yapılan yanlışları görmüycek kadar kör değilim..ha o yanlışlardan geldiğimiz noktada bu..

Çok şükür bugün de saçmaladığını gördüm. Teşekkür ederim.

ırki tanımını, ülkesindeki diğer ırklara zorla söyleten gelişmiş(yada az gelişmiş farketmez) ulus örneği verirmisin canımın içi bak sorum çok basit ilkokul düzeyinde? bu üstün insan, kültür boğulması halinle zorlanmaman lazım..?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 29 Eylül 2017; 16:24:7 >

• Şimdi saf bir ırk olsak mesela Türkmenistan gibi Kazakistan gibi bu alınan karara saçmalık derdim ama ülkemizde sadece Türkler yaşamıyor. Kürtler Lazlar Zazalar gibi etnik gruplar var. Amerika'da askeri kıyafetlerin üstüne ''For Our Strong European Race'' yazsalar bunu faşistlik olarak yorumlardık değil mi. Milliyetçilik artık geri kalmış bir ideoloji bence

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Sen olaya hakim değilsin yalnız. Kimse kimseye bir şey dayatmıyor. Bu Göktürkçe yazıları isteyen alıp ekliyor üniformasına, kişisel tercih yani.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kraven

quote:

cevap vermeyince hemen hakaretler, evet milliyetçiler bana bir örnek verirmisin ırki bir tanımı zorla söyleten gelişmiş ulus örneği bekliyorum?? sen ilk once milliyetçilik ne onu öğren...ırkı tanım üstünden diğer ırkları birleştiren dünya üstünde bir ülke dahi yok ha, onu sadece sen yapmaya çalıştın zaten mayada tutmadı doğunun çoğunluğu kendini türk filanda hissetmedi..okey..

Allah akıl fikir versin. Yaşın da daha genç aslında, fazla büyümeden aldırabiliriz, daha fazla büyümeden kurtulmak lazım.

bir ülke örneği vermekten bile acizsin sorumu bile cevaplıyamıyorsun çünkü dünya üstünde oyle bir ülke olmadığı için, olmadığını sende biliyorsun sıkışıncada hakaretler aşağlamalar klasik zihniyetiniz nasıl olsa..hadi güle güle..

Bir şeyden aciz falan değilim de seni muhatap alıp konuşmaya çalışmanın ne kadar büyük bir fecaat olduğunu hatırlattın bana. O yüzden dikkate almıyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 1881

quote:

italya fransada inglitere var...ordada yaşayan başka ırklar var...

ama inglterede yaşayan bir türk ne mutlu inglizim diyene, yada her asker ingiliz doğar, yada ingilizm doğruyum çalışkanım demiyor zaten zorla dedirtseler dünyayı başta siz ayağa kaldırırsınız ordaki türkler gavurlaştırılıyor diye...meraketme benim soyum has türk ama yapılan yanlışları görmüycek kadar kör değilim..ha o yanlışlardan geldiğimiz noktada bu..

Çok şükür bugün de saçmaladığını gördüm. Teşekkür ederim.

ırki tanımını, ülkesindeki diğer ırklara zorla söyleten gelişmiş(yada az gelişmiş farketmez) ulus örneği verirmisin canımın içi bak sorum çok basit ilkokul düzeyinde? bu üstün insan, kültür boğulması halinle zorlanmaman lazım..?

E tamam hemen şımarma, saçmaladın bir kere. Bu yeter bugün için.

Hollanda'daki amcana sor, kuzenlerine sor ki onlar daha iyi bilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Trakyaali

Şimdi saf bir ırk olsak mesela Türkmenistan gibi Kazakistan gibi bu alınan karara saçmalık derdim ama ülkemizde sadece Türkler yaşamıyor. Kürtler Lazlar Zazalar gibi etnik gruplar var. Amerika'da askeri kıyafetlerin üstüne ''For Our Strong European Race'' yazsalar bunu faşistlik olarak yorumlardık değil mi. Milliyetçilik artık geri kalmış bir ideoloji bence

Turkiye turklerin ulkesidir. Bu yazi irkcilik olmaz. Dunyanin neresine gidersen git bu boyle. Amerikada bile.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LorneMalvo

Sen olaya hakim değilsin yalnız. Kimse kimseye bir şey dayatmıyor. Bu Göktürkçe yazıları isteyen alıp ekliyor üniformasına, kişisel tercih yani.

orda kişisel tercih olmaz sen göktürk işlersin diğeride gider arabia kralı işler diğeri gider ermeni gorselleri sembolleri işler biri hristiyandır gider hz. isa işler yani ucu açık ve bölünmeci yasaklanması son derece normal yani, orası sosyal tesis değil...türkiye bayrağı dışında hepsi sakıncalı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 29 Eylül 2017; 16:49:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Periah

Gokturkler olmasaydi sen bugun burada olamazdin. Kendi atalarini reddetmek yozlasma ornegidir.

İslamla şereflendikden sonra biz 4 kıtaya hakim olduk yoksa olamazdık, anadoluya giremezdin, Alparslanın islam içerikli konuşmalarını oku, islam ümmeti çoğunlukda ve güçlü oldu her dönem. Allah büyük.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fade to Black

quote:

Orijinalden alıntı: herscher

quote:

Orijinalden alıntı: Fade to Black

Lan Göktürkler olmasa İslam bile olmazdı.Şerefsizler!

Git tarihi okuda gel. İslamiyet Türklere zulüm edilerek kabul ettirilmiş bir şeydir. Göktürklerin Tengrisi vardır. 2 dakika okuyun be 2 satır fazla değil

kimin neyi nasıl kabul ettiğinden bahsetmiyorum ukala.
    git sen tarih oku.Göktürkler islamiyet inerken kimle savaşmış öğren.

Ya adı üstünde Göktürk. Gök tanrı inancı, tengri biz menen (Tanrı bizimledir). Bakın "TANRI". Aynı şekilde "ALLAH" arapça tanrı demektir ingilizcesi "GOD" Almancası "GOT". Göktürklerin islamiyetin kabulu ile hiçbir alakası olmadığı gibi eğer kendini arap sevici değil de TÜRK olarak görüyorsan orta asyadan süre gelen inancında Gök Tanrı inancı olduğunu bilmen gerekir. Ne zaman ki Türkler İslamiyete geçmiştir o çok övünülen orta asya Türklerinin modern yaşayış biçimiyle hiçbir alakamız kalmamıştır. Hala daha geriye giden bir millet olarak soyumuzu devam ettirmekteyiz.

Gokturk ve hun devletlerinin kapladiklari alanlara bir bakin. Sanki Islam dan once biz yoktuk. Sanki Islamdan once eften puften bir topluluktuk gibi konusuyorsunuz ve komik duruma dusuyorsunuz.

Islamdan once Çini egemenligi altina alan , cin seddinin insaasina neden olmus milyonluk ordular yoneten buyuklukte dev gibi ulkelere sahip insanlardik biz.

Atilla zamanin musluman olmayan Turkler tum avrupayi sarsmis Bati ve Dogu romayi egemdnligi altina sokmustur. Yine hazar devleti gibi buyuk ve kulturel acidan gelismis uluslar , uygurlar gibi uygarligin adini olusturmus ayri devletlerde vardir.

Turkler Islamdan oncede buyuktu. Islamdan sonrada buyuktu. Bizim musluman olmamiz bizden cok Islamin isind gelmistir cunku Araplar yasadiklari o kisz parlak donemin ardindan sonup gitmisler ve islamin ayakta durmasini Orta Asya dan gelen Savasci Turk kulturu saglamistir.

Selcuklularin kuruculari , Osmanlinin kuruculari arabistan bedevilerinden cok Orta Asya turklerine benzerlef bunlari bir arastir. Biz sonradan araplastik.

E ben de aynı şeyi söylüyorum Üniforma diyorum, adı üstünde diyorum, tek tip olmalı diyorum, kafana göre modifiye edemezsin diyorum. Yazdım bunu konuya.

Senin bakış açına katılmıyorum yalnız. Sen farklı bir kafadasın. Senin olayı ele alış şeklin bana göre saçma. Hadi iyi forumlar.
  • Periah kullanıcısına yanıt
    Araplaşmak söz konusu değil, İslamla şereflenmek herkese nasip olmadı olmaz, her ırkdan Müslüman olur ve tek milletdir Müslümanlar, öncesi kültürlerin faydası yok takibi halinde, şirke küfre götürebileceğini bilelim

Kendi kimligini yitiriyorsun arkadasim.

Unutma Sslcukluyu kurup yukseltenler Orta Asya Turkleriydi. Ama Selcuklu cokerken neredeyse tamamen farslasmis ve icindeki Turklerin ( oğuzlar) isyaniyla cokmustur.

Sizde bugun bunu soleyerek kendinizi inkar ediyorsunuz. Ermeniler Rumlar veya onlar bunlar ufacik bir tarihsel basaridan destan yazmaya calisirken. Sizin Mete'nin Atilka'nın oldugu devasa devletler milyonluk ordularin yonetildigi, en eski destanlarimizin yazildigi donemleri silip atmaniz yozlasmaktir.

Gecmisini reddeden bir adamin nasil bir geldcegi olur ? Gokturkler bizim atalarimizdir tarihsel olarak, hunlarda bizim atalarimizdir peki biz atalarimizin armalarinin kullanimini yasaklarsak kimliksizlesmez miyiz ? Bu devletler bizim tarihimiz degil mi ?

• ama yasaklanma nedeni o o yüzden tek tip herkes ideolojisini inandığını beğendiğini kazır çünkü yoksa içinden çıkılmaz bir halır ..tek tip kıyafetin amacı odur askerde bir ideolojiiyi taşır o kıyafet oda türkiye bayrağı ve vatanı...
    Türkiye gökten zembille inmedi arkadaşım. Orduda Osmanlıdan kalma Gazi Osman Paşa marşıda çalınır , göktürk amblemide takılır , kuruluş yılı olarak Mete'nin orduyu 10luk sisteme gore duzenlemeside secilir. Çünkü bütün bu devletler Türkiye bugun kü Türkiye oluncaya kadar geçirdiği evrelerin vucut bulmus sekilleridir. Yani Türklerin Türkiye yi kurmadan önceki devletleri ve yasam múcadelesini yansıtır.

Aslında bunu demekle ağacın kökünü kurutup kendisini hayatta tutacagini dudunen birine benziyorsun...

• Devletin başındaki gürcü, ordunun başındaki de bir çerkez olunca böyle oluyor işte arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-79DD342A2 -- 29 Eylül 2017; 17:15:1 >
  • Tek tip kıyafet var diye bu yasağı savunanlarla, ordu da baş örtüsünü destekleyenler aynı kişiler. İki yüzlülükte sınır tanımıyorlar. Amaçları Türk düşmanlığı başka bir şey değil.
  • Knights of Cydonia kullanıcısına yanıt
    kafasına gore ideolojik koluna etiket takan askeri ulus örneği? bende jennifer lopezi beğeniyorum jennifer lopez etiketi takıyım askerde koluma, ayrıca orudada türbanı yasaklayan ordu örneği? abd en son koca hindu sarığını serbest bıraktı öğrende gel...tek tipin tanımını paçasından işine geldiği yerden anlamışsın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 29 Eylül 2017; 17:15:19 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.