Şimdi Ara

HDP İstedi, Askere Göktürkçe Yazı ve Semboller Yasaklandı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
255
Cevap
0
Favori
12.893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dandanakan44

quote:

Orijinalden alıntı: Civitas Terrana

Eşitşik ilkesi gereği doğru bir karar verilmiş.

Şimdi Arap bir vatandaşımız çıkıp “Ben Arapça semboller takıcam” dese

Veya Süryani bir vatandaşımız “Ben Süryanice semboller takıcam” dese,

Veya bir Rum vatandaşımız çıkıp “Ben Rumca harfler takıcam” dese izin vermezsiniz. Ama nedense Göktürkçeye pozitif ayrımcılık yapılıyor.

Bu nedenle ya bütün sembollere/dillere izin vereceksiniz ya da hiçbirine.

Onlarla eşit değiliz ki.

Biz asli kurucu Türk milletiyiz onlar ise azınlık..

Kürtler mi azınlık bu ülkede? Lazlar mı azınlık? Çok uluslu bir devletin mirasçısıyız biz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• HDP istedi ve hükümet buna hayır demek yerine onay veriyorsa, daha ne diyim yazıklar olsun bu millet hiç bir zaman böyle asağılanmadı. Bu düşmanlık da değil bu doğrudan doğruya kuyruk acısı nefrettir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kara Kuvvetleri Komutanlığı armasında Kuruluş tarihi olarak M.ö.209 ibaresi varken, Koskoca " TÜRK Kara Kuvvetleri" Yazıyorken, bizlerin huzuru güvenliği ve vatanın bölünmezliği için soğukta,karta,kışta,iste,çamurda zorlu arazi şartlarında yiğit Mehmetçikler görev yaparken kendilerini motive edecek NİŞANELERİ kullanması analarının ak sütü gibi helaldir. HDP'nin isteği üzerine yasaklanması ise skandaldır. Cumhurbaşkanlığı forsundaki 16 yıldıza ihanettir. Şehitlerimize yapılmış büyük bir hakarettir. Utanmasalar atılan bombaların üzerine şehitlerin anısına adlarını da yazmayın diyecekler. Turkish Land Forces yazarken sorun yok Göktürkçe "Türk"
    yazarken sorun var öylemi !!!

ÂLEMDE ŞER, OĞUZ’DA ER TÜKENMEZ. KUDURUN!
    HDP İstedi, Askere Göktürkçe Yazı ve Semboller Yasaklandı

• aga yapacak bir şey yok binlerce yıllık geçmişimiz var ne yapalım şimdi sırt mı çevirelim ulan ne manyaklar var İslam dan önceki ecdadı yok sayıyorlar ulan İslam tebliğ edildi de Mete Han mı kabul etmedi.... HDP İstedi, Askere Göktürkçe Yazı ve Semboller Yasaklandı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yugams -- 29 Eylül 2017; 21:50:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tömür

Devletin başındaki gürcü, ordunun başındaki de bir çerkez olunca böyle oluyor işte arkadaşlar.

Çerkez değil Çerkes.

• Hayır bir de PKK'nın, IŞİD'in tüm taleplerini savunup sonra da bunlara karşıyım diyenler yok mu. Ha o savunmuş, ha sen savunmuşsun. Bir şey farketmiyor.
  • TSK tamamen iç yapısını değiştirmeli.Önceki Türk devletleri gibi ve Osmanlının bazı dönemlerinde ki gibi tamamen Türklerden oluşan bir ordu olmalı.Ben askerde baska insanlarla askerlik yapmak zorunda mıyım ? Rahat uyku uyuyamam.Bir arap arkadaş yada kürt arkadaşta göktürkçe yazan arma takmak zorunda değil.Zaten onun askere getirilmesi hata.Vergi olarak biraz fazla vergi versin.İstemiyorsa gitsin baska ülkeye
  • Askeriye için karar çıkardılarsa yakında polisler için de çıkarırlar. Ondan sonra sağlıkçılara falan da gelir bu. Bize de derler yakında sökün o armaları diye.Tüm formalarımda türk bayrağı arması ve göktürkçe arma var, 112 ekiplerinin hepsinde türk bayrağı arması var. Onlara da el uzatmasınlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Khalasar -- 29 Eylül 2017; 22:0:52 >
  • alper4025 kullanıcısına yanıt
    Bravo hocam baska bişey demeye gerek yok.. Yerinde olmuş.

• quote:

Eşitlik ilkesi gereği doğru bir karar verilmiş.

Veya bir Rum vatandaşımız çıkıp “Ben Rumca harfler takıcam” dese izin vermezsiniz. Ama nedense Göktürkçeye pozitif ayrımcılık yapılıyor.

Eşitlik ilkesi niye diğer kurumlarda çalışmıyor? Mesela türbana izin var ama bir yahudinin takkesiyle sakalıyla gelmesine niye izin yok?

• quote:

Orijinalden alıntı: Su-i Hal

quote:

Orijinalden alıntı: dandanakan44

quote:

Eşitşik ilkesi gereği doğru bir karar verilmiş.

Onlarla eşit değiliz ki.

Biz asli kurucu Türk milletiyiz onlar ise azınlık..

Kürtler mi azınlık bu ülkede? Lazlar mı azınlık? Çok uluslu bir devletin mirasçısıyız biz.

Allah Allah insana kafayı yedirtirsiniz siz..

Yav arkadaş 30 küsür yıldır askerimizin kafasına sıkan hangi halk topluluğu ?

Hem mirasçıyız diyorsunuz hem de bölmeye çalışıyorsunuz..

Şimdi tüm kürtler palazlandı bağımsızlık referandumu olunca..

Her kürdün gönlünde bağımsızlık hayali yatarmış vb..

İkiyüzlüsünüz..

Kimse sizi kürtsünüz diye dövmüyor sövmüyorken bile hala hainlik ediyorsunuz.

Ama inanın osmanlıyı satan tüm halklar gibi İlahi adalet bu ya sizlerde cezanızı en başta Allahtan bulacaksınız..

Sizi varya emperyalist devletler kucaktan kuacağa yaparken ben tv den izleyip kıs kıs güleceğim..

Tek üzüldüğüm kişiler korucular ve sülalesi olabilir.

Onların başım üstünde yerivar onlara hayatta ırkçılık yapmam.

Onun dışındakiler ise gelen helaka koşa koşa gidiyorlar..

Aslında bizim hiçbir şey yapmamıza gerek yok.

Siz özgürlük ile kandırıldığınız gğn ipinizi emperyalist yayılmacı şerefsiz devletler çoktan çekmişti..

• Güzelim semboller birilerine fena batmış.
  • Böyle saçma bir yasak olur mu! Hdp terör partisinin söylemesiyle türk armaları yasaklamak nedir!
    Ak parti günden güne kredisini hızlıca tüketiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ddsmurat -- 29 Eylül 2017; 23:8:12 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Eşitlik ilkesi gereği doğru bir karar verilmiş.

Senin gibilere kalsa ülkenin adını eşcinseller cumhuriyeti koydurmaya çalışırlar, Türkiye adı üstünde rahatsız oluyorsan senin taleplerini karşılayack ülkelere defolur gidersin.

Zaten avatarındaki zihniyetteyse seni askere de almazlar ülkesini savunmasını bilmeyen adam anlamaz bunları.

• Lise üniforması değil bu oraya kafana göre bayrak bile koyamazsın. Hemen hooo ülke sembolüymüş rahatsız oluyosan defolmuş Ama bizim Türkçü gençlerimizin bunu anlaması zor zira kendileri bu ülkedeki en boş grupların başında geliyor. Disiplinden askeriyenin mantığından anlayan insan sayısı az o yüzden bu tepkiler normal. Ama şuanki hükümetin bunu yasaklamasının nedeni tabiki bu değildir. Sonuçta artık türbanlı generallerimiz olacak bu onun yanında neki.
  • ver mehteri verrr
    osmanlı torunları nerede ?
  • Bu sitede bazı tipler var, onlar da her şeyi şikayet ediyor.
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Hoşgeldin reisinin laflarını bize satma. Bugün Türk düşmanı olursunuz sıkıştınız mı Türklüğün fedaisi bu topraklar da yaşayanların ortak kimliği Türklüktür.

Amerika ya gidince İngilizi Almanı biz amerikalıyız diyor sizin zorunuza gidiyor değil mi Türk denmesi.

Sizin kafanız oyle bozuk oyle hastlalıklı ki Türk sözcüğü bile siz hasta ediyor.

Türk kelimesi ırkçılık değildir. Türk anlamı çok derin tarihte eskiden beri yeri olan bir kelimedir.

Ama sizin için ırkçılıktır çünkü siz Türk ten korktuğunuz kadar kimseden korkmazsınız.

15 sene önce Kimse Türklüğü kötülemiyordu. Haa diyeceksin zorlama vardı iyiki varmış şimdi ne oldu bölündük.

Sıkıyorsa Amerika da yapın bu muhabbetleri sizi duman ederler. Milliyetçilik nedir nasıl aşırı milliyetçi olunur örnek fransa almanya . Oturduğunuz yerden Türklüğe duyduğunuz haset fesatlık kin ve nefretiniz gözünüz kör etmiş.
    Bu ülkenin silahlı kuvvetlerinde Ermenisi Arabı vs varsa ve bunlar Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milleti adına bu görevi yapıyor ise bunlar Türk olarak adlandırılır . KEndini Türk görmeyen bu ülkede boşuna durmasın. Kimsenin aslını inkar etme düşüncemiz yok ama bu ülkede yaşayanların üst kimliği Türk tür.
    Sİze dokunsa da dokunmasa da zorunlu olmayan bir sembol için totonuzu bu kadar yırtmanız ülkede ki hain nufusundan olduğunuz gerçeğini ortaya çıkartır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trakyAli-1986 -- 30 Eylül 2017; 6:2:20 >

• Asıl tepki HDP nin istemiş olması. Açıkçası ben sokakta kafasında ırka dayalı sembol taşıyan bir güvenlik görevlisi görsem güvenmem. Belliki adam kendi ırkına hizmet ediyor, benim gibi allahın Kürdüne niye yardımcı olsun. Mesele o güvenlik sorumlusunun herkese karşı sorumluluğunun olması. Yani bayrak yeter kardeşim, senin görevin o bayrak altında yaşayan her vatandaşa hizmet etmek bir ırka değil ki.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.