Şimdi Ara

HDP İstedi, Askere Göktürkçe Yazı ve Semboller Yasaklandı (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
255
Cevap
0
Favori
12.893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türk Silahlı Kuvvetleri adı üstünde. Kurucusu Metahandır. O yüzden bu sembol ve yazılar vardır. Ne olduğu belirsiz kişiliksizlerin bunu yasaklatması büyük gaflettir. Hele ki onu muhattap alıp bunu uygulamaya sokmak büyük hainliktir.
  • bcanata B kullanıcısına yanıt
    Ya Atatürk çok şeyi uygun görmemiş onlara da laf etsene. Millet vekili maaşları öğretmen maşını geçmesin demiş ona da isyan etsene.

Devlette torpile izin vermemiş liyakat sistemini savunmuş ona da laf etsene. Atatürk din ile devlet işlerini de birlikte yönetilmesine karşı gelmiş ona da laf etsene.

Ama işinize gelmez Türklerin 5000 bin yıllık tarihi olduğu gerçeğini kabullenmek.
    Zorunuza gider Türklük sembolleri size 4 parmak kaldırıp rabia yapan askerler lazım onlara da laf ettinz mi?
  • Ne içiyor bunlar ya? 8 bin yıl önce dediği kendini sümerli mi sanıyor? La yazılı ilk tarih te kürt diye bir tabir yok heryer de Türk yazıyor sümer yazı dili bile Türk yazı diline uygun neyni kafası ya bunlar kim şişiriyor bunları.

8 bin yılda bir devleti olamayanlar kalkmış bu topraklar benim diyor araştırılsın ermeni geni çıkar bunlardan saçmalık iyice popolar havaya kalkmış .

Her devletin sığıntısı olmuşlar bağımsız bir devletleri yok 8 bin yıl heheheheh
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skipper..

Biri de çıkıp demiyor ki bunun hdp ile Göktürkçe ile ne alakası var?

" 2- Kıyafet üzerinde ilgi yönetmelikle belirtilen isimlik, birlik arması,şerit rozet, brove haricinde başka bir aksesuar bulundurulmayacaktır. "

Buradan bunu mu anlıyorsunuz? Çocuk oyuncağı değil asker üniformasına kafasına göre herhangi bir şey takamaz. Bunun Türklük ile bir alakası yok.

Ha hdp itlerine batmıştır orası ayrı

Konu; neden hdp buna laf ediyor konusu. DEvlet üniformsına sahip çıkar başka şeyler taktırmaz bu ayrı .

Çıkarlar derler denetim yaptık gördük ki bazı rütbeliler askerler izinsiz başka semboller kullanıyor buna karşı tedbir aldık eyvallah.

Ama sen kalkıp rabia yapan askeri sever Türk sembolü takan askere hod dersen burda bir pis koku ararsın.

Hele buna karşı gelenin hdp olması işin kötü olduğu kısmı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trakyAli-1986 -- 2 Ekim 2017; 1:30:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Civitas Terrana

quote:

Orijinalden alıntı: GunslingeR085

quote:

Eşitlik ilkesi gereği doğru bir karar verilmiş.

Şimdi Arap bir vatandaşımız çıkıp “Ben Arapça semboller takıcam” dese

Veya Süryani bir vatandaşımız “Ben Süryanice semboller takıcam” dese,

Veya bir Rum vatandaşımız çıkıp “Ben Rumca harfler takıcam” dese izin vermezsiniz. Ama nedense Göktürkçeye pozitif ayrımcılık yapılıyor.

Bu nedenle ya bütün sembollere/dillere izin vereceksiniz ya da hiçbirine.

Arap, suriyeli ve diğer azınlıklar kendi ülkesindeki ordusunda istediği sembolu takabilir

Süryanilerin devleti yok, nereye gitsinler zeki arkadaşım

Hristiyan değiller mi her yer onlara memeleket.

Biz onları da Türk sayıyıyoruz yeterki bu vatana hizmet etsinler pisletmesinler başkalarının maşası olmasınlar.

• KortX kullanıcısına yanıt
    İşin basit yanı x kökenli Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşıyım desinler sorun yok. Biz kalkıp milletin kökenine mi karışacağız.

Baş komutan gazi Mustafa Kemal ATATÜRK bu ülkeye bu topraklara hizmet eden herkes Türk olarak adlandırılır.

Türküm diye bilmek büyük bir kıvançtır bunu hangi kökenden olursan ol gururla söylersin.
  • trakyAli-1986 kullanıcısına yanıt
    Anlatamazsın hocam. Türklüğü iki paralık ettiler. Memnun olmayan gidebilir gerçi kimseyi tutmuyoruz burada.
  • quote:

Veya bir Rum vatandaşımız çıkıp “Ben Rumca harfler takıcam” dese izin vermezsiniz. Ama nedense Göktürkçeye pozitif ayrımcılık yapılıyor.

Birader burası türkiye, öyle kusura bakma araptır,rumdur,süryaninin her istediğini yapamaması normal ?

Kafa yapına ...
  • Kendi türkcenızı dogru duzgun kullandınız göktürkce kaldı neyın ozentısıdır bu dunya ülkelerınde baska hıc ulkede ornegı yoktur kardesım türk yazacaksan koluna türkce yaz sacmasapan ısaretlerın sebebı nedır mıllıyetcılık 1000 yıl olcekı dılıne sahıp cıkmak degıldır gunumuzde sahıp olduklarını onurlandırmaktır.
  • Jehat_40 kullanıcısına yanıt
    Gunumuzde sahip olduklarimizin degerini anlayabilmek icin gecmiste ne fedakarliklar yapilarak bu duruma ulastigimizi da bilmemiz gerekir. Atalarimızi reddedip yozlasmamuzi bekleyenler artniyetli insanlardir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 2 Ekim 2017; 12:35:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Civitas Terrana kullanıcısına yanıt
    Yorumunuz çok doğru ama malesef forumdaki arkadaşlar olayı kavrayacak zihinsel olgunluğa ulaşmamış sanırım eğer birine taviz verirsen hepsine taviz vermek zorundasın(göktürkler bizim kökenimiz demiş ayrıcalık vermeliyiz demişler ama bizim bir çok kökenimiz var araplar da zamanında bize dahil olmuş çinlilerde her kökenimizin dilinde yazsak üniformanın yazı ile dolması lazım) o yüzden sadece türkçe olmalı ve askeri kurumda yapıldığı gibi diğer kurumlarda da bu yavaş yavaş yapılmalı

• BumberShoot B kullanıcısına yanıt
    Sabihalar, Mustafa Kemaller bitmez bu Cumhuriyet' te koçum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A6F6D7D0A -- 2 Ekim 2017; 14:51:50 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Onların olmasının konu ile hiç bir alakası yok olayı çarpıtıp tribünlere oynuyorsunda mesele sende ne olduğu

Atatürk ten keşke adeleti,saygıyı,eşitliği insan haklarını da öğrenseydin zaten o da hayatı boyunca ayrıma karşı çıkmış Osmanlıca olan her şeyi her kurumdan kaldırmaya çalışmış sadece Türkçe yapmıştır yani benim savunduğum şeyi o da kendi zamanında yapmaya çalışmıştır

O yüzden örnek olarak gösterdiğin kişileri aynı görüşe sahip olduğun kişilerden seç mesela Abdülhamid

Olayı çarpıtttığım falan yok. Burası Türkiye Cumhuriyeti ve bu ülkeyi Türkler kurdu. Azınlıkların her istediği olamaz adı üstünde azınlıksınız. Ha azınlık olarak isyan ederiz derseniz yüce TSK sizi halleder. Osmanlı zamanında olsak anlarım imparatorluk bünyesi altında bir takım şeyler isteyebilirdiniz ama burası Türkiye Cumhuriyeti artık bunu anlayın.

• Sen benim ilk yazdığım yorumu okuyup cevap verdiğine emin misin ?

Ben de öyle diyorum burası Türkiye Cumhuriyeti ve resmi kurum ve kuruluşlarda üniformalarında sadece TÜRKÇE yazılar olabilir Türki değil bak TÜRKÇE

Hatta bu koşula resmi olmayan kuruluşlarda uymalı

Boşuna anlatiyorsunuz bunların anlamadığı hdpnin yeni kanun çıkardığı yada azınlık bir toplumun kuralları değiştirdiği yok bu konu başlığı ve haber artniyetli hdp istedi diye değil kanun böyle olduğu için kaldırıldı hdpden dolayı yeni kanun konulmadı ama kimse anlamıyor okumuyor konu başlığına bakıyor hemen saldırıyor bunlarla muhattap oldukça siz sinirlenisiniz boşuna kendinizi yormayin

• quote:

DÖRDÜNCÜ BÖLÜM
    Siyasi Haklar ve Ödevler
    I. Türk vatandaşlığı
    Madde 66 – Türk Devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türktür.
    Türk babanın veya Türk ananın çocuğu Türktür. (Mülga ikinci cümle: 3/10/2001-4709/23 md.)(…)
    Vatandaşlık, kanunun gösterdiği şartlarla kazanılır ve ancak kanunda belirtilen hallerde kaybedilir.
    Hiçbir Türk, vatana bağlılıkla bağdaşmayan bir eylemde bulunmadıkça vatandaşlıktan çıkarılamaz.
    Vatandaşlıktan çıkarma ile ilgili karar ve işlemlere karşı yargı yolu kapatılamaz.

"Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türk halkına Türk Milleti denir." Mustafa Kemal Atatürk

Bilmem başka bir şey eklememe gerek var mı?

Düzenleme: Var, var.

Cumhurbaşkanlığı forsundaki 16 yıldız, tarihteki 16 büyük Türk imparatorluğunu, ortadaki güneş ise Türkiye Cumhuriyeti'ni simgeler.

Büyük Hun İmparatorluğu (M.Ö. 204-M.S. 216)
    Batı Hun İmparatorluğu (M.S. 48-216)
    Avrupa Hun İmparatorluğu (M.S. 375-469)
    Ak Hun İmparatorluğu (M.S. 420-552)
    Göktürk İmparatorluğu (M.S. 552-745)
    Avar İmparatorluğu (M.S. 565-835)
    Hazar İmparatorluğu (M.S. 651-983)
    Uygur Devleti (M.S. 745-1368)
    Karahanlılar (M.S. 940-1040)
    Gazneliler (M.S. 962-1183)
    Büyük Selçuklu İmparatorluğu (M.S. 1040-1157)
    Harzemşahlar (M.S. 1097-1231)
    Altınordu Devleti (M.S. 1236-1502)
    Büyük Timur İmparatorluğu (M.S. 1368-1501)
    Babür İmparatorluğu (M.S. 1526-1858)
    Osmanlı İmparatorluğu (M.S. 1299-1922)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AB1E07F87 -- 2 Ekim 2017; 17:27:52 >

• O değil de hdpde ne varsa artık, AKP ve CHP bir ayrılmıyor bunların kıçından.
  • bahçeli ne dedi bu konu hakkında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jehat_40

Kendi türkcenızı dogru duzgun kullandınız göktürkce kaldı neyın ozentısıdır bu dunya ülkelerınde baska hıc ulkede ornegı yoktur kardesım türk yazacaksan koluna türkce yaz sacmasapan ısaretlerın sebebı nedır mıllıyetcılık 1000 yıl olcekı dılıne sahıp cıkmak degıldır gunumuzde sahıp olduklarını onurlandırmaktır.

Osmanlıca yazsa zevkten çıldırıırsın değil mi?

Türklük 600 yıl değildir 5000 bin yıllıktır. Cahil kaldık diyenler Osmanlıca ile cahil kalmıştır Türk dili zengindir.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.