Şimdi Ara

HDP İstedi, Askere Göktürkçe Yazı ve Semboller Yasaklandı (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
255
Cevap
0
Favori
12.893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bunların kafası nasıl çalışıyor. Türkiye cumhuriyeti vatandaşı isen ust kimlik Türk tur. Kalkıp ben arap dersen git Arabistana Ermenistan a .

Bu ülkede yaşayıp bu ülkeye ait olmayanlar yaşamasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trakyAli-1986 -- 1 Ekim 2017; 0:13:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yasaklabilir ona birşey diyemem de benim kızdığım nokta HDP'nin istemesi. Bilmem anlatabildim mi. Onları adam yerine koyup şikayetini ciddiye alanlar utansın! Şimdi defolup gidin.
  • Türk'üm demek ırkçılık değildir. "Türk" kelimesini anlamayıp ırka vuranlar da Atatürk'ün bize bıraktığı "Ne mutlu Türk'üm diyene!" lafını bir gram anlayamamış insanlar veya bu ülkeyi bölmeye çalışan vatan hainleridir. Aynı zamanda Türkiyeli gibi saçma sapan kelimeleri Türkçe'ye dahil edenler de bunlara hizmet ediyordur. Türk bir ırk değil millettir. Ama Kürt, Çerkez, Rum vs... bunlar ırktır. Bugün Amerikan dediğimiz Amerika vatandaşları da sağdan soldan toplama insanlar. Türkiye'den hiçbir farkı yoktur. Ayrıca Türk kelimesini ırkçılığa vuranlar da bu üstteki hainlere hizmet ediyordur farkında olmadan.

O yüzden böyle saçma sapan ortamlarda oluşturulan algılara kalmak yerine Atatürk'ü anlayıp onun izinden gitmek en doğrusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KortX -- 1 Ekim 2017; 1:45:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KortX

Türk'üm demek ırkçılık değildir. "Türk" kelimesini anlamayıp ırka vuranlar da Atatürk'ün bize bıraktığı "Ne mutlu Türk'üm diyene!" lafını bir gram anlayamamış insanlar veya bu ülkeyi bölmeye çalışan vatan hainleridir. Aynı zamanda Türkiyeli gibi saçma sapan kelimeleri Türkçe'ye dahil edenler de bunlara hizmet ediyordur. Türk bir ırk değil millettir. Ama Kürt, Çerkez, Rum vs... bunlar ırktır. Bugün Amerikan dediğimiz Amerika vatandaşları da sağdan soldan toplama insanlar. Türkiye'den hiçbir farkı yoktur. Ayrıca Türk kelimesini ırkçılığa vuranlar da bu üstteki hainlere hizmet ediyordur farkında olmadan.

O yüzden böyle saçma sapan ortamlarda oluşturulan algılara kalmak yerine Atatürk'ü anlayıp onun izinden gitmek en doğrusu.

canım onu bir türk soylerse elbette ırkçılık değil ama tutupa başkalarına zorla soyletirsen bal gibi de ırkçılık hatta bir ırkı diğer ırka çevirme işlemleri oluyor yani iğrenç birşey..

yurtdışında bir sürü türk var gidip almanım fransızım inglizim sırpım yunanım mı diyor be insanoğlu? zorla dedirtseler başta dünyayı siz ayağa kaldırırsınız gavurlaştırıyolar diye
    http://www.hurriyet.com.tr/ismet-pasanin-kurt-raporu-7890099

sosyal hukuk adalet, demokrasi örnek raporunuzuda koyuyımda tam olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 1 Ekim 2017; 2:9:10 >

• kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Senin engelini açmıştım ama sanırım yine blok atacağım.

Güzel kardeşim, benim ırkımın, senin ırkının ne olduğu önemli değil. Irk diyorum bak, ısrarla ırk diyorum. Millet ve ırk ayrı şeylerdir.

Benim annem Çerkez, baba tarafım Azerbaycanlı ve Kürt karışımı. Sen safkan ırk kaldığını falan mı sanıyorsun, hem de böyle bir coğrafyada?

Eğer Kürt devleti kuracaksak o zaman bunun Rum'u da var, Çerkez'i de var, Laz'ı da var hatta İzmir tarafı Yunan'a daha yakın olabilir direk Yunan'a verelim istersen?

Atatürk'ün bize bıraktığı Türk kelimesinin bir anlamı var. Ama senin gibi katı kafalılar bunu anlamamakta ısrar ediyor.

Bak ben Kürt diye birşey yok demiyorum.

Avrupa'da yaşayan Türk'ün Fransız'ım, İngiliz'im deyip dememesi de laf söyledi balkabağı örneği olmuş. Adam ne olmak isterse o olur. Kendi problemidir.

Ha, sen Türk kelimesinden rahatsız oluyorsan dışarı gidebilirsin. Seni tutan bir güç de yok burada. İstersen git İngiltere'den vatandaşlık talep et ben İngiliz'im diyerek orada yaşa. Ya da Fransa'dan Almanya'dan.

Edit: İmla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KortX -- 1 Ekim 2017; 2:28:4 >

• KortX kullanıcısına yanıt
    genetik olarak tablomu çıkarsan senden daha türk çıkarım atatürkle balkanlara aynı gonderilen kafilediyim okey sorun türklük veya türk kelimesi değil, sizin hatanız ulus olmakla ırki tanımları sapla saman gibi karıştırmanız oyle hatalar yaptınızki zamanında ırki türk milliyetçiliğinden,ırki kürt milliyetçiliği türedi 40 senedirde başımıza bela...evet burası bir türk ulusu ve türkler kurdu....ama türklük ve türk olmak çok ayrı konu çok ayrı kulvarlar umarım anlatabildim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 1 Ekim 2017; 2:20:30 >
  • halen daha mhp tarafında yer alan "sözde" milliyetçiler düşünsün.
    İşi genetiğe vuruyorsan zaten ırkçının alası sen oluyorsun.

Sen üstteki mesajlardan da benim MHP'li falan olduğumu düşünmüşsündür ama alakam yoktur öyle partilerle.

Ayrıca "Türk" ve "Türklük" nasıl farklı kavram oluyor açıklayın da bilelim. O bahsettiğiniz Türkçülük olmasın?

"Türklük" kelimesini de hangi anlamda kullandığıma dikkat edin ayrıca. Türk kelimesinin bir anlamı var yazmak yerine Türklük yazdım. Yine de üstte yazdığımı değiştiriyorum ki sizin gibiler kelimeyi çarpıtmasın.
  • trakyAli-1986 kullanıcısına yanıt
    Sizin gibi komunistlerde yallah kubaya...

• quote:

Orijinalden alıntı: Clexa

quote:

Orijinalden alıntı: Civitas Terrana

Eşitlik ilkesi gereği doğru bir karar verilmiş.

Şimdi Arap bir vatandaşımız çıkıp “Ben Arapça semboller takıcam” dese

Veya Süryani bir vatandaşımız “Ben Süryanice semboller takıcam” dese,

Veya bir Rum vatandaşımız çıkıp “Ben Rumca harfler takıcam” dese izin vermezsiniz. Ama nedense Göktürkçeye pozitif ayrımcılık yapılıyor.

Bu nedenle ya bütün sembollere/dillere izin vereceksiniz ya da hiçbirine.

Eşitlik ilkesi niye diğer kurumlarda çalışmıyor? Mesela türbana izin var ama bir yahudinin takkesiyle sakalıyla gelmesine niye izin yok?

Türban,karacarsaf,sakal birakmak musevilikte var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 1 Ekim 2017; 9:16:38 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• MÜSLÜMANIM AMA KÜRTÇÜLÜK FALAN YAPTIĞIM YOK HATTA KÜRTÇÜLÜK YAPANLARDAN NEFRET BİLE EDERİM IRKINI ÜSTÜN GÖREN HERKESTEN NEFRET ETTİĞİM GİBİ,BU CEVAPLA GÖZÜNLE OKUMADIĞIN KESİNLEŞTİ ÇÜNKÜ HAYIRCILARA TERÖRİST SUÇLAMASI GİBİ BİR MESAJIM YOK BAŞLIKLARA DEĞİL ATTIĞIM MESAJLARA BAK İSTERSEN BENİM MESAJIM SAHİL ŞERİDİNİ AYDIN KESİM DİĞER YERLERİ AŞAĞILAYAN BİR MAHLUKATA YAZDIĞIM CEVAPTIR MESAJLARI İYİ OKU BURDAN BÖYLE BOL KESEDEN ATIP TUTMA.

-Sahil şeridi Hayır diyorsa hayır bu ülkenin geleceği için daha faydalıdır. Zira, ülkenin en aydın ve eğitimli kesimi sahil şeridinde yaşıyor.(MAHLUKATIN MESAJI)

Beyin kafatasına oranla küçük olunca aradaki boşlukta böyle zihniyetsizce düşünceler dolaşan insanlar keşke bu ülkede yaşamasa böyle insanlarla aynı toprakta bulunmaktan dolayı insan tiksinti içeriside oluyor.Sen batıyı değilde doğuya gelde sana medeniyeti,aydınlığı,eğitimi kafana vuravura göstereyim.(VERDİĞİM CEVAP)

DİĞER MESAJLARIMIDA AÇIP OKU AMA GÖZÜNLE OKU...

• quote:

Veya bir Rum vatandaşımız çıkıp “Ben Rumca harfler takıcam” dese izin vermezsiniz. Ama nedense Göktürkçeye pozitif ayrımcılık yapılıyor.

Kaybol, sen yuvarlanmana bak.

Boşnaklar zaten ben türküm demekten grur duyuyor.

Araplarin turkiyede olanlari bizden daha türkçü.

Ermenilerle kiyamete kadar giden bir hesabimiz var zaten.

Kürt demişsin ama ben türkten rahatsiz olan bir çeşit kürt biliyorum onlarda pkk lı.

E sen su anda bile kitalara yayilmis bir suru devleti olan turkleri ermenilerle bir tutmaya calisman sacma olmus.

• Biri de çıkıp demiyor ki bunun hdp ile Göktürkçe ile ne alakası var?

" 2- Kıyafet üzerinde ilgi yönetmelikle belirtilen isimlik, birlik arması,şerit rozet, brove haricinde başka bir aksesuar bulundurulmayacaktır. "

Buradan bunu mu anlıyorsunuz? Çocuk oyuncağı değil asker üniformasına kafasına göre herhangi bir şey takamaz. Bunun Türklük ile bir alakası yok.

Ha hdp itlerine batmıştır orası ayrı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Sen üstteki mesajlardan da benim MHP'li falan olduğumu düşünmüşsündür ama alakam yoktur öyle partilerle.

Ayrıca "Türk" ve "Türklük" nasıl farklı kavram oluyor açıklayın da bilelim. O bahsettiğiniz Türkçülük olmasın?

"Türklük" kelimesini de hangi anlamda kullandığıma dikkat edin ayrıca. Türk kelimesinin bir anlamı var yazmak yerine Türklük yazdım. Yine de üstte yazdığımı değiştiriyorum ki sizin gibiler kelimeyi çarpıtmasın.

dünya ve evren üstünde ırki tanımını ülkesinde diğer ırklara zorla soyleten bir ulus yok yeryüzünde ben almanım yok ben yunanım gibi..
    bal gibi atatürk özlelikle ismet paşa tayfası bu ülkedeki tüm diğer ırkları türke dönüştürmeye kalktı zorla raporu da gözüne soktum zaten okumadınmı?...kendini türk hissetirmek canım o anlamda değil...biz dönüştürcez sen hissedicen kafası o...
    yanlış olduğunu bildiğiniz içinde yok efenim onu boyle demedide şoyle dedi 180 derece kafaya gore atatürk politikası çizme zorla solcu yapma hareketi herzaman türkiyede hakimdi zaten...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 1 Ekim 2017; 12:28:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

quote:

dünya ve evren üstünde ırki tanımını ülkesinde diğer ırklara zorla soyleten bir ulus yok yeryüzünde ben almanım yok ben yunanım gibi..
    bal gibi atatürk özlelikle ismet paşa tayfası bu ülkedeki tüm diğer ırkları türke dönüştürmeye kalktı zorla raporu da gözüne soktum zaten okumadınmı?...kendini türk hissetirmek canım o anlamda değil...biz dönüştürcez sen hissedicen kafası o...
    yanlış olduğunu bildiğiniz içinde yok efenim onu boyle demedide şoyle dedi 180 derece kafaya gore atatürk politikası çizme zorla solcu yapma hareketi herzaman türkiyede hakimdi zaten...

Keşke yapılabilseydi, zorla herkes solcu vicdan sahibi insanlar olsaydı şu an bu durumda inan ki olmazdık. Şeyh saidin torunlarına dek merhamet gösterip çocuk diye asmadığımız için bugün büyüyüp fitne çıkartıyorlar ömrü savaş meydanlarında geçmiş ülke kurmuş kitap yazmış ulu ataya küfür ediyorlar.

• OrQuN kullanıcısına yanıt
    ha ha atatürkde solcuydu zaten bu ülkede ideolojiler 1940 larda uydurulmuştur atatürkün vafatından sonra...ha dindarlar muhafazakarlar sağcıysa, atatürkde dine soğuk biriydi bizde solcuyuz uydurmasyonudur açık net.....atatürk zamanında sağcı solcu diye birşeyde yoktur atatürkün yaptığı tüm işlerin %90 nı aşırı sağ eksen ırki milliyeçi liberal devrimci çizgidir...bu ülkenin %85 i sağ eksendir...

dindarsan sağcısın, dine karşı mesafeliysen solcusun gibi ideoloji sığlığınızda boğulmaya devam edinuzaya çıkçaksınız yakında eminim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 1 Ekim 2017; 14:2:11 >

Attığın raporda anormal birşey mi var? Ülkenin bölünmemesi için alınmış bir önlem. O zamanın şartlarına bakarsan ülke bölücüden geçilmiyormuş. Milliyetçilik ve ırkçılık zaten dünyada tavan. Elbetteki böyle bir önlem alacaklar. Ama siz aktrollerin beyni dinle uyuştuğu için bunları düşünecek, strateji kuracak kafa malesef yok sizde.

Atatürk'e ırkçı diyen adama bak sen. Mevcut iktidarın okulda zorla din eğitimi dayattığını, anadolu veya fen liselerine giremeyen öğrencilerin imamhatip liselerine gitmek mecburiyetinde kaldığını göremeyecek kadar körsün. Bak burada da bir zorlama var mesela. Ayrıca bu adamların senin tabirinle "ırkçılık" yerine "mezhepçilik" yaparak Türkiye'yi bir kaosa sürükleyecek hareketlere imza attığını görüyoruz.

Yani zorlamak kelimesini kullanırken iki kere düşünün sayın aktroll. Atatürk düşmanlığı yapacağım diye çırpınmayın.

Ayrıca milliyetçiliği bir dayatma olarak görüp insanlara ırkına göre bakıyorsan en sağlam ırkçı da sensin. Türklüğü beğenmiyorsan da genetiğin isterse safkan Türk olsun ben sana yallah Arabistan'a diyorum ve sana tekrar bloğu çakıyorum.

• quote:

Arap, suriyeli ve diğer azınlıklar kendi ülkesindeki ordusunda istediği sembolu takabilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • KortX kullanıcısına yanıt
    hemen atatürk düşmalığına çekmesen şaşardım zaten önlem önlemmiş? kürt olarak doğduğunu düşün seni türk yapmaya çalışıyım, dilinide yasaklıyım konuşursan hapise tıkıyım bakıyım hoşuna gidermiydi ?...neyse olan olmuş gedliğimiz noktada zaten bu...sizden hataları kabul etmenizi beklemek imkansız zaten bende boşu boşuna yazıyorum ideolojik körlük had safhada.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 1 Ekim 2017; 14:35:44 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.