Şimdi Ara

HDP İstedi, Askere Göktürkçe Yazı ve Semboller Yasaklandı (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
255
Cevap
0
Favori
12.893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ComertSoylu

Asıl tepki HDP nin istemiş olması. Açıkçası ben sokakta kafasında ırka dayalı sembol taşıyan bir güvenlik görevlisi görsem güvenmem. Belliki adam kendi ırkına hizmet ediyor, benim gibi allahın Kürdüne niye yardımcı olsun. Mesele o güvenlik sorumlusunun herkese karşı sorumluluğunun olması. Yani bayrak yeter kardeşim, senin görevin o bayrak altında yaşayan her vatandaşa hizmet etmek bir ırka değil ki.

SEn bu ülkede kendini Türk gibi his etmiyorsan o senin sorunun. Ozaman evet verilen yerde gidip yaşa barzani babanız size sorumlu olur bakar size.

İşiniz güçünüz fitmne fesatık. Bu ülkede üst Kimlik Türk tür buna uyarsan eyvallah uymazsan hadi git kendini nerde güvende his edersen oraya.

Kafanızda şu ırk mırk falan filanı bırakın NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE bu sözü benimsemeyen bu toprakları kirletmesin.

• Bu durumu savunan kişilerin etnik durumlarında bi sıkıntı vardır. Eğer Türk olup bu durumu savunan birisi varsa ağır zeka geriliği yaşıyordur. Çünkü siz kabul etseniz de etmeseniz de bu ülkenin kurucu etnik kökeni TÜRK ulusudur. Kurucu olan Türk ulusu da diğer azınlıkların haklarını gasp etmeden kendi ulusunu temsil eden sembolleri istediği yerlerde kullanabilmelidir. Bu dünyanın her yerinde böyle arkadaşlar. Fransa'ya gitseniz de böyle, İngiltere'ye gitseniz de böyle. Her ülkede baskın olan kurucu uluslar kendi milletlerini temsil eden sembolleri kullanır ve yaşatırlar. Zaten mevcut durumda herkese takma zorunluluğu yoktu isteyen takıyordu ne bu mağduriyet kasma çabanız ? Ayrıca ülkede bulunan azınlık toplulukların çoğunun kendi devleti var zaten (Araplar - Arabistan, suriye vb., Rumlar - Yunanistan, Ermeniler - Ermenistan, Gürcüler - Gürcistan, Boşnaklar - Bosna, Kürtler - Kuzey Irak'da federal bir bölgeleri var) durumdan memnun değillerse direk gidebilirler.

• Arapça olsa yasaklamazlardı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Karar verin TSK peygamber ocağı mı, Metehan'ın ordusu mu, yoksa her ikisi birden mi? Yok Metehan'ın ordusu değilse MÖ. 209 yazısı orda neliktir? Metehan'ın ordusu ise Göktürkçe Türk yazısı ve bozkurt nerenize battı? Bu dediklerimi soru önergesi olarak meclise veren vekile benden bir oy.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • trakyAli-1986 kullanıcısına yanıt
    Bende bunu anlatıyorum bir kanun vardı uygulanmıyordu neyse zaten hakeret etmişsin adminler gerekli işlemi yapar inşallah burdada kurallar var sonuçta

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Civitas Terrana

Eşitlik ilkesi gereği doğru bir karar verilmiş.

Şimdi Arap bir vatandaşımız çıkıp “Ben Arapça semboller takıcam” dese

Veya Süryani bir vatandaşımız “Ben Süryanice semboller takıcam” dese,

Veya bir Rum vatandaşımız çıkıp “Ben Rumca harfler takıcam” dese izin vermezsiniz. Ama nedense Göktürkçeye pozitif ayrımcılık yapılıyor.

Bu nedenle ya bütün sembollere/dillere izin vereceksiniz ya da hiçbirine.

ülkeyi kurarken kaç arap kaç rum kaç süryani kaç kürt vardı? hepsi karşı tarafta türklere düşman olarak savaştılar. burası TÜRKİYE CUMHURİYETİ ve TÜRKLER tarafından kurulmuştur. malum kesim iktidardan gidince hatırlayacaksınız bunu ve vücudunuzun malum yerleri yere inecek. TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR.

• quote:

Orijinalden alıntı: cevo_61

Karar verin TSK peygamber ocağı mı, Metehan'ın ordusu mu, yoksa her ikisi birden mi? Yok Metehan'ın ordusu değilse MÖ. 209 yazısı orda neliktir? Metehan'ın ordusu ise Göktürkçe Türk yazısı ve bozkurt nerenize battı? Bu dediklerimi soru önergesi olarak meclise veren vekile benden bir oy.

Metehan Cengizhan vs bunların islamla ilgisi yok gittikleri her yerde katliamlar yapmış büyük zalimlerdir, bunları örnek alacak değiliz. Hz Muhammed bize yeter.

• quote:

Orijinalden alıntı: aslanoto

quote:

Karar verin TSK peygamber ocağı mı, Metehan'ın ordusu mu, yoksa her ikisi birden mi? Yok Metehan'ın ordusu değilse MÖ. 209 yazısı orda neliktir? Metehan'ın ordusu ise Göktürkçe Türk yazısı ve bozkurt nerenize battı? Bu dediklerimi soru önergesi olarak meclise veren vekile benden bir oy.

Metehan Cengizhan vs bunların islamla ilgisi yok gittikleri her yerde katliamlar yapmış büyük zalimlerdir, bunları örnek alacak değiliz. Hz Muhammed bize yeter.

Türkler'e hitap ediyor zaten, size değil. Ne diye alındınız ki.
  • Ayyıldız Albayraklı Türkiye, Dünyaya rahmet merhamet peygamberi olarak gelmiş Hz Muhammedin yolundadır, olmayada devam edcektir. Turuk boyundanda gelmişde olsa zalimlerin değil, bu sebeple Dünya bize hayran olmaktadır.

• quote:

Ayyıldız Albayraklı Türkiye, Dünyaya rahmet merhamet peygamberi olarak gelmiş Hz Muhammedin yolundadır, olmayada devam edcektir. Turuk boyundanda gelmişde olsa zalimlerin değil, bu sebeple Dünya bize hayran olmaktadır.

Evet, evet. Dünya size hayran

Türkler'de alkol kültürü gelişmiştir lakin sizde o da yok. İçmeden nasıl ulaşıyorsanız artık bu kafalara bilmiyorum.
  • O GİZLİ İBARELİ EMRİN FOTOSUNU ÇEKİP YAYINLAYAN ŞAHIS KİMSE BAŞI ÇOK KÖTÜ DERDE GİRECEK BURDA YAYINLAMANIZ SUÇTUR BİLGİNİZ OLSUN.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert0163

O GİZLİ İBARELİ EMRİN FOTOSUNU ÇEKİP YAYINLAYAN ŞAHIS KİMSE BAŞI ÇOK KÖTÜ DERDE GİRECEK BURDA YAYINLAMANIZ SUÇTUR BİLGİNİZ OLSUN.

millet ölüyor bugün 4 şehit 8 yaralı var ne suçu ne başı derde girmesi.madem öleceksek iç savaş çıkarıp hep beraber ölelim
  • quote:

quote:

Yallah arabistana o zaman.

• Fade to Black kullanıcısına yanıt
    DALDAN DALA ATLAMA NERENLE OKUYORSUN MESAJI ŞEHİTLERİMİZİ NE KARIŞTIRIYORSUN KONUYA BEN NE YAZMIŞIM SEN NE YAZMIŞSIN, O EMİR MESAJI GİZLİDİR SEN TSK PERSONELİ VEYA TSK İLE İLGİLİ Bİ HALT BİLMEDİĞİN ORTADA. BU KOYU AÇAN KİŞİDE TSK İLE İLGİLİ BİŞEY BİLMEDİĞİ ORTADA ÇÜNKÜ BU EMİR YENİ BİR ÇIKAN EMİR DEĞİL MEVZUATTA HERŞEY YAZIYOR KILIK KIYAFET DİSİPLİNİ KONULU SENİN BİLMEDİĞİN BİR MEVZUAT VAR... NEYSE SİZİ CAHİLLİĞİNİZLE BAŞBAŞA BIRAKAYIM. BİR DELİ KUYUYA TAŞ ATMIŞ........
  • arapca kesın serbest tır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert0163

DALDAN DALA ATLAMA NERENLE OKUYORSUN MESAJI ŞEHİTLERİMİZİ NE KARIŞTIRIYORSUN KONUYA BEN NE YAZMIŞIM SEN NE YAZMIŞSIN, O EMİR MESAJI GİZLİDİR SEN TSK PERSONELİ VEYA TSK İLE İLGİLİ Bİ HALT BİLMEDİĞİN ORTADA. BU KOYU AÇAN KİŞİDE TSK İLE İLGİLİ BİŞEY BİLMEDİĞİ ORTADA ÇÜNKÜ BU EMİR YENİ BİR ÇIKAN EMİR DEĞİL MEVZUATTA HERŞEY YAZIYOR KILIK KIYAFET DİSİPLİNİ KONULU SENİN BİLMEDİĞİN BİR MEVZUAT VAR... NEYSE SİZİ CAHİLLİĞİNİZLE BAŞBAŞA BIRAKAYIM. BİR DELİ KUYUYA TAŞ ATMIŞ........

Siz çok bilgilisiniz bir iktidar yandaşı olarak. Hainler ordunun namusuna, Kozmik Oda'ya girerken ne tepki verdiniz? Çok merak ediyorum.

Hükümetinizin HDP'nin emriyle böyle bir adım atmasını gizlemek isteyebilirsiniz elbet ama artık çok geç. Buraya koysak da, koymasak da.

• trakyAli-1986 kullanıcısına yanıt
    8 bin yıldır bana ait topraklardan hangi yüzle kovacak kadar alçalıyorsun? Türk üst kimlik değil etnik bir ırktır. Belki atatürkün amacı bu topraklarda yaşayan herkese türk demekti ama artık öğle değil. Ben orta asyadan gelmedim buradaydım o yüzden benim üst kimliğim KÜRT. Şundan eminim gözlerin çekik tenin beyaz değilse sende KÜRT genleri taşıyorsun.

Ayrıca yaşın küçük galiba birine ülkeyi terk et demenin cezai karşılığı vardır. Bu sözle ilgili emsal davalar var, beynini satar gene ödeyemezsin haberin olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-CECCBCE5F -- 30 Eylül 2017; 16:0:42 >
  • Bu yaptığın nefret yaymaktır. Seni resmi yerlere bildiriyorum.
  • Beyler şimdi sizin anlayacağınız dilden anlatayım:

Bizim kullandığımız alfabe, Latin alfabesi temel alınarak hazırlanan Yeni Türk Alfabesi. Atatürk bizzat, özellikle batıya uyum sağlamak için bunu seçmiş. Yoksa Türk Tarih Kurumu'nu kurup araştırmalar yaptıran birisi, Göktürk'lerin kullandığı Runik Alfabe'nin kullanılmasının "daha iyi olacağını" düşünseydi, bizzat kendi alfabemiz olan bu alfabe ile dil devrimini hazırlardı. Doğru mu?

Şimdi bu durumda, koskoca Atatürk çıkıp sağa sola runik alfabe ile yazı yazdırmamışken, askere giden 20 yaşındaki adam Atatürk'ten daha mı iyi biliyor? Türk Tarih Kurumu'nun tabelasını hazırlatırken bile, runik alfabe kullanılmamış. Bizim alfabemiz Yeni Türk Alfabesidir.

Ha bakın, bu alfabe öğrenilmesin, bilinmesin, okunmasın demek değil. Dediğim gibi bunun araştırmalarına bizzat Atatürk öncülük etmiştir. Ama asla ne kendi resmi yazılarında, ne de diğer resmi kurumlarda bu alfabe kullanılmamıştır. 1930'larda TSK için bizzat Coco Chanel'e üniforma tasarlatmış, bunda bile o tarz bir yazıya gerek görmemiştir.

Koskoca Atatürk'ün uygun görmediği şeyi, hangi düşünce yapısıyla iyi güzel ilan ediyorsunuz, açıklayın biz de bilelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bcanata -- 30 Eylül 2017; 16:14:2 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ComertSoylu

8 bin yıldır bana ait topraklardan hangi yüzle kovacak kadar alçalıyorsun? Türk üst kimlik değil etnik bir ırktır. Belki atatürkün amacı bu topraklarda yaşayan herkese türk demekti ama artık öğle değil. Ben orta asyadan gelmedim buradaydım o yüzden benim üst kimliğim KÜRT. Şundan eminim gözlerin çekik tenin beyaz değilse sende KÜRT genleri taşıyorsun.

Ayrıca yaşın küçük galiba birine ülkeyi terk et demenin cezai karşılığı vardır. Bu sözle ilgili emsal davalar var, beynini satar gene ödeyemezsin haberin olsun.

8 bin yıl mı ? topraklar sana mı ait ? sen neyin kafasını yaşıyorsun be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1A8E31AA1 -- 30 Eylül 2017; 16:16:14 >

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.