Şimdi Ara

HD 5770 Kullanıcıları Yardımlaşma Paylaşım Bölümü !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.655
Cevap
6
Favori
120.911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Başlıktada olduğu gibi HD5770 Kullanan arkadaşlar Markalarıyla birlikte yorumlarını yazabilirlermi...(Gigabayte,Sapphıre,Hıs)

Olumlu yada olumsuz olan yorumlarınızı bekliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kacak123 -- 29 Ekim 2014; 23:39:59 >

• Hangisi ucuzsa onu alacaksın. (Tüm 5770 saat hızları ve fanları aynıdır)

Bu işlerin marka ile alakası yok hala şunu öğrenemediniz. GPU ATİ fabrikasında yapılır, sapphire his axle zotac ona fan takar kutular satar. Hepsinin işlemcisi aynı yerde üretilir.
  • Birşey Soracam

Sapphire'de Hep Sorun Çıkıyor,Diyorlar.
    Hepsinin İşlemcisi Aynı İse Niye Sorun Çıkarıyormuş.Onu Anlayamadım.
  • İşlemciler ATI tarafından üretilir, bellekler ve kapasitörler gibi diğer donanım, Sapphire - HIS gibi üreticilerin seçimiyle farklılık gösterebilir. Arada mühendislik farkları da vardır. Ben en acemi yönüyle açıklamaya çalıştım. Sapphire aslında kaliteli bi' markadır ama arıza başlatamaya görsün...
  • quote:

Orijinalden alıntı: HyDRoXy

Birşey Soracam

Sapphire'de Hep Sorun Çıkıyor,Diyorlar.
    Hepsinin İşlemcisi Aynı İse Niye Sorun Çıkarıyormuş.Onu Anlayamadım.

O yüzden herkezin iyi yada kötü yorumunu istedim zaten...
  • Sapphire HD5770 Kullanıcısıyım hiç bir sorunu yok ayriyetten Ati 9.12 sürücüsüyle dahada gelişeceğini düşünüyorum.
  • HD 5770 De en çok kullanılan marka sapphıre zaten ve çok kaliteli bir marka.

Sorun çıkartan herkezin ekran kartına yaptıkları oc den yada herhangi yaptıkları işlemlerden kaynaklanıyor.

Ayarları düzelten kişilerin sorunlarının kaybolduğunu gördüm.
  • @kacak123

Arkadaşında söylediği gibi ocden kaynaklanan sorunlar yaşadım Msı Afterburner ile yaptığım overclockta ekran kitleniyordu ama ati catalystten yaptım şuanda hiç bir sorun yok 930/1400mhz.Buda Ultra ayardaki 1650*1050 dirt2 testim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f.e.a.r -- 3 Aralık 2009; 19:24:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: f.e.a.r

@kacak123

Arkadaşında söylediği gibi ocden kaynaklanan sorunlar yaşadım Msı Afterburner ile yaptığım overclockta ekran kitleniyordu ama ati catalystten yaptım şuanda hiç bir sorun yok 930/1400mhz.Buda Ultra ayardaki 1650*1050 dirt2 testim

Testi Birde oc yapmadan denermisin.

• HIS marka kullanıyorum.. şimdiye kadar kullandığım leadtek Geforce 8600GT ekran kartının fanını %35 olarak ayarlıyordum ve süper sessiz bir kart olduğunu düşünüyordum.. Taki HIS 5770 kartı takıp onuda yanına physx işlemci olarak takıncaya kadar .. O süper sessiz dediğim ve uzun bir süre öyle zannettiğim kart HIS 5770in yanında kendini ele verdi ve gerçek sessizliğin ne olduğunu anladım... O sessizliğe physx desteğinden vazgeçtim ve 8600GT kartımı çıkarıp diğer PC'me taktım.. son derece sessiz bir kart.. keşke physx desteğide olsa diyorum hep... şimdiye kadar oynadığım oyunlarda oc'a ihtiyaç duymadım duysam bile nvidia kartlarda olduğu gibi üçüncü parti rivatuner gibi yazılımlarla uğraşmadan kendi kontrol merkezinden oldukça kolay bir biçimde saat hızları artırılabiliyor.. Artı bir yaşadığım bir eksikliğini söyliyim nvidia kartlarda istediğiniz çözünürlük ve refreshrate oranlarını kolayca ekleyebilirken bu kartla bunu ne kadar uğraştıysamda yapamadım.. ama sorun 3.parti yazılımların yeni sürücülere destek vermemesinden kaynaklanıyor.. umarım 5x serisine kısa zamanda destek gelirde monitörümü eskisi gibi 100Hz de kullanabilirim.. Artı bilgisayarımı gece açık bırakıp yattığımda nedense içim artık daha rahat.. :)

Benden bu kadar diğer arkadaşlara başarılar diliyorum... :))

•  HD 5770 Kullanıcıları Yardımlaşma Paylaşım Bölümü !!!
  • oc'un pek faydası olmamış o zaman...
  • 3-4 fps tabiki ati 9.12 hd5xxx kartlarına önem vereceğinden hiç belli olmaz ne olacağı
  • Hıs genelde ekran kartlarında daha iyi bir soğutma sağlıyor.
    Fakat bu ekran kartında diğer markalardan fazla bir artısı yok. Çünku aynı fanı kullanıyormuş.

Bütün HD 5770 Kullanıcıları sessizliğini çok beyeniyorlar.
  • Anlaşılan dirt2 yi DX11 İle çok sevdin
  • quote:

Orijinalden alıntı: kacak123

Hıs genelde ekran kartlarında daha iyi bir soğutma sağlıyor.
    Fakat bu ekran kartında diğer markalardan fazla bir artısı yok. Çünku aynı fanı kullanıyormuş.

Bütün HD 5770 Kullanıcıları sessizliğini çok beyeniyorlar.

standart fan olduğunu bende farkındayım.. genel anlamda 5770 kartları zaten kasdettim.. Hisin özellikle diğerlerinden daha sessiz olduğunu söylemedim.. o kadar da cahil değiliz paşa... neyse.. kısaca sessizler işte...

bu arada forumda 5770 ile ilgili fazla konu ve soru olunca bir kısım kullanıcı anti 5770ci oldu.. 4870'e şimdiye kadar kimse laf söylememişti ama farklı isimde ama aynı güçte bir kart olunca adını ezik koydular.. nasıl bir mantıktır bu.. hatta hatta kendisine hiç laf söylenilmeyen ve şimdiye kadar iyi olan 4870 1.2Tflop işlem gücü sunarken 1.36Tflop işlem gücü sunan kartın adına ezik dediler.. yok böyle bir cahillik...testlerdeki başarım oranı ise yeni sürücüler ortaya çıktıkça daha iyi anlaşılacaktır.. henüz performans sürücüleri gelmedi.. neyse buda böyle bir kart işte...

• Güncel dx11 oyun olduğu için test etmek zorundayım napayım

Bu arada Sessizliği muhteşem bu kartın standart olarak %35 fan hızı kullanıyor.Masaüstü 40-43 Derece %60 fanda normal fan kadar ses duyuyorsun.%100de ise hd4870 serisiyle karşılaştırırsak bu kart sivrisinek vızıltısı gibi kalıyor yanlarında
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

standart fan olduğunu bende farkındayım.. genel anlamda 5770 kartları zaten kasdettim.. Hisin özellikle diğerlerinden daha sessiz olduğunu söylemedim.. o kadar da cahil değiliz paşa... neyse.. kısaca sessizler işte...

Ben seni kötülemedim. Sadece Hıs kartının genel özelliğinden bahsettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kacak123 -- 3 Aralık 2009; 20:10:57 >
  • Marka önemlidir aslında. Kartlar referans tasarım olsada hepsini tek bir ithalatçı getirmiyor. Bunların içinden en sorunsuz olanını en çok çözüm üretebilenini ayırmak gerekir. Yani markadan ziyade o markayı ithal eden firma daha önemli.
  • Benim için his=sapphire konu hız aşırtmaysa. Büyük konuştum yanılmam inşallah
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.