Şimdi Ara

HD 5770 Kullanıcıları Yardımlaşma Paylaşım Bölümü !!! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.656
Cevap
6
Favori
120.911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HD 5770 İle GTA 4 Oynayan varmı? Nasıl bir performans alıyorsunuz.
    Ufakta olsa kitlenme, kasma,lag gibi olası olaylar oluyormu. Merak ettim.
  • Güç kaynağın yetersiz, açılışta ekrana siyah üzerine kırmızı yazılarla bişeyler yazılıyor mu bu esnada? Güç kablosu hatası alıyor olabilirsin, o sebeple resetliyor olabilir.
    quote:

Orijinalden alıntı: tecevit

Merhaba,

3870'i çıkardım, 5770 taktım, makinayı açtım :
    -fan 2-3 sn yüksek hızda döndü sonra sessizleşti
    -makine resetlendi 1 ( en baştan değil, hdd leri falan resetlemiyor. ) 2-3 saniye
    -makine resetlendi 2
    ..
    -makine resetlendi 8
    -POST ekranı ile açılıma devam etti :-)
    -Sonrası normal, driver kur, oyun kur, test et, overclock et herşey normal..

Makinayı power-off ettim tekrar açtım : 8 kez reset sonra açılış.
    Her seferinde istisnasız 8 kez reset. Her seferinde de açılıyor.
    1 bellek + 1 HDD bıraktım , aynı.

Belki PSU yu değiştirip denerim, belkide böyle kullanırım :-)

VTX HD5770
    400W power
    AMD x2 6000
    2xHDD
    1xDVD
    4xmemory

• Arkadaşlar His Hd5770 aldım ben de ancak bir sorun var. Önceden öngörmediğim bir sorun. Anakartım MSİ K8N Diamond SLİ, anakartın 1. pci slotunun yanında bulunan kapasitorun yüksekliği slotun seviyesini geçiyor ve kart slota tam oturmuyor. Kartı 2. slota takınca da kart tam randımanlı değil. Kartı değiştireyim dedim ama v2 modeli yok şu an vatan bilgisayarda hepsi referans tasarım. Referans tasarımda üstteki kapak engel oluyor. Bu kapasitor için yapacak birşey yok sanırım???
  • quote:

Orijinalden alıntı: kacak123

HD 5770 İle GTA 4 Oynayan varmı? Nasıl bir performans alıyorsunuz.

herşey sona dayalı 45 fps üzeri 1680x1050
    tabi işlemcim Phenom II 955 GTA 4 de kendini iyice belli ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tvardar

quote:

HD 5770 İle GTA 4 Oynayan varmı? Nasıl bir performans alıyorsunuz.

herşey sona dayalı 45 fps üzeri 1680x1050
    tabi işlemcim Phenom II 955 GTA 4 de kendini iyice belli ediyor.

Gerçekten Güzel Overclock Yaptınmı karta
  • konu iyi olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: linkin_park20

konu iyi olmuş

Senide bekleriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: DigitalWorld

Ben de VTX3D aldım. Arkadaş 305 TL demiş ama ben 320 ye aldım. Eğer deve yükü peşin fiyatı ise üzülmeyeceğim zira ben Netsiparis ten aldım, mecidiyeköy de şubeleri var.

Bunun dışında evet aynen koruma bantları açılmamış. Genelde hep kutu içeriğini, bir yerinde çizik var mı, iade ürün mü diye kontrol etmek zorunda kalırdım ama bir baktım bantlar yerinde hiç kasmadan aldım geldim eve.

Çok ta memnunum. Fan otomatikte. Oyunlarda sesini duymuyorum ama manuel olarak fanı %50 ye alınca bana göre yüksek bir ses çıkıyor. Bazıları ses çıkmıyor diyebilir. Zira ben hem ses yalıtımlı bir odadayım hem de sistemim RC690 kasada ve sessiz fanlar kullanıyorum. Ama oyun içinde iken kartın sesini duymuyorum. Sadece masaüstünde iken fan hızını %50 ye alınca duyuyorum. Oyunlarda hoparlör tüm sesleri bastırır genelde zaten.

Bu arada kasaya taktıktan sonra farkettim yan kısımları turuncu ve UV ye duyarlı sanırım parlıyor biraz kasanın içinde. Estetik olarak ta hoş oldu.

Bazı oyunlar gpuyu daha çok ısıtıyor sanırım çünkü coh opposing fronts'da 72 derece üstüne çıkmazken sims 3 de çok rahat çıkıyor. Fan hızı manuel de atıyorum 40 da iken sıcaklık 90 dereceye çıkıncı kart bir kez son hızda dönüyor. Uyarı gibi:)

Fanın sesliliğini ben kendime göre izah ettim elimde bilimsel bir ölçüm aracı yok. Genele kıyasla bu kart da sessizdir diye düşünüyorum. Açıkçası His, Sapphire ya da Powercolordan daha gürültülü olduğunu sanmıyorum zira birebir aynı kartlar, aynı malzemeleri aynı hızları kullanıyorlar. Kartın alt kısmına bir adet 8cmlik kasa fanı da bağlanırsa daha sessiz çalışır diye ümit ediyorum.

UV kısmına dikkat etmedim ama üstüne her türlü uv duyarlı yapışkan takılabilir. Modlanmaya uygun gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: Hökela

VTX 5770 aldım. En uygun fiyatlı referans tasarımlı 5770 şu anda bu marka diye biliyorum. Fiyat 305TL. Performanstan yana sıkıntı yok ama fan sesi beni öldürdü. Boşta iken çıt çıkarmayan fan %50 de odayı inletiyor. Fanı %35 de çok az ses çıkarıyor lakin onda da fazla ısınıyor. 92 dereceyi gördüm. %40, 42 civarı çalışınca sesli ortamda(oturma odası) az duyulan, sessiz ortamda kısmi rahatsız edici bir ses çıkarıyor ama 70, 75 dereceyi aşmıyor. Kendi adıma söylemem gerekirse referans tasarıma sessiz bir fan şart.

Kutusundan ekstra çıkmıyor. CF köprüsü, 6pinlik kablo ve üstünde ati yazan bir sürücü. Kutusu büyük ama kartı güzel korumuşlar. Kargoda sallanıp hasar görmesi çok zor. Kutunun üstündeki resimler kötü kalite renkli yazıcı çıktısı gibi. Ayrıca koruma bantları dahi çıkmamış olarak geldi. Yani ilk kez aldığım bir ekran kartının koruma bandını ben çıkardım. Kartın üstünde marka adı yok. Ya da var da belli belirsiz dikkatimi çekmedi.

Performans için ss vermeye gerek yok zaten diğer referans kartlardan farkı yok. Onlar ne ise bu marka da aynı değerleri aynı şartlar altında verecektir.Hızaştırması fena değil gibi şimdilik fazla zorlamadım. Ben sadece hızaştırma değerini vereyim. Voltaj işinden anlayanlar için 1ghz üstü zor olmasa gerek. 960mhz sanki olağan değeriymişçesine zorlanmadan gördü, 1 ghzi de görebilir diye tahmin ediyorum.

Normal hızında çalışan Q8400 ile alınmış değer:

HD 5770 Kullanıcıları Yardımlaşma Paylaşım Bölümü !!!

Bu da 3200mhz de çalışan Q8400 ile alınmış değer:
     HD 5770 Kullanıcıları Yardımlaşma Paylaşım Bölümü !!!

Core clock hızını nasıl 960 çıkarttın yazarsan çok sevinirim. Ben ekran kartında o.c Kullanmam kullanmadımda

• Ben de hızaştırmasız kullanırım lakin ilk aldığım kartın sınırını da görmek isterim. O yüzden ilk zamanlar biraz terletirim kartları.

Catalyst üstündeki maksimum değerler 960/1445. İlk denememde bu hızı gördü. Yani önce alt değerleri denemedim. İkinci testte HWmonitörde sıcaklıkları da görebilirsiniz. Yüklendiği hıza rağmen sıcaklık çok yüksek değil. MSI ile 960ı göremiyorum. Afterburner 925 üstüne izin vermiyor. Rivatuner ile deneme yapmadım. Belki voltaj vermeden 1 ghz görebilir.
  • sistemim
    MSI G31M MATX GLAN anakart
    Q6600 core 2 quad 2.40 ghz islemci
    3gb 667mhz ddr2 ram
    700w guc kaynagı
    bu sisteme 5770 alsam dirt2 dx11 performansım nasıl olur yada 4770 yetermi 4770 gta4 dirt2 falan zorlanmadan oynayabılırmıyım
  • Asus hd5770 biosu kullanmanız gerekiyor, öyle okudum.
    quote:

Ben de hızaştırmasız kullanırım lakin ilk aldığım kartın sınırını da görmek isterim. O yüzden ilk zamanlar biraz terletirim kartları.

Catalyst üstündeki maksimum değerler 960/1445. İlk denememde bu hızı gördü. Yani önce alt değerleri denemedim. İkinci testte HWmonitörde sıcaklıkları da görebilirsiniz. Yüklendiği hıza rağmen sıcaklık çok yüksek değil. MSI ile 960ı göremiyorum. Afterburner 925 üstüne izin vermiyor. Rivatuner ile deneme yapmadım. Belki voltaj vermeden 1 ghz görebilir.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tecevit

Merhaba,

3870'i çıkardım, 5770 taktım, makinayı açtım :
    -fan 2-3 sn yüksek hızda döndü sonra sessizleşti
    -makine resetlendi 1 ( en baştan değil, hdd leri falan resetlemiyor. ) 2-3 saniye
    -makine resetlendi 2
    ..
    -makine resetlendi 8
    -POST ekranı ile açılıma devam etti :-)
    -Sonrası normal, driver kur, oyun kur, test et, overclock et herşey normal..

Makinayı power-off ettim tekrar açtım : 8 kez reset sonra açılış.
    Her seferinde istisnasız 8 kez reset. Her seferinde de açılıyor.
    1 bellek + 1 HDD bıraktım , aynı.

Belki PSU yu değiştirip denerim, belkide böyle kullanırım :-)

VTX HD5770
    400W power
    AMD x2 6000
    2xHDD
    1xDVD
    4xmemory

Daha önceden pc ye oc yapmışmıydın işlemciye , ramlara vs.

Selam,
    Ramlara yapmadım, işlemciye az miktar denemiş olabilirim, voltaj ile oynamadan ..
    Ondan kalma hasar mı olabilir ..

---Güç kaynağın yetersiz, açılışta ekrana siyah üzerine kırmızı yazılarla bişeyler yazılıyor mu bu esnada? Güç kablosu hatası alıyor olabilirsin, o sebeple resetliyor olabilir. ---
    Evet, PSU yetersiz gibi duruyor. resetleri bitirdikten sonra herşey normal, siyah üzerine kırmızı yazılar çıkmıyor.

İyi akşamlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tecevit -- 10 Aralık 2009; 22:23:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Asus hd5770 biosu kullanmanız gerekiyor, öyle okudum.
    quote:

Ben de hızaştırmasız kullanırım lakin ilk aldığım kartın sınırını da görmek isterim. O yüzden ilk zamanlar biraz terletirim kartları.

Rivatunerı bir deneyim, ben zaten voltaj verme taraftarı değilim. Voltajsız son ne görüyor benim için önemli olan o. Zaten o hızda bile kullanmayacağım için herhangi bir bios değişikli benim için önem arz etmemekte.

• Hd5770'lerde muhteşem grafik işlemcileri mevcut 1100mhz hızda çalıştıran var. Soğutucunuzu geliştirmek için bir yöntem okumuştum, bugün aradım ama bulamadım. Düşük yükseklikli ramsinklerle soğutucu bloğun arka kısmına ızgaralara yapıştırarak oluyordu. Anakarta bakan taraftaki hava yolu boşluğuna tam sığıyordu ramsinker ve getirisi de hava akımının daha yüksek bir kısmının ızgaraların arasından geçmesini sağlamasıyla sıcaklıkları 15 derece düşürmesiydi. Eğer ramsink alırsanız, batmobile'in kaputu açacak cesaret varsa, çok işe yarayacağını düşünüyorum.

Şu iki program hd5770'lere hız aşırtmak için gerekli tüm ayarları sağlıyormuş.
    http://downloads.guru3d.com/AMD-GPU-Clock-Tool-v0.9.26.0-For-HD-5870-download-2383.html/
    http://downloads.guru3d.com/MSI-AfterBurner-download-2392.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 10 Aralık 2009; 23:22:21 >

• Afterburner kısıtladı bende. Catalyst üstünden 960 verdim ama afterburner 925 üstünü almadı. Ümidim rivatuner ama sıcaklık ne hale gelir bilmiyorum.
  • Bende overclock yapınca ekran kartı sapıtıyor.Bir denk getiremedim.Sınırı geçince vpu recover çalışmıyor direk yeşil ekran veya mavi kısa çizgili ekranla karşılaşıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f.e.a.r -- 11 Aralık 2009; 2:20:25 >
  • Hangi programı kullanıyorsunuz ve sürücüleri düzgünce yüklediniz mi?
  • Sürücü catalyst 9.11 hotfix normal driverindada aynısını yapıyordu, cdsiyle gelen driverinda da. afterburnerda çok karşılaştım mavi yeşil ekranla.Ama şuan catalysten direk yapıyorum yine aynı sonuç.Biostan hatta pci frequency 100 yaptım autodaydı ama sonuç hala aynı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f.e.a.r -- 11 Aralık 2009; 2:38:14 >
  • Bios ayarlarına girmişken bence hepsini defaulta çekin ondan sonra tekrar deneyin yaptığınız ayarları, belki değiştirip de atladığınız bişey vardır. Önerim gputool ya da Ati gpu clock tool programını kullanmanız. Gputool google'da aranıp indirilebilir, AGCT linkini yukarda verdim. Bir de bunlarla deneyin.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.