Şimdi Ara

HD 5770 Kullanıcıları Yardımlaşma Paylaşım Bölümü !!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.655
Cevap
6
Favori
120.911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben Sapphire HD5770 kullaniyorum ve cok memnunum.
  • İthalatçı Mascom olduğu için His'i tek geçerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mav1li

İthalatçı Mascom olduğu için His'i tek geçerim.

Fark olduğunu sanmıyorum.
  • Sapphire HD5770 aldım asus p6t se core7i işlemci ile kullanyorum.ekran kartı ve anakart arasında bir uyuuşmazlık var.anakarta bios güncelledik.ekran kartı driverını en sonuncuyu yükledik.donma problemi win 7 oluyordu.xp de olmadı ama pc ilk açılışta bazen görüntü alamıyorum reststart yapınca açılıyor.şu an ekrana bazen ufaktan mavilikler geliyor.tek carem ekran kartı biosu na bakmak.ama diğer pc lerde denedik sorun gözükmüyor.oyunları son derce kaliteli oynuyor.uyuşmazlık problemini yazılımlarla halletmeye çalışagız.önerisi olan varmı
  • psu akasa 520 watt.ram 6 gb ddr3 kingston
  • ben xfx almayı düşünüyorum
  • Gigabyte tın 3 yıl garantisi var diğerlerinden farklı olarak
  • Çekirdek hız aşırtması asıl getiriyi sağlıyor. Hd5000 belleklerinde hata kontrolü var, eğer hata varsa performans düşmeye başlıyor. 1350mhz 1450mhz bellek hızı pek farkettirmiyormuş 3dmark skoruna. Çekirdek 1000mhz üzerine çıkarılsa süper olur.
    quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

oc'un pek faydası olmamış o zaman...
  • his 5770 aldım bende bimeksten 299liraya ama daha oturup adam gibi test etme fırsatım olmadı.. nfs shiftte full ayarlarla 2-3 deneme yaptım gayet güzeldi yinede..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ArcA

his 5770 aldım bende bimeksten 299liraya ama daha oturup adam gibi test etme fırsatım olmadı.. nfs shiftte full ayarlarla 2-3 deneme yaptım gayet güzeldi yinede..

hayırlı olsun çok iyi fiyat benimki daha 3 hafta oldu 358 liraya almıştım vatandan
  • quote:

Orijinalden alıntı: ArcA

his 5770 aldım bende bimeksten 299liraya ama daha oturup adam gibi test etme fırsatım olmadı.. nfs shiftte full ayarlarla 2-3 deneme yaptım gayet güzeldi yinede..

yeni kartın hayırlı olsun.. shiftin 1.02 patchini kurmayı unutma.. ati kartlar için optimize edilmiş..
  • quote:

Orijinalden alıntı: f.e.a.r

HD 5770 Kullanıcıları Yardımlaşma Paylaşım Bölümü !!!

4770 ıle daha fazla fps alanlar var nasıl oluyor acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: el_turco_06

quote:

Orijinalden alıntı: f.e.a.r

4770 ıle daha fazla fps alanlar var nasıl oluyor acaba

çünkü onların testi DX9'da gerçekleşirken seninki DX11'de gerçekleşiyor Onlarda DX11'de seni geçsinlerde göreyim.

• VTX 5770 aldım. En uygun fiyatlı referans tasarımlı 5770 şu anda bu marka diye biliyorum. Fiyat 305TL. Performanstan yana sıkıntı yok ama fan sesi beni öldürdü. Boşta iken çıt çıkarmayan fan %50 de odayı inletiyor. Fanı %35 de çok az ses çıkarıyor lakin onda da fazla ısınıyor. 92 dereceyi gördüm. %40, 42 civarı çalışınca sesli ortamda(oturma odası) az duyulan, sessiz ortamda kısmi rahatsız edici bir ses çıkarıyor ama 70, 75 dereceyi aşmıyor. Kendi adıma söylemem gerekirse referans tasarıma sessiz bir fan şart.

Kutusundan ekstra çıkmıyor. CF köprüsü, 6pinlik kablo ve üstünde ati yazan bir sürücü. Kutusu büyük ama kartı güzel korumuşlar. Kargoda sallanıp hasar görmesi çok zor. Kutunun üstündeki resimler kötü kalite renkli yazıcı çıktısı gibi. Ayrıca koruma bantları dahi çıkmamış olarak geldi. Yani ilk kez aldığım bir ekran kartının koruma bandını ben çıkardım. Kartın üstünde marka adı yok. Ya da var da belli belirsiz dikkatimi çekmedi.

Performans için ss vermeye gerek yok zaten diğer referans kartlardan farkı yok. Onlar ne ise bu marka da aynı değerleri aynı şartlar altında verecektir.Hızaştırması fena değil gibi şimdilik fazla zorlamadım. Ben sadece hızaştırma değerini vereyim. Voltaj işinden anlayanlar için 1ghz üstü zor olmasa gerek. 960mhz sanki olağan değeriymişçesine zorlanmadan gördü, 1 ghzi de görebilir diye tahmin ediyorum.

Normal hızında çalışan Q8400 ile alınmış değer:

Bu da 3200mhz de çalışan Q8400 ile alınmış değer:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nevi şahsına münhasır -- 10 Aralık 2009; 9:04:50 >

• dün bende sapphire 5770 aldım. sessizlik olarak gayet iyi. dün 1600x900 8xAA da ful detaylarla GRID oynadım. performansı oldukça iyiydi. HMonitor ile yaptğım ölçümler; boşta 44 derece, 2 saatlik oyundan çıkışımdan hemen sonra ise 53 derece idi. fan %35in üzerine hiç çıkmadı. sadece kasayı ilk çalıştırdığımda fan kontrolü sırasında 2-3 saniyelik bi ses çıkarıyor. daha sonrasında ses yok.

ancak dikkatimi çeken bişey oldu. ekran kartımı almadan önce o/b HD 4200 ile idare ediyordum. masaüstü ve browser lardaki text ler daha keskin ve daha netti. şimdi ise çok hafif(tamda belli olmayan) bi bulanıklık sezer gibiyim. diğer 5770 kullanan arkadaşlarda böyle bişey yaşadılarmı merak ediyorum.

birde yanında gelen sürücü Cd sinden yaptığım kurulumdan sonra CCC açılmıyor. AMD ATI nin sitesinden indirdiğim son sürücüde de CCC açılmıyor.

sistem
    AMD Athlon X2 250 3.00 GHZ
    Asus M4A785D-M Pro
    2GB 800 Mhz RAM
    500W Thermaltake Kasa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CueMaker -- 10 Aralık 2009; 12:56:26 >

• HD4850 referans ile masaüstü sessizdi ama oyunlarda çok ses yapıyordu.
    Hd4870 referans ile masaüstü sessizdi ama oyunlarda duyuabiliyordu.
    HIS HD5770 referans ile her koşulda fan sesini duyurmadı bana. furmarkta max 65 c gördüm masaüstünde 35-40 derece çalışmakta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lethian -- 10 Aralık 2009; 17:05:35 >
  • CCC açmak için Microsoft Framework yüklemeniz gerekli.
  • Merhaba,

3870'i çıkardım, 5770 taktım, makinayı açtım :
    -fan 2-3 sn yüksek hızda döndü sonra sessizleşti
    -makine resetlendi 1 ( en baştan değil, hdd leri falan resetlemiyor. ) 2-3 saniye
    -makine resetlendi 2
    ..
    -makine resetlendi 8
    -POST ekranı ile açılıma devam etti :-)
    -Sonrası normal, driver kur, oyun kur, test et, overclock et herşey normal..

Makinayı power-off ettim tekrar açtım : 8 kez reset sonra açılış.
    Her seferinde istisnasız 8 kez reset. Her seferinde de açılıyor.
    1 bellek + 1 HDD bıraktım , aynı.

Belki PSU yu değiştirip denerim, belkide böyle kullanırım :-)

VTX HD5770
    400W power
    AMD x2 6000
    2xHDD
    1xDVD
    4xmemory
  • quote:

Orijinalden alıntı: tecevit

Merhaba,

3870'i çıkardım, 5770 taktım, makinayı açtım :
    -fan 2-3 sn yüksek hızda döndü sonra sessizleşti
    -makine resetlendi 1 ( en baştan değil, hdd leri falan resetlemiyor. ) 2-3 saniye
    -makine resetlendi 2
    ..
    -makine resetlendi 8
    -POST ekranı ile açılıma devam etti :-)
    -Sonrası normal, driver kur, oyun kur, test et, overclock et herşey normal..

Makinayı power-off ettim tekrar açtım : 8 kez reset sonra açılış.
    Her seferinde istisnasız 8 kez reset. Her seferinde de açılıyor.
    1 bellek + 1 HDD bıraktım , aynı.

Belki PSU yu değiştirip denerim, belkide böyle kullanırım :-)

VTX HD5770
    400W power
    AMD x2 6000
    2xHDD
    1xDVD
    4xmemory

Daha önceden pc ye oc yapmışmıydın işlemciye , ramlara vs.

• Ben de VTX3D aldım. Arkadaş 305 TL demiş ama ben 320 ye aldım. Eğer deve yükü peşin fiyatı ise üzülmeyeceğim zira ben Netsiparis ten aldım, mecidiyeköy de şubeleri var.

Bunun dışında evet aynen koruma bantları açılmamış. Genelde hep kutu içeriğini, bir yerinde çizik var mı, iade ürün mü diye kontrol etmek zorunda kalırdım ama bir baktım bantlar yerinde hiç kasmadan aldım geldim eve.

Çok ta memnunum. Fan otomatikte. Oyunlarda sesini duymuyorum ama manuel olarak fanı %50 ye alınca bana göre yüksek bir ses çıkıyor. Bazıları ses çıkmıyor diyebilir. Zira ben hem ses yalıtımlı bir odadayım hem de sistemim RC690 kasada ve sessiz fanlar kullanıyorum. Ama oyun içinde iken kartın sesini duymuyorum. Sadece masaüstünde iken fan hızını %50 ye alınca duyuyorum. Oyunlarda hoparlör tüm sesleri bastırır genelde zaten.

Bu arada kasaya taktıktan sonra farkettim yan kısımları turuncu ve UV ye duyarlı sanırım parlıyor biraz kasanın içinde. Estetik olarak ta hoş oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DigitalWorld -- 11 Aralık 2009; 8:13:57 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.