Şimdi Ara

Hayvanseverlerin Kedi Köpeği Çanta-Ayakkabı Zannetmesi!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Maalesef ülkemizde hayvanlara bile ambalajına göre değer veriliyor.

Türkiyede en çok satılan kedi cinsi belkide Scottish Fold olabilir. Resmini aşağı bırakıyorum.

Hayvanın tipi dışında hiçbir özelliği yok. Hatta çok kötü bir özelliği var cinsi yüzünden Osteokondrodisplazi denilen kemik ve kas hastalığına sahipler.

Yani hayatları boyunca acı içinde yaşıyorlar.

Bu kendilerine hayvansever diyen şahıslar ne yapıyor peki? Bu kediler için kuyruk oluşturup bol bol üretilmesini sağlıyorlar.

Ne kadar çok kedi o kadar çok acı. Ne kadar dramatik değil mi?

Ama instagramda Tekir le poz verecek değiller ya. Helali hoş olsun minnoş hayvanseverlerime.

Tek tek tüm kedi türlerini saymayacağım ama tüm safkan ırk kedi cinslerinde ya ölümcül yada daha beteri öldürmesede süründüren kalıtsal hastalıklar vardır.

Sağlıklı bir cins kedi bulmak neredeyse imkansızken yine de bile bile hayvanseverlerin elinde oyuncak olabilmesi için üretilmesine ve çoğaltılmasına izin verilir.

Köpeklerde cinsleri ve isimleri fark etse de mevzu yine aynı.

Karabaşın kimse yüzüne bakmazken cins ve hastalıklı köpekler ekmek peynir gibi alınır satılır.

Abim hırçın pitbullu ile caka satacak. Sanki kimsenin umurundaymış gibi.

----------------------------

Özetle kedi köpeğe çanta gibi makyaj malzemesi gibi tipine göre değer verirler.

Gerçekte kedi ve köpeklere dünyadaki en büyük kötülüğü kendilerine hayvansever diyen bu şahıslar başkası yapmaz.

Bunların yüzünden akşamları veterinerlerde hastalıklı cins kedi köpek kuyruğu var. Ve bir çoğu bu hastalıklar yüzünden can verir tabiki acı çekerek.

Tekir ve Karabaşlar ise sokakta kafasına ekmek atılıp kendilerine layık görülen sokak hayatını yaşamak zorundalar.

Allah razı olsun hayvanseverlerimiz kafalarına mama ekmek falan fırlatıyorlar. Çok merhametliler canım.

Bu hayvanlar gayet sağlıklı doğmalarına rağmen tipleri yüzünden değersizdirler.

Sokakta ya soğuktan can verirler, yada bir araba altında kalırlar.

Kader işte ne yaparsın...

• kedileri bir de bazı cins köpekleri severim ama uzaktan sadece, bakma durumum olmadığı için hayvana eziyet olmasın diye almıyorum

çoğu kişi oyuncak niyetine hayvan sahipleniyor zaten

• Bu tip cinsler özürlü hayvanların estetik bulunup çoğaltılması ile insan eliyle çiftleştirilerek oluşturulmuş. Kedilerde sfenks kedisi de var mesela,

hayvan genetik sorunlu tüyleri çıkmıyor. Bunu egzotik, farklı bulup çoğaltmışlar. Köpeklerde de yine bu şekilde Pug gibi ırklar var. Kafatası falan

direkt sorunlu, özürlü bir ırk. Bilmiyorum sıradan kedi bana daha sevimli geliyor, kulağının yok gibi kıvrık olmasını ya da tüysüz görünmesini neden isteyeyim?

• Yazıya "ülkemizde" diye başlayıp "Scottish fold" anlatmak

• Napsın millet, kızıl saçlı, çilli, scottish kız mı alıp beslesin evde?

Bu arada, zaten şu anda Scottish kedileri, ingiliz kediyle çift yapıyorlar, hastalık falan da olmuyor, sevmelere doyulmaz bi şey oluyor, basık surat, küçük kulaklı ve huyu güzel, hırsuz mısır kedilerinden bin kat iyi, mısır kedisi, seni ortada görmesin tezgahtaki her şeyi yer, tam çip, eve sokulcak bi cins değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hayvanseverlerin Kedi Köpeği Çanta-Ayakkabı Zannetmesi!
    Hayvanseverlerin Kedi Köpeği Çanta-Ayakkabı Zannetmesi!x (formerly twitter)
    Mevzu (@m3vzu) on X
    https://x.com/m3vzu/status/1795742199365411152?s=46

Yazıda bahsettiğim köpek sahiplerine örnek gelmiş. Hiç gecikmemiş.

• Sokak tan aldigim kediyi besliyorum. Yerli mali iyidir dış güçlerin kedisini alip eve mi sokayim yani Hayvanseverlerin Kedi Köpeği Çanta-Ayakkabı Zannetmesi! 

• Abicim hoş geldin, sefalar getirdin, biz de seni bekliyorduk kaç gündür tartışıyoruz scottish fold mu norveç orman kedisi mi Ankara kedisi mi vallahi helal olsun sana ya.

Hayvansever dediğin de bunlarsız olmaz, pitbullsuz da olmaz doğru demişin 2. mesajda. Helal olsun valla bu gözlem yeteneği herkese nasip olmaz vallahi maşallah sana Allah nazar değdirmesin inşallah görüşürüz kendine iyi bak sağlıcakla kal.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hatice Hayvanlarla ilgili yasa tasarısına tepki göstererek köpek taklidi yaptı (aydinlik.com.tr)

Kendilerini hayvan zanneden de var.

Halbuki ses çıkarılması gereken konular şunlar:

- hayvanların izni olmadan onları hapsedip sergileyen hayvanat bahçeleri

- hayvanları köle gibi satan pet-shoplar

- hayvanlara şiddet uygulayan sirkler

- sokakta hayvanların ömrünün %30lara inmesi ve dilenci gibi yaşamaları

• Sokaktan tekir diye aldığımız kedi norveç orman kedisi çıktı. Ben artık yorum yapamıyorum kim bilir hangi vicdansız bu hayvanı getirtip iki fotoğraf çekip sıkıldığı için yavruyken sokağa attı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tip insanda olduğu gibi hayvanda da önemli, aslında öyle olmaması gerek fakat ne yazık ki bu şartlarda işler böyle yürüyor. Bir adamında ilk kılık kıyafeti tipi ile önyargı ile yaklaştığın gibi kedi köpeğede öyle.

• Vain kullanıcısına yanıt

Estetik algısı bile sorunlu bu hayvan sevici tiplerin. Bunlar nasıl varlıklar ben anlayabilmis değilim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Headlong Into Carnage -- 1 Haziran 2024; 8:11:55 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.