Şimdi Ara

Hayatınız boşa geçiyor, ayaklanın. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
22
Favori
43.780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
210 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-89183934B

Gören de sanacak einstein , kendini çeşitli konularda geliştiriyor

Ne yapıyorsun? Ingilizce bildiğini sanıyorsun ama dünyadan haberin yok. Anime çevirileri yapıyorsun bu kadar

Alıntıları Göster
    Bu kafayla gidersen hep aynı kalacaksın zaten kardeş, bunu unutma bak.

Bir konuda kendini geliştirmen için Einstein mi olman gerekiyor? bir şeyler öğrenmek, bilgi dağarcığını geliştirmek senin için bütün gün forumda millete laf atmaktan daha mı kötü bir şey?

Beni ingilizce bildiğimi sanmakla itham etmişsin, daha sonra ise dünyadan haberin yok diyip bambaşka bir konuya geçip argüman üretmeden saçma sapan bir mesaj yazmışsın, 2-3 anime şarkısı çevirdim diye beni anime çevirmeni ilan edip olay yerinden kaçmışsın, bu mu balık kardeş?

Bak yemin ediyorum sen troll falan değilsen gerçekten iflah olmayacak bir adamsın, insan gibi tavsiye verdiğim bir konuda bile ortaokul çocuğunun bile ağzından çıkmayacak saçma ''hakaretlerle'' konuyu dağıtıyorsun, bre adam, madem beni bir şeyle itham ediyorsun, neden devamını getirmiyorsun? hadi açıkla bakalım nasıl dünyadan haberim yokmuş?

• quote:

Gören de sanacak einstein , kendini çeşitli konularda geliştiriyor

Ne yapıyorsun? Ingilizce bildiğini sanıyorsun ama dünyadan haberin yok. Anime çevirileri yapıyorsun bu kadar

Alıntıları Göster
    Alay nesnesi olmak insana koyar. Ama sürekli saldırı altındaymış gibi etrafa saldırmak da acıklıdır. Eğer illa bir şeye saldıracağım diyorsan evine torba falan al ona vur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Moving On

Bu kafayla gidersen hep aynı kalacaksın zaten kardeş, bunu unutma bak.

Bir konuda kendini geliştirmen için Einstein mi olman gerekiyor? bir şeyler öğrenmek, bilgi dağarcığını geliştirmek senin için bütün gün forumda millete laf atmaktan daha mı kötü bir şey?

Beni ingilizce bildiğimi sanmakla itham etmişsin, daha sonra ise dünyadan haberin yok diyip bambaşka bir konuya geçip argüman üretmeden saçma sapan bir mesaj yazmışsın, 2-3 anime şarkısı çevirdim diye beni anime çevirmeni ilan edip olay yerinden kaçmışsın, bu mu balık kardeş?

Bak yemin ediyorum sen troll falan değilsen gerçekten iflah olmayacak bir adamsın, insan gibi tavsiye verdiğim bir konuda bile ortaokul çocuğunun bile ağzından çıkmayacak saçma ''hakaretlerle'' konuyu dağıtıyorsun, bre adam, madem beni bir şeyle itham ediyorsun, neden devamını getirmiyorsun? hadi açıkla bakalım nasıl dünyadan haberim yokmuş?

Alıntıları Göster
    İngilizce konusunda dünyadan haberin yok demek istemiştim , yani aslında iyi değilsin

Söyle bakalım ne konularda kendini geliştiriyorsun

• quote:

İngilizce konusunda dünyadan haberin yok demek istemiştim , yani aslında iyi değilsin

Söyle bakalım ne konularda kendini geliştiriyorsun

Alıntıları Göster
    He bak şimdi oldu işte, İngilizce konusunda dünyadan haberdar olmadığımı söylemişsin, çevirilerim imzamda duruyor, çoğu da teşekkür alan oldukça başarılı çeviriler, bir konuda TOEFL derecem var demiştin, doğru mu bilmiyorum fakat doğruysa objektif bir şekilde çevirilerimi yorumlamanı ve hatalarımı belirtmeni istiyorum ki kendimi geliştireyim, fakat bunu yapmayacaksan lafının arkasında duramıyorsun demektir.

Dediğim gibi İngilizce konusunda kendimi geliştiriyorum, aynı zamanda üçüncü dil de öğrenmeye çalışıyorum, kitap ve sinema konusunda da bilgi sahibi olmaya çalışıyorum, üniversitede de alanım konusunda bol bol araştırma yapıp buna devam edeceğim.

Destur varsa benim de sana bir sorum var; sen kendini ne konularda geliştiriyorsun?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E57029DB9

Alay nesnesi olmak insana koyar. Ama sürekli saldırı altındaymış gibi etrafa saldırmak da acıklıdır. Eğer illa bir şeye saldıracağım diyorsan evine torba falan al ona vur.

Alıntıları Göster
    Neslican konusundaki iğrenç yorumlarını da gördüm. Marjinal , farklı olmaya çalışan ilgi budalası birisin

Seni seven kimse yok sanırım , o yüzden Neslican'a üzülenlere öfke kusmuştun dün gece
  • quote:

He bak şimdi oldu işte, İngilizce konusunda dünyadan haberdar olmadığımı söylemişsin, çevirilerim imzamda duruyor, çoğu da teşekkür alan oldukça başarılı çeviriler, bir konuda TOEFL derecem var demiştin, doğru mu bilmiyorum fakat doğruysa objektif bir şekilde çevirilerimi yorumlamanı ve hatalarımı belirtmeni istiyorum ki kendimi geliştireyim, fakat bunu yapmayacaksan lafının arkasında duramıyorsun demektir.

Dediğim gibi İngilizce konusunda kendimi geliştiriyorum, aynı zamanda üçüncü dil de öğrenmeye çalışıyorum, kitap ve sinema konusunda da bilgi sahibi olmaya çalışıyorum, üniversitede de alanım konusunda bol bol araştırma yapıp buna devam edeceğim.

Destur varsa benim de sana bir sorum var; sen kendini ne konularda geliştiriyorsun?

Alıntıları Göster
    Spor yıllardır yapıyorum

İngilizce derecelrim var

Beden dili çalıştım yıllarca

Kendini geliştirme olarak sayar mısın bilmiyorum ama koleksiyon yapıyorum

Gitar çalıyorum ( çok iyi olmasa da )

Bi kaç tane daha ufak hobim var.

Aynı zamanda internetten ticaret yapyıroum. Okurken bi yandan para biriktiriyorum

• hayatını değiştirmeyle ilgili bir konu altında kavga edilen tek forumdur dh, olum harika bir yer burası ya
  • quote:

Spor yıllardır yapıyorum

İngilizce derecelrim var

Beden dili çalıştım yıllarca

Kendini geliştirme olarak sayar mısın bilmiyorum ama koleksiyon yapıyorum

Gitar çalıyorum ( çok iyi olmasa da )

Bi kaç tane daha ufak hobim var.

Aynı zamanda internetten ticaret yapyıroum. Okurken bi yandan para biriktiriyorum

Alıntıları Göster
    Sporu yıllardır yaptığını söylemişsin, meşhur tipim nasıl konundan görüldüğü kadarıyla yıllardır spor yapan birisine göre oldukça yağlı ve orantısız bir vücudun vardı, fotoğraflar eski mi? yani bunu şu anda çok daha farklıyım diyerek mi açıklayacaksın? diyet yaptım vb.

İngilizce derecelerim var demişsin, ne güzel ingilizcene güveniyorsun, ben de ingilizceme güvendiğim için çevirilerimde ne hata var da ''dünyadan haberim yok'' belirt demiştim fakat belirtmemişsin, bu yüzden bu dediğine kısmen inanıyorum.

Koleksiyon iyidir, ben de yaparım.

Bütün bu anlattıklarını gerçekten yapıyorsan oldukça düzenli ve meşgul bir hayatın olsa gerek, üniversiteyi bu yaşta bitirememeni de buna bağlarsak, zira kendini geliştiriyorsun, bütün bunlara rağmen her gün en az 15-20 mesaj yazıp insanlara sataşmak, önceki açtığı konuları hafızaya kazıyıp saldırmak, sabah akşam milletle kavga etmek zor olmuyor mu gerçekten? zira bütün bunları yapıp da hobi olarak forumda trollük de yapıyorsan gerçekten takdir ediyorum seni.

• quote:

Sporu yıllardır yaptığını söylemişsin, meşhur tipim nasıl konundan görüldüğü kadarıyla yıllardır spor yapan birisine göre oldukça yağlı ve orantısız bir vücudun vardı, fotoğraflar eski mi? yani bunu şu anda çok daha farklıyım diyerek mi açıklayacaksın? diyet yaptım vb.

İngilizce derecelerim var demişsin, ne güzel ingilizcene güveniyorsun, ben de ingilizceme güvendiğim için çevirilerimde ne hata var da ''dünyadan haberim yok'' belirt demiştim fakat belirtmemişsin, bu yüzden bu dediğine kısmen inanıyorum.

Koleksiyon iyidir, ben de yaparım.

Bütün bu anlattıklarını gerçekten yapıyorsan oldukça düzenli ve meşgul bir hayatın olsa gerek, üniversiteyi bu yaşta bitirememeni de buna bağlarsak, zira kendini geliştiriyorsun, bütün bunlara rağmen her gün en az 15-20 mesaj yazıp insanlara sataşmak, önceki açtığı konuları hafızaya kazıyıp saldırmak, sabah akşam milletle kavga etmek zor olmuyor mu gerçekten? zira bütün bunları yapıp da hobi olarak forumda trollük de yapıyorsan gerçekten takdir ediyorum seni.

Alıntıları Göster
    foruma makara yapmaya geliyorum

• Böyle kişisel gelişim, “40 sabah erken kalk” her gün takvime bir çizik at geyikleri Türkiye’de karşılığı olmayan şeyler 2020 liraya 1 ayı çıkarmaya çalışan adama sabah pencereyi aç ve güneşi selamla tarzı şeyler söylersen sana gülüp geçer.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki bu yazıyı yazan adamın tüm gün forumda takılması ?
  • Ayağımıza bağ olan özellikle bilinçaltı sıkıntılar ortadan kalkmadan ayağa nasıl kalkıyon?

• hocam sen zorno izlediğin için ev sahibin gelip laf etmemiş miydi ben mi yanlış hatırlıyorum XD
  • Okumadim ama basliga gore yaziyorum.Her insanda dopamin ve libidosu farklidir bazi insan mesela dün ölen 4 kere kansere yakalanip 3ünü yenen kiz gibi hayat doluydu ama malesef vucut izin vermedi ancak bizim öyle buyük hastaligimiz olmadigi basimizdan gecen olaylardan etkileniyoruz ve boşveriyoruz yani sözün özü "yaşadigimiz hayatin %90i genetigimize baglidir.Zevk almiyoruz hayattan elimizi kolumuzu kaldiracak hâl yok zevk almadigin birseyide uzun süreli yapamazsin bikarsin

• quote:

Orijinalden alıntı: JordaNN

hocam sen zorno izlediğin için ev sahibin gelip laf etmemiş miydi ben mi yanlış hatırlıyorum XD
    Yanlış hatırlıyorsun, öyle bir konu açmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Moving On -- 21 Eylül 2019; 22:54:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Ayağımıza bağ olan özellikle bilinçaltı sıkıntılar ortadan kalkmadan ayağa nasıl kalkıyon?
    KOÜ de yüksek lisans mı yapıyorsun hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: Ryo41

KOÜ de yüksek lisans mı yapıyorsun hocam

Alıntıları Göster
    Yok hocam. Ne alaka acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bravo kardeşim güzel konu
  • DH'da takılıp bu durumda olanlar zaten 5 satırdan daha fazlasını okuyamadıkları için bu haldeler,siz onları çökme noktasından kurtarayım derken bu bilmem kaç paragraflık yazıyla bir daha çökertiyorsunuz

• Ailevi sıkıntılar, iş hayatında ki yapmacık oluşlara ayak uyduramamak, sıkıntı sebepli oluştuğu düşünülen sedef hastalığı, psikiyatri tedavisi, ilaç tedavisi, psikoterapi, üzerine psikolog derken, yıllar aldı başını gitti. Bugün arkadaşla kafeye girecek iken vazgeçip, değişiklik olsun parkta oturalım dedik(İstanbul-Bayrampaşa-Adapark). Ülkeden, insanlardan, yeni nesil ve zaman şartlarından konuşuyorduk. Tesadüftür iki arkadaş yanımıza geldi, ve; Çin Halk Cumhuriyeti'nden geleli 5 ay olduğunu ve İstanbul Aydın Üniversitesi'nde dil eğitimi aldıklarını söylediler. Çeviri kullandığımız zamanlar da oldu fakat 5 ay gibi bir sürede gayet güzel gelişim sağladıklarını söyleyebilirim. Yaklaşık 3 saat kadar zaman geçirdik. Yaşları bizimle aynı olmasına rağmen (28 ve 29), gayet aktif ve pozitif olduklarını fark ettim diyebilirim. Halbuki Çin'de köy hayatı yaşarken, çiftçilik yapıyorlarmış. Ülkemize, insanlarımıza, yemeklerimize olan hayranlıklarını dile getirdiler. 2012 yılında Kayseri Erciyes Üniversitesi / Çin Dili ve Edebiyatı bölümüne kayıt yaptıran bir kız arkadaşım, mezun olmasına en az 5 yıl olmasına rağmen; ileri tarihli iş teklifi almıştı ve bunu bana söylerken, Türkiye'de ileri derece Çince bile insan sayısı 5 demişti (doğruluğunu araştırmamıştım). Velhasıl o arkadaşım 3. Yıldan sonra okulu yarım bırakıp Shangai'ye yerleşmişti, daha sonra bir şekilde koptuk. Bunu öğrendiğim zaman, okulun bir amaç değil araç olması gerektiğini anlamıştım. Eğer bugün bu arkadaşlar 29 yaşına geldiği halde; başka ülkeye gidip, dil öğrenip, tercümanlık yaparak hayatını geçirme hayali kurabiliyorlar ise, bu tamamen toplum baskısının olmayışı ile alakalı diye düşünüyorum. Biz son 5 yılda ülkemizin ekonomik anlamda kötü durumda olduğunu söylediğimizde; tanıdıkları aracılığı ile son 2 yılda ülkemiz de ekonominin kötü gittiğini bildiklerini ve bunun abd kaynaklı olabileceğini düşündüklerini söylediler. Velhasıl biz de sorduk. Çin de en azından bizim sandığımız kadar iyi değilmiş. 1,5 milyar civarında nüfusu olan bir ülke toplumunda, sınıf farkları bir hayli belirgin olur. İşte tam bu noktada; umutsuzluğa düşenlerin, yaşlılık yıllarının açlık ve sefalet içinde geçtiğinden bahsettiler. Devlet denen olgunun insanların her derdine yetişemediğinden ve ülke de bunun gündem bile olmadığını, tek gündemin "daha çok para nasıl kazanabiliriz" olduğunu söylediler. Bu yüzden, çare ne ise arayıp bulmalı, denemeli, gerekirse yanılmalı ama asla pes etmemeli dediler. Arkadaşlarımın, tesadüf eseri tanıştığım eğitimli kişilerin, doktorlarımızın bir kaç kitap tavsiyesi olmuştu. Yarın ilk işim bir şekilde o kitapları almak olacak. Belki bir anda gelmeyecek değişim ama "başlamak, bitirmenin yarısıdır" sözü ile çıkacağım yola. Spor ve diyet, konserler, tatil, yurt dışında maç izlemek, yeni insanlar tanımak, yeni kitaplar okumak, yabancı dil öğrenmek VS.. Yapılabilecek bu kadar şey varken biri ve birilerine daha fazla takılı kalmaya gerek yok.

Söylediğin gibi; Hayatımız boşa geçiyor, ayaklanmak lazım.

Hayatınız boşa geçiyor, ayaklanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srcn1905 -- 22 Eylül 2019; 0:51:30 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.