Şimdi Ara

Hayatınız boşa geçiyor, ayaklanın. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
22
Favori
43.780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
210 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: equallyworthless

İşte dediğin gibi olmuyor. Çirkin olduğum için dışarı bile çıkamıyorum. İşe girmeyi ben de denedim dayanamayip çıktım, olmayınca olmuyor.
    Bana yüzünü detaylı bir şekilde tarif eder misin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-89183934B

HaYaLLeRiniZi BıRaKMAYıN

Üniversite bitsin , iş bulma telaşına gir. o zaman görürüz hayallerini
    Hayal diyince aklına ne geliyor?

Hayalini gerçekleştirmene aracı olacak olan bölüme girsen, bu bölümü okurken aynı zamanda kendini geliştirsen mezun olduğunda diğer adaylardan 5 adım önde olursun.

Bunu yapmasan bile, okurken aynı zamanda kendini bir alanda geliştirmen bile seni diğerlerinden öne çıkarır, çok mu zor geliyor bunu yapmak?

En basit örnekle bilgisayar mühendisliği okuyan birisi yazılım konusunda kendisini daha da geliştirirse bu onu öne çıkarmaz mı? mesleğinde uzman olan adam işsiz kalmaz, başka bir örnekle öğretmenlik okuyan adam da sıkı çalışıp atanabilir.

• maalesef bunları herkes biliyor burada saptama yaparak insanları okla gösterip hayatın gerçekleri baslıklı sadece zahirde görünenleri baz alıp herkesin ayrı hikayesini bilmeden topyekün değerlendirip herkesi etiketlemekle kalınmıyor üstüne bir de hayatta kalma icgüdünü percinleyerek egosantrizmini ağzına kadar doyuruyorsun. maalesef her sey internet hayat kaynaklar onunuzde calısanlar mutlu siz mutsuzlugu hak eden kölelersiniz tespitleri kadar yavan degil yaşantılar. istek direnç edinim ve gaye kişide şartlar akıl sağlığı veya allahtan tecehhüz eden bir cesaret istenç olmadan harekete geçmez. bazılarımız bunu ikame edemiyor cünkü derinlerde ruhunda bir hastalık veya bir mani mahbus kılar bir durum var. kapitalizm bunlara bakmaz kişiyi inter disiplinler arası ele almaz o sebeple yasadıgımız sistem de bizi eğer ki mani olan büyük bir travma hata varsa bunun zamanında önalınamaz sekilde bir noktaya gelmesi insanı bu tür durumlara sokabiliyor. kimse aptal değil.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• içerde geçmesinden iyidir boşa geçmesi, bu ülkede yaşıyosan olan bu yapcak bişe yok.
  • Moving On kullanıcısına yanıt
    Çene asiri geride(mouth breather face), yüzde belirgin kalıcı 32 tane tırnak izi, 0 elmacık kmigi, aşırı derecede yamuk diş, göz altı morlukları. Bir de yüzle alakalı olmasa da kolumda da yanık izi var. Daha sayarim ama göze en çok çarpanlar bunlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Çene asiri geride(mouth breather face), yüzde belirgin kalıcı 32 tane tırnak izi, 0 elmacık kmigi, aşırı derecede yamuk diş, göz altı morlukları. Bir de yüzle alakalı olmasa da kolumda da yanık izi var. Daha sayarim ama göze en çok çarpanlar bunlar.
    Diğerlerini görmüşlüğüm var da 32 tırnak izi konusunda ciddi misin sen? öyle bir şey hayal edemedim, gerçekten bütün yüzün tırnak izleriyle mi dolu?
  • Bende size tavsiye vereyim, Okul okuyupta bordro mahkumu olmayın, Şirketler sırtınızdan dünyanın parasını kazanır sizede 1 damla verir ay sonu. Çıraklık yapıp meslek ögrenin, sonra kendi işinizin patronu olun, altînıza Bmw çekin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Evet. Kırmızı değil izler ama beyaz beyaz çizikler var. Aynaya yaklastigimda çok belli oluyor moralim bozuluyor.

• quote:

Evet. Kırmızı değil izler ama beyaz beyaz çizikler var. Aynaya yaklastigimda çok belli oluyor moralim bozuluyor.
    Ben kurşun kalem izlerini araştırmıştım bir ara hocam, lazer ameliyatıyla tedavi edilebiliyordu galiba, sende bu tırnak izi olayını mutlaka araştır, tedavisi var mı bilmiyorum fakat umarım vardır. Diğer dediklerin bir şekilde halledilir de şu tırnak izi olayı sıkıntı gerçekten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moving On

Böyle düşünürsen hiçbir şey elde edemezsin zaten, follow your dreams diyince aklına Bill Gates gibi adamlar mı geliyor sadece? gayet basit hedefleri kolayca gerçekleştirebilirsin.

Alıntıları Göster
    Bir şeyler elde etme beklentisinde olan herkes köledir. Çünkü böyle bir şey mümkün değil. Sahibi olabileceğin tek şey nefstir onun dışındaki her şey yüktür.
  • quote:

Hayal diyince aklına ne geliyor?

Hayalini gerçekleştirmene aracı olacak olan bölüme girsen, bu bölümü okurken aynı zamanda kendini geliştirsen mezun olduğunda diğer adaylardan 5 adım önde olursun.

Bunu yapmasan bile, okurken aynı zamanda kendini bir alanda geliştirmen bile seni diğerlerinden öne çıkarır, çok mu zor geliyor bunu yapmak?

En basit örnekle bilgisayar mühendisliği okuyan birisi yazılım konusunda kendisini daha da geliştirirse bu onu öne çıkarmaz mı? mesleğinde uzman olan adam işsiz kalmaz, başka bir örnekle öğretmenlik okuyan adam da sıkı çalışıp atanabilir.

Alıntıları Göster
    yaşın küçük olduğu için biraz gaza gelmişsin

biraz büyüyünce anlayacaksın ki hayattaki en önemli şey para ve bağlantı ( network )

sen kendini geliştirirsin yıllarca , sonra tanıdığı olan biri gelir senden daha iyi mekanı kapar

fazla kasma kendini

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E57029DB9

Bir şeyler elde etme beklentisinde olan herkes köledir. Çünkü böyle bir şey mümkün değil. Sahibi olabileceğin tek şey nefstir onun dışındaki her şey yüktür.

Alıntıları Göster
    Bu çok kapsamlı ve nihilist bir bakış açısı, benim bakış açım nefsini tatmin etmeye dayalı biraz daha ufak bir bakış açısı, umarım anlatabilmişimdir.
    Bu yüzden ameliyattan da umudu kestim. Bir insan anca bu kadar şanssız olabilir. Keşke annemle babam beni bu dünyaya getirmeseydi. İğrenç yüzümden nefret ediyorum. Hayatımı mahvetti ve artık yavaş yavaş çıkmaza giriyorum.

• quote:

Bu yüzden ameliyattan da umudu kestim. Bir insan anca bu kadar şanssız olabilir. Keşke annemle babam beni bu dünyaya getirmeseydi. İğrenç yüzümden nefret ediyorum. Hayatımı mahvetti ve artık yavaş yavaş çıkmaza giriyorum.
    Tedavisi varmış hocam, gözün aydın :)
    https://www.quora.com/How-can-I-permanently-remove-a-nail-scratch-scar-from-my-face

Buradan okuyabilirsin bütün detayları.

• quote:

Bu çok kapsamlı ve nihilist bir bakış açısı, benim bakış açım nefsini tatmin etmeye dayalı biraz daha ufak bir bakış açısı, umarım anlatabilmişimdir.

Alıntıları Göster
    Alakası bile yok. Yaptığın şey misyonerlik faaliyetidir. Güyâ bazı kıytırık şeyleri yapınca tatmine, nirvanaya ulaşacak bu çocuklar. Küçük çocuğa şeker gösterip gaza getirirsin, aynı şey. Bu iyilik değil aşağılamadır. Sadece ahmakların ve çocukların hayalleri olur.
  • quote:

Alakası bile yok. Yaptığın şey misyonerlik faaliyetidir. Güyâ bazı kıytırık şeyleri yapınca tatmine, nirvanaya ulaşacak bu çocuklar. Küçük çocuğa şeker gösterip gaza getirirsin, aynı şey. Bu iyilik değil aşağılamadır. Sadece ahmakların ve çocukların hayalleri olur.

Alıntıları Göster
    Sen nasıl bir yol izleyip nefsini tatmin ediyorsun peki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-89183934B

yaşın küçük olduğu için biraz gaza gelmişsin

biraz büyüyünce anlayacaksın ki hayattaki en önemli şey para ve bağlantı ( network )

sen kendini geliştirirsin yıllarca , sonra tanıdığı olan biri gelir senden daha iyi mekanı kapar

fazla kasma kendini

Alıntıları Göster
    Gaza falan gelmedim kardeş, yaşla olmuyor bu işler.

Dediğin torpil olayı her yerde var fakat bu tamamen bir engel mi? bütün şirketler torpilli olanlarla dolu değil, ne dersen de kendini geliştiren adam her zaman öndedir, basit sektörler neyse de, özellikle mühendislik gibi sektörlerde torpilden çok okuduğun üniversiteye, alanındaki uzmanlığına ve donanımlılığına bakılır, para ve torpil seni geriye atar fakat tamamen değil, iki-üç kez kaybetmene neden olur fakat dördüncü seferde iş bulursun, torpil olayı en çok memurlarda görülüyor zaten, memurlar dışında yok denecek kadar az bu dediğin, en basit tanımla adam şirketine sıradan bir mezunu alacağına bağlantısı olan birisini alır, ama ondan da tecrübeli ve donanımlı bir adam varsa onu alır, zira amacı ilk planda ikisi de aynı seviyede olduğu için tanımadığı birisi yerine tanıdığı birini çalıştırıp içini rahat ettirmek, ikinci planda ise daha donanımlı bir adama iş vermek.

Ayrıca bir terimin ingilizce karşılığını parantez içinde yazınca ''moruq bayağı bilgiliyim bu konularda he, bağlantı diyince anlamyorsan network diyim yani bizde böyle ortam :)'' demiş oluyorsun fakat komik duruyor, bil istedim.

• quote:

Sen nasıl bir yol izleyip nefsini tatmin ediyorsun peki?

Alıntıları Göster
    Bu nefs, o nefs değil. Sen anadan üryân; et kemik ve kandan ibâret bir ceset ve ona perçinlenmiş bir nefs(benlik) den ibâretsin. Daha fazlası değilsin ve başka bir şeye de sahip olamazsın. Dış dünya ile, maddelerle geçirdiğin ufak temaslar, seni onlara sahipmiş gibi sarhoş ediyor. Bulunduğun mekan da hiçbir şey değil. Bunun farkında olursan köleliği ve koşuşturmayı bırakabilirsin. Öbür türlü sürekli bir şeyleri elde etmeye çalışan ama günün sonunda eline baktığınde hiçbir şey göremeyen biri olursun.

• quote:

Bu nefs, o nefs değil. Sen anadan üryân; et kemik ve kandan ibâret bir ceset ve ona perçinlenmiş bir nefs(benlik) den ibâretsin. Daha fazlası değilsin ve başka bir şeye de sahip olamazsın. Dış dünya ile, maddelerle geçirdiğin ufak temaslar, seni onlara sahipmiş gibi sarhoş ediyor. Bulunduğun mekan da hiçbir şey değil. Bunun farkında olursan köleliği ve koşuşturmayı bırakabilirsin. Öbür türlü sürekli bir şeyleri elde etmeye çalışan ama günün sonunda eline baktığınde hiçbir şey göremeyen biri olursun.

Alıntıları Göster
    Bunun farkındayım, benim hayallerimizi gerçekleştirmekten, boş durmamaktan kastım bir şeyleri elde etmek değil, zira dediğin gibi fani insanlar olarak hiçbir şeyi elde edemeyiz ve sahip olamayız, bir şeylere kafa yorarak, uğraş vererek nefsimizi tatmin edebiliriz, hayallerini gerçekleştirince o şeye sahip olacaksın diye bir şey yok.

• quote:

Gaza falan gelmedim kardeş, yaşla olmuyor bu işler.

Dediğin torpil olayı her yerde var fakat bu tamamen bir engel mi? bütün şirketler torpilli olanlarla dolu değil, ne dersen de kendini geliştiren adam her zaman öndedir, basit sektörler neyse de, özellikle mühendislik gibi sektörlerde torpilden çok okuduğun üniversiteye, alanındaki uzmanlığına ve donanımlılığına bakılır, para ve torpil seni geriye atar fakat tamamen değil, iki-üç kez kaybetmene neden olur fakat dördüncü seferde iş bulursun, torpil olayı en çok memurlarda görülüyor zaten, memurlar dışında yok denecek kadar az bu dediğin, en basit tanımla adam şirketine sıradan bir mezunu alacağına bağlantısı olan birisini alır, ama ondan da tecrübeli ve donanımlı bir adam varsa onu alır, zira amacı ilk planda ikisi de aynı seviyede olduğu için tanımadığı birisi yerine tanıdığı birini çalıştırıp içini rahat ettirmek, ikinci planda ise daha donanımlı bir adama iş vermek.

Ayrıca bir terimin ingilizce karşılığını parantez içinde yazınca ''moruq bayağı bilgiliyim bu konularda he, bağlantı diyince anlamyorsan network diyim yani bizde böyle ortam :)'' demiş oluyorsun fakat komik duruyor, bil istedim.

Alıntıları Göster
    Gören de sanacak einstein , kendini çeşitli konularda geliştiriyor

Ne yapıyorsun? Ingilizce bildiğini sanıyorsun ama dünyadan haberin yok. Anime çevirileri yapıyorsun bu kadar

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.