Şimdi Ara

Hava 10 derece civarı. Kış lastiği kontrolü?(İzmir-Ankara)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
2.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Duruma göre ya arabayla ya da uçakla Ankara'ya gitmem lazım 1 haftalığına. Şehir içi çok önemli değil hava uygun olmazsa kesinlikle kullanmam ancak şehirler arası yolculukta gündüz vakti bir kontrol olur mu kış lastiği için? Bunu soruyorum çünkü gittiğim saatlerde güzargah üzerinde yağış yok ve en düşük hava sıcaklığı 10 derece. Yani kesinlikle güvenli bir gidiş olucak, sabah yine çıkmadan hava durumunu inceleyelip yine bir kar buz ihtimali olursa çıkmam yola.

Merak ettiğim nokta polisler gündüz güneşli sıcak havada kontrol yapıp ceza kitler mi?

• Şimdi polisler kontrole başlamıştır bile ceza yazacak yer arıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoctorEconomy

Şimdi polisler kontrole başlamıştır bile ceza yazacak yer arıyorlar.
    Malumunuz yılsonu geldi. Bütçeye para lazım. Trafik cezaları da önemli bir gelir kaynağı.
    Daha da acı birşey söyleyeyim. 2015 yılında bütçede trafik ceza hedefi diye bir madde var. Ağlar mısın güler misin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Last Man

Malumunuz yılsonu geldi. Bütçeye para lazım. Trafik cezaları da önemli bir gelir kaynağı.
    Daha da acı birşey söyleyeyim. 2015 yılında bütçede trafik ceza hedefi diye bir madde var. Ağlar mısın güler misin

Alıntıları Göster
    Haberleri biraz inceledim ancak hepsinde ticari araçlara 519 tl ceza olduğu söyleniyor. Normal otomobiller için ceza var mı? Varsa miktarı belli mi acaba?

http://www.sabah.com.tr/otomobil/2014/12/01/kis-lastigi-taktirmayana-519-tl-ceza

http://www.milliyet.com.tr/zorunlu-kis-lastigi-uygulamasi-1/ekonomi/detay/1953346/default.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: xxkoksalxx

hocam polisler fantezi olsun diye mi kontrol yapıp ceza kesiyor ne deniliyorsa onu yapıyorlar emirler egm trafik daire başkanlığından çıkıyor onlarda iç işleri bakanlığından alıyor hatta polisleri denetliyorlar kontrol falan yapıyorlar mı diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: HAKTAN06

quote:

hocam polisler fantezi olsun diye mi kontrol yapıp ceza kesiyor ne deniliyorsa onu yapıyorlar emirler egm trafik daire başkanlığından çıkıyor onlarda iç işleri bakanlığından alıyor hatta polisleri denetliyorlar kontrol falan yapıyorlar mı diye

İyi de adam 15 derecede güneşli havada kış lastiği takmadı diye ceza yazmayıversin. Kemerden yazsın, telefonla konuşmaktan yazsın, başka ufak şeylerden yazsın ama bu olayda polis memuru biraz insiyatifli davranabilmeli
  • quote:

Orijinalden alıntı: CThirty

quote:

Orijinalden alıntı: HAKTAN06

quote:

İyi de adam 15 derecede güneşli havada kış lastiği takmadı diye ceza yazmayıversin. Kemerden yazsın, telefonla konuşmaktan yazsın, başka ufak şeylerden yazsın ama bu olayda polis memuru biraz insiyatifli davranabilmeli

hocam doguda polisin askerin vatani görevini yaptıgı için maruz kaldığı şeyleri görüp sesimizi çıkartmıyorsak insiyatif beklemek doğru olmaz

• hızlı tren nasıl olur? hem esenboğa kadar uzak değil, hem yatış, hem de cezasız.
  • CThirty kullanıcısına yanıt
    ucak kullan hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

ucak kullan hocam.
    araba sürmeyin diyolar başka açıklaması yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: jimhendrix

araba sürmeyin diyolar başka açıklaması yok

Alıntıları Göster
    hususi araçlar için bi sıkıntı yok. Gönül rahatlığıyla gelebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: NCL

hususi araçlar için bi sıkıntı yok. Gönül rahatlığıyla gelebilirsiniz

Alıntıları Göster
    Sadece yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için ceza uygulanıyor onlara mecburi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: seven029

Sadece yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için ceza uygulanıyor onlara mecburi.

Alıntıları Göster
    Herkese teşekkürler. Bu durumda otomobillere bir ceza yaptırımı olmadığına göre sanırım araçla gelebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CThirty

Herkese teşekkürler. Bu durumda otomobillere bir ceza yaptırımı olmadığına göre sanırım araçla gelebilirim.

Alıntıları Göster
    kış lastiği uygulaması yanlızca ticari araçlarda geçerli olduğundan dolayı sıkıntı yapmayınız... hayırlı yoluculuklar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: trbzn061

kış lastiği uygulaması yanlızca ticari araçlarda geçerli olduğundan dolayı sıkıntı yapmayınız... hayırlı yoluculuklar...

Alıntıları Göster
    herkes ticaride zorunlu diyor ama geçen sene ceza furyas vardı. içinde istanbul ve ankara'nın da olduğu 60-70 şehirde zorunluydu diye hatırlıyorum. ne oldu geçen sneeki o uygulama? ben de 13 aralık günü ankara'ya gidip 14 aralık günü tekrar istanbul'a döneceğim, merak içindeyim. kış lastiği almayı düşünmyorum, kışın aracımı çok kullanmıyorum, hele hele çok soğuk olursa hiç kullanmıyorum durduk yere masrafa girmeyelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gravaze

herkes ticaride zorunlu diyor ama geçen sene ceza furyas vardı. içinde istanbul ve ankara'nın da olduğu 60-70 şehirde zorunluydu diye hatırlıyorum. ne oldu geçen sneeki o uygulama? ben de 13 aralık günü ankara'ya gidip 14 aralık günü tekrar istanbul'a döneceğim, merak içindeyim. kış lastiği almayı düşünmyorum, kışın aracımı çok kullanmıyorum, hele hele çok soğuk olursa hiç kullanmıyorum durduk yere masrafa girmeyelim.

Alıntıları Göster
    Kış lastiği zorunluluğu binek için yok. Eğer havalar soğuk giderse valilik kararı binekleri de kapsayabileceği söylenmişti. Plakanızın bağlı bulunduğu ilde böyle bir karar bulunmuyorsa polisin ceza kesmesi mantıksız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gravaze

Su anda zorunluluk yok fakat valilik agir kuş sartlari olursa zorunlu yapariz diyor. Boyle bir durumda da lastik karaborsa olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetyilmaz77 -- 5 Aralık 2014; 9:19:35 >
  • Yeni kış lastiği taktım. Ankarada yerler çamur ve küçük taşlarla dolu lastik diye bişey kalmadı. Nerdesin melih Gökçek lastiğimizden oluyoruz, asfaltı yıkama durumu varmı.
  • zincir zorunlumu değil

Kiş lastiginide binekler icin öyle düşünün.

Polis zorunlu tutabilir.ceza yazmazda yoldan gecmenize izin vermeyebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kahlenberg68

trafik cezalarına yılda 2-3 milyar tl ödüyoruz toplum olarak bu devlet için çok komik bi rakam, devlet tabiki ileriye dönük gelirlerini hesapalyacak bu çok normal bişey

Türkiye dahil hiçbi ülkede trafik cezaları devleti geçindirmez, trafik cezalarının amacı caydırıcılıktır. Ağlayıp gülmeye gerek yok , kulakdan dolma bilgiler yazmayın.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.