Şimdi Ara

hatalı 0 km araç alarak kazıklandım (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
7
Favori
6.655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar değişim onaylandı,aracım yenilenecek,ancak sıkıntılar var;

aracımı aldığım yere kontrol ettirerek teslim ettim.artık aracım yok ve 1.5 ay arabasız gezeceğim.(sıkıntı)

bu araca 30.500 tl kredi kullanılmıştı.ve bu kredinin kapatılması gerekiyormuş,şimdi kapatıldığındada benim şimdiye kadar ödemiş olduğum 3210 tl yanıyor,bu banka işine biz bayi olarak birşey yapamayız diyorlar,yani 2.kez mağduriyet yaşayacak gibiyim.ama bu işin peşini elbetteki bırakmayacağım.bu 3210 tl neden yansın ya da yanacaksa benım param neden yansın,bayi yada firma göğüslemeli benim fikrime göre
  • oto-park'dan and arkadaşımızın insignia test ederken bir cümlesi vardı

opel verirseler kullanırım ama satın almam demişti.

// geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: samuelvanunu1

arkadaşlar değişim onaylandı,aracım yenilenecek,ancak sıkıntılar var;

aracımı aldığım yere kontrol ettirerek teslim ettim.artık aracım yok ve 1.5 ay arabasız gezeceğim.(sıkıntı)

bu araca 30.500 tl kredi kullanılmıştı.ve bu kredinin kapatılması gerekiyormuş,şimdi kapatıldığındada benim şimdiye kadar ödemiş olduğum 3210 tl yanıyor,bu banka işine biz bayi olarak birşey yapamayız diyorlar,yani 2.kez mağduriyet yaşayacak gibiyim.ama bu işin peşini elbetteki bırakmayacağım.bu 3210 tl neden yansın ya da yanacaksa benım param neden yansın,bayi yada firma göğüslemeli benim fikrime göre

hocam aracınızın rengi modeli versiyonu neydi tam olarak
  • astra j kasa 1.6 benzinli 115 hp

bayidekiler ılımlılar yardımcı olmaya çalışıyorlar,ancak bu konu bizi aşıyor banka olayı tamamen farklı diyorlar,fabrikayla görüşülmeli diyorlar,görüşmeler yapılacak dendi.sorun firmadan kaynaklandığı için bu 3210 tl nin firma tarafından karşılanacağını ümit ediyorum,karşılanmazsa elbetteki benimde düşündüğüm birşeyler vardır.

yeni alacağım araç 1.4 140 hp otomotik turbo olacak,bugün test ettim araç mükemmel,gaza basınca insanı arkaya yapıştırıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samuelvanunu1 -- 18 Temmuz 2014; 18:56:58 >
  • bu aracı kesin pahalıya birisine itelerler.

çok geçmiş olsun.

üç bin liranızın yanması söz konusu olamaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu kadar salakça bir yorum görmedim.Servis müdürü iyi sallamış,boya bittiğinden ötürü olmuştur...elektronik kontrollü otomasyon sistemlerinde bir sürü sensör bulunur.Tanklarda bulunan boyanın seviyesini öğrenmeyi geçtim,boyayı homojen şekilde parçaya püskürten robot kolda boyama sırasında problem ortaya çıkarsa işlemi durdurur ve bilgisayar başındaki görevliye ikaz verir.Hadi bunları geçtim,araç banttan indikten sonra kalite kontrol mühendisi tarafından didik didik kontrol edilir.Hatalı üretim yüzdesi çok düşük,imkansız değil ama düşük.Burada kızdığım nokta müşteriyle dalga geçer gibi yalan söylenmesi.Mesleğin otomotiv üzerine,koskoca servis müdürüsün bari destekli salla veya hiç konuşma.

Ayrıca hatırlatmak isterim çoğu bej renkli fiat albea modellerinde de fabrikasyon boya atma,dökülme sorunu vardı.Fakat bu sorun otomasyondan kaynaklı değil,kullanılan boyanın kimyasal içeriğinden kaynaklıydı.

• bu sorunları yaşadığım ilk günlerde doğal olarak bende donup kalmıştım,soğumuştum.arkadaşlar opeller çok kaliteli araçlar..bu sorunları yaşadıktan sonra 1 aydır gece gündüz demeden araştırmalarım oldu,opellerin servislerinden mamnuniyetsizlikler var,atıp tutanlar var,vsvs..ama bugün astra otomatik 1.4 turbo 140 hp ve insigniayı test ettim gerçekten harika,benim teslim ettiğim araç da güzeldi konforluydu,ancak 1.4 turbo kadar güçlü değildi tabi,ama piyasadaki bir çok araçdan,dış görünüm olsun konfor olsun,rahatlık olsun çok çok daha iyi diyebilirim..

arabalara kabahat bulmamak lazım ,servislerde,bayilerde iş bilmemezlik,veya müşteriyi kandırma diyebiliriz ama opeller güzel arabalar..

gücüm yetmedi yetse 1.6 insignia 170 hp yi alıp çıkacaktım,bayide hazırda vardı, ama olmadı işte..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samuelvanunu1 -- 18 Temmuz 2014; 19:23:32 >
  • Sıfır araç satın alırken aracı eksiksiz bir şekilde teslim aldığınıza dair bir şey imzalamış olabilir misiniz? Araba işinde oluyor mu bilmiyorum tabii. Daha doğrusu hatırlamıyorum. 1ay önce sıfır araba almıştım oysa

• sizi oyalıyorlar hatayı fark ettikten sonra 1 yıl süreniz var dava açmak için.... haberiniz olaaa
  • Forumda daha evvel dacia marka bi arabadada boyle sorun ciktigi yazilmisti. Oradaki gidisat nasildi tam hatirlamiyorum...

Opeli severim boyle sikayetler duyunca kendi markammis gibi uzuluyorum hatta utaniyorum...

Iyi bi avukatla yola cikin derim ben...

Gecmis olsun...

• Geçmiş olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 34zgr34 -- 19 Temmuz 2014; 7:48:59 >
  • quote:

bu sorunları yaşadığım ilk günlerde doğal olarak bende donup kalmıştım,soğumuştum.arkadaşlar opeller çok kaliteli araçlar..bu sorunları yaşadıktan sonra 1 aydır gece gündüz demeden araştırmalarım oldu,opellerin servislerinden mamnuniyetsizlikler var,atıp tutanlar var,vsvs..ama bugün astra otomatik 1.4 turbo 140 hp ve insigniayı test ettim gerçekten harika,benim teslim ettiğim araç da güzeldi konforluydu,ancak 1.4 turbo kadar güçlü değildi tabi,ama piyasadaki bir çok araçdan,dış görünüm olsun konfor olsun,rahatlık olsun çok çok daha iyi diyebilirim..

arabalara kabahat bulmamak lazım ,servislerde,bayilerde iş bilmemezlik,veya müşteriyi kandırma diyebiliriz ama opeller güzel arabalar..

gücüm yetmedi yetse 1.6 insignia 170 hp yi alıp çıkacaktım,bayide hazırda vardı, ama olmadı işte..

Hayirli olsun, nekadara aldınız hangi donanim

• berkaydj kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim daha iyisi sizin olsun..

1.4 140 hp turbo(çok güçlü) beyaz renk(şu anda bayide yok fabrikaya sipariş edildi ağustos sonunu bulur diyorlar..

2014 enjoy active.6 ileri otomatik vites benzinli,çelik jant,sunroof,yarı deri döşeme,yokuş kalkış desteği de çok hoşuma gitti,dik rampada en ufak kaçırma olmadı. vsvs baya bi özellik var 59.500 e anlaştık(nakit fiyatı)4000 tl fark ile sport paketi satmaya çalıştılar ama ben istemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samuelvanunu1 -- 19 Temmuz 2014; 11:52:06 >
  • İyi de yine gitmiş opel almışsınız. Pes diyorum.

Eğer fark etmemiş olsaydınız adamlar size toplama araba vereceklerdi. Ne çabuk unuttunuz.
  • C4_1400 C kullanıcısına yanıt
    birdaha aynı hataya düşmezler heralde..arabamdan şikayetim yoktu,konforlu ve rahattı,arabada boya sıkıntısı vardı ama bu arabanın kusuru değildi,arabayı ya boyadılar yada baska bırseyler oldu,fabrıkasyon denıldı ama ben ınanmıyorum..zaten bu kez arabayı teslım almaya gıttıgımde kaportacı ıle gıdecegım,kontrol ettırecegımı belırttım kendılerıne
  • quote:

teşekkür ederim daha iyisi sizin olsun..

1.4 140 hp turbo(çok güçlü) beyaz renk(şu anda bayide yok fabrikaya sipariş edildi ağustos sonunu bulur diyorlar..

2014 enjoy active.6 ileri otomatik vites benzinli,çelik jant,sunroof,yarı deri döşeme,yokuş kalkış desteği de çok hoşuma gitti,dik rampada en ufak kaçırma olmadı. vsvs baya bi özellik var 59.500 e anlaştık(nakit fiyatı)4000 tl fark ile sport paketi satmaya çalıştılar ama ben istemedim

Bende 1.6 cdti 136 hb sport alicam araç izmirden geliyor. 66.000 liraya anlaştık.

• Dayımın 60bin tl verip aldığı sıfır ford transit pick-up un ön kaputu boyalıydı babamın öğretmen arkadaşının da aldığı 0 206 taklalıydı 2 olaydada kaybeden taraf olduk
  • Yillardir mahkemedeyim 3 yil suren tuketici davasi gormedim. Inanma patlat davayi.

• arkadaşlar yeni aracım geldi,yorumlarını esirgemeyen yardımcı olmak isteyen arkadaşlara teşekkür ederim..
  • samuelvanunu1 S kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun bende konuyu okuyordum inşaallah aynı sıkıntılarıda yoktur bu aracında, kazasız belazız kullanmanız dileğiyle
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.