Şimdi Ara

Hat değerleri bi anda düştü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar normalde aldığım hız ve hat değerlerim bunlar Hat değerleri bi anda düştü

Bugün bianda hat değerleri düşmüş olarak gördüm aradım hattınızı güncelliyoruz dediler ve son durum bu oldu sizce sorun nedir ? Hat değerleri bi anda düştü

• kablonun bağlantısı sıkıntı olmuş ve bir anda parazit artmış. Kablonun etrafından yüksek akım çeken bir cihazın kablosu , mikrodalga fırın , telsiz telefon bunlar performansı düşürecek şeyler
  • Peki ne yapma mı önerirsiniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla hala resetlemediyseniz modeminizi bi resetleyin.

gecen gün bendede oldu aynisi modemde 70 e 4 gelen istatislikler bi anda 50 ye 1 gelmeye basladi biraz gec baglandi hizi düzeltti ama.. Yok düzelmediyse konu türktelekomluk. adamlar farkettirmeden beni 3 mbit almayan bir hattan 150 lik bir hatta ucurmuslardi :D
  • Müşterisi olduğun ıss kısıtlıyor. Bana da yapmışlardı arayıp eski haline getirttim.
  • Hat değerleri bi anda düştü

Hocam gün içerisinde defalarca modem resetledim ancak resimdeki gibi oluyor değerler değişmiyor. Son durum bu. Anlamadığım nokta ıss kısıtlıyor dediniz peki diğer değerlerdemi düşerki sadece hız düşmesi gerek değilmi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsyn079 -- 21 Nisan 2017; 12:43:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsyn079

Hat değerleri bi anda düştü

Hocam gün içerisinde defalarca modem resetledim ancak resimdeki gibi oluyor değerler değişmiyor. Son durum bu. Anlamadığım nokta ıss kısıtlıyor dediniz peki diğer değerlerdemi düşerki sadece hız düşmesi gerek değilmi ?

Snr marj 8 oldugu icin kesmis olabilirler. daha asagi düserse kopmalar basliyor diye biliyorum

• Yalnız eski değerlerde 8 değildi bi anda bütün hat değerleri düştü.
  • Apartmanda yada sokağında biri abonelik başlatmıştır küçük bir ihtimal de olsa port değiştirmiş de olabilirler.

Bir anda kablo parazit yapmıştır diyenler var te Allahım ne alakası varsa.

Son durum böyle oldu şakamı bu ?
  • hsyn079 kullanıcısına yanıt
    Kablolarınızı kontrol edin sorun yoksa arıza kaydı bırakın.

Bugün tt ekibi gelerek kutuya sinyal gelmediğini söylediler başka porta aktardılar sorun düzeldi,hat değerleri bu şekilde nasıl iyimi ?
  • zero fear kullanıcısına yanıt
    Hocam benimde hat degerlerimde düşüş yaşandı apartmanda alt komşu yeni abonelik aldı alakası olabilir mi ?
  • CapresLee C kullanıcısına yanıt
    Tabii ki. Hatta yan binada ya da sokağında birisi abonelik başlatmış olursa o bile etkiler.

• zero fear kullanıcısına yanıt
    peki ne yapmalıyız modemin gösterdiği Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 112,432 ten 90461 e düştü DSL Hızı(Kb/s): 99998den 90421 düştü.Bu kadar düşmesi normal mi ? Turknet 100 megabitlik(Vae) paketi kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CapresLee -- 22 Ağustos 2020; 21:6:48 >
    Bence normal hocam maalesef yapılabilecek bir şey bulunmuyor.. Kapasite ile alakalı bir durum bakır teknolojisi böyle ne yazık ki. Aynı apartmandaki abonelerin sizin hattınıza etkisi daha sert oluyor..

• hsyn079 kullanıcısına yanıt
    Vdsl2 hizmeti almanızı öneririm sizler için.Modeminiz destekliyorsa.
    Merhaba,https://turk.net/online-islemler/ üzerinden destek kaydı oluşturur musunuz? Kontrol ederek bilgi verelim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.