Şimdi Ara

Hareketsiz Cisim Çekerken Nelere Dikkat Etmem Gerek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba, kendi çapımda ufak tefek fotoğraf çeken bir insanım ve bir sorum var herkesden cevap bekliyorum hareketsiz bir cisim çekerken mesela bir oyuncak araba yada bir küçük maket bir türlü istediğim şekilde olmuyor cismi yan koyuyorum çapraz koyuyorum fakat canlılık ve güzel görüntü sağlayamıyorum. Cismi nasıl koymalıyım (karşıma alarak çapraz koyarak vb.) ışığı arkama alıyorum bir kural olarak fakat karşıdan da denedim gene de istediğimi alamadım. Varsa püf nokta veya dikkat etmem gereken bir şey cevaplarınızı bekliyorum.

Canon 100D ve 18-55 ile çekiyorum

• makro lens lazım sana uzaktan çekimde istediğin açıyı yakalayamazsın çok yaklaşırsada netleme yapamazsın
  • Babakedi kullanıcısına yanıt
    lens konusunda hem fikirim fakat cisimleri genel olarak nasıl yerlestirecegimi yada konumlanacağımı çözemiyorum bir türlü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BitterliLokum kullanıcısına yanıt
    O sizin kompozisyon yaratma gücüne birazda hayal gücüne bağlı bu tarz çalışmalarda alan derinliğini artırılır f/8 11 gibi değerlerde kullanmak mantıklı olacaktır ki konuya çok yakşalacağın için arka tarafıda net çıksın burda belli bir açıda koymak gibi bir bunun bir standartı yok
  • sana soft box lazim. fiyatlara bakip korkma, evde bir karton kutuyla dahi yapabilirsin.

iyice arastir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali bey amca

sana soft box lazim. fiyatlara bakip korkma, evde bir karton kutuyla dahi yapabilirsin.

iyice arastir.

dış çekimlerde de aynı sorunu yaşıyorum obje ya çok uzakta kalıyor vurgulayamıyorum ya da yakınlaştırınca ne çıktığı belli olmuyor.
  • Sen o beğenmediğin resmi koy buraya, bir bakalım. Ne yapılabilir, ne doğru, ne yanlış değerlendirelim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.